Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.02.20, 13:31   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8692
Mesajlar: 30,427
Ettiği Teşekkür: 104138
Aldığı Teşekkür: 160667
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart FETÖ Davasını İlk Açan Başsavcıdan Çarpıcı Açıklamalar: Gerekirse Erdoğan

FETÖ Davasını İlk Açan Başsavcıdan Çarpıcı Açıklamalar: Gerekirse Erdoğan Yargılanmalı
Eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, FET֒nün siyasi ayağı tartışmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Öz eleştiri yetmez. Gerekirse yargılanmalı” dedi.

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamaları ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden gündeme getirdiği siyasi ayak tartışmaları devam ederken, 2000 yılında Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkaran ve aynı yıl Hizmet Hareketi olarak adlandırılan cemaate ‘Terör örgütü’ davası açıp, o süreçte seks kasedinin sızdırılmasının ardından görevinden alınan eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, “FET֒nün siyasi ayağına ilişkin Independent’tan Can Bursalı’ya değerlendirmelerde bulundu.

Yüksel, İlker Başbuğ’un çıkışını haklı bularak, “Siyasi ayak şüphesiz var tabii. Mücadele devam ediyor. Ama mücadele netice alacak şekilde yapılıyor mu, yapılmıyor mu ona tam karar veremiyorum” dedi. Yüksel, iktidarla muhalefet arasındaki ‘FET֒ suçlamaları için, “Herkes kabahati üzerinden atmaya çalışıyor. Bunlar içinde samimi olmayanlar var. Vaktinde FET֒yü destekleyenler, büyütenler var. Özellikle 15 Temmuz’da FET֒nün gerçek yüzü ortaya çıkınca korkanlar var. Ama şunu söylemek isterim; FET֒cülük hâlâ yürüyor” diye konuştu.

Yüksel’in açıklamaları şöyle:

“BÜLENT ECEVİT ONLARIN ADAMIYDI”

Siz Fethullah Gülen ve yapılanmasına yönelik ilk davayı açtığınızda ‘siyasi ayak’la karşılaştınız mı?

Benim dava açtığım dönemde siyasi ayak söylentisi yoktu ama daha sonra siyasi ayağı olduğu ortaya çıktı.

Örgütün şemasını çizdiğinizde siyasi partilerle temasını gözlemlememiş miydiniz?

Dava açtığım dönemde, sadece devletin içine sızma vardı. Milli Eğitim, Silahlı Kuvvetler ve Mülkiye’deki çabalarını gözlemlemiştik. Nasıl yayılmaya başladıklarını tespit etmiştik. Özellikle Emniyet’in içinde çok hızlı yayıldı. Orada taraftarları çoktu.

Bu yapı size göre neden devletin içine sızıyordu?

Devleti ele geçirme faaliyeti yürütüyorlardı. Özellikle bu nedenle Silahlı Kuvvetler’e ve Mülkiye’ye girdiler.

O dönem adı Fethullah Gülen Cemaati olan bu yapıyla ilgili Bülent Ecevit’in Başbakan olduğu dönemde soruşturmayı yürüttünüz. Bir siyasi baskı gördünüz mü?

İddianameyi hazırlamaya başladığım tarihlerde FETÖ çok güçlüydü. Benim arkadaşlarım bile ‘Bu işe girme’ diyorlardı. O dönemde meşru görülüyorlardı. Hatta ve hatta Fethullahçılık, devlet içinde, siyaset içinde, ticaret içinde yükselme aracıydı. İnsanlar kariyerleri için Fethullahçı oluyordu. Ama ben soruşturmamı gayet rahat yürüttüm. Bir baskı olmadı. Ama Fethullahçıların çok sinsi faaliyetleri vardı. Adama yaklaşmasını, elde etmeyi çok iyi bilirler. Bizi ve mahkeme heyetini etkileyemediler.

Ama şunu da söyleyeyim. O dönem davayı örgütten açtım. Onu yanlış yaptım. Şimdi olsa, ‘Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüsten’ açardım. Bunların amacı buydu. Bülent Ecevit, kendisi açıkça söyledi; “Rahşan bak ne kadar çok okulumuz oldu” diyerek naralar attı. Ecevit’i kandırdılar, Ecevit onların adamıydı. Fethullah Gülen’in adamıydı.

“ÇOK PERVASIZLARDI”

‘Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs’ suçundan dava açmış olsaydınız ve ceza verilseydi, toplumdaki meşruiyetleri azalır mıydı?

Yine kazanırlardı. Çok pervasızlardı. Bizim faaliyetimiz ve mahkemenin kararı bile onları durdurmadı.

“15 TEMMUZ İYİ NİYETLİ İNSANLARI UYANDIRDI”

Geçmişi anlattınız. Bugünkü ‘FET֒nün siyasi ayağı’ tartışmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Siyasi ayak şüphesiz var tabii. İlker Başbuğ, yaptığı çıkışta haklı. Ama ben Türk Ordusu’nun içinde FET֒nün nasıl yuvalandığına inanamıyorum. Harp Okulu’nda eğitim almış bir insan, o sümüklü Fethullah’ın yanına nasıl gider, aklım almıyor. Ama 15 Temmuz olayı çok önemli. Bir müsibet, bin nasihatten daha iyidir diye düşünebiliriz. 15 Temmuz’da iyi niyetli insanları uyandırdı. Yoksa şimdiye kadar çok insan Fethullah’ın elini bırakıp ayağını öperdi.

Kim bu iyi niyetli insanlar?

FET֒nün örgüt yapılanması içinde olduğunu görüp dönen insanlar var. Ama hâlâ, Fethullahçılar da var. Mücadele devam ediyor. Ama mücadele netice alacak şekilde yapılıyor mu, yapılmıyor mu ona tam karar veremiyorum.

“FET֒CÜLÜK HALA YÜRÜYOR”

Cumhurbaşkanı CHP’yi, CHP Cumhurbaşkanı’nı FET֒nün siyasi ayağı olmakla suçluyor…

Herkes kabahati üzerinden atmaya çalışıyor. Bunlar içinde samimi olmayanlar var. Vaktinde FET֒yü destekleyenler, büyütenler var. Özellikle 15 Temmuz’da FET֒nün gerçek yüzü ortaya çıkınca korkanlar var. Ama şunu söylemek isterim; FET֒cülük hâlâ yürüyor.

“GEREKİRSE CUMHURBAŞKANI YARGILANMALI”

FET֒nün siyasi ayağı varsa, bu hangi yolla ortaya çıkarılmalı? Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz’dan sonra “Allah affetsin, kandırıldık” demişti. Ne olmalı?

Yargılanmaları gerekiyor. Özeleştiri yetmez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da mı yargılanması gerekiyor?

Gerekirse yargılanmalı. Beni içeri attıracaksın.

KAYNAK
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.02.20, 13:56   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,864
Ettiği Teşekkür: 134662
Aldığı Teşekkür: 48273
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: FETÖ Davasını İlk Açan Başsavcıdan Çarpıcı Açıklamalar: Gerekirse Er

Alıntı:
Ama Fethullahçıların çok sinsi faaliyetleri vardı. Adama yaklaşmasını, elde etmeyi çok iyi bilirler. Bizi ve mahkeme heyetini etkileyemediler.

Ama şunu da söyleyeyim. O dönem davayı örgütten açtım. Onu yanlış yaptım. Şimdi olsa, ‘Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüsten’ açardım. Bunların amacı buydu. Bülent Ecevit, kendisi açıkça söyledi;
Kara oglana kadar dayandirilana kadar, Türkce olümpiyatlar yapip, Suc Örgütüne Para Basanlar nerede?.


Alıntı:
FET֒nün siyasi ayağı varsa, bu hangi yolla ortaya çıkarılmalı? Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz’dan sonra “Allah affetsin, kandırıldık” demişti. Ne olmalı?

Yargılanmaları gerekiyor. Özeleştiri yetmez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da mı yargılanması gerekiyor?

Gerekirse yargılanmalı. Beni içeri attıracaksın.
Vatan Millet Düsmani olarak, 2015 senesinde Yanaryanla sevismeleri, 1990 senelerinden beri can cekistiren Cocuk Katilleri PKK´yi destekleyip, su tarihimizde bile Kahpe Amerikaya Topraklarimiz üzerinden Silah sevkiyatina izin verip, Cocuklarimizin öldürülmesini saglamasi!.


Daha ne kadar delil lazim?.


Cevreye, Kanallardan cikmis Cocuk Tecavüzcvülerinle, Parlamentoda onlari destekleyen kesime bakmak yeterli!.


Cocuk Tecavüzlügü Aileye Özel Hayat degil!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açan, açıklamalar, başsavcıdan, çarpıcı, davasını, erdoğan, fetö, gerekirse


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 01:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.