Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 07.01.20, 19:13   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10058
Mesajlar: 33,236
Ettiği Teşekkür: 108183
Aldığı Teşekkür: 167931
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

"Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Sayıştay, 2018 Yılı Denetim Raporu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşanan denetim eksikliklerini ortaya koydu.Okullarda üst üste yaşanan istenmeyen olaylar ve eğitim sistemine yönelik eleştiriler artarak sürerken Sayıştay, 2018 Yılı Denetim Raporu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşanan denetim eksikliklerini ortaya koydu.

Sayıştay raporunda, "Eğitim denetimi, özellikle gelişmiş ülkelerde ve bilimsel yaklaşımlarda akademik başarı ve kalitenin temel etkenlerinden biri olarak kabul edilmektedir" denilirken, 2010 yılından itibaren Türkiye'de yapılan kapsamlı değişikler nedeniyle, teftiş sisteminin nitelik ve etkinlik sorunları nedeniyle eğitim, öğretmen katkısının zayıfladığı vurgulandı.

Rapora göre Bakanlık, eğitimdeki sistem değişikliklerinde daha çok yetki ve görev alanları ile statü ve unvanların farklılaştırılmasına odaklanmış değişikliklerin amaç boyutu uygulamayı yönlendirmede etkisiz kalmış.

Teftiş ve rehberlik eksikliği, eğitim sistemindeki temel sorunlar sıralamasında ilk sırada yer alırken, müfettiş sayısındaki büyük eksikliğe dikkat çekiliyor.

YETERSİZ DÜZEYDE TEFTİŞ YAPILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın teftiş sisteminin etkili bir yapıda olmadığını vurgulanırken, müfettiş sayısındaki yetersizliğin altı çizildi.

Raporda bu durum, "Gelinen aşamada, Bakanlığın sadece kendi bünyesinde 60.000 civarında kurum ve 1 milyonu aşkın personelinin bulunduğu, ayrıca Bakanlık tarafından izlenen, koordine edilen diğer kurum ve kuruluşların da Teftiş Kurulu’nun görev alanında yer aldığı dikkate alındığında, 498 adet müfettiş ile yeterli düzeyde bir teftiş, soruşturma, rehberlik, analiz ve raporlama yapılması mümkün görünmemektedir" diye açıklanıyor.

Sayıştaş, il müdürlükleri bünyesinde görev yapan 1539 Maarif Müfettişinin illere dağılımında büyük dengesizliklere de dikkat çekiyor.

24 İLE DÜŞEN MÜFETTİŞ SAYISI 39

Tunceli, Şırnak, Hakkari ve Ardahan hiç müfettiş bulunmazken, aralarında büyük illerinde yer aldığı 24 ilde müfettiş sayısı 39 olarak açıklandı.

EN FAZLA MÜFETTİŞ ANKARA'DA

Rapora göre Bursa’da görevli müfettiş sayısı 61, Ankara’da 211 iken, Erzurum’da 6, Mardin’de ise sadece 3 müfettiş görev yapıyor.

İller arasındaki dengesizlik sadece müfettiş sayısı ile sınırlı kalmıyor, uygulama birliğinin olmadığının da altı çizildi.

BAKANLIK SORUMLULUĞU TBMM'YE ATTI

Raporda eğitimde kalite ve standardizasyonun için teftiş sisteminin istikrarlı bir yapıya ve yeterli kapasiteye kavuşturulması şart olduğuna işaret edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sayıştay'ın tespitlerine verilen yanıtlar dikkat çekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, denetim sisteminde yenilenme ve güncellemeye ihtiyaç olduğu kabul ederken, teftiş sisteminde gelinen noktadan TBMM'yi sorumlu tutuyor.

Denetim sistemine ilişkin yasal düzenlemeler yapıldığını kaydeden Bakanlık, "Yasama yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne aittir diyerek" yapılan eleştirilerin kendilerini değil, Parlamento'yu ilgilendirdiğini öne sürdü.

Bakanlık eleştirilere şöyle yanıt verdi: "Anayasa’nın 7’nci maddesinde yasama yetkisinin Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisinde olduğu, 123’üncü maddesinde idarenin kuruluş ve görevleriyle bir bütün olduğu ve kanunla düzenleneceği kural olarak belirlenmiştir. Bir kamu kurumunun görmesi gereken kamu hizmetinin niteliğinin hangi kamu görevlilerince yerine getirileceğine karar verme yetkisi yasama organına aittir.

YASAL DÜZENLEMELER ÇERÇEVESİNDE

Bakanlık denetim sisteminde yapılan tüm değişim ve dönüşüm çalışmaları, Türkiye Büyük Millet Meclisinde çıkarılan yasal düzenlemeler neticesinde hayata geçirilmiştir. Dolayısıyla, denetim bulgusunda eleştiriye konu husus idari işleyişe ilişkin olmayıp, Türk Milleti adına yüce Meclisin iradesi ile ortaya koyduğu yasal düzenlemelere ilişkindir. Yüce Meclis tarafından yapılan yasal düzenlemeler çerçevesinde Bakanlık idari yapısı en iyi şekilde kurgulanmaya ve işletilmeye çalışılmaktadır. İdarenin bunun aksi bir düzenleme ve işlem yapması düşünülemez.

MÜFETTİŞLER DENETİM BİRİMİNİN PARCASI DEĞİL

Mevcut durumda, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin; 'Maarif Müfettişleri illerde il müdürüne bağlı olarak inceleme, araştırma ve rehberlik hizmetleri ile il müdürünün vereceği diğer görevleri yapar. Maarif müfettişlerinin çalışma usul ve esasları yönetmelikle belirlenir' hükmünü içeren düzenlemesinde, bu kadrodaki kişilerin unvanları her ne kadar müfettiş olarak korundu ise görev tanımları müfettişlerle birebir örtüşmemektedir. Bu sebeple bunların denetim biriminin bir parçası olarak değerlendirilmesi doğru bir yaklaşım değildir.

Mevcut yasal düzenleme iktidar ve muhalefetin ortak görüşleri doğrultusunda yasalaşmıştır."

"OKULLARI TARİKATLAR VE CEMAATLER İŞGAL ETTİ"

Sayıştay Raporunda yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'na ilişkin tespitleri ANKA Haber Ajansı'na değerlendiren Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Mali Sekreteri ve Eğitim Uzmanı Ali Taştan, AKP'nin iktidara gelmesinin ardından Bakanlığın teftiş mekanizmasının bilinçli olarak çökertildiğini öne sürdü.

Müfettişlerinin önce isimlerinin değiştirildiğini, ardından da yetkilerinin tırpanlandığını kaydeden Taştan, denetim olmadığı için eğitimin yandaş sendika, cemaatler ve tarikatlar tarafından işgal edildiğini iddia etti.

Taştan eğitim sistemindeki denetimsizliği şu sözlerle eleştirdi:

"İKTİDARIN İŞİNE GELİYOR"

"2012 yılında Kuran Kurslarının denetim yetkisi ellerinden alınan müfettişler, 2014 yılında il müdürlerinin emrine atandılar. Ders denetimi Milli Eğitim eski Bakanı Nabi Avcı’nın sözlü talimatı ile kaldırıldı. Bu talimatla müfettişler okuldan uzaklaştırılmış oldu.

Denetim sisteminin bu hale gelmesi siyasal iktidarın işine geliyor. Müfettişler Milli Eğitim Bakanlığında at oynatmanın önünde büyük engel teşkil ediyorlardı. Yetkileri ellerinden alındı. Sistemdeki işlerlikleri yok edildi. Ve atılacak adımlarda sorun çıkarabilecek kimse kalmadı. Tüm engeller kaldırıldı. Müfettişlerin terk ettiği okulları Tarikat ve Cemaatler işgal etti. Kaçak okul-yurt sayısında patlama meydana geldi. AKP bu durumdan mutlu. Çünkü MEB’de engel çıkaran tüm müfettişler lağvedildi."

Odatv.com
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 19:28   #2
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26324
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

İngiliz kadına sormuşlar kocan seni aldatırsa ne yaparsın diye, derhal boşanırım demiş, Fransız'a aynı soruyu sormuşlar ben de aldatırım demiş, Türk'e sormuşlar, benim kocam yapmaz öyle şey demiş.

İslâm Amerika açısından hedefindeki ülkeleri rezerve etmek anlamına geliyor...
Önümüzde koskoca bir süreç var 40 yıl önce İran'ı bu yobaz çağ dışı görünüme kavuşturan amerika şimdi o gün rezerve ettiği İran'ı bugün buzluktan çıkarıp yiyor, olay bu.
Türkiye'nin İslâmlaştırılma projesi de düpedüz Türkiyenin orta ve uzun vadede işgal edilmesi demek
20-30 yıl sonra belki o kadar bile olmayan bir zamanda aynı akıbet bizim de başımıza gelecek, kimse yok olmaz öyle şey demesin, olmaz dediğimiz her şey birebir oldu, türban sadece üniversite için, orta okula inmez nereden çıkartıyorsunuz, niyet mi okuyorsunuz denildi bugün kreşlerde 3-4 yaşındaki çocukları türbanla örtüyorlar, süreç birebir İran süreci.

Herkes aklını başına toplasın bu gidiş, gidiş değil.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 20:04   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 148
Mesajlar: 5,316
Ettiği Teşekkür: 17634
Aldığı Teşekkür: 25594
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Problem dinle alakalı değil, hedef tahtasına iyi nişan alın yanlış yere ateş etmeyin.

Problem eğitim sorunudur. Gelişmiş devletlerde de din var...

Meseleyi iyi analiz etmek için problemi iyi anlamak gerekir.

CEPTEN GÖNDERİLDİ
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!

Nilgün MARMARA
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 20:45   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,542
Ettiği Teşekkür: 141073
Aldığı Teşekkür: 49619
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Iste, Cumhuriyet Kuruculucugunda CHP neye Mukaddesmis!.


Kimse birsey yapmiyor derken, Türkiye Büyük Millet Meclisine getirdigi bütün önergeleri Kiblesini sasirmis AKP ve Amerikan Usagi MHP birliginle karsi gelinmisti!.Kiblesini sasirmislarla gitmekmi istersiniz,Sakadan Adalarida Düsman eline birakanlarlami?.
Yoksa Sancak altinda CHP´de bulusup, erken secimimi secersiniz?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 20:59   #5
Ekin
Başına Buyruk

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1229
Mesajlar: 9,773
Ettiği Teşekkür: 32086
Aldığı Teşekkür: 44463
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Bütün sorun sömürülmeye müsait insanlardır.
En zayıf noktamız olan dinden bizi vuruyorlar.
Bizi vuranlarmı suçlu yoksa vurduranlar mı ?
__________________
Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 23:07   #6
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26324
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Problem dinle alakalı değil, hedef tahtasına iyi nişan alın yanlış yere ateş etmeyin.

Problem eğitim sorunudur. Gelişmiş devletlerde de din var...

Meseleyi iyi analiz etmek için problemi iyi anlamak gerekir.

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Gelişmiş ülkelerde de din var ama gelişmiş oldukları için din hiçbir zaman eğitime tasallut etmiyor çünkü demiş ki devlet: Sen kendi işine bak finansmanını da kendin sağla devletle uğraşma.
Özetle gelişmiş ülkeler sekülerizmi içselleştirmiş, kurumsallaştırmış; bizdeki ise bir eğitim sorunu değil lâiklik sorunu, bu devlet din yüzünden laikliği kurumsallaştıramadığı, dolayısıyla halk da içselleştiremediği için bunları yaşıyoruz.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
Bütün sorun sömürülmeye müsait insanlardır.
En zayıf noktamız olan dinden bizi vuruyorlar.
Bizi vuranlarmı suçlu yoksa vurduranlar mı ?

İkisinde de kabahat var, vurdurursan vururlar...
Din en zayıf noktamız olmak zorunda değil, bu hastalıklı bir durum, tabii bunu bir yara haline getirirse bu toplum, o zaman kaşıyanı da çıkar.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.20, 23:12   #7
Bursalı68
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 231
Mesajlar: 2,228
Ettiği Teşekkür: 11811
Aldığı Teşekkür: 8265
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Merhaba,

Toplum zaten bilinsizdi...Ve bilinçsizliği hatta CEHALETİ bu iktidar, bu zihniyet tarafından daha da arttı...

Bu iktidar ilk yönetim döneminde bu kadar " saldırgan " değildi..Neden, çünkü sözüm ona " koalisyonlardan " bıkan, kendi görüşlerinden olmayanlar da oy vermişti...Milliyetçiler oy vermişti...Krizlerden bıkan ticaret erbabı oy vermişti...Hatta işin ilginç yani sosyalist söylemleri dahi kendi çaplarında kullandılar ve sol görüşlülerden dahi oy aldılar...

O zaman onları biraz daha sınamak, tartmak gerekiyordu...Ne yaptılar, önce sitemi bozabilmek için YEMLEMEK gerekiyordu, onlar da onu yaptı...Para musluklarını açtılar...İnsanları paraya tapar hale getirdiler...Sonrasında tüm kurumları dağıttılar...Bunu yaparken de sürekli ufaktan ufaktan eğitim sistemiyle oynadılar...Çünkü onlara İYİ EĞİTİLMEMİŞ kitleler gerekiyordu...Zaten bilinç düzeyi üste geçmemiş olan toplum, daha da körleşti...En azından KRİZ yoktu ve gerisi çok da önemli değildi...Yetmez ama evetçilerin sırtlarında büyük bir beddua vardır...Ülkenin hiç olmasında en büyük katkı " yetmez ama evetçilerdedir "...Ancak bu kadar GENLERLE oynadıkları halde yine de iktidarlarına devam ettiler...Ve sonuçta rejimi değiştirip TEK ADAM/DİKTA rejimine geçtiler...Faşist anlayışı çok daha sık kullanmaya başladılar...

Özellikle bir toplumu bir daha düzelmeyecek şekilde bozmak isterseniz, eğitimini bozun yeterli....Gerisi kendiliğinden çorap söküğü gibi gelir...Nitekim öyle oldu...

Zaten çoğunluğu " etnik muhafazakar ve dini muhafazakarlardan " oluşan toplumu en iyi dini ve etnik konular, söylemler, operasyonlarla vurursunuz...

Burada konu bence sadece din değil...Sevgili Ekin'in de dediği gibi " sömürülmeye müsait toplum "...Daha önce de vardı ancak şimdi eğitim sistemi bozulduğundan yeni jenerasyon cahiller ile daha da katmerli oldu...Kantarın topuzu ağırlaştı...

Bu iktidar ile bu konu çözülmez...Hatta daha da ileri gideyim, bu iktidarın indirildiğini, başka bir iktidarın geldiğini düşünsek de bu konu öyle çok çabuk çözülecek bir konu değil...En az 50 yıl...!!!

Sağlıcakla kalınız....
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.20, 01:40   #8
Supernatural
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 936
Mesajlar: 7,392
Ettiği Teşekkür: 18501
Aldığı Teşekkür: 26324
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"

Neden eğitimle oynayabildiler bu kadar rahat!..
Çünkü bizim gibi aydınlıkçı düşünenler toplum tarafından dinsiz damgası yememek için hep alttan aldılar, ses çıkarmadılar, her alttan alma her sessizlik sarı öküzden daha fazlasını istetti egemenlere.
Biz cumhuriyetçilerin anlamadığı bir şey var o da bu milletin büyük bir bölümünün gerçekten Atatürk'ü tanımadığı ve Laikliği bilmediği, hal böyle olunca karşılaştığıımız her travmada Atatürk'ü tanımayan Laikliği bilmeyen insanların önlerine Atatür'ük ve Lâikliği sürdük, insanlar tanımıyor ve bilmiyorlar ki!

Bizim toplumumuzun bir özelliği var daha doğrusu eğitim seviyesi düşük insanların, o da tanımadıkları bilmedikleri kavramlarla karşılaşırlarsa bildiklerini zannettikleri tarafta olmaları, belki onu da bilmezler ama bu daha kolaydır çünkü daha beşikten bu kavramların dogmatik gücüyle beslenmişlerdir, tercih etmek zorunda kaldıkları her durumda oraya meylederler. Şimdi bizler hep bu profildeki insanlara dinin etkisini yakalayamayacağı aşikar kavram ve sloganlarla savunduk cumhuriyeti ve lâikliği, onlara olguları anlatacağımıza...
Oysa Atatürk ve Lâiklikten hiç söz etmeden savunabilirsiniz bu kavramları.
Mesela Gazeteci İsmail Saymaz geçen gün katıldığı HeberTürk kanalındaki bir programda katılımcılardan birisinin; ''bu ülkenin %99'unun müslüman olduğu ve ezanın Türkçe okutarak Atatürkçülerin müslümanlara zulüm ettiği ve özür dilemeleri gerektiği suçlamalarına maruz kaldı.
Aslında bu bir blöf, kurnazca bir tartışma taktiği, bunu görüp çok daha iyi bir mücadele yolu benimseyeceğinize çikıp da bir kavram olarak Atatürk ve Lâiklikten söz ederseniz baştan kaybedersiniz çünkü o adamların hitap ettiği kitle bu kavramları bilmiyor, tanımıyor...
Yapılacak şeyi söyleyeyim:
Öncelikle dinsiz damgası yemekten korkmayacağız çünkü karşımızdaki insan din açısından o savunusunun içini doldurabilecek durumda değil.

O adama verilecek en iyi cevap şuydu: Kardeşim bu ülkenin %99'u müslümansa ve ezan Türkçe okundu diye zulüm gördülerse bu hangi mekanizmayla gerçekleşti?
Hapise mi atıldınız, sokak köşelerinde kim vurduya mı gittiniz, namaz mı kılamadınız, ibadet mi yapamadınız! İşkence mi gördünüz, hangisi!
Bir milletin kendi dilinde ezan dinlemesi midir zulüm olan yoksa ezanı ve dini Arapçaya hapsedip insanları dininin ne söylediğinden mahrum etmek midir!
Mesele ezanın Türkçe okunup okunmamaı gibi kısır bir mesele değil, bu mesele bu ülkenin evlâtlarının kendi dinini yine kendi diliyle anlamaları gerektiği meselesidir, şunu diyebilirsiniz ezan zaten kaç cümleden oluşuyor ki zaten herkes biliyor ne söylendiğini... Olay ezanla sınırlanacak kadar basit değil çünkü bu ülkede Kuran'ın ne söylediğini bilmeyen, hep başkalarının yorum ve meallerine muhtaç olan, muhtaç bırakılann ve her daim din istismarcılarının, art niyetli insanların eline düşebilecek çok büyük kitleler var, Kuran'ı Arapça'ya hapsederek evrensel olduğunu söylediğiniz dinin evrenselliğine dolayısıyla dine ve o sözünü ettiğiniz müslümanlara en büyük zulümü sizler yapıyorsunuz, eğer bu milletin %99'u müslümansa dinini kendi dilinde öğrenmek mecburiyeti de vardır halâ buna itiraz ediyorsanız sözünü ettiğim art niyetliler grubunu mu temsil ediyorsunuz ki insanların kendi dilinde kuranı öğrenmesinden bu kadar rahatsızsınız! Bu şekilde kendisinin evrensel olduğunu söyleyen dine en büyük şirki en büyük düşmanlığı siz mi yapmış oluyorsunuz biz mi?


Eğer o programda İlker Yücel gibi bütün bu suçlamalara tek ses çıkarmayıp sırıtılacağına bunlar söylenseydi adamın kaçacak yeri kalmadığı gibi Atatürk ve Laiklik kavramını bilen bilmeyen herkesin onayını alırdınız.
İsmail Saymaz savundu, bizlerin gururunu okşayacak çok da güzel şeyler söyledi ama bu gibi konularda asıl muhatabınız karşınızdaki kişi değil de bilgilenmeye ihtiyacı olan kitleler olunca hırsınıza yenilip sloganlara baş vurmak onlara yarayabiliyor, dediğim gibi ilk şart dinsiz damgası yemek baskısından kurtulmak, Atatürkçülerin bu baskıyı sürekli üzerlerinde hissetmeleri davaya çok zarar verdi vermeye de devam ediyor bu şark kurnazları sahnede oldukça.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.20, 13:14   #9
Kel ali
Yasaklı Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 288
Mesajlar: 590
Ettiği Teşekkür: 827
Aldığı Teşekkür: 1796
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Okulları Tarikatlar ve Cemaatler İşgal Etti"Bugün Türkiye ortamında tarikatlar, tekkeler, kuran kursları ve din okullarının etkisiyle toplumun aydınlık, uygar düşünceleri ve görüşleri karanlığa dönüşmekte; yaşam batıl inançlara, hurafelere göre yönlendirilmektedir.

Anaokullarında 5 yaşındaki çocuklara bile din eğitimi verilmektedir.

Bunun sonucunda bazı küçük çocuklar “Günah” diye, “Kadın” diye teyzelerine, halalarına, annelerine sarılmamakta, elini tutmamaktadır.

İçlerinde kâbus yaşayanlar çoğunluktadır.

Bazı çocukların ise tuvalete girerken yaptığı “Tuvalet duasını unutması” nedeni ile tuvalete girmediği görülmüştür.


https://www.kamugundemi.com/images/r...tuerler-19.jpg

Hedef, ülkemizi Araplaştırmak ve şeriata dayanan bir düzen kurmaktadır. Bunun için her çabaya, her yola ve yönteme başvuruyorlar.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.