Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.07.2021, 22:05   #29
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşı Olanlara İyi Haber!

Tüm yan etkileri belli olan ruhsatı alınmış fazları geçmiş bir ilaçla, tüm yan etkileri bilinmeyen, fazları tamamlanmamış, ruhsatı alınmamış bir aşıyı kıyaslama hocam lütfen yapma gözünü seveyim.

Antibiyotik kullanımı için spesifik nedenlerin olabilir benim yok mesela. Alerjim de yok herhangi bir duyarlılığım yok. Tabiri caizse hayvan gibiyim.

Aynı şey değil. Madem aşı bu kadar güvenli neden onam formunu dayatıyorlar önüne?

Olduğun aşıya güveniyorsan neden korkuyorsun? tehliken yok hala soruma cevap alamadım.

Ben coronadan korkmadım. Pozitif sonuç geldiğinde bizimkiler paniklerken ben çok sakindim. Beni geren şey verilen ilaçlardı o faviramıdır nedir çok kavga ettim ailemle falan zorla içtim sanki bişeye yarıyormuş gibi...

nezle zaten hep olduğum hastalıktır üzerinize afiyet nezle olduğum zaman resmen kağıt mendil lobisini zengin etmişimdir.

Son cümleme gülebilirsin tabi. Tuskeege deneyini incele bu dünyanın geçmişinde tıp alanında ne skandallar yaşandı. Olmayacak şey değil olmasınıda hiç istemem..

Farkı ne demişsin işte bunu demeye çalışıyorum. Sadece sen hafif atlatacaksın virüsü ha bu süreçte virüsten haberdar olmayacağın için(tabi her gün pcr denilen test yaptırıyorsan bilemem ekstra olarak virüsün varyantı da önemli tabi) bu durumda sen daha rehavet içinde olacaksın oraya buraya çıkıp hastalığı yaymaya devam edeceksin işte bu yüzden süper bulaşıcı kesimdesin diyorum.

Oysa aynı senaryoda ben hasta olsam hastalığın etkilerini hissedeceğim için kendimi eve kapatırım yine. Çünkü hafif veya ağır o hastalığı bileceğim.

Diyorsun ya sizin yüzünüzden varyantlar çıktı diye işte bu yüzden yanılıyorsun. Varyantlar aşı oranların yüksek olduğu ülkelerde sırf bu rehavetlik yüzünden oluşmuş da olabilir.