Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.2018, 00:08   #85
Never Give Up
Gerçek Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Evleneceğiniz Kişinin Siyasi Görüşü Önemli midir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bravo! Türlü oyunlarla Amerikan desteğini arkasına alarak resmen cumhuriyet yönetimini dejenere etmiş, rejimi değiştirmiş olan şu andaki faşist, ayırımcı, şeriat özentisi yönetimi Cumhuriyet'in bir ürünü olarak görmeniz takdire şayan doğrusu.
Bu bile cumhuriyet düşmanlığınızın göstergesidir, değilse cahilliğinizdir.
Hayat kadını konusuna gelince; evlilikten beklentiniz onu işaret ediyor, söylemeden edemezdim, hayat kadını sözünden korumaya çalıştığınız çocukların sokakta birbirlerine nasıl ağıza alınmayacak küfürler sarfettiklerinden de haberiniz yok sanırım.
İstenilen bir şey değil ama neyin sorunu görmeliyim söyler misiniz?
Uzaylılar ya da Marslılar gelip seçmedi ya, şuanki halk seçti işte..
Durumdan ben de memnun değilim.. Cehalet ve hoşgörüsüzlük yaygınlaşıyor.. Bunlar karşı olduğum şeyler..

Demek istediğim şuydu: Cumhuriyet yönetim biçimleri arasında en iyi olsa da mükemmel değil, onun da problemleri var. İnsanlar ürünü olan hiçbir şeyin mükemmel olmadığı gibi..

Evlilik konusunda çok iyi anlaştığım birisi var zaten, şimdi kadar hiçbir sevgilime siyasi görüşünü, mezhebini, ırkını falan sormadım. Gerek var mı böyle şeylere..

Ben insanların müzik zevkleri üzerinden yargılanmasına bile karşı biriyim.. Tanımadan beni eleştirmeniz çok yanlış..

Kötü örnek, örnek değildir. Küçük çocuklar birbirine küfür edebilir, bu özgürlüktür ama ahlaki değildir.. Ahlaki olmayan hiçbir özgürlüğünde değeri yoktur..

Bir şeyin özgürlük olması, onu doğru yapmaz.
Mesela kötülük işlemek de bir özgürlüktür ama ahlaki değildir..
Never Give Up'in Mesajına Teşekkür Etti