Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.06.2021, 00:47   #31
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 'Bana anayasada maske kanunu gösterin" Diyen Kadın Tebligatı Yırttı!

Alıntı:
"Ben takıyorum ama nefes alamadığım için burnumdan çıkardım. Ben de hakkımı ifade etmek istiyorum. Ben bunların ifadesi ile sıkıntı yaşayamam" dedi.

Bak bak bak, yürüyen cehalete bak sen, nefes alamadığı için maskesini indirmiş, bunların ifadesi ile sıkıntı yaşayamazmış, bak hele sen. Madem maskeni indirmeye o kadar meraklısın özel arabana bin. Milletin katili olmaya amma da meraklı ya insanlar. Kaç tane tanıdığımı kaybettim ben bu hastalıktan, "bunların ifadesi ile sıkıntı yaşayamam" diyenin ağzının ortasına hiç düşünmeden indiririm yumruğu o maskeyide bi güzel yediririm. Sen sıkıntı yaşamayacaksın diye millet aylarca hastanede orasına burasına sokuşturulmuş tüplerle yaşayacak, hastanede yatakta yatmaktan vücudu cılk yara olacak sende sıkıntıya girmeyeceksin? Sorsan bi de kul hakkıyla Cenabı Allahın huzuruna çıkamam der ama kul hakkının tillahını yer. Hem cahil, hem aptal, hem ukala.
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.2021, 02:33   #32
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 'Bana Anayasada Maske Kanunu Gösterin" Diyen Kadın Tebligatı Yırttı!

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla covid19 daki en büyük sıkıntı " pıhtı atması "...Bu anlamda Co Aspirin arada kullanmak, kanın pıhtılaşmasını önlemede önemli olduğundan ara ara da olsa kullanmakta yarar var.

Yapay vitaminlere dikkat etmek gerek.Bilmeden alınan vitaminler, vücuda yarardan çok zarar da getirebilir.Bazı eksik kalan vitaminler tabii ki alınabilir ancak bu süreklilik teşkil ederse bir anlamı olmaz, daha çok zarar vermeye başlar.

Covid19 a yakalananların, o verilen " hidroksiklorin " diye belirtilen ilacı içmemeleri daha doğru, çünkü tedavi etme özelliği olduğuna dair kanıtlanmış hiçbir veri yok, hatta yüksek dozda ilaç alındığından da ölümlerin olduğu kulağımıza gelenler.Covide yakalanıp o ilaçları kullanmayanların hemen hemen hepsi (çevremdekiler için söyleyebilirim en azından) ayaktan atlattılar.

Salgın veya hastalıklarda, tedavi başka birşey, önleyici tedavi veya önlem başka birşeydir.Aşı bu anlamda " önleyici " kapsamına giren uygulamadır, tedavi değil.Dolayısıyla aşının olunmaması, özellikle salgın haline gelebilecek veya salgın haline gelen hastalıklarda son derece önemli, yani bu anlamda aşı olmak gerek.Eğer aşıya karşıysak, çiçek aşısı da yaptırmayalım çocuklarımıza, karma aşıları da vurdurmayalım.Bunlar kötü fikir.Buradaki " aşı karşıtlığı " daha çok, bu virüsün olan corona virüsün kazara veya bilerek, mutasyonla ortaya çıkartılmış bir türü olması şüphesi ve DSÖ nün finansörünün de Bill Gates olması, aşı sektörünün de milyarlarca dolarlık bir sektör olmasından kaynaklanmaktadır biraz da...Yani " görece " bir durum söz konusu...

Maske konusuna belli oranda katılıyorum, açık havada maskenin hiçbir anlamı olmadığı gibi insana daha da zarar veriyor diye düşünüyorum.Bildiğimiz kadarıyla covid hastasından havaya saçılan kabarcıkların vücuda girmesi sonucu diğer insanlara bulaşabiliyor.Yani vücuda girmesi derken gözlerden, kulaklardan, ağızdan, burundan girmesini kastediyorum.Dolayısıyla birinci derecede önemli olan " HASTA " olanın maske kullanmasıdır.Ancak maalesef bzim toplumumuzda normal grip sezonlarında dahi hemen hemen kimse maske kullanmazdı, yani maske kullanma alışkanlığı olan bir toplum değiliz zaten.Bu da sorun yaratmakta tabii ki.Maskesiz olmak risk midir, evet bence risk, çünkü karşımızdakinin durumunu bilmiyoruz bu anlamda, hatta kapalı ortamda çok daha büyük risk.Özellikle asansörler bu anlamda " olağan şüpheli "...

Asıl sorun, bizim devletimizin, sistemsiz ve anlamadan, paldır küldür ve kafalarına göre uygulamalar üretmeleri ve bu ürettiklerini ilerisi için bir nevi tatbikat gibi kullanmaları.İlk başlangıçta aralıklı da olsa iki sefer 15 er günlük tam kapanma yapılsaydı, bugün derdimiz daha az olurdu.Tam kapanma derken virüsün dışarıya çıkacağı saatleri öngörme şeklinde değil, adı gibi " tam kapanma "...Yani akaryakıt istasyonlarından tutun, fabrikalara, nakliye firmalarına, hava alanları, gümrüklere kadar aklınıza neresi gelirse.Ama maalesef böyle yapılmadı.

Habere konu olan kadının haklı olduğu taraflar da var, haksız olduğu taraflar da...Bunu " ne şiş yansın ne kebap " mantığıyla söylemiyorum...Haklı olduğu taraflar, devletin saçma uygulamalarının insanları bıktırması, vatandaşa yüksek cezalar keserken kendilerinin " lebaleb " toplantılar yapması, camileri serbest bırakırken, örneğin ne alakaysa Tekel Bayilerine keyfi yasaklar getirmesi, sonunda bu tür isyanların oluşmasına neden oluyor ve bu isyanlar artacak gibi de duruyor. Haksız olduğu taraf ise karşısındakilere saygı duymaması ve bu saygısızlıkla hareket etmesi.

Sağlıcakla kalınız...
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
diyen, kadın, tebligatı, yırttı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler