Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 22.02.20, 13:25   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8692
Mesajlar: 30,432
Ettiği Teşekkür: 104147
Aldığı Teşekkür: 160690
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

TELE1 Gün Başlıyor programının sunucusu Gazeteci-Yazar Can Ataklı, Almanya’da iki kafeye yapılan saldırıya ve İslamofobinin perde arkasına değinerek, ”İslam’dan korkan yok müslümanlardan korkuyorlar” dedi.

VİDEO


Kaynak


__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.20, 17:39   #2
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 191
Mesajlar: 1,859
Ettiği Teşekkür: 9518
Aldığı Teşekkür: 7197
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Merhaba,

İslamda " Nakil " önemli bir yer tutar....Ve bu da bizleri RİVAYETLERE ve TEFSİRLERE götürür...

Tehlike de burada başlar...

Yani ayetlerin, herkesin kendi anlayacağı biçimde algılaması kabul edilmez....Bu da " ulema " denen kişilerin yapmış olduğu yorumları ön plana çıkartır ki sorun daha da büyür...

Yani Kur'an'daki İslam ile uygulamadaki İslam büyük çelişkiler yumağı haline gelir...!

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.20, 20:15   #3
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,037
Ettiği Teşekkür: 3848
Aldığı Teşekkür: 7328
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Öncelikle Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazmıştır, ne söylendiyse insan söylemiştir. Kutsal kitaplarda buna dahildir.
Dinler, tüm akıl,mantık dışılığı,insan hak/özgürlüklerini hiçe sayması karşısında ölümsüzlük arzusu ve cehennem korkusuyla çıkış yolu bulamayanlar için çaresizliğin sürüklediği bir bataklıktır.
Elbette İslam eşittir terör değildir. Fakat terör yapmak isteyen için gerekli mevzuat İslamda mevcuttur.
bkz. bakara sûresinin 178 . ayetinde
ey iman edenler! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

bakara sûresinin 191 . ayetinde
onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke’den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir.

bakara sûresinin 251 . ayetinde
derken, allah’ın izniyle onları bozguna uğrattılar. davud, câlût’u öldürdü. allah ona (davud’a) hükümdarlık ve hikmet verdi ve ona dilediğini öğretti. eğer allah’ın; insanların bir kısmıyla diğerlerini savması olmasaydı, yeryüzü bozulurdu. ancak allah, bütün âlemlere karşı lütuf sahibidir.

bakara sûresinin 253 . ayetinde
işte peygamberler! biz onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. içlerinden, allah’ın konuştukları vardır. bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. meryemoğlu isa’ya ise açık deliller verdik ve onu ruhu’l-kudüs (cebrail) ile destekledik. eğer allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. fakat ayrılığa düştüler. onlardan inananlar da vardı, inkar edenler de. yine allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. lakin allah dilediğini yapar.

nisâ sûresinin 74 . ayetinde
o halde, dünya hayatını ahiret hayatı karşılığında satanlar allah yolunda savaşsınlar. kim allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, biz ona büyük bir mükafat vereceğiz.

nisâ sûresinin 89 . ayetinde
arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

nisâ sûresinin 91 . ayetinde
diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. işte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

mâide sûresinin 33 . ayetinde
allah’a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

tevbe sûresinin 5 . ayetinde
haram aylar çıkınca bu allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

tevbe sûresinin 12 . ayetinde
eğer antlaşmalarından sonra yeminlerini bozup dininize dil uzatırlarsa, küfrün ele başlarıyla savaşın (öldürün). çünkü onlar yeminlerine riâyet etmeyen kimselerdir. umulur ki, vazgeçerler.

tevbe sûresinin 111 . ayetinde
şüphesiz allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. artık, onlar allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. allah bunu tevrat’ta, incil’de ve kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. kimdir sözünü allah’tan daha iyi yerine getiren? o halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. işte asıl bu büyük başarıdır.

ahzâb sûresinin 60,61 . ayetinde
andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ve medine’de kötü haberler yayıp ortalığı karıştıranlar (tuttukları yoldan) vazgeçmezlerse, elbette seni onların üzerine gitmeye teşvik edeceğiz. onlar da (bundan sonra) orada lanete uğramış kimseler olarak seninle pek az süre komşu kalacaklardır. nerede bulunurlarsa, yakalanırlar ve yaman bir şekilde öldürülürler.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.20, 21:00   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,037
Ettiği Teşekkür: 3848
Aldığı Teşekkür: 7328
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Din adına cinayet örnekleri çoktur. Vaktiyle 70 milyonluk Türkiye'de 10 bin kişi Hıristiyan oldu. Türkiye korktu. Sağcısı da, solcusu da misyonerlik alarmı verdi."
O alarmların sonucu da, işte meydanda... Daha doğrusu, sonuçlar dizisi.
Rahip Santoro'nun öldürülmesinden Hrant Dink cinayetine, çeşitli illerdeki Protestan din adamlarının tehdit edilip saldırıya uğramasından,Malatya zirve yayın evi katliamına kadar, aynı doğrultudaki vahşi eylemler...
Gerekçesi de, işte o gerekçe: 'Müslümanlık tehlikede' gerekçesi.

Din uğruna insan öldürmeyi 'vacip' veya 'mubah' veya 'caiz' görenler oldukça da bu gelenek değişmez maalesef.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.20, 02:07   #5
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 191
Mesajlar: 1,859
Ettiği Teşekkür: 9518
Aldığı Teşekkür: 7197
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Öncelikle Yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazmıştır, ne söylendiyse insan söylemiştir. Kutsal kitaplarda buna dahildir.
Dinler, tüm akıl,mantık dışılığı,insan hak/özgürlüklerini hiçe sayması karşısında ölümsüzlük arzusu ve cehennem korkusuyla çıkış yolu bulamayanlar için çaresizliğin sürüklediği bir bataklıktır.
Elbette İslam eşittir terör değildir. Fakat terör yapmak isteyen için gerekli mevzuat İslamda mevcuttur.
bkz. bakara sûresinin 178 . ayetinde
ey iman edenler! öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. bu, rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

bakara sûresinin 191 . ayetinde
onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke’den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir.

bakara sûresinin 251 . ayetinde
derken, allah’ın izniyle onları bozguna uğrattılar. davud, câlût’u öldürdü. allah ona (davud’a) hükümdarlık ve hikmet verdi ve ona dilediğini öğretti. eğer allah’ın; insanların bir kısmıyla diğerlerini savması olmasaydı, yeryüzü bozulurdu. ancak allah, bütün âlemlere karşı lütuf sahibidir.

bakara sûresinin 253 . ayetinde
işte peygamberler! biz onların bir kısmını bir kısmına üstün kıldık. içlerinden, allah’ın konuştukları vardır. bir kısmının da derecelerini yükseltmiştir. meryemoğlu isa’ya ise açık deliller verdik ve onu ruhu’l-kudüs (cebrail) ile destekledik. eğer allah dileseydi, bunların arkasından gelen (millet)ler, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, birbirlerini öldürmezlerdi. fakat ayrılığa düştüler. onlardan inananlar da vardı, inkar edenler de. yine allah dileseydi, birbirlerini öldürmezlerdi. lakin allah dilediğini yapar.

nisâ sûresinin 74 . ayetinde
o halde, dünya hayatını ahiret hayatı karşılığında satanlar allah yolunda savaşsınlar. kim allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, biz ona büyük bir mükafat vereceğiz.

nisâ sûresinin 89 . ayetinde
arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.

nisâ sûresinin 91 . ayetinde
diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. işte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

mâide sûresinin 33 . ayetinde
allah’a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

tevbe sûresinin 5 . ayetinde
haram aylar çıkınca bu allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

tevbe sûresinin 12 . ayetinde
eğer antlaşmalarından sonra yeminlerini bozup dininize dil uzatırlarsa, küfrün ele başlarıyla savaşın (öldürün). çünkü onlar yeminlerine riâyet etmeyen kimselerdir. umulur ki, vazgeçerler.

tevbe sûresinin 111 . ayetinde
şüphesiz allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. artık, onlar allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. allah bunu tevrat’ta, incil’de ve kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. kimdir sözünü allah’tan daha iyi yerine getiren? o halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. işte asıl bu büyük başarıdır.

ahzâb sûresinin 60,61 . ayetinde
andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ve medine’de kötü haberler yayıp ortalığı karıştıranlar (tuttukları yoldan) vazgeçmezlerse, elbette seni onların üzerine gitmeye teşvik edeceğiz. onlar da (bundan sonra) orada lanete uğramış kimseler olarak seninle pek az süre komşu kalacaklardır. nerede bulunurlarsa, yakalanırlar ve yaman bir şekilde öldürülürler.
Merhaba,

Sevgili alkanaga, yapıştırdığın ayetlerden bazıları " göründüğü/okunduğu gibi değil "...Öncesi ve sonrasındaki ayetler de zaten bu dediğimi destekler...Yıllardır başka platformlarda da bu tür ayetler paylaşıldı ve üzerinde tartıştık, artık bu türde olan ayetler üzerinde yazmıyorum bile....Ancak küçük de olsa ricam şudur, lütfen önündeki ve sonrasındaki ayetlere de bakarak ayet yapıştırın ki ters eleştiriyle karşılaşmayın...

Ayrıca ayetlerdeki " parantez içlerinde " bulunan kelimeler zaten ayette YOKTUR...Sadece meal yazarının veya TEVİLİN ayet içerisine kattığıdır...

Alıntı:
Can Ataklı biraz yumuşatmış...

Müslümanlardan korkan onun dininden korkmaz mı?

Avrupalılar hem islamdan hem de o dinin izleyicilerinden acayip korkuyorlar.

Korkuyu bırakın nefret ediyor ve görmek bile istemiyorlar.

Bakın buna o sosyal demokrat avrupalılar da dahildir.

Suriyeli müslüman değil mi?

Nan Türkler bile ülkelerinde suriyeli, görmeye tahammül edemiyor....
Sevgili Aristo, Avrupalılar konunun biraz dışında diyebilirim...Onların da kendilerine has inanç kıstasları var...En azından bunu " politik " de olsa kullanıyorlar...En azından bizler daha o evrimi geçirmediğimiz için dinsel inançların hayatımıza direkt müdahalesinden kurtulamıyoruz...Sanırım bu biraz daha zaman gerektiren bir durum...Eğitim seviyesi ve buna paralel toplumsal bilincimiz yükselmedikçe de düzelmenin olması beklenemez...

Önce toplumun OKUMA seviyesinin yükselmesi, sonrasında eğitim seviyesinin yükselmesi(ki mecburi ihtiyaç olacaktır), sonrasında da mecburen bilinç seviyesinin yükselmesi gerekmektedir...1 kitaba 6 kişinin düştüğü bir toplumda, daha çok ekmek yememiz gerek diye düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.20, 10:00   #6
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 115
Mesajlar: 2,037
Ettiği Teşekkür: 3848
Aldığı Teşekkür: 7328
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Merhaba,

Sevgili alkanaga, yapıştırdığın ayetlerden bazıları " göründüğü/okunduğu gibi değil "...Öncesi ve sonrasındaki ayetler de zaten bu dediğimi destekler...Yıllardır başka platformlarda da bu tür ayetler paylaşıldı ve üzerinde tartıştık, artık bu türde olan ayetler üzerinde yazmıyorum bile....Ancak küçük de olsa ricam şudur, lütfen önündeki ve sonrasındaki ayetlere de bakarak ayet yapıştırın ki ters eleştiriyle karşılaşmayın...

Ayrıca ayetlerdeki " parantez içlerinde " bulunan kelimeler zaten ayette YOKTUR...Sadece meal yazarının veya TEVİLİN ayet içerisine kattığıdır...
Sayın @Bursalı,
Sorunda bur da zaten, herkes istediği gibi ayetleri eğip bükebiliyor, kendine pay ya da cevaz çıkarabiliyor. Hatırlarsanız vaktiyle AKP'li Mehmet Metiner de ayetler 'akrabanı koru kolla' diyor diye beyanat vermişti TV 'de. Kısaca menfaatlerine göre tavırlar.


Bu durum da Kuran da kişilere göre yorumlara göre farklı anlam teşkil ediyor. Sonuçta idrakler, algılar, bilgi seviyeleri ve menfaatler farklı...

Öldürmek isteyen de, Çalmak isteyen de, kadın/çocuk istismarı yapmak isteyen de çok rahat kendine göre kılıf bulabiliyor..
Siz istediğiniz kadar o öyle değil, orada şöyle demek istiyor deyin. İnanın kişiler kendi istekleri ve idrakleri nispetinde anlam yükler uygular.
Yukarıda algıladığım ayetler sadece bir örnekti. İnanın pek çok Müslüman geçinen kişi bırakın Mushaf'ı 3 tane ayet sayamaz. Ama bir hocanın ağzından "Kafirleri bulduğunuz yerde öldürün" diye bir fetva duysa ortalık yandı gülüm keten helva...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.20, 11:05   #7
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Konular: 57
Mesajlar: 2,173
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2832
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Can Ataklı: İslam’dan Korkan Yok Müslümanlardan Korkuyorlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Metiner kendi ayağına sıkmış ayeti söylemekle. Ne alakası var o ayetle bu konunun? Her türlü çarpıtmaya fırsat vermiş.

Dediği doğruysa bir sorun yok. Gerçekten liyakatla o göreve gelmişse akrabası buna kimse bir şey diyemez. Ama o ayeti söylemekle kendi kalesine gol atılmasına zemin hazırlamış.
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ataklı, islam’dan, korkan, korkuyorlar, müslümanlardan, İslam’dan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.