Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.04.20, 14:33   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8692
Mesajlar: 30,424
Ettiği Teşekkür: 104130
Aldığı Teşekkür: 160658
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart İşte İktidarı Kızdıran İcraatlar

İşte İktidarı Kızdıran İcraatlar


İktidar, corona virüsü salgını nedeniyle işsiz-aşsız kalan binlerce kişiye destek olmaya çalışan CHP’li belediyeleri, yasaklar ve soruşturmalarla engelliyor. İşte bedava ekmek dağıttığı, bir tas sıcak çorba ikram ettiği için ‘terörist’likle suçlanan CHP’li başkanların kabarık ‘hizmet’ sicili.Corana virüsü salgını başladığından bu yana Türkiye, iktidar eliyle yürütülen ‘yardım kutuplaştırması'nı yaşıyor.Vatandaşın mağduriyeti üzerinde seyreden bu kutuplaştırma, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin, salgınla mücadele kapsamında start verdiği bağış kampanyaları ile başladı.

CHP'li belediyelerin salgının yol açtığı zararların giderilmesi için erken davranıp toplumu seferber etmelerine, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile müdahale edildi. Kampanyalar durduruldu, banka hesaplarına el konuldu.

Hemen ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından milli dayanışma kampanyası başlatıldı. Erdoğan, CHP'li belediyelerin bağış kampanyaları için “Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur” yorumunu yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturmalar açıldı. İktidarın, CHP'li belediyelerin vatandaşın ihtiyaçlarını gidermek yolunda attığı adımların önünü kesmesi, bağış kampanyaları ile sınırlı kalmadı.

YOKSULLARIN AŞI KESİLDİ

– CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Muratpaşa ve Eskişehir Odunpazarı belediyelerinin aş evlerinin hesaplarına el koyuldu. Her gün binlerce yoksulun karnını doyurduğu aş evleri, vatandaşın yanında olmayı sürdürdü. Bu kez ayni yardımlarla yoksullara 3 kap yemek ikramına devam edildi.

– Başta İstanbul, Mersin ve Adana olmak üzere CHP'li Büyükşehir Belediyeleri'nin bedava ekmek dağıtımı engellendi.

– Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere fuar alanını sahra hastanesi olarak düzenledi. Önce iktidar yanlılarının eleştirileri geldi, ardından Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı.

Bu arada AKP'li belediyeler, iktidara yakın STK'lar hem yardım kampanyaları düzenlemeye devam etti, hem de kapı kapı dolaşıp kolilerini dağıttı.

Yardım dağıtımı üzerinden yürütülen kutuplaşma zirveye tırmanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bakanlıkları, valiliği hiçe sayarak kendi başlarına yardım toplamaya ekmek dağıtmaya hastane kurmaya çalışıyorlar.

CHP'li belediyelerin salgınla mücadele kurallarını hiçe sayarak giriştikleri şov yapmaktır. Bu tür teşebbüsler özellikle FETÖ, PKK gibi örgütler tarafından denenmiştir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

250 bin maske 10 bin 715 gıda kolisi, 13 bin 670 alışveriş kartı dağıttı. Doğalgaz ve su kesilmiyor.


Sağlık çalışanları da evsizler de unutulmadı


İstanbul'da bugüne kadar 10 bin 715 gıda kolisi dağıtıldı. 13 bin 670 aileye gelir durumlarına göre 300'er ve 600'er liralık 2 aylık alışveriş kartları dağıtıldı. İSKİ ve İGDAŞ bu süreçte doğalgaz ve su kesintisi yapmama kararı aldı.

Kapalı olan su ve gaz abonelikleri açıldı. İBB ve iştiraklerinin taşınmazlarından, kira alınmaması kararlaştırıldı. Toplu ulaşımda 250 bin bedava maske dağıtıldı.

Sağlık çalışanları için otellerde 2 bin oda tahsis edildi. Sokakta yaşayanlar spor tesisine yerleştirildi, halka 24 saat psikolojik destek verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş


100 bin kişinin veresiye defteri silindi, binlerce aile gıda ve nakit desteği ile ayakta kaldı.


‘İyilik bulaşıcıdır' dedi iyiliği Türkiye'ye yaydı


Ankara'da işini kaybedenlere, evlere temizliğe giden kadınlar dahil, gıda ve nakit desteğinde bulunuldu. “İyilik Bulaşıcıdır” kampanyası ile 100 bine yakın vatandaşın, veresiye defterlerindeki tüm borçları, hayırseverlerin katkısıyla silindi.

Vatandaşın su borcunu ertelendi; sağlık çalışanları için toplu taşıma ücretsiz hale getirildi, hastanelere yakın konaklama yerleri sağlandı. Ücretsiz maske ve ekmek dağıtıldı.
Yüz binlerce kişiye, gıda ve nakit yardımı, çalışması yasaklanan kağıt toplayıcılarına barınma ve gıda yardımında bulundu. Zincir marketlerle anlaşılarak 65 yaş ve üzere kişiler için kurye hizmeti başlatıldı. Mağdur durumdaki pazarcıların ellerinde kalan ürünler satın alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

40 bin aileye 400'er lira nakit yardım yaptı. Binlerce eve ‘direnç paketi' ile gıda ulaştırdı.


Direnç Paketleri, binlerce İzmirliyi ayakta tutuyor


İzmir Büyükşehir Belediyesi, salgın sürecinde 40 bin aileye 400 liralık nakdi yardım yaptı. On binlerce kişiye sıcak çorba ve ekmek dağıtıldı. Metro istasyonlarına koyulan ‘maskematikler'le İzmirlilerin maskeye ücretsiz ulaşması sağlandı.

Binlerce aileye içinde kuru gıda, kavurma, elma, portakal, limon, soğan ve patates bulunan ‘Direnç Paketleri' ulaştırıldı. Salgın nedeniyle evde kalmak zorunda kalan yurttaşların kapılarına ‘Seyyar Pazar' taşındı.

Hem üreticiler kazandı hem de halk pazara çıkmadan ucuz ürüne ulaştı. 118 bin 775 çocuğa süt dağıtıldı. Hiç geliri olmayan ve sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara gıda, süt ve hijyen paketi ulaştırıldı.

65 yaş üstü 27 bin İzmirliye telefonla ulaşılıp ihtiyaçları soruldu. ‘Halkın bakkalı' organizasyonu ile hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri buluşturuldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar


Suya yüzde elli indirim yaptı. Taksicilere 40 litre aylık yakıt desteği verdi. Erzak dağıttı.


Sahra hastanesi yaptırdı destek yerine tepki aldı


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın yardımlarının bir kısmı şöyle: “65 yaş üstü vatandaşlara alışveriş desteği verdi. Sağlık çalışanlarına günlük yemek desteği verdi.

Yüzde 50 su faturası indirimi, özel halk otobüs ve minibüslere otogar giriş ücreti iptali yaptı. 500 bin ücretsiz maske dağıttı. İhtiyacı olan 10 bin kişiye nakdi yardım, 100 bin erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirdi. Bin yataklı sahra hastanesi yaptı.”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen


250 bin maske, 30 bin dezenfektan dağıttı. Binlerce kişiye sıcak yemek ulaştırdı. Sağlıkçılara konuk evi tahsis etti.Yemek verdi, sağlıkçılara konuk evi tahsis etti

CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen şunları yaptı: “Kırsalda yaşayan vatandaşların üretimlerinde sorun yaşamaması için 2.5 milyondan fazla yerli tohum dağıttı.

Sağlık çalışanlarına nöbetleri sonrası ücretsiz ulaşım imkanı sağladı. Her birine virüsten korunmak için siperlik dağıttı. Salgın sebebiyle iş yerlerini kapatmak zorunda olan lokantacı, berber ve kuaförlere erzak yardımında bulundu.”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu


65 yaş üstü vatandaşların evlerine gidildi, alışverişleri yapıldı. Esnafa gıda gönderdi.


Et, yoğurt, peynir yardımı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımını ihmal etmedi. Et, yoğurt peynir yardımı yaptı. Odun ve kömür dağıtıldı. Hasta bezi ve havalı yatak yardımları yapıldı. Evden çıkamayan vatandaşlara market desteği sağlandı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek


Kriz masası oluşturdu. Binlerce aileye erzak kolisi gönderdi. Ücretsiz ekmek ve maske dağıttı.


Ücretsiz ekmek dağıttı vatandaş teşekkür etti


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıttı. Antalyalılar, sosyal medya hesaplarından çektikleri videoları paylaşarak, Başkan Böcek'e teşekkür etti.

Ayrıca sokak sokak tüm şehir temizlendi. Vatandaşlara ürettikleri binlerce maskeyi pazar yerlerinde dağıttı. İhtiyaç sahiplerine gıda yardımları yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün


Su faturaları 3 ay ötelendi. Belediyeye ait iş yerlerinden de kira alınmayacak.


3 milyon liralık yardım


Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 13 ilçede yaklaşık 5 bin personel ile yardım yapıldığını açıkladı. Tüm yardımların toplam maddi değerinin yaklaşık 3 milyon TL olduğu belirtildi.

Vatandaşlara 6 bin 500 gıda paketi dağıtıldı. Sağlık çalışanları için de özel ücretsiz servis hizmeti verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer


Sokağa çıkamayan yaşlılar ve engelli vatandaşların alışverişi tek tek yapıldı.


13 ilçede 165 bin gıda kolisi dağıttı


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tüm şehrin sokaklarını tek tek ilaçlı sularla yıkattırdı. Trafik lamlarını dahi dezenfekte ettirdi. 13 ilçede 165 bin gıda kolisi dağıttı.

Belediye yeni doğum yapmış anneleri de unutmadı. Bin 400 adet bebek bezi ve mama dağıttı. 275 bin maske ve 37 bin 100 adet sağlık paketi dağıttı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak


10 bin maske dağıtıldı. 11 ilçe dezenfekte edildi. Psikolojik destek verildi.


Vatandaşlara hijyen paketi dağıtıldı


Başkan Kadir Albayrak'ın yaptığı hizmetlerin bir kısmı şöyle: “Dezenfeksiyon işlemleri toplu taşıma araçlarında, otogarlarda, duraklarda, park ve bahçelerde düzenli olarak yapıldı.

358 muhtara hijyen paketi dağıtıldı. Sokağa çıkamayan vatandaşların alışverişleri yapıldı. Pazarlarda, sokaklarda vatandaşlara ücretsiz binlerce maske dağıtıldı.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş


25 bin ailenin market alışverişi tek tek yapıldı. Vatandaşlara maske dağıtıldı.


Maske üretip dağıttılar


50 bin koruyucu maske ücretsiz şekilde sağlık personellerine, güvenlik mensuplarına ve vatandaşlara dağıtıldı. 65 yaş üstündeki 2 bin vatandaşa çay seti dağıtıldı.

İl genelindeki ihtiyaç sahibi 17 bin vatandaş için hazırlanan ve temel ihtiyaçlarının alınmasında yardımcı olacak Hatay Halk Kart'lar dağıtıldı.

Kemal Altan, Selami Aydın, Ali Ekber Şen, Can Çapar, Latif Sansür, İsmail Akduman, İsmail Akın, Erhan Kaytanbay, Halil Ataş, Yaşar Anter, Mehmet Andaç, Deniz Ayhan'dan oluşan SÖZCÜ ekibi tarafından derlenmiştir.

kaynak

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.20, 15:19   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 727
Mesajlar: 9,629
Ettiği Teşekkür: 31241
Aldığı Teşekkür: 46345
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İşte İktidarı Kızdıran İcraatlar

Yardım dediğin böyle olur. Onlar açıklasın bakalım neler yapmışlar.


IBAN paylaşıp para istemek basit.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.04.20, 17:17   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2016
Yaş: 53
Konular: 1463
Mesajlar: 9,957
Ettiği Teşekkür: 31591
Aldığı Teşekkür: 32069
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: İşte İktidarı Kızdıran İcraatlar

Ve bunların hepsi halka yaptıkları bu hizmetlerinden dolayı,
PKK lı terörit ilan edildi.
Yazıklar olsun.
Kendin yapmıyorsun yapana karışma.
__________________

NaNaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
icraatlar, iktidarı, işte, kızdıran, İcraatlar, İktidarı, İşte


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.