Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=754)
-   -   Özdil: Bu Dava Size Açıldı (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=138510)

Canan 15.12.18 00:02

Özdil: Bu Dava Size Açıldı
 
Özdil: Bu Dava Size Açıldı


Sözcü'ye yönelik başlatılan ikinci algı operasyonuna tepkiler dinmiyor. Halk Arenası'na katılan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, davanın aslında Sözcü'ye değil halka karşı açıldığını söyledi ve gazetenin sahibi Burak Akbay ile süreçle ilgili yaptığı konuşmayı aktardı.

Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’la ‘Halk Arenası’ bu hafta da gündeme damgasını vuracak. Programa ülkemizin en çok okunan köşe yazarı olmasının yanı sıra ‘Mustafa Kemal’ kitabıyla da Türk basın tarihinin en büyük baskı ve satış rekorlarını kıran Cumhuriyet sevdalısı gazeteci–yazar Yılmaz Özdil konuk oldu.“DAVA MİLLETE AÇILDI”

Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru ve 3 yöneticisinin hakkında başlatılan FETÖ kumpasına değinen Yılmaz, “Bizler Sözcü’ye dava açıldı diyoruz ama bence bir yanlışlık yapıyoruz. Çünkü dava size açıldı. Bizler yapmayabiliriz bu işi ve hayatımızın sonuna kadar hiçbir ekonomik sıkıntı çekmeyiz. Peki bu dava gerçekten yazarlara mı açılmış oldu; hayır, millete karşı açıldı” dedi.


AKBAY İLE YAPTIĞI KONUŞMAYI AKTARDI

Yaklaşık 2 yıldır bir iftiranın içerisinde olduklarını ve bunun bir numaralı hedefininse Burak Akbay olduğunu ifade eden Özdil, “Burak Akbay’la görüştüğümde Kendisine ‘bu olanların sebebi biziz’ dedim. ‘Sen bizi özgür bırakıyorsun, biz de doğru bildiğimizi yazıyoruz ama neticede bunun karşılığında kabak senin başına patlıyor’ dedim. ‘Bununla olacaksa biz bırakalım, gazete yoluna bir şekilde devam etsin, gazetenin varlığı daha önemli’ dedim. Samimiyetle söylüyorum. Aslında bu Türkiye için de bir şanstır. ‘Siz yazamıyorsanız ben bu gazeteyi kapatırım daha iyi’ dedi. Türkiye bu manada aslına bakarsanız sadece yargı anlamında değil gazeteci ve okur bağlamında da ciddi bir sınavdan geçiyor” dedi.


Canan 15.12.18 00:10

Cevap: Özdil: Bu Dava Size Açıldı
 

Özdil: Recep Tayyip Erdoğan Feribotu Bile Norveç’ten Alındı


https://i.sozcu.com.tr/wp-content/up...18/12/1-32.jpg

Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu, Cuma akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen reyting rekortmeni programın bu akşamki konuğu, Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil... Özdil programda, arka arkaya sıraladığı AKP'nin 'yerli ve milli' karnesiyle salonu kırdı geçirdi.

Halk TV ekranlarında yayınlanan, Cuma akşamlarının klasikleşmiş reyting rekortmeni programı Uğur Dündar ile Halk Arenası'nda “Recep Tayyip Erdoğan Feribotu bile Norveç'ten alındı” diyerek AKP'nin içinde bulunduğu ironiyi esprili bir dille anlatan usta yazar Özdil, iktidarın ‘yerlilik ve millilik' karnesini de gözler önüne serdi.

Yılmaz Özdil’den dikkat çeken Tosun açıklaması!

'Çiftlikbank' ile 80 bin kişiden dolandırdığı paralarla yurtdışına kaçan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Halk Arenası'nda gündeme alınan Tosuncuk ile ilgili hem Uğur Dündar hem de Yılmaz Özdil dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın hazırlayıp sunduğu ‘Halk Arenası' İstanbul Kadıköy'de sevenleriyle buluştu. Programın bu haftaki konuğu Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı, Cumhuriyet sevdalısı gazeteci – yazar Yılmaz Özdil oldu. Yoğun ilgili gören programda ‘Çiftlikbank ‘ ile 80 bin kişiden dolandırdığı milyonlarca dolarla yurtdışına kaçan, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın ele alındı. Tosuncukla ilgili yeni belgelerin eline ulaştığını ifade eden Dündar, Tosuncuğun eşi ve yakın arkadaşlarıyla 874 bin TL’ye uçak kiraladığını söyledi. Dündar, Tosuncuğun eşininse uçakta sigara içebilmesi için 61 bin TL para ödediğini vurguladı.

“BUNLARIN PARASINI ALMAK SEVAPTIR”

Usta yazar Yılmaz Özdil ise “50 liraya inek sattı adam, insanları 1 milyar tokatladı gitti. Ben aslında Tosunu takdir ediyorum. 35 yıllık gazeteciliğimde benim geldiğim nokta Tosuna 1 milyar dolar para verebilecek insan varsa. Bunların parasını almak sevaptır. Almazsan günah olur. Adam özetle ‘ben kerizim’ diyor. Tosun da o zaman ben alayım o paraları demiş. Tosuna kadar ben en çok jet Fadıl’ı takdir ediyordum. Şimdi Tosunu takdir ediyorum” dedi.


Rosebud 15.12.18 01:30

Cevap: Özdil: Bu Dava Size Açıldı
 
Maalesef kaçırdım bu programı, annem çevirmiş Kızım dizisine orada kaldık, tamamen unuttuk Halk arenasını, belki tekrarını verirler.

Aquila 15.12.18 18:30

Cevap: Özdil: Bu Dava Size Açıldı
 
https://galeri8.uludagsozluk.com/430...gli_630525.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CzVclHYXcAEBo_C.jpg

http://www.gazete2023.com/images/hab...3916_3dbb1.jpg

Türkiyede meclise giren 3 partiden HDP lideri hapiste, Partisini ve Türk milletini Erdoğan'a satan MHP lideri AKP'ye koltuk değneği ve AKP sözcüsü oldu.

Atatürk'ün kurduğu CHP Atatürke ihanet içerisinde ve 9 defa seçim kaybetmesine rağmen Kılıçdaroğlunu değiştiremedi. Demekki Erdoğan Kılıçdaroğlundan memnun, yoksa şimdiye kadar çoktan giderdi. Erdoğan Abdullah Öcalan'a "Sayın" derken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğluna 'Bay Kemal' diyor, Kılıçdaroğlunu kendisine rakip olarak görmediği için sadece tazminat davaları ile yıpratmaya çalışıp, Kılıçdaroğlunu liderlikten uzaklaştırmamaya çalışıyor, çünkü yerine gelecek olanların Kılıçdaroğlu gibi kolay lokma olmayacağını biliyor.

Bu gün Türkiyede Cumhuriyet, demokrasi ve özgür medya kuruluşu yoktur, tek adam diktatörlüğü vardır, Cumhuriyet olması için çok parti ve özgür seçim ortamı olması lazımdır, bu gün Türkiye'de hiç bir fonksiyonu olmayan muhalefet partileri vardır ki bu durumda varlıkları ile yoklukları arasında hiçbir fark yoktur.Yok hükmündedirler.Demokrasi derseniz, demokrasi tranvayı çoktan son durağa geldi ve erdoğan tranvaydan indi. Seçimler mi? ne seçimi, ortada seçim falan yok, Yüksek Seçim Kurulu var, hangi parti kazandı derse o parti tek başına iktidarda oluyor.

Atatürk ve Türkler tarihten silinmek isteniyor. “Tam bağımsızlık, demokrasi, eşitlik, insan hakları, laiklik, Cumhuriyet, vatan” diyeni içeri atıyorlar.

Kemalist cumhuriyet yok artık. Atatürk, laiklik yok.

Adil yargı yok. Hakkı yenenler, mağdur olanlar, zulme uğrayanlar nereye başvuracaklarını şaşırmış durumdalar.

Ömrü boyunca gericilikle, tarikatçılıkla, yobazlıkla mücadele etmiş yazarlar FETÖCÜ diye yargılanıyorlar. Haklarında onlarca sene hapislik isteniyor.

Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ile Necati Doğru ve 3 yöneticisinin hakkında FETÖ kumpası kuruldu.

Bütün millet FETÖ cülerin kimler olduğunu bildiği halde bunlar milleti aptal yerine koyup patlak ampul ile karanlıkta fetöcü avına çıkıyorlar, nedense her seferin de de fetücüler yerine kendilerine muhalif olanları yakalıyorlar, halbuki aynaya baksalar fetöcülerin kimler olduğunu görecekler.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com