Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.11.2016, 14:47   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Umurunda Olmak

UMURUNDA OLMAK

Bir tehdit ile Ulus olarak karşı karşıya kaldığımız bir realite! Ben ve Egolar! Türkiye Cumhuriyetini ve Türk milletini tehdit ediyor. Toplumun bir bölümü büyük bir yanılgının içinde. Bireyin tek başına mükemmel olacağını sanıyor, bu nedenle siyasi tapınma içinde olanlar var, mükemmel varsaydığı insana dokunmanın bir ibadet olacağını var sayanlar var, onun sağladığı hakkı olmayan kamu kaynakları ile servetini üçe beşe ona katlayanların o benim idolümdür diyenler var. Reis nitelemesi ile uhrevi ve dünyevi, ulvi, dini, manevi, maddi neyi var ne yoksa önüne serenler var.. İşte toplum içindeki aymaz ayılmaz bu insanlar zümresi "ululukladıkları" bir insanı, bünyesinde olmayan nitelikleri ile yanlış ve deva bulmaz hastalıkları ile Türk milletini, dünya kamu oyunu, BEN ve EGO'su ile umursamaz hale getirdiler.

Siyasi idari kadrolar adı üstünde kadrolar! Eğer ülkede demokrasi var ise bireyin tek başına mükemmel olacağını varsaymazlar, tek adamlık mükemmelliyet anlayışı ancak diktalarda olur, diktatörlerde olur!

Ülkelerdeki diktatörler, tıpkı Türkiye'de iç ve dış eleştirmenlerin diktatörlük ile yaftaladıkları zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip Erdoğan gibi davranır ve davranırlardı. Hiç sonlarının gelmeyeceğini, getirilmeyeceğini var sayar, yaptıkları tüm kanunsuz, hukuksuz, ben egosu ile yaptıklarını eleştirenleri umursamaz, hepsini karşıt muhalif, darbeci, hain, güya milli iradenin karşıtı sayar bir çoklarını bizdeki Silivri zindanları gibi zindanlara gönderirlerdi, gönderdiler.

Şimdi; gün ola devran döne, hesap zamanı geldiğinde, tüm malına mülküne tıpkı imam Tayyip'in bazılarına yaptığı gibi el konsa, hesap görülünceye kadar soluğu Silivri zindanlarında alsa, ününün yettiği kadar, ben başbakandım, ben Cumhurbaşkanıyım diye avaz avaz bağırsa hazret imam Tayyip'in umursamadıkları kendini umursar mı? Umursamaz mı? Veya şahsiyetleri kimin umurunda olur?

Ben ve Ego bir erdem değildir.

"Hazret imam Tayyip buyurmuşlar; bana diktatör diyenler umurumda değil. (Alman tanınmış basınının yayına atfen)"

07.11.2016

Mustafa AKTEN