Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 01.05.13, 22:32   #1
Üye

PRoFessoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 12
Mesajlar: 107
Ettiği Teşekkür: 108
Aldığı Teşekkür: 338
Rep Derecesi : PRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart İleri Demokrasi Nedir ?

Bilindiği üzere ülkemiz 2002 yılından beri AKP hükümeti tarafından yönetilmektedir.

Yönetenlerin ve onların sözde yazar, özde ’padişahım çok yaşacılar’ının iddiasına göre Türkiye ileri demokrasiye geçmiştir.

Başkaları ne düşünür bilemem ama, ben ‘ileri demokrasi’ denilince şunları anlıyorum:

İleri demokrasi yasama, yönetme ve yargı erkini eline geçiren AKP hükümeti tarafından insanların gün geçtikçe daha çok ötekileştirildiği, kutuplaştırılıp ayrıştırılarak birbirine düşman edildiği, birileri devlet eliyle zengin edilip üst makamlara taşınırken birilerinin de devlet eliyle resmen yok edildiği, insanlığa değil ama kendi ikiyüzlü ve dahi ahlak yoksunu müslümanlıklarına pek bir güzel yakışan mide bulandırıcı çirkef bir mantalitenin hakim kılındığı düzenin adıdır.

Muhalefetin tamamen susturulduğu, bizzat başbakanın kendi söylemiyle ‘taraf olmayanın bertaraf olduğu’ haksız hukuksuz antidemokrat bir anlayışın ironik dışavurumudur ileri demokrasi. Karikatüristlere bile davalar açan zorba bir kafanın sarfettiği zavallıların zavallısı söylemin adıdır.

Yetmişbeş milyon insanın gözünün içine baka baka alay etmektir ileri demokrasi.

İnsanların devlet eliyle dinlenilip fişlendiği, gestapo uygulamalarını aratmayacak şekilde gün geçtikçe her tarafa hakim kılınmak istenen korku imparatorluğudur.

Satılık, besleme ve tetikçi basın tarafından iftira ve karalamalarla iddianamesi dahi hazırlanmamış uyduruk davalarla insanları keyfi hapse atma özgürlüğüdür.

Generallerin neredeyse hepsinin içeride olduğu, ama AKP işbirlikçisi Genelkurmay Eski Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün ve asıl darbeci Kenan Evren’in dışarıda olduğu çifte standartlı adalet anlayışıdır.

İleri demokrasi üç dönemdir işbaşında olan AKP’nin, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya şekil verme sürecinde ABD’den taşeronluk yapma karşılığında aldığı imtiyazların adıdır. BOP sürecidir ileri demokrasi.

Kendileri gibi müslüman oldukları halde Irak’ta ölen milyonlar adına tek kelime de olsa ses edememek, gıkını dahi çıkaramamaktır. Okyanus ötesidir ileri demokrasi, biat kültürü, Amerikan köpekliğidir.

Tetikçi liberal işbirlikçilerin de yardımıyla devletin tüm kurumlarının ülkenin her köşe başını zaten örümcek ağı gibi sarmış cemaatçilerin eline teslim edilip öylece yönetildiği bir cemaat düzenidir ileri demokrasi.

İleri demokrasi her tarafından yaltakçılık akan yandaş yazılı ve görsel medya yaratmak, o medyada dokuz yılda istisna kabilinden de olsa bir tek muhalif yazı ve yazara yer vermemektir.

Medyayı halkın ve doğrunun yanında yer alması gereken bir unsur olarak değil, muhaliflerine karşı tetikçi olarak kullanmanın adıdır ileri demokrasi.

İleri demokrasi köşeci sünepe medya yalakalarına üstelik dolar o sıralar henüz 1.50 iken kişi başı milli gelirimiz 10.600 dolar oldu diye düzenli propaganda yaptırtmak, milyonların bir ay boyunca talim ettiği komik asgari ücretin 650 lira olduğundan tek satır da olsa bahsetmemektir.
Geniş halk kitlelerinin onurunu bir çuval kömür, birkaç gıda paketiyle satın alırken haksız devlet ihaleleriyle yandaş müteahhit beslemek, bir anda jiplerle dolaşan havuzlu villalara sahip zenginler yaratmaktır ileri demokrasi. Bariz bir sömürü düzeni, açık seçik gelir dağılımı adaletsizliğidir.
İleri demokrasi külhanbeyi tavırlarla ‘’yazarına sahip çık’’ diye medya patronlarına posta koymaktır. Eğer dedikleri yapılmazsa vergilerle tehdit edip hizaya sokmaktır. Kalemi güçlü onlarca muhalif yazarı işinden edip kovdurmaktır. Basın özgürlüğünde 196 ülke arasından 106. olma gibi bir ayıba imza atmaktır ileri demokrasi.
Deniz Feneri’dir ileri demokrasi. Tamamen yandaş medya yayınları ile afyonlaştırdıkları halk mışıl mışıl uyurken zanlılarını çaktırmadan serbest bırakmaktır. Hukukun üstünlüğü yerine keyfi uygulama ve zorbalığın üstünlüğünün hakim kılındığı düzenin adıdır ileri demokrasi.
KPSS sorularının çalınarak tam da çapulcu Bedevilere özgü bir şekilde binlerce insanın kul hakkının yenildiği, harçları protesto eden öğrencilerin dövüldüğü, parasız eğitim istedi diye tam 15 ay boyunca gepegenç üniversite öğrencilerinin içeride tutulduğu kendine demokrat düzenin adıdır ileri demokrasi.
Yumurta attı diye öğrencilerin okuldan uzaklaştırıldığı, pankart açtı diye hapse mahkum edildiği, demokratik hakkını aradı diye hamile olmasına bakılmaksızın cop ve tekmeyle dövüldüğü keyfi devlet faşizmidir.
Seçilmiş değil atanmış rektörlerin başbakan önünde onursuzca el pençe divan durmasıdır ileri demokrasi. Padişahım çok yaşadır.
Tribündeki seyirciler hakkında dahi soruşturma açılmasıdır ileri demokrasi. Hoşgörüden, demokrasi ve eleştiri kültüründen gram nasip almamış despot şımarıklığı, faşist küstahlığıdır.
İçki içilen mekanlara ruhsat vermemek, verdiklerine de sık sık baskın yaparak yıldırmaktır. İnsanları devlet eliyle göstere göstere fişlemektir ileri demokrasi.
İleri demokrasi, her devrin adamı ilkesiz liboşların, bölücü Kürtçülerin, Ermeni kökenli azınlık milliyetçilerinin, dengesiz sapkın solcuların, onbinlerce sanal entel mukallidinin korkunç bir şımarıklıkla istedikleri gibi Atatürk ve Atatürk devrimlerine sövme özgürlüğüdür.
Yarattığı besleme yandaş medyasıyla medyayı medya olarak değil, muhaliflerine karşı tetikçi olarak kullanmaktır ileri demokrasi.
Gözünün önünde cereyan eden despotluğu, faşizmi görmeyip de ta 80 yıl öncesini karıştıran yazar kisveli yüzlerce besleme tetikçi ahlaksızın doberman misali sahibinin istediği yere salyalı ağızlarla istedikleri gibi hayasızca saldırma serbestisidir.
İleri demokrasi Güneydoğu’da Türk bayrağı yakanlarla, devletin komiserini dövenlerle, işbaşında oldukları tam üç dönem boyunca askerini polisini katledenlerle baş edemeyenlerin basılmamış kitaptan dahi korkarak zaten aylarca gizli gizli dinledikleri yazarlarını sorgusuz sualsiz içeri tıktırmasıdır.

Kısacası ileri demokrasi…

Halkına hiç mi hiç güvenmeyen, bireye adeta güdülecek bir mal, bir koyun edasıyla yaklaşan, insanı insanlığından çıkarıp bir takım yerlere köpekçesine itaate zorlayan; neticede herkesin birer riyakar, ikiyüzlü ve sahtekar durumunda kalıp öylece yaşamaya zorlandığı pis, iğrenç, adi ve ******** bir düzenin adıdır.

İleri demokrasi örnekleri:

Demokrasimiz sınıfta kaldı
İngiliz dergisi Economist'in araştırma birimi Intelligence Unit, Türkiye'de demokrasiyi değerlendirdi. İki yıl öncesine göre iki basamak gerileyen demokrasimiz Nikaragua’ya denk.
Demokrasimiz sınıfta kaldı - Dünya Basını- ntvmsnbc.com


Basın özgürlüğünde kaçıncı sıradayız?
Freedom House 196 ülkede yaptığı araştırmalar sonucu hazırlanan "Dünya Basın Özgürlüğü" listesini açıkladı. Türkiye 106. sırada yer aldı.
Basın özgürlüğünde kaçıncı sıradayız? - Dünya Genel- ntvmsnbc.com


Başbakan'a yayın yasağı yetkisi
'RTÜK Tasarısı' TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Yasa ile bazı durumlarda Başbakan'a geçici yayın yasağı koyma yetkisi verildi.
Başbakan'a yayın yasağı yetkisi - Genel Bakış- ntvmsnbc.com


Önder Sav'a 1 yıla kadar hapis istemi
http://www.zaman.com...ar-hapis-istemi


PARASIZ EĞİTİM İSTEMENİN BEDELİ 15 YIL!
http://www.odatv.com...-yil-2509111200

İçeride yeni dışarıda eski Türkiye
http://www.milliyet....328/default.htm


Polis tekmesiyle cinayet iddiası
Erdoğan'ı protesto eden genç kız bebeğini polis tekmeleri ile kaybettiğini iddia etti!
http://www.hurriyetp...gini-iddia-etti

Başbakan’ı protesto eden 18 İTܒlüye hapis!
http://haber.gazetev...342007/1/Gundem

Protestocu öğrencilere polis müdahalesi
http://www.hurriyet....089.asp?gid=373


Üniversite öğrencisine 7 saat küfür gözaltısı
http://www.hurriyet....016.asp?gid=381

Başbakanı protesto şüphesine bile 4 gözaltı
http://www.gazeteci....lti-105190h.htm


Kayseri polisi, içki içenlerin fotoğrafını neden çekiyor?
http://haber.gazetev...342993/1/Gundem

Aileli mekâna içki baskını
http://www.hurriyet....811.asp?gid=373


"Hayır" diyen Alevi köyünü devlet terk etti
http://haber.sol.org...ti-haberi-39465

Erdoğan'a yazdığı mektup kabusu oldu
Başbakan'a gönderdiği mektupta hükümeti eleştiren gıda mühendisi, mektubu internette yayınladı. Açılan davada mühendise 10 ay hapis cezası verildi.
Erdoğan'a yazdığı mektup kabusu oldu - Genel Bakış- ntvmsnbc.com

Erdoğan davaları bloglara indi
http://www.milliyet....970/default.htm

Fenerle çıktığı kürsüden zorla atıldı
http://www.hurriyet....em/19213858.asp

Nedim Şener ve Ahmet Şık tutuklandı
http://www.cnnturk.c...90.0/index.html

Başbakan'dan gazeteciler ''ileri demokrasi'' örneği: Bedelini ağır ödeyecekler!
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, dün gece konuk olduğu Yiğit Bulut'un programında YGS'de şifre skandalı ile ilgili yazı yazan başta Abbas Güçlü olmak üzere tüm gazetecileri açıkça tehdit etti, "Bedelini ağır ödeyecekler" dedi.
http://www.haberlink...php?query=62295

Başbakan’ın Çocuk Açılımı
Dünyada bir ilk gerçekleşti! Bir Başbakanın şikayetiyle, 13 yaşındaki bir çocuk sanık sandalyesine oturtuldu
http://www.evrensel....?haber_id=56382

ESKİŞEHİR`DE BİR "İLERİ DEMOKRASİ" ÖRNEĞİ DAHA! BAŞBAKAN`I PROTESTO ETMENİN CEZASI 1 YIL HAPİS!
Eskişehir`de Başbakan R.Tayyip Erdoğan`ı protesto eden ÖDP üyesi 8 genç arkadaşımıza 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.
http://www.odp.org.t...4&tipi=2&sube=0

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇILIŞINDA ÖĞRENCİLERE GÖZALTI
http://www.odatv.com...iyor-1210111200

Bir ileri demokrasi örneği daha: "Cumhuriyet yasak Zaman serbest"
İzmir İl Özel İdaresi'nin Cumhuriyet gazetesinin internet sitesini yasakladığı ortaya çıktı. İşte bugünkü Cumhuriyet gazetesindeki Emre Döker imzalı o haber:
http://www.tgb.gen.t...-zaman-serbestq

Zaman'dan 'ileri demokrasi' örneği: Dekan'ı hedef gösterme
Zaman gazetesi 'ileri demokrasiye' kendi cephesinden katkı koymayı sürdürüyor. 'İleri demokrasinin' protestoya tahammülsüzlüğünün bir örneğini sergileyen gazete, dün Anadolu Üniversitesi'nde Haşim Kılç'ın protesto edilmesiyle ilgili olarak 'öğrencilerin bir dekan tarafından içeriye sokulduğunu' yazdı.
http://haber.sol.org...me-haberi-36221

HSYK`dan şok talep: Kadın tecavüzcüsüyle evlensin
http://www.haber34.c...542-haberi.html
__________________Herşeyi zamanla unuturken biz bizim unutmuş olduğumuz herşeyinde bizi unutmuş olabileceğini fark etmemiz acıtmayacakmı içimizdeki fark etmiş halimizi..
PRoFessoR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz PRoFessoR'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.13, 22:58   #2
Yasaklı Üye

ala'turka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 15
Mesajlar: 1,245
Ettiği Teşekkür: 2045
Aldığı Teşekkür: 3793
Rep Derecesi : ala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Sinirli
Standart Cevap: İleri Demokrasi Nedir ?

10 yıllarda geçse, halkın tercihine tahammül ve sabır göstermektir ileri demokrasi
ala'turka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
demokrasi, devlet, ileri, nedir, protesto


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cumhuriyet ve Demokrasi Mediter Benim Bölümüm | Yazarlarımız 7 22.08.14 23:03
Demokrasi ve İleri Demokrasi Mustafa Akten Mustafa Akten 1 16.04.13 19:38
İleri Demokrasi Rekora Doymuyor! Basakca Komik, İlginç Resim ve Fotoğraflar 3 03.07.11 01:24


WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.