MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.06.19, 17:08   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8021
Mesajlar: 29,648
Ettiği Teşekkür: 108237
Aldığı Teşekkür: 156964
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Ortak Yayında Cevapsız Kalan Sorular

Ortak Yayında Cevapsız Kalan Sorular


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iki güçlü başkan adayı, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın dün akşam televizyonda katıldıkları ortak canlı yayına, Yıldırım’ın 'yanıtlamadığı' sorular damga vurdu.


Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğündeki toplantıda hem İmamoğlu'na, hem de Yıldırım'a İstanbul için vaatlerinin yanı sıra, kamuoyunda haklarında çok tartışılan konular da soruldu.

Ancak Binali Yıldırım'ın ailesinin mal varlığından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden TÜRGEV, Ensar gibi vakıflara aktardığı para ve arsalara; 31 Mart seçimlerinin sonuçları belli olmadan İstanbul'da dört bir yana açılan “gönül belediyeciliği kazandı” yazılı afişlerden, FETÖ konusunda sorulan sorulara verdiği yanıtlar, sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu.

Yıldırım'ın yainıtlarına siyasetçiler ve vatandaşların sosyal medya üzerinden verdikleri yanıtlarda şu unsurlar öne çıktı;

YILDIRIM AİLESİNİN MAL VARLIĞI:

Programda İsmail Küçükkaya her iki başkan adayına da kendileri ve ailelerinin mal varlıklarını kamuoyuna açıklayıp açıklamayacaklarını sordu. Binali Yıldırım zaten devlet hizmetindeki kişilerin mecburen mal varlıklarını devlete düzenli olarak bildirdiklerini söyledi. Bunun kamuya açıklanmadığını söyleyen Yıldırım, ancak mahkeme celbiyle bildirilen bu mal varlıklarının öğrenilebileceğini de ekledi. Oğullarının mal varlığı konusunda ise “Çocuklarımın mal varlığı konusunda koruma yok. Onların malı mülkü kamuya açık” dedi.

Yıldırım bu yanıtı üzerine CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, “Binali Yıldırım hakkında tazminat davası açıktı. Avukatlarımız Pınar Ayça Sarıtaş ve Ertuğrul Aydoğan, kanuni hakkımızı kullanarak Yıldırım'ın mal varlığının tespitini iki kez istedi. Hakim bu talebimizi yerine getirmedi. Yıldırım'ın mal varlığını soramadı. Binali Yıldırım duysun” mesajını paylaştı.

Sosyal medyada ayrıca, Binali Yıldırım'ın oğullarının şirketlerinin açtıkları off shore hesaplarına ilişkin Paradise Papers haberlerini yapan gazeteci Pelin Ünker'e açılan dava da konu oldu. Ünker, Paradise Papers adı altında kamuoyuna sızdırılan, tüm dünya liderlerinin ve büyük iş adamlarının off shore hesaplarına ilişkin yaptığı haberlerde Yıldırım'ın oğullarının isim ve şirketleri de yer almıştı. Bunun üzerine Ünker'e hem Yıldırım ailesi dava açmış, hem de savcılık ayrıca ceza davası açmıştı. Ünker dava sonucunda “Binali Yıldırım'a hakaret ettiği” gerekçesiyle hem para, hem de hapis cezasına çarptırıldı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR'İN PARA VE ARSA AKTARDIĞI VAKIFLAR –
Sayıştay raporlarında AKP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ensar, Türgev gibi vakıflara “kültür hizmeti” adı altında büyük miktarlarda paralar ödediği, hem de arsa bağışı yaptığı yer almıştı.

Binali Yıldırım kendisine sorulan bu soruya karşılık, “bu vakıflar yurt, sosyal faaliyet yapıyor. FETÖ nasıl beyin yıkayıp 15 Temmuz gibi belayı sardıysa,vakıflar bunlar başımıza gelmesin diye işler yapıyor” yanıtını verdi.
Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanı seçilmesi halinde temiz vakıflarla işbirliği yapılacağını söylemesi üzerine ise, “temiz vakıf derken nasıl karar vereceksiniz? Deterjanla yıkayarak mı?” Yanıtını verdi. Ancak AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin para ve arsa aktardığı vakıfların “temiz olup olmadıklarının nasıl denetlendiği” ya da “hangi vakıflarla işbirliği yapılacağına nasıl karar verildiği” konusunda ayrıntı vermedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE VERİ YÜKLEME TARTIŞMASI –
Programda Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimini kazanarak, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı 18 günlük dönemde büyükşehire ilişkin bilgilerin verilerinin kopyalanmasına ilişkin iddiaları gündeme getirdi. Yıldırım, bunun “kişisel verilerin gizliliğine” aykırı olduğuna dikkat çekti.

Yıldırım'ın bu sözleri üzerine ise sosyal medyada, FETÖ'nün etkin olduğu, ancak hükümette Yıldırım'ın da mensubu olduğu AKP'nin yer aldığı dönemde yapılan “veki kopyalama” olayları gündem haline geldi.
İyi parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medyada “Kozmik odayı FETÖ'ye açanları, paylaşılması yasak olan kişisel sağlık verileri yasal olmayan şekilde elde edenleri, neden verilerin yedeklenmesi korkuttu?” diye sordu.

FETÖ SORULARI –
Programın moderatörü İsmail Küçükkaya her iki adaya da FETÖ ile geçmişte herhangi bir ilişkileri olup olmadığını, FETÖ okullarında ve yurtlarında kalıp kalmadıklarını sordu.
Binali Yıldırım bu soruya “Yok” yanıtını verdi. Yıldırım'ın bu yanıtı üzerine sosyal medyada pek çok kişi, Yıldırım'ın izmir'deki FETÖ tarafından düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşma ile, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in kardeşinin cenaze törenindeki fotoğrafları paylaştı.

31 MART SEÇİM SONUÇLARI BELLİ OLMADAN İSTANBUL'A ASILAN “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ KAZANDI” AFİŞLERİ- Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'a 31 Mart seçim sonuçları daha belli olmadan İstanbul'un dört bir yanına asılan “Gönül belediyeliği kazandı” afişlerini sordu. İmamoğlu'nun “sonuçlar belli olmadan bu afişler neden asıldı” sorusuna Yıldırım, istanbul'da ilçe belediye başkanları ve il genel meclisinin çoğunluğunun AKP tarafından kazanıldığını, o afişlerin bu yüzden asıldığını söyledi. Ancak söz konusu afişlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanamamış olmasına rağmen neden kendi fotoğrafının da yer aldığını açıklamadı.

Nİtekim İmamoğlu da Yıldırım'a, afişlerde kendi fotoğrafının olmasını hatırlattı. Ancak Yıldırım, 25 ilçeyi AKP'nin kazanması nedeniyle asıldığını söylediği afişlerde, neden kendi fotoğrafının da bulunduğunu açıklamadı.

Kaynak
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.19, 18:50   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,644
Ettiği Teşekkür: 142736
Aldığı Teşekkür: 48429
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ortak Yayında Cevapsız Kalan Sorular

Alıntı:
Nİtekim İmamoğlu da Yıldırım'a, afişlerde kendi fotoğrafının olmasını hatırlattı. Ancak Yıldırım, 25 ilçeyi AKP'nin kazanması nedeniyle asıldığını söylediği afişlerde, neden kendi fotoğrafının da bulunduğunu açıklamadı.

Secim gecesi 4000 oyla kazandigim diye afisleri asanlar, belgeleriyle kaybettiklerini kabül edemeyip, Milletin Iradesini calmaya kalkmislardir!.


Alıntı:
Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanı seçilmesi halinde temiz vakıflarla işbirliği yapılacağını söylemesi üzerine ise, “temiz vakıf derken nasıl karar vereceksiniz? Deterjanla yıkayarak mı?” Yanıtını verdi.

AKP´nin Vakiflari Deterjanla yikanilacak durumda olmamakla, Fazla sabundan kaymislar!.


Köküne TUZ gerek Günahkar Vakiflarinin!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevapsız, kalan, ortak, sorular, yayında


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.