Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.03.20, 15:09   #1
Üye

Ben kimim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2020
Konular: 34
Mesajlar: 115
Ettiği Teşekkür: 294
Aldığı Teşekkür: 471
Rep Derecesi : Ben kimim Karimasını arttırmak için doğru yerdeBen kimim Karimasını arttırmak için doğru yerdeBen kimim Karimasını arttırmak için doğru yerdeBen kimim Karimasını arttırmak için doğru yerdeBen kimim Karimasını arttırmak için doğru yerdeBen kimim Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Kimler adamdır, babası adam olan kişiler doğrudan adam mıdır.

"Ben adamım" diyen herkes adamlık unvanını elde edemez. Fakat gerekli adamlık kriterlerini sağlayan kişi, belli bir süre sonra "adamlık" statüsü kazanabilir.

Adamlar adamdır, adam olmayanlar adam değildir.

Adamlık ve adam olma durumu, erkek bilincinin en yüksek noktaya ulaşarak kendini var etmesidir. Adamlık, bir üst erkeklik halidir. Herkes adam olamaz.

Günümüz terminolojisinde adamlık kavramı ve bu kavramın içini doldurarak "adam" unvanını kendine yakıştıran kimseler, oldukça delikanlı bireylerdir ve ne yaparlarsa yapsınlar asla delikanlılıklarından taviz vermezler.

Evrensel iyi-kötü ve doğru-yanlış algıları, adamlara işlemez. Onların yaptıkları her şey doğru, yapılmasını doğru bulmadıkları her şey de yanlıştır.

İki adamın birbirine ters düşmesi yaygın bir durum olmakla birlikte, adamlar en çok adam olanlarla anlaşır.

Adamlık bir oluş hali ve meziyettir. Kendisi dışında herkesi özgürce yargılayabilme hakkını da kendi kendine veren adamlar, her yaptıkları doğru olduğu için geri adım atma davranışı göstermez. Adamlar geri adım atmaz, Atıyorlarmış gibi göründüğünde de sorun adam olmayanları algılarındadır. Adamlar cesurdur ve fikirlerine kurşun işlemez. Eylemlerine de.

Adam olma hali, kişiye fiziksel güçle evreni yönlendirebilme becerisi verir. Eğer adamsanız, bir kişiyi fiziksel ya da ruhsal şiddete maruz bırakarak "terbiye" edebilirsiniz. Hatta bu, adam olanların en büyük ortak özelliğidir. Adamlar şiddetle yaşar. Sevgileri de şiddetlidir, nefretleri de. Fiziksel şiddetin de ruhsal şiddetin de en iyisini onlar uygular. Adamlar adamdır.

Adamlar hayatlarındaki kadınlara şiddet göstererek beslenir. Duygusal ya da fiziksel şiddetin her türlüsü, adamlık güçlerini artırır. Şiddet uygulamayan erkek birey, adam değildir. Öyle "Ben adamım" diye ortalarda gezemez, alırlar façasını. Yok öyle. Tabii. Bedavadan adam olunur mu? Adam olmak o kadar kolay mı?

Adam kişiler, istediklerini elde etmek için her yola başvurabilirler. Onlar için dünya bir savaşın en çetin cephesidir. O cepheden galibiyetle çıkmak, kendilerinin en büyük hedefidir. Peki, galibiyetleri nedir? Onu bilemeyiz. Biz o üst bilince sahip değiliz.

Adam olduklarını kabul etmeden -hafazanallah- başlarına bir şey geliverirse gözleri açık gider. Tüm dünya el ele tutuşup kendilerinin etrafında dönerek "Sen adamsın ve yaptığın her şey kesinlikle doğru" diyerek nedamet getirmeli, adamdan af dilemelidir.

Adamın kadına uyguladığı şiddet kesinlikle sevgisindendir. Sevdiğinden kıskanır, sevdiğinden aşağılar, sevdiğinden döver, sevdiğinden hor görür, sevdiğinden taciz eder, sevdiğinden hapseder, sevdiğinden yargılar, sevdiğinden küfreder, sevdiğinden özel hayatın gizliliğini ihlal eder, kendi eşini/sevgilisini sevdiğinden onu aldatır, sevdiğinden öldürdüğü bile olur. Adamlar, dünyanın en sevgi dolu bireyleridir.

Adamlar, adam gibi sever. O telefon açılmadı mı? Adam bağırır, sevdiğinden. O iş yemeğine gidildi mi? Adam zehir eder. Zira etraf it kopuk kaynar, herkes adam olmadığından dünya kadınlar için tehlike doludur. Adam korur. Şiddetli korur. Sahiplenen adam tutuşuyla korur. "Kız ben seni bulmaz mıyam, saçlarını yolmaz mıyam" der adamlar. Adamlar var ya, helal olsun, adamdır onlar adam!

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, adam olan kişinin yaptığı hiçbir şey, hiçbir koşulda yanlış değildir. Adamlar bir takım kurup Survivor'a katılsa her hafta dokunulmazlık oyunu onların olur. Aaa, doğru ya... Evet, neyse.

Misal toplumca "istismar" olarak adlanan hiçbir şey, adamlar yaptığı sürece istismar değildir. Onların kendi nedenleri, kendi haklı yönleri vardır.

Adamlar delikanlılıklarından öyle yapar, adamlar ciddidir. Adamlar, dünyanın tamamının ve dünyada yaşayan tüm insanların sahibi oldukları algısına sahiptir. Sokak ortasında sizi dövebilirler ya da hayatınızı mahvedecek izleri üzerinizde bırakabilirler. Neden? Zira siz adamınsınızdır. İtirazı olan yallah adam olmayanlara.

Gerçi adam olmayanlarla birlikte olmanız da adamlardan nasibinizi almayacağınız anlamına gelmez. Adamlar dokunulmazdır ve koca devran onların yüzü suyu hürmetine döner.

Misal, kendi eşine bir kişi "baktığı" için sokak ortasında kavga çıkartan adamlar, eşlerinin yanlarında olmadığı bir gün, istedikleri kadına yaklaşabilirler. Reddedildiklerinde sinirlenebilir, bu konuyu bir tür obsesyon haline getirip o kadının peşine düşebilir, hayatını ona dar edebilir. Adamlar kadınları çok sever. Zor sevdiklerinden değil, çok sevdiklerinden böyle olur.

Adamlık, özgüvenin etik yargılardan sıyrılmış halidir. Adam olan kişi, kunt bir özgüven duvarının üstündedir. Bu yekpare duvarın üstünden dünyaya bakan adamlar, herkesten daha güçlü ve iyi olduğuna inanmaktadır. Adamlık doğruluktur, erkek olmak kolaydır da, adam olmak zordur.

Adam nedir, kime adam denir, kim kendine adam der biliyoruz artık. Adam olmayanlarla dolu dünyada onların işi çok zor. Sürekli adam olmayanlar kendilerini çekemediği için saçma şeyler yapıyor ve adamlar kendini savunmak zorunda kalıyor. Adamların işini zorlaştırmayalım. Hadi canım, hadi gülüm, sağdan sağdan.

Ha bu arada, seneye adamlık başvurusu yapacaklara şimdiden başarılar. İşiniz çok zor, çıta çok yükseldi. Adamlık statüsüne hak kazanabilmek için bile "yürek" gerek artık. Adam olmayanların sahip olmadığı yürekten hem de!


https://www.milliyet.com.tr/adamlik-...-molatik-9865/
__________________Ben kimim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 21:15   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 727
Mesajlar: 9,639
Ettiği Teşekkür: 31271
Aldığı Teşekkür: 46386
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Adam olmak, kadın olmak... Kısacası insan olmak. Zor zanaat..

Öğreniyorum insan olabilmeyi diyeyim.

Teşekkürler paylaşım için.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 22:52   #3
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 50
Konular: 1
Mesajlar: 933
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 3502
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Tanrı, önce adamı (Adem'i) yarattı. Sonra Havva'yı. Her şaheserden önce bir kabataslak bulunur çünkü. ))
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 23:05   #4
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Konular: 57
Mesajlar: 2,173
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2832
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Tanrı, önce adamı (Adem'i) yarattı. Sonra Havva'yı. Her şaheserden önce bir kabataslak bulunur çünkü. ))
Aslında tanrılarımız bir bütün olarak insan soyunu yarattı. Adem'ler de, Havva'lar da aynı yaratım sürecinin içinden çıktılar. Hatta birden fazla insan türü çıktı ortaya. Diğerleri ortadan kalktı. Bir tek Homo Sapiens kaldı.

Ana rahmindeyken iki cinsiyeti birden taşıyoruz. Cinsiyet ayrımı sonradan oluşuyor. Bu yüzden erkeklerin de, hiç bir işe yaramadığı halde memeleri var.

Mesele erkek veya kadın olmakta değil. Mesele "insan" olmakta, "adam" olmakta. Buradaki "adam", kadını da kapsıyor erkeği de. Ama bütün erkekleri ve bütün kadınları değil, bazılarını... Adam olabilmiş olanlarını...
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 23:31   #5
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 50
Konular: 1
Mesajlar: 933
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 3502
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Aslında tanrılarımız bir bütün olarak insan soyunu yarattı. Adem'ler de, Havva'lar da aynı yaratım sürecinin içinden çıktılar. Hatta birden fazla insan türü çıktı ortaya. Diğerleri ortadan kalktı. Bir tek Homo Sapiens kaldı.

Ana rahmindeyken iki cinsiyeti birden taşıyoruz. Cinsiyet ayrımı sonradan oluşuyor. Bu yüzden erkeklerin de, hiç bir işe yaramadığı halde memeleri var.

Mesele erkek veya kadın olmakta değil. Mesele "insan" olmakta, "adam" olmakta. Buradaki "adam", kadını da kapsıyor erkeği de. Ama bütün erkekleri ve bütün kadınları değil, bazılarını... Adam olabilmiş olanlarını...
Anladım anlamadım gibi bir şey oldu Cim. 'Tanrılar' ifadesinden neyi kastettiğini şöyle tahmin ediyorum. Değişik inanç çeşitlerindeki değişik tanrı anlayışlarını kastediyosun sanırım.

Önce 'insanı Tanrı yarattı' demiş oluyosun ve hemen ardından, bilimsel bir teori (Homo Sapiens)ye geçiyosun. Bu noktayı yeteri kadar açıklama imkanın var mıdır yok mudur bilemem, ama, izaha muhtaç bir durumdur. Çünkü, 'yaratma' ile 'insanın yer yüzünde ilk kez görülüşü' şeklindeki bilimsel tahminler veya yaklaşımlar ayrı durumlardır. Bunun karşılaştırılmasını yapmağa kalkmak da çok önemli bir şey değildir.

'Buradaki adam, kadını da kapsıyor' demişsin. Öyle sanıyorduk genellikle, ama, kadınlar bundan pek de ikna olmadılar sanırım ki, literatürde bilim adamı, iş adamı gibi klişeler değişti ve bilim insanı, iş insanı gibi kullanımlar ortaya çıktı.

Başlık sahibinin bağlamından da kopmayalım, ayıp olmasın başlık sahibine.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 23:41   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 13,864
Ettiği Teşekkür: 134662
Aldığı Teşekkür: 48273
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Aslında tanrılarımız bir bütün olarak insan soyunu yarattı. Adem'ler de, Havva'lar da aynı yaratım sürecinin içinden çıktılar. Hatta birden fazla insan türü çıktı ortaya. Diğerleri ortadan kalktı. Bir tek Homo Sapiens kaldı.

Ana rahmindeyken iki cinsiyeti birden taşıyoruz. Cinsiyet ayrımı sonradan oluşuyor. Bu yüzden erkeklerin de, hiç bir işe yaramadığı halde memeleri var.

Mesele erkek veya kadın olmakta değil. Mesele "insan" olmakta, "adam" olmakta. Buradaki "adam", kadını da kapsıyor erkeği de. Ama bütün erkekleri ve bütün kadınları değil, bazılarını... Adam olabilmiş olanlarını...Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Aslında tanrılarımız bir bütün olarak insan soyunu yarattı. .
#
Kac tane tanrimiz vardi?.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Adem'ler de, Havva'lar da aynı yaratım sürecinin içinden çıktılar. ..

Birden fazla Adem veya Eva oldugu hic bir kitapta gecmiyor!.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Hatta birden fazla insan türü çıktı ortaya. .

Himm, bunlar AK´lar, Trollar, Ensarcilar olarakmi ayriliyordu?.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Diğerleri ortadan kalktı. .

Digerleri olarak kimleri kast ediyorsun?.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Bir tek Homo Sapiens kaldı.Bak simdi Peygamberin pesine düsecek!.


Düsünmeden Homo nasil diye bilirsin?.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster

Ana rahmindeyken iki cinsiyeti birden taşıyoruz..

Häää??????.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Cinsiyet ayrımı sonradan oluşuyor. .

Ensar bunun halen farkina varamamis, Kuran Kursuna gelenlere saldirmakta!.


Abi olarak neden onlara bu ayriligi ögretmedin?.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster

Mesele erkek veya kadın olmakta değil. Mesele "insan" olmakta, .

Aha!.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster

Ama bütün erkekleri ve bütün kadınları değil, bazılarını... Adam olabilmiş olanlarını...

Sey, hic olmazsa Aristo konusunuda acip Vodkanin nasil yapildigini aciklamisti!.


Yahu bir iyilikte sen yapta, ne kullandigini, üretilisini acikla!.


Yoksa Millet Can derdindeyken, Yargi Paketinde AKP ve MHP anlasip, Cocuk Tecavüzcülerini ve Uyusturucu Baronlarini serbest birakmasindanmi, göklerde ucuyorsun?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 23:41   #7
Uzman Üye

Cimcimecik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Konular: 57
Mesajlar: 2,173
Ettiği Teşekkür: 752
Aldığı Teşekkür: 2832
Rep Derecesi : Cimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardırCimcimecik şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Anladım anlamadım gibi bir şey oldu Cim. 'Tanrılar' ifadesinden neyi kastettiğini şöyle tahmin ediyorum. Değişik inanç çeşitlerindeki değişik tanrı anlayışlarını kastediyosun sanırım.

Önce 'insanı Tanrı yarattı' demiş oluyosun ve hemen ardından, bilimsel bir teori (Homo Sapiens)ye geçiyosun. Bu noktayı yeteri kadar açıklama imkanın var mıdır yok mudur bilemem, ama, izaha muhtaç bir durumdur. Çünkü, 'yaratma' ile 'insanın yer yüzünde ilk kez görülüşü' şeklindeki bilimsel tahminler veya yaklaşımlar ayrı durumlardır. Bunun karşılaştırılmasını yapmağa kalkmak da çok önemli bir şey değildir.

'Buradaki adam, kadını da kapsıyor demişsin. Öyle sanıyorduk genellikle, ama, kadınlar bundan pek de ikna olmadılar sanırım ki, literatürde bilim adamı, iş adamı gibi klişeler değişti ve bilim insanı, iş insanı gibi kullanımlar ortaya çıktı.

Başlık sahibinin bağlamından da kopmayalım, ayıp olmasın başlık sahibine.
O bağlamdan kopmamak için o sorduğun konuları başka yerde ve başka bir zaman tartışalım istersen Livan. Yine geç oldu ve yatma zamanı geldi ve o konular da üç beş cümleyle halledilecek cinsten değil.

İyi geceler.
Cimcimecik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.20, 23:43   #8
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 50
Konular: 1
Mesajlar: 933
Ettiği Teşekkür: 794
Aldığı Teşekkür: 3502
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Adamlık nedir, kimler adamdır, siz adam mısınız?

Anladım, olur tabi.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adam, adamdır, adamlık, kimler, mısınız, nedir


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.