Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.11.18, 12:27   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7391
Mesajlar: 28,174
Ettiği Teşekkür: 105826
Aldığı Teşekkür: 152576
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmeliyiz"

Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmeliyiz"

Bu sözler Karl Marks’a değil Emine Erdoğan’a ait. Erdoğan, “Şayet acilen bazı tedbirler almazsak yaşayacağımız çevre krizleri hayatı tüm yönleriyle yok edecek” dedi…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “Sağlıklı bir çevrede yaşamak herkesin en temel insan hakkıdır. Fakat bu hak sadece insana yönelik değildir. Ekosistemin de gelecek nesillerin de bunda hakkı vardır. Bizden sonra gelecek olan nesillere kaynakları tükenmiş, yaşam şartları zorlaşmış bir dünya bırakamayız. Misafiri olduğumuz yeryüzünü bize emanet edildiği şekliyle bizden sonrakilere bırakmak hepimizin temel sorumluluğudur. Ne yazık ki modern insan kendini doğanın hâkimi zannediyor. Oysa bizler doğanın sadece bir parçasıyız. Doğa biz olmadan hayatiyetini sürdürebilir fakat biz tabiat olmadan yaşayamayız” ifadelerini kullandı.

EMİNE ERDOĞAN: ‘MODERN İNSAN KENDİNİ DOĞANIN HÂKİMİ ZANNEDİYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı külliyesinde organize edilen ‘Sıfır Atık Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, sürdürülebilir yaşamın, toprağın, suyun, ormanın, iklimin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına bağlı olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle her birinin doğru yönetilmesi hayati önem taşır. Sağlıklı bir çevrede yaşamak herkesin en temel insan hakkıdır. Fakat bu hak sadece insana yönelik değildir. Ekosistemin de gelecek nesillerin de bunda hakkı vardır. Bizden sonra gelecek olan nesillere kaynakları tükenmiş, yaşam şartları zorlaşmış bir dünya bırakamayız. Misafiri olduğumuz yeryüzünü bize emanet edildiği şekliyle bizden sonrakilere bırakmak hepimizin temel sorumluluğudur. Ne yazık ki modern insan kendini doğanın hâkimi zannediyor. Oysa bizler doğanın sadece bir parçasıyız. Doğa biz olmadan hayatiyetini sürdürebilir fakat biz tabiat olmadan yaşayamayız” dedi.

"DÜNYAMIZ SANAYİ ÖNCESİ DÖNEME GÖRE 1 DERECE ISINDI"

Himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi’nin bir ayağı olan zirvede, küresel ısınmaya da değinen Emine Erdoğan, “yakın zamanda yayınlanan bilimsel bir çalışmaya göre dünyamız sanayi öncesi döneme göre 1 derece ısındı. Bu ısınma sonucu iklimde büyük değişiklikler oldu. Deniz seviyesi yükseldi, buzullar erimeye başladı. Sera gazı emisyonları bu şekilde devam ederse küresel ısınmanın 2050'lerde 1,5 derece sınırını aşması bekleniyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Akdeniz'de tatlı su kaynaklarının yüzde 10'a yakın azalması, yangınların yüzde 30 oranında artması demektir. Avrupa şehirlerinde sıcaklık kaynaklı ölümlerin yüzde 15 ila yüzde 22 oranında artması demek. Buzullardaki erime sonucu deniz seviyesinin yükselmesi, sahillerde yaşayan 400 milyon insanın büyük riskler altında kalması demek” ifadelerini kullandı

"ACİLEN ÜRETİM VE TÜKETİM KÜLTÜRÜMÜZÜ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ"

“Sadece bu rapor dahi bize acilen üretim ve tüketim kültürümüzü gözden geçirmemiz gerektiğini vurguluyor” görüşünü dile getiren Erdoğan, “aksi halde sadece doğal yaşam ve türlerin kaybı değil, toplumların refahı ve ekonomisi de geri dönüşümü olmayacak şekilde etkilenecektir. Bu sebeple tüm dünya en hızlı şekilde yenilenebilir enerji kullanımına yönelmeli. Yaşam tarzları yeniden tasarlanmalı. İşte Sıfır Atık Projesi de bu tasarımlardan birisi” diye konuştu.

"UZUN SÜREDİR KÜLLİYEYE ÇÖP KAMYONU GİRMİYOR"

Atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşüme girmesiyle daha yaşanabilir bir çevre ve daha güçlü bir ekonomi hedeflediklerini kaydeden Emine Erdoğan, şunları söyledi: “Ekim 2017'de başlattığımız proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın gayretli çabalarıyla güzel bir aşamaya geldi. Cumhurbaşkanlığı külliyesi, TBMM ve bakanlık binalarında başlattığımız çalışma, dalga dalga tüm ülkeye yayılıyor. Sevinerek ifade etmeliyim ki uzun süredir Cumhurbaşkanlığı külliyesine çöp kamyonu girmiyor. Personelimizi eğittik, sistemimizi kurduk. Tüm atıklar kaynağında ayrıştırılarak azami geri dönüşüm sağlanıyor. Bahçe peyzajlarımızda organik atıklardan elde ettiğimiz kompost gübre kullanılıyor. İnanıyorum ki bu sistem yakın bir gelecekte tüm kamu binalarında uygulanır hale gelecektir.

"BELEDİYELER VAHŞİ DEPOLAMAYI TERK ETMELİ"

Proje çerçevesinde bir yıl boyunca toplumun tüm kesimlerinden çok güzel destekler aldık. Sanayicilerimiz, iş adamlarımız, üniversitelerimiz kendi kurumlarında örnek sistemler kurdular. Her birini çevre duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Şimdi iş büyük ölçüde belediyelerimizde. Vatandaşlarımızın evlerinde ayrıştırdıkları atıkları belediyelerimizin aynı mantıkla toplayıp dönüştürmesi gerekiyor. Belediyelerin vahşi depolamayı terk edip, depolama veya yakma yerine geri kazanıma odaklanması lazım. Atıkları enerjiye veya komposta dönüştüren tesisler tüm şehirlerimizde olmalı.”

ATIKLARIN DÖNÜŞÜMÜNDE JAPON KASABASI ÖRNEK OLDU

Konuşmasında atıkların dönüşümüyle ilgili dünyadan örnekler de veren Erdoğan, Japonya'da Kamikatsu adındaki küçük bir kasabanın, çöpünün yüzde 80'ini geri dönüştürdüğü, sadece yüzde 20'sinin depolama alanına gittiğine değinerek, “Burası, dünyanın 'sıfır atık kasabası' olarak tanınan bir yer. 2020'de yüzde yüz geri dönüşüm hedefleniyor burada. Kamikatsu kasabasının başarısının sırrı, orada yaşayan herkesin bu seferberliğe katılmasıdır. Çöplerini 45 ayrı kategoride ayıracak iştiyaka sahipler. Öyle ki plastik şişeleri, plastik kategorisine koymadan önce üzerindeki etiketi sökecek kadar aktif çalışıyorlar. Burada ilginç olan, vatandaşların çöplerini 45 ayrı kategoriye ayırırken, birçok şeyin ne kadar gereksiz şekilde paketlendiğinin farkına varmaları. Bu nedenle üretim yaparken ürettikleri her şeyin çevreye maliyetini düşünüyorlar” dedi.

"KULLAN AT KÜLTÜRÜNÜ BIRAKIP DEĞİŞİMİ BAŞLATMALIYIZ"

Bireysel katılım ile üretim ve tüketimdeki seçiciliğin bu işin dönüm noktasını oluşturduğunun altını çizen Erdoğan, “İşte bu nedenle bizim de 'kullan at' kültürünü bir tarafa bırakarak değişimi başlatmamız gerekiyor. Bunun da ilk aşaması bireysel tutumlarımız. Sistemler kurabilirsiniz, fakat davranışları değiştiremezseniz sistem de işlemez” diye konuştu.

KÜLLİYEDE SIFIR ATIK EKİBİ KURULDU

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde kurdukları sistemden de örnekler aktaran Emine Erdoğan, “Şayet insan unsurunu katmasaydık başaramazdık. Sıfır atık gönüllüleri ekibi kurduk, atık kumbaralarını her gün kontrol ettik. Personelimizin sorularını sorabileceği platformlar oluşturduk. Yani davranışlara odaklandık” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını, “Biraz önce iklim sorunlarından bahsederken hepimiz bu sorunlarla bizim adımıza birilerinin bu sorunlarla mücadele etmesi gerektiğini düşünmüş olmalı. Oysa her şey bizim gündelik hayatımızda başlıyor” sözleriyle sürdüren Erdoğan, şunları dile getirdi:

"DÜNYAYI DEĞİŞTİREN ŞEY FİKİRLER DEĞİL ONLARI TAKİP EDENLERDİR"

“Endüstriler, bizim davranışlarımızla şekilleniyor. Bireysel talepler ve reddedişler belirliyor her şeyi. Mesela plastik poşetler yerine bez ürünler kullanmak, atacağımız küçük bir adımdır ama sonuçları korunmuş ağaçlar ve su kaynaklarıdır. Dünyayı değiştiren şey fikirler değil, onları takip eden insanlardır. Tek bir kişi olduğumuza bakmadan inandığımız yolda çevreci adımlar atmalıyız. Ürettiğimiz ve tükettiğimiz her şeyi tabiata ne kadar büyük bedeli olduğunu hesaba katmalıyız. Sıfır atık felsefesi sadece atıklar için değil, tüm kaynaklarımız için de geçerlidir. Su da bunların başında geliyor. 'Gri su' dediğimiz, evsel atık sular da pekâlâ peyzaj ve endüstride kullanılabilir. Bazı ülkeler yüzde 70 oranında bunu başarıyorlar. Fakat biz yolun çok daha başındayız.

"EKMEK İSRAFI YÜZÜNDEN YILDA 880 MİLYAR LİTRE SU BOŞA HARCANIYOR"

Değerli misafirler, Sıfır Atık Projesiyle ilgili çalışırken, bu proje bizi gıda israfı ile de yüzleştirdi. Nitekim zirvemizin bir oturumu da bu konuya ayrıldı. Bu öylesine önemli bir konu ki bir ekmeğin israfı, bir ekmekten öte bir şeydir. Basit bir hesapla, bir kilo ekmek için 1.6 litre su harcandığını düşünelim. Yılda 6 milyon ekmek israf edildiğinde bu, yaklaşık 880 milyar litre suyun da boşa harcandığı anlamına geliyor. Oysa ekmeği alırken, bölerken, yarım bırakıp sofradan kalkarken bu bedelleri düşünsek, ekmek gözümüzde çevresel bir değere de dönüşmez mi?

"ACİL TEDBİR ALINMAZSA ÇEVRE KRİZLERİ HAYATI YOK EDECEK"

Basit önlemlerle benzeri israfların önüne geçebiliriz. Unutmayalım, israf ettiğimiz gıdaların sadece üçte birini kurtarsak dünyada açlık diye bir sorun kalmayacak. Ben buradan özellikle kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Çocuklarımızın bilincini özelikle sizler inşa ediyorsunuz. Çocuklarımıza bir ekmeğin, bir bardak suyun, bir ağacın değerini lütfen öğretelim. Yiyeceklerin tarladan sofraya uzanan öyküsünü onlara anlatalım. Öğretmenlerimiz, uğrunda şehitler verdiğimiz toprağın kıymetini tüm yönleriyle çocuklarımıza öğretsinler. Hayatın, emeğin değerini bilen nesiller olsun. Şayet acilen bazı tedbirler almazsak yaşayacağımız çevre krizleri hayatı tüm yönleriyle yok edecek. Öyle ki hayattan aldığımız ilhamın da sonu gelecek.”

"RESAMLARA, ŞAİRLERE İLHAM VEREN TABİATIN YOK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN"

Van Gogh'un eserlerini, her gün çıktığı uzun doğa yürüyüşlerine borçluyuz. Ressamlara, şairlere ilham veren tabiatın yok olduğunu düşünün lütfen. Belki de gelecek nesillerimiz Orhan Veli'nin ‘Gemlik'e doğru denizi göreceksin, sakın şaşırma’ dizelerini okuyup, burada deniz mi varmış diye şaşıracaklar. Yine şairin, ‘hava bedava, bulut bedava’ dediği dizeler, yarın bize bir ütopyadan bahsediyor olacak. Umuyorum ki bunların hiç biri olmaz. Masmavi gökyüzü, zümrüt yeşili deniz ve bol oksijenli ormanlarıyla bugünkünden daha güzel bir ülke bırakırız gelecek nesillere. Bu umutlarla sıfır atık projesine gösterdiğiniz ilginin katlanarak artmasını diliyorum. Kurumlarında sıfır atık sistemini kuran tüm yöneticilere takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Medyamızın çevre konusunda toplumsal algılarımızı değiştirecek katkılar sunmasını diliyorum.”

EMİNE ERDOĞAN’A FAO ÖDÜLÜ VERİLDİ

Konuşmasının ardından Emine Erdoğan'a BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu tarafından bir ödül ve madalyon verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Emine Erdoğan'a Fatih Sultan Mehmet'in çevreyle ilgili bir fermanını hediye etti.

Yusuf Yavuz

Odatv.com
__________________

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 12:52   #2
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1439
Mesajlar: 5,976
Ettiği Teşekkür: 19940
Aldığı Teşekkür: 26222
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

"RESAMLARA, ŞAİRLERE İLHAM VEREN TABİATIN YOK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜN"

Bu cümleyi okudum, gülesemmi, ağlasammı bu iki duyguyu aynı anda yaşadım desem yalan olmaz.
Van Gogh'dan bahsedince batılı bir lider eşinin konuşması ile karıştırıldı falan sandım ama değilmiş..
Neyse kişinin inandırıcı olması için eylemi ile söylemi bir olması lazım.
''Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma''
Eskiler güzel demişler.. Ama nafile ders alan yok, içi boş sözler ile karınları doyuyor, yapacak birşey yok..


Bir not daha ekleyeyim, buradan bakınca Saray, saraydan bakınca buralar söylenenler ile pek yerine oturmuyor.. Millette israf edecek birşey kalmıyor, hatta tam karın doyurmadan aç kalanlar bile var.
Üretim deyince ise aklıma Cumhuriyet dönemi boyunca üretim ve istihdam açısından devletimiz tarafından yapılanları satılması ve üretimden çekilerek beton politikasına kurban edildikleri geliyor..
__________________

Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 12:56   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2658
Mesajlar: 31,004
Ettiği Teşekkür: 170251
Aldığı Teşekkür: 184421
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Ayaklar baş, başlar ayak oldu...

Delirmemek işten değil. Ne vasfı sorgulanıyor, ne eğitimi, ne bilgisi. Koca koca dallarında ün yapmış profesörler alkışlıyor iyi mi.

ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 13:02   #4
Müdavim

Tura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2012
Konular: 79
Mesajlar: 5,657
Ettiği Teşekkür: 26587
Aldığı Teşekkür: 29292
Rep Derecesi : Tura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardırTura şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

O koca koca akademsiyenlerden biri diyor ki ' Ben rüyamda hep Allahı görürüm''

Rüyacı Akademisyen; Doç Dr. Teyfur Erdoğdu. Allah'ın eli yok ki tutsun
kulağını çekip ensesine bir şaplak atsın.
__________________
Tura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 13:02   #5
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7391
Mesajlar: 28,174
Ettiği Teşekkür: 105826
Aldığı Teşekkür: 152576
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Bu kadın da mı konuşuyor
Bilgisi nedir?

__________________

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 13:06   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2658
Mesajlar: 31,004
Ettiği Teşekkür: 170251
Aldığı Teşekkür: 184421
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Bu kadın da mı konuşuyor
Bilgisi nedir?

CNN ve NTV programı keserek, canlı yayına bağlanıp konuşmayı naklen verdi yahu.

Diğer kanallar da vermiştir mutlaka, bakmadım...

ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 14:56   #7
Her Şey Güzel Olacak

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3751
Mesajlar: 17,477
Ettiği Teşekkür: 73377
Aldığı Teşekkür: 67555
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
CNN ve NTV programı keserek, canlı yayına bağlanıp konuşmayı naklen verdi yahu.

Diğer kanallar da vermiştir mutlaka, bakmadım...

Kocası bitti, şimdi bir de bu mu çıktı başımıza...


Ay! iyi ki tv açmıyorum hiç...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 19:02   #8
Kurucu

Abartmatozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 45
Konular: 283
Mesajlar: 2,867
Ettiği Teşekkür: 1318
Aldığı Teşekkür: 2790
Rep Derecesi : Abartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Doğru söylemiş.


SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan
rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;
evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
Mustafa Kemal Atatürk
Abartmatozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 19:18   #9
» Vous et l'Amour «

Jasmina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 23
Mesajlar: 1,495
Ettiği Teşekkür: 2056
Aldığı Teşekkür: 6191
Rep Derecesi : Jasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardırJasmina şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Saray faturalarini halka acsin o zaman. Hadi bakalim..
__________________

Bundan sonra.
Ne benim kelimeleri biraraya getirecek halim var ,
Ne senin beni işitecek bir kalbin..Jasmina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Jasmina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.18, 19:31   #10
Ahirim Sensin

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 816
Mesajlar: 2,953
Ettiği Teşekkür: 22237
Aldığı Teşekkür: 8723
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Emine Erdoğan: "Acilen Üretim ve Tüketim Kültürümüzü Gözden Geçirmel

Alıntı:
"ACİLEN ÜRETİM VE TÜKETİM KÜLTÜRÜMÜZÜ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ"
Kaçak sarayda yaşayanlar az yesinlerde, millete örnek olsunlar.


Alıntı:
"UZUN SÜREDİR KÜLLİYEYE ÇÖP KAMYONU GİRMİYOR"


Vııış anammmm kriz kaçaksarayada uğramış desenize. Hiç çöp möp çıkmıyormuşlar.
__________________
Umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
emine, erdoğan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 11:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.