Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.06.2021, 12:45   #26
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Ekran Kartı Yazılım ve Sürücü Sorunu

Heliosaga format attım dediğin siteden en güncel driver'ını da kurdum ama olmadı, kartın kendi programı var adını şimdi unuttum extreem enginer di galiba oradan sıcaklık, fan hızı, memory clock çekirdek hızı falan bütün değerlerini izledim o kapanmaya sebep olabilecek bir değişiklik var mı diye o kararmaları yaparken en ufak bir değişiklik olmuyordu değerlerde, sıcaklık falan hepsi normaldi.
PSU yetersiz olsa benim bildiğim kadarıyla bilgisayar reset yapması lazım, bir de kararma elektriksel ya da sinyal gitmemesiyle ilgili bir sorun değil öyle olsa monitör standby konumuna geçer, standby'a geçmiyor sadece görüntü gidiyor sanki bir temassızlık var gibi donma falan da yok.
Velhasıl çözülecek bir sorun gibi görünmüyor çünkü kararma olmadan önce ekranda birkaç çizgi görünüp kayboluyor o da görüntü birimiyle ilgili bir sorunu var gibi görünüyor bana,
Biraz önce kartı çıkardım paketine geri koydum, eskisini taktım, şimdi paketleyeceğim yarın da iade edeceğim zaten iade ederken sebebini soruyor orada yazarım, ama en sinirlendiğim bilgisayarın arkasındaki yuva açık kalacak, biliyorsun bu yeni kartlar çift kat ya metal parçayı koparmıştım, neyse ki düzgün çıkardım artık silikonla tutturacağım n'apalım, şimdi hırs yaptım şu 1 yıl içerisinde elime bir miktar para geçecek o zaman toplarız bir bilgisayar adam akıllı bir şey yaparız.
Sağol yardımların için.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.