Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 28.02.13, 03:46   #1
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,394
Ettiği Teşekkür: 10442
Aldığı Teşekkür: 16139
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Milliyetçiliği ayaklar altına alırmış… vay padişahıma bak sen. Bu da dansöz gibi, bahşişe doğru döne döne gidiyor. Bir zamanlar milliyetçi söylemleri vardı, şimdi tü kaka oldu milliyetçiler. Aldığı milliyetçi oylarla işi bitti sanırım.

Efendim, benim bu milliyetçilik, ulusçuluk, ümmetçilik, Kürtçülük tartışmalarından beynim sulandı. Fena halde gerildim ve küfür filan ettim. Hatta bol bol ettim. Hatta şu an bile bir yığın saydırdım, neyse ki siz duymadınız.

Parlamentoda Kürtler hiç temsil edilmemiş, BDP ve öncesindeki isimleriyle meclise girmiş teröristler Kürt halkının sözcüsüymüş gibi algılanıyor ya, orada benim şalter atıyor arkadaş. AKP’nin Kürt milletvekili sayısı bu partinin milletvekillerinden en az 3 kat fazla. CHP içinde de aynı şekilde, Kürt halkının gururu milletvekilleri var. Bu eskiden beri böyleydi. Demirel de, Çiller de, Özal da, Menderes ve başkaları da Güney Doğu’nun oy potansiyeline yönelik hamleler yapmıştır ve aralarından Cumhurbaşkanı olmuş Kürt siyasetçiler bu ülkenin içinden yetişmiştir. Hiçbir hak ihlali yaşamadan, demokrasinin gereği olarak geldikleri noktalarda ülke için hayırlı, hayırsız bir sürü icraatları olmuştur.

Bugün bakıyoruz, Kürt halkının sözcüsü Apo olmuş, iletenleri BDPli uşaklar, işbirlikçileri AKP. Muhalefet zaten yok. Milliyetçiliği ayaklar altına alırmış. Alır da ha, şaka filan yapmıyor.

Şöyle birkaç yıl öncesine gidelim. DSP-MHP-ANAP ortaklığı döneminde PKK’nın gücünü tamamen yitirdiğini, liderlerinin tutuklanması ile artık dağılma noktasına geldiklerini hatırlayalım. Her yıl giderek azalan şehit sayısına bakmamız yeterli. Son yıllarda 10, 7, 4 gibi hatırlanacak şehit sayısı AKP iktidarı ile birlikte 100’lerin üzerine çıkmadı mı? PKK yeniden güçlenip, siyasi uzantısını meclise sokmadı mı? Ne oldu o arada da, bunlar yeniden söz sahibi oldu? İşbirliğine hazırım diyen Apo yeniden güçlü bir sembole dönüştü? Büyük Ortadoğu Projesi…

Somali ne oldu? Myanmar denen ülkede Müslümanlar katledildi deniyordu, son durum nedir? Analar ağlamasın diyordunuz, anaların ağıtı bitti mi?

Madem Müslümanların ölümüne, ezilmelerine üzülüyorsunuz, Amerika’ya kapılarınızı açıp bir milyon Irak Müslümanını neden öldürttünüz? Urumçi’de, Kerkük’te işkence edilen, öldürülen Türkler Müslümandan sayılmıyor mu? Tebriz’de depremde hayatını kaybeden binlerce Müslüman Türk’e hiç ağladınız mı? Hıristiyan Ermeniler’in katlettiği Hocalı Müslümanları için Myanmar dalaveresinde iki fotoğrafa bakıp da akıttığınız sel gibi gözyaşınızın bir damlasını akıttınız mı?

Bunlar zaten Türk adından korkuyorlar, elbette milliyetçiliği ayaklar altına alırlar. Kürt faşisti partiyle kol kola gezmeleri de bu yüzden. Amaç belli. Yeni Anayasa paketi Apo’yu kurtarır, böylelikle eyalet sistemine geçilir. Hünkarımız da Başkan olur. Amerika da yemez, yanında yatar. Türk adından kime ne zaten?..

İşte o öyle olmaz Başbakan. Tarihte de gördük, senin gibilerin sonu hep hüsran olmuştur. Bu memleketi milliyetçilikle kazandık. Bağımsızlığımızı milliyetçiliğimize borçluyuz. 17 devlet kurmuş bir milletin milliyetçiliğini ayaklar altına alamazsın. 18.yi senin üzerine kurarız!
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.02.13, 03:59   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,349
Ettiği Teşekkür: 158790
Aldığı Teşekkür: 175104
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Birçok milliyetçilik çeşidi var.

Başbakan da hepsini kastederek "tüm milliyetçiliği ayaklar altına aldık" derken, Atatürk milliyetçiliğine de gizli kapaklı dem vuruyor.


Birkaç soru sormuşsun, yanıtlarını da vermişsin.. Doğru da vermişsin..

Ellerine sağlık, teşekkürler.. Bazı unuttuğum hususları da hatırlamış oldum.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.02.13, 04:03   #3
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,394
Ettiği Teşekkür: 10442
Aldığı Teşekkür: 16139
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Saatin geç olması ve hastalığım sebebiyle konuyla ilgili fikrimi tam aktaramadım ve hatta bazı yanlış yazımları düzeltmek zorunda kaldım. Gerçi bu kadarı da yeter.

Senin de ağzına sağlık ağabey.
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.02.13, 10:32   #4
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,472
Ettiği Teşekkür: 18617
Aldığı Teşekkür: 10823
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Demokrasi tüm hat ve detayları ile sulandırılmadan, amaca varmak için araç sayılmadan, insanların, insan gibi yaşayıp, insanca üreteceği, hakkaniyet içinde milli gelirden pay alacağı, vergi salınımında, gelir dağılımının adil olmasında, adil seçim sisteminde, hukukun guguk olmadığı, hukukun üstünlüğüne dayalı, kişilerin, kurumların, erk'ler ayrılığı ilkesi ile birbirlerinden üstün olmadığı, kanun adına kanunsuzluk, hukuk adına hukuksuzluğun yapılmadığı, devlet gelir ve kaynaklarının 5000 aile tarafından sömürülmediği, ayrımsız, herkesin yasalar önünde eşit olduğu, fikir ve düşünce hürriyetinin kısıtlanmadığı, her düşüncesini açıklayanın terörist muamelesi görerek içeri tıkılmadığı, Atatürk ilke ve inkılaplarından sapılmadan, Atatürk'ün öngörüleri sarfı nazar edilmeden, ünüter yapı ve misak-ı milli sınırlar içinde, dili Türkçe, bayrağı Ay Yıldızlı özel kanunla belirtilmiş şekliyle dalgalanan Atatürk milliyetçiliğinin Türk milleti hayatında olmazsa olmazı kabul edilen bir anlayış ve Cumhuriyet kazanımları bizim için demokrasinin tarifidir.

Yaşadığımız tüm açmazlarda yukarda ifade ettiklerimizden sapıldığı, görmezden gelindiği gerçeği vardır.

Cumhuriyet kurulduğundan beri ülkemizde hiç bir zaman Kürt diye bir sorun olmamıştır. Kendini Kürt kökenli vatandaşların temsilcisi sayan adına KÜRTCÜ dediğimiz insanların devlete kalkışma hali yanında ırkçı yaklaşımları Kürt sorunu sayılmıştır. Tabi kendileri ve bu anlayışın sahipleri tarafından.

Dünya ülkelerinden bazılarına, terör konusunda bakmak lazım. Uzakdoğu TAMİL, İngiltere İRA, İspanya ETA, İtalya KIZIL TUGAYLAR, Fransa KORSİKALILAR, bu saydıklarımız hepsi ayrılıkçı ve silahlı terör örgütleri idi. Hepsinin ortak paydası ve bu payda ile gelirleri uyuşturucu, silah, beyaz kadın, insan kaçakçılığı, organ ticareti gibi kanallardan elde edilen paralardır üzerine haraç toplamayı da eklemelisiniz. PKK'da yurt içinde ve dışında tüm gelirini bu şekilde kazanmaktadır.

Hazreti imam Recep Tayyip diyor ki, lütfen silahlarınızı gömün, bizim dışımızdaki ülkelere gitmenize her konuda yardımcı olacağız. Yukarda saydığım devletlerin hiç biri bu şekilde ve anlayışta terör ile mücadele etmemiş terörist ile asla görüşmemişlerdir. Silahlarını teslim ederek kendisi de teslim olanlar kanunlar çerçevesinde yargılanmış ve cezaları verilmiştir.

İmam Rcep Tayyip 2014 yılında Büyükşehir Belediye başkanlıklarının kazanılmasını hayat memat meselesi olarak görmektedir. Seçimlerin kazanılabilmesi için teröristler ilede işbirliği yapılarak geçici de olsa silahların susması ve bunun için istene tüm ödünlerin verileceği taahhüdü vardır. Atatürk milliyetçiliğini, dilini, bayrağını yok etme pahasına bile.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.02.13, 13:55   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1676
Mesajlar: 7,570
Ettiği Teşekkür: 26117
Aldığı Teşekkür: 33634
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Demokrasinin varlığına hiçbir zaman inanmadım.. Geçmiş zamanlarda da demokrasi yoktu sadece görünür nitelikteydi..

Şimdilerde ise bu görünür niteliğin görünülemez olması da var.. ve biz bunu yaşıyoruz iliklerimize kadar..

Açıkçası demokrasi bizim için hep bir hayal olarak kalacak..

Milliyetçilik kavramına gelince bugün çoğu insana sorsanız milliyetçiliğin ne anlama geldiğinide bilmez,bilseler bile yanlış bilmektedirler.. ama bu yanlış bilinenler zihinlerde kendiliğinden oluşmadı..

Maalesef akp öncesi uygulanan politikalar bunun sonucuydu.. Gladio tertibinin başta medya olmak üzere diğer devlet kurumlarının gücünü kullanarak insanlara milliyetçiliğin mesajı yanlış bir biçimde aktarıldı..

İç yapılanmadan doğan ülkücülük bu yüzden var.. ve ben ülkücülüğün gerçek Türk amacına hizmet ettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Ülke tarihinde oluşan bu yapılanma yüzünden maalesef şu an milliyetçilik yanlış bilinmektedir..

Kısacası zemin zaten hazırdı bunun için.. Kukla yönetim olan akp'ye ise bunu sadece inşa etmekle kaldı...

Eğer bugün Milliyetçilik = Faşistlik denklemi zihinlerde canlanıyorsa bu yüzdendir.. Öbür türlü serbest kaynaklardan araştırıldığında zaten Türk Milliyetçiliğinin ne kadar esnek olduğu görülebilir..

Aynı şekilde Atatürk'ün kendi kurduğu ekibinin araştırarak çıkarttığı "Milliyetçilik" kavramının niteliği ve niceliği yayınlamış olduğu "Nutuk" kitabında da bulunur... İnkilaplarında da kısa özeti mevcuttur zaten..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.02.13, 15:48   #6
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 860
Mesajlar: 7,641
Ettiği Teşekkür: 33750
Aldığı Teşekkür: 38599
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Milliyetçiliğin Ayaklar Altına Alınması

Adam resmen Türklüğe ve Türk Milliyetçiliğine yüzümüze baka baka hakaret ediyorda bir Allah'ın kulu sen kime neye hakaret ediyorsun diye dava açmıyor. Bu söz başlı başına yargı yolu gerektirir. Teröristlerle kanka olmasından bahsetmiyorum bile. Bu resmen vatana millete ihanettir.

İstenilen şekilde yavaş yavaş Türklük kavramı anlayışını ortadan kaldırmaya başladı.

Yazacak çok şey var bu konu üzerine ama Santos bütün duygularıma tercüme olmuş.

Eline sağlık Santos.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altına, alınması, ayaklar, gibi, kürt, milliyetçiliğin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ayaklar Baş Olursa Mustafa Akten Mustafa Akten 0 04.08.13 13:19
Trafik Kazası Yaptığınız Zaman Yapılacaklar - Alınması Gereken Önlemler Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 2 02.01.11 13:15


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.