Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 09.04.13, 22:34   #21
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Bakınız! "BİR TÜRK DÜNYAYA BEDEL" "TÜRK ÖGÜN, ÇALIŞ, GÜVEN" ve nihayet "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" Cumhuriyet var olduğundan beri, Türkiye Cumhuriyeti devleti, Atatürk'ün kendisi ile birlikte kurtuluş savaşında var olan Arnavut, Boşnak,Laz, Çerkez, Abaza, Kürt, Arap, Manav, Tatar, Gürcü, Ermeni, Rum vb hiç bir ırkı, asimile etmeye çalışmamış, insanlar çarşıda pazarda, düğünde dernekte, otobüste, dolmuşta kendi ana dillerini konuşmuş hatta milli kıyafetleri içinde özel günlerde arzı endam ederek boy göstermiş hiç kimsenin de tepkisine maruz kalmamıştır. Ne zaman ki saydığımız bu ırklar içinden çıkan şeyhlerinin kışkırtmaları ile Türkiye Cumhuriyeti devletine başkaldıran insanlar olmuştur. Onlarda hak ettikleri cezaları görmüş bunlar içinden sağlam kale gibi insanlar zor çıkar dedik halende demeye devam ediyoruz.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.04.13, 22:57   #22
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33082
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Damon Mesajı göster
Yaf kültürleriyle her istediklerini yapıyorlardı, ağızlarını mı tıkadık, kitap yazdılar da biz mi yaktık ...

Halam anlattı, 50 ile 70 li yıllar arasında sapıtmış bunlar. Evimizin duvarına Kürtçe yazı yazıp kaçarlardı, ellerinde büyüdü sayılan bir Kürt kızına sormuşlar ne demek diye, söylemem demiş, neden böyle davranıyorsun bize karşı demiş halamlar, söylenmiş epey bir. Yani demiş halamlar bir kavga ya da çatışma çıksa bize karşı mı olursun diye, elime silah geçse ilk sizi öldürürüm demiş. Babannem ve dedemin ekmeğini yemiş birisi diyor bu lafları.

Yani demem o ki; şarkı söyledikleri için veya ulu orta bir yerlerde Kürtçe konuştular diye öyle davranılmamıştır. Bence mevzu eskilere dayanıyor, öyle 50 - 60 yıl içerisinde oluşacak bir sorun değil bu. Düşün bin yıla yakın beraber yaşamışız, niye son yüzyılda sorunlar başlamış ? Bunu irdelemek lazım.
Kimbilir o kızın benliğinde nasıl bir anı vardır da o nefret oluşabilmiştir.. Bilemeyiz..

Ayrıca..

Bu olayların yani ayrışmanın başlangıcı 1960-70 yıllarında başlar yanılıyorsun..

Deniz gezmiş gibi öncü 68 kuşağının en büyük amacı neydi? Türk ve Kürt halklarının kardeşliğiydi çünkü onlar içlerinde bulundukları durumun vahametini ve gelecekte neler yaşanabileceğini çok iyi görüyorlardı.

1980 lerin başına gelindiğinde darbe olduğunda düğmeye zaten basılmıştı..

Büyük bir kışkırtma içindeydi o zaman doğu,.. darbeler sırasında en çok kürtler zarar gördü, Bugün diyarbakır cezaevi müzelik olmuşsa bununda bir sebebi var.. Cumartesi annelerinin olmasının bir sebebi var.. Jitem koluyla yapılan köy baskınlarınında bir sebebi var..

Bunlar basına yansımayan kısımlardır.. Basına yansıyan kısmına bakınca ordada en büyük nefret aşılanmaya başlanmış kürt vatandaşlarımız için.. Bir örnek vermek istiyorum.. Mesela Ahmet kaya, kendisi yanılmıyorsam bir müzik ödülü gecesinde çoğunluğu burjuva kesimden oluşan sanatçıların ödül töreninde, ödülünü alırken konuşmasında sonraki albümünde bir iki parçasının kürtçe okuyacağını söylemesi üzerine ortalık bir anda karışmıştı.. Bunun basına yansıması bile çok adice bir biçimde olmuştur.. Bunun kürtler arasında nasıl bir nefret doğurduğunu tahmin edebilirsiniz..

Bu küçük bir örnekti..

Bu ve buna benzer bir çok örnek verilebilir.. Yani o zamanlar kürt asıllı olan vatandaşlarımıza tıpkı zenci muamelesi yapılmıştır.. Hepside planlıdır tabi Milliyetçi faşistlerin idaresindedir, tepesinde Gladyo olmak üzere..

Şimdi ektikleri nefret tohumlarının meyvelerini kimler alıyor görüyorsunuz..
Biz ise sadece seyrediyoruz..

Buna zamanında müdahale edebilseydik, ekilen nefret tohumlarını koparıp, kardeşliğimizi pekiştirebilseydik inanın şimdiki yaşadığımız kaosu yaşamıyor olacaktık..

Gerçi sistem bu seferde irtica güdümlü kartlarına yönelecekti ama olsun.. en azından bir konuda rahat oluyor olurduk.. Askere giden gençlerimiz ölmezdi. Dağa kandırılıp çıkarılan gencecik yaşta ölenlerde olmazdı.. Hepsi bu ülke için en iyisini yapmaya çalışıyor olurdu.

Bilmiyorum bu saatten sonra eskisi gibi olabilirmiyiz? hiç ümidim yok. Ben bölünme senaryosunu kafamda noktayı koydum.. Bölünen zaten bölünmüş..Geri döndürülemez..

Ben Türk kimliğinin yok edilmesi derdindeyim şimdi.. Durur mu sanıyorsunuz bu azmanlar?
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 10.04.13, 00:07   #23
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Haklısın, olmadığını söylemiyorum. Atatürk öncesinde başladığına dair yazılar okudum ben. Hatta Atatürkle aynı arabada olan bir Kürt aşiretinin reisi : Türklerle Kürtler arasına nifak tohumları ekilmeye çalışılıyor, sakın kimse buna aldanmasın, kardeşliğinizi bozmaya kalkmayın ... gibi cümleler kurmuştu.

Senin yukarıda açıkladıkların günümüze daha yakın olan olaylar ve etkiler.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:13   #24
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

@SerseriGezgin

Her ne kadar bazı gerçeklere parmak basmış olsan da, yukarıda yazdıklarını, daha önce yazdığın yazılar ve yorumlarla birleştirince bir kesim sosyaliste has derin bir naiflik göze çarpıyor. Hem yapılanların farkındasın, hem de açık tavır almakta zorlanmaktasın.

Evet 12 Eylül darbesi, ''türk-kürt ayrışmasını'' yaratmanın fiilen devreye sokulduğu dönem oldu. Özel politikalar ve anayasal değişikliklerle kürt olmanın bile yasaklandığı bir süreci başlatıp, en özel yöntemlerle etnik farklılıkların üzerine tuz basıp yıllarca kaşıdılar. Evet kürtlere bilinçli olarak özel yasaklar getirildiği gibi, köyleri boşaltmakla kalmadılar. Kürt olmayı suç haline getirdiler. Hatta kürtleri türklerden koparmak üzere kürt kökenli vatandaşların yaşadığı köylerde halkı meydanlara toplayıp herkesin gözleri önünde muhtarları ve saygınlık sahihi olanları silah soruyla sıçırtıp, bir de boklarını yedirdiler. Bahsettiğin Diyarbakır cezaevinde yapılan zulmün hesabı yoktur. İsteselerdi Diyarbakır cezaevine kapattıklarını yakalar yakalamaz katlederler, kimse de o katledilenleri sormazdı. Ama öldürmediler; bilinçli olarak zulümle bir daha asla uzlaşmayacak PKK' nin öncü kadrolarını yarattılar. Sonra da bu insanları aflar ve diğer gerekçelerle serbest bırakıp PKK' nın yanına yolladılar. Yani bir yandan PKK' ye artık ölse bile silahı bırakmayacak, içi intikam duygularıyla yanıp tutuşan kadrolar sağlarken, kürt kökenli vatandaşları da Türkiye' den soğuttular.

Ama kürt solu içersinde de Türkler ile düşmanlığa razı gelmeyen, asla kürt milliyetçisi olmayacak siyasi hareketler vardı. Dikkat edersen onların hepsini de PKK' ya yok ettirdiler. Ama sadece onları yok ettirmekle kalmadılar PKK' ya da kendi içlerinde ki daha duyarlı, daha demokratik ve daha çok sesli bir kürt solu isteyen kadrolarını yok ettirdiler. PKK, kendi dışında ki muhalifleri yok ederken, aynı zamanda kendi içindeki muhalifleri de yok etti. Hem de ''devlet'' desteğiyle...

Şimdi bir o eski kürt isyanlarını hatırlayalım, bir de bu güne bakalım. O isyanları çıkaranların ortak özellikleri feodal, dinci ve gerici olmalarıydı. Kürt ağaları, aşiret reisleri ve şeyler, şıhlar Osmanlı' dan elde ettikleri imtiyazlarla birlikte feodal egemenliklerini de kaybedeceklerini anlayınca yabancılarla işbirliği yapıp isyanlar çıkardılar. O isyanların hiç biri kürtlerin özgür olması veya demokratik hakları için değil, feodal yapının egemenliğini korumasını sağlamak amaçlıydı.

Bugün de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Bakın PKK ve BDP tayfasının sınıfsal yapılarına. Özellikle BDP milletvekillerine bakın. Hepsi aşiret düzeninin temsilcileridir ve hepsi bir aşiretin temsilcisidir aslında. Hiç birinin, feodal yapıyı yok etme, aşiret düzenini, şeyhliği, şıhlığı kaldırma diye bir derdi olmadığı gibi tam tersine bunlardan beslenmektedirler.

İşte aynı sınıf bugün renkten renge girerek, aslında Ortadoğu' dan çoktan silinmesi gereken emperyalizmi arkalarına almış ve gericilerle, yobazlarla el ele bu coğrafyaya Amerikan egemenliğini dayatıyorlar. BOP uşaklarıdır bunlar. Aynı Barzani ve Talabani gibi kendi topraklarını kendi yeraltı ve yerüstü zenginliklerini Amerika' ya ipotek eden satılmışlardır.

Kendini sosyalist olarak ifade eden hiç kimse bu PKK ve BDP' nin ''ezilen halk'' yalanına itibar etmemelidir. Bir defa sokaktaki türk, yani bizler ne bir kürdün kürtçe konuşmasına, ne kürtçe dergi-gazete basmasına, ne folklorüne ne de başka şeylerine karşı çıkıp kürt düşmanlığı yapmadık. Bir defa Amerikancı devlet politikalarının faturasını türk halkına çıkarmayalım! Ha biz onların dinci, gerici, kadın düşmanı törelerine karşı çıktık ki bu da bizim insanlık görevimizdir zaten. Ben bir kürt kızı amcası tarafından tecavüze uğrayıp hamile kalıyor, aşirtet heyeti amca dahil o kızı öldürme kararı alıyor, kızın kardeşini hastanede gelip öldürüyorsa elbette buna karşı çıkacağım. Bu bizim töreler yüzünden zulme uğrayan kürt kardeşlerimizle dayanışmadır. Ama biz PKK ve BDP gibi BOP ışaklarına empati besleyemeyiz.

Bizim tek kriterimiz vardır: ''Emperyalizmden yana mı ya da ona karşı mı!'' Başka kriter yoktur. Ben emperyalizmle el ele veren hiç bir millete, milliyete ve etnik gruba destek vermem. Tersine emperyalizme ne kadar karşı isem onun işbşrlikçisi kürt de olsa, türk de olsa karşı çıkarım. Sosyaliste düşen görev budur!

Amerika' ya dünyanın en büyük yenilgisini yaşatan Vietnam' ı hatırlayalım. Sosyalistler asla ABD ile işbirliği yapan Güney Vietnam' a destek vermediler değil mi? Kuzey' e verdiler ama Güney' de ki ABD güdümlü ihanet çetelerini asla ''haklarını arayan, demokrasi isteyen kitleler'' olarak görmediler.

Emperyalizmin projelerine uşaklık edenler kim olursa olsun, onlara destek verenler farkında olmadan aslında desteğini emperyalistlere veriyordur.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:22   #25
Tam Üye

Kafka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Konular: 5
Mesajlar: 381
Ettiği Teşekkür: 257
Aldığı Teşekkür: 1790
Rep Derecesi : Kafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Benden beklenmeyecek derecede ciddi bir yazı yazayım o zaman. Tarihi incelediğimizde boy ve klan olgusundan insanların yönetildiğine tanık oluyoruz. Bu boylar ve klanlar şimdiki anlamda milliyete tekabül ediyor. Sonraki süreçte din olgusu üzerinden yönetimler devreye girmeye başladı. machiavelli ile birlikte milliyetçilik olgusu dünyada yayılmaya başladı. Kanımca artık dünyada milliyet tandanslı siyasetin sonu geliyor. Ulus Baker'in yazılarına veya Gilles Deleuze'un metinlerine baktığımızda bizi bekleyen yeni olgunun "kimlik" olgusu olduğunu görürüz. Ve bu kimlik süreci beraberinde bunalımı da getirecektir.
__________________
Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
Kafka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 10.04.13, 00:33   #26
--- Ata'm İzindeyiz ---

Mavigöl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2012
Konular: 16
Mesajlar: 229
Ettiği Teşekkür: 399
Aldığı Teşekkür: 1255
Rep Derecesi : Mavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavigöl Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Ne mutlu Türküm diyene ..
__________________
Mavigöl isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mavigöl'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:36   #27
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Ben bu sürece baktığımda doğal bir tarihsel süreç değil tam tersine emperyalizmin dayatmalarının işbirlikçileri eliyle yürürlüğe konulduğunu görüyorum. Kendileri ''ulus devlet'' olarak kalıyor ama yeni ve yarı sömürgelerini atomlarına kadar bölüyorlarsa bu sürece karşı çıkmak, en başta kendiini anti-emperyalist addedenlerin görevidir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:46   #28
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Konular: 68
Mesajlar: 1,851
Ettiği Teşekkür: 4359
Aldığı Teşekkür: 9234
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Ben Laz'ım hemde safkan olanından annemde babamda Laz.Dilde biliyoruz.
Eskiden sorduklarında evet Laz'ım sonra Türküm diyordum ama bugun önce TÜRK'üm sonra LAZ'ım diyorum....Ve Türklüğümle gurur duyuyorum...Buna kimse engel olamaz zoruna gideninde anladınız siz......

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!!!!!!!!!!
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
MartiNeAgLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz MartiNeAgLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:56   #29
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33082
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

@Aristo

Mesajını tamamen okudum.. Bu zeminin oluşturulması için bugüne kadar yaratılan süreçleri çok iyi gözlemlemişsin.

Net bir tavır koyamadığımdan yakınmışsın ne yazık ki bende bunu çok düşünüyorum.. bir mesajımda şüphecilik iyi birşeydir demiştim ama bilirsin ki bunu hastalık haline getirirsen kendi bildiklerinden de şüphe edersin daha realistini aramaya koyulursun.. bende bu durumu yaşıyorum. belkide gerçeği ulaşmanın en iyi yolu budur ha ne dersin?

Türkiyenin tarihine bakarsak bu zamana kadar siyasete mal olunmuş ve malzeme olarak kullanılan her meselenin artık çözülmesi gerektiğine inananlardanım ama bu doğru ellerce yapılmalı..

Maalesef bunu çoğu kişi göremiyor Bu iktidarın yaptıkları bu yüzden doğru gibi algılanıyor çünkü millette bıkmış bunların yaptıklarına baktıkça doğru yapıyorlar diyorlar ama arkası var..

Dediler türbanı kaldırıyoruz, millet tamam dedi bende tamam dedim ama arkasına bakıyorum önü alınamayacak yerlerde türban girmiş.. Dediler kıyafet zorunluluğu kalkıyor tamam dedim eyvallah güzel uygulama ama arkasına bakıyorum kara çarşafla okula gelen kız öğrenci tipi... Azınlıklara kültürel bilgilerini yayınlayacak kanal ve dersler açıldı tamam oda iyi ama arkasına baktığımda buda özerkliğe kadar gitmiş...

Bunun gibi bir sürü şey sıralayabilirim.. Doğrunun arkasına kendi menfaatlerini içerecek, onlara doğru gelen şeyleri ama bizim zararımıza gelen şeyleri koyuyorlar..

Bakınız daha bugün T.C tartışmaları dönüyor ortalıkta adamlar her zamanki gibi ortaya koydular tepkiyi ölçtüler sonra yine geri çektiler..

Kurbağayı suyun içinde güzel ısıtıyorlar...

Ayrıca dikkatinizi çekerim artık son perdelerdeyiz..Gladyo denilen yapılanma artık son kozlarını oynuyor hemde bitirecek kozlarını.. bu raunddan başka bir raund yok bu millet için..

En iyi reçetenin ne olduğunu bilmiyorum ama nerden başlayacağını biliyorum hangi kelimeden başlayacağını biliyorum.. oda empati yapabilmektir..
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.04.13, 00:59   #30
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 2,112
Ettiği Teşekkür: 16629
Aldığı Teşekkür: 12035
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Alıntı:
Bunun gibi bir sürü şey sıralayabilirim.. Doğrunun arkasına kendi menfaatlerini içerecek, onlara doğru gelen şeyleri ama bizim zararımıza gelen şeyleri koyuyorlar..

Bakınız daha bugün T.C tartışmaları dönüyor ortalıkta adamlar her zamanki gibi ortaya koydular tepkiyi ölçtüler sonra yine geri çektiler..

Kurbağayı suyun içinde güzel ısıtıyorlar...

Ayrıca dikkatinizi çekerim artık son perdelerdeyiz..Gladyo denilen yapılanma artık son kozlarını oynuyor hemde bitirecek kozlarını.. bu raunddan başka bir raund yok bu millet için..

Önümüzdeki yılları düşündükçe içime sıkıntılar basıyor ....
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
duyuyorum, gurur, kimliği, taşımaktan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Irak'ın Kimliği oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 05:57


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.