Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Kültür | Sanat | Edebiyat > Resimli, Resimsiz Şiirler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.08.2009, 19:44   #1
BiR MaSaL
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Uzak Bir Kalbe Hasret Mektubu

Uzak Bir Kalbe

Seni nasıl özledim, bilemezsin. Gönlümün sızısı sevdiğim! Hasretin içimi kavuruyor. Sana gönderilmemiş kaçıncı mektup bu, kaçıncı yakışım ucundan, saymıyorum.

Hasret

Ara sıra dilime şu meşhur türkü dolanıyor: “ Yine yakmış yar mektubun ucunu, sevda çekmek zor diyor…..” Kalbimin tam ortasına saplandı sanki bir hançer, geçen her gün daha çok acıtıyor.
Geldiğinde saksıya ektiğim çiçekler, tek tek solmaya başladı. Suluyorum, konuşuyorum, dayanmıyorlar. Gittiğini mi anladılar acaba? Onları bile hüzün bastı.
Sen yoksun ya, bu ev yazın ortasında buz kesiyor. Seninle akıp giden saatler, düşmanım oldu. Zaman durmuş gibi, her sabah aynı güne uyanıyorum. Mevsim aynı, güneş aynı, benden başka değişen yok; yaşlanıyorum!

Aynaya baktıkça gözlerimin solduğunu görüyorum. Bedenim yavaş yavaş çürüyor. O da vazgeçmiş olabilir mi yaşamaktan?
Özlemek, ne büyük bir girdap! Düşüp içine boğuluyorsun. Üstelik çırpınmak sadece daha dibe batmama sebep oluyor. Ayrılık acısı zamanla geçiyor, biliyorum! Biliyorum da ne kadar sürecek, onu tahmin edemiyorum.

Her sabah gözümü açar açmaz aklıma düşüyorsun. Elim telefona gidiyor, belki aramışsındır veya bir mesaj yollamışsındır. Kimseyi beklemediğim vakitlerde kapı çalıyor. Kalp atışlarım hızlanıyor. Olur da gelmiş misindir? Heyecanlanıyorum! Hiçbirinden sen çıkmıyorsun.

Aşkın ortasında dolu dizgin yaşarken gurur olmuyor da, ayrılığın tam ortasında oturuyor. Bir arayabilsem, neler söyleyeceğim? Dönmeni isteyeceğim, boşuna ayrı kaldığımızı anlatacağım. Yapamıyorum! Hangimiz daha inatçıyız yarışına yeniliyor sevdamız.

Geceler çok zor geçiyor. Her akşam, tam senin arayacağın saatte, uyumuş olsam da kalkıyorum. Küskün bir bekleyiş çöküyor yüreğime. Kendime kızıyorum. Aramayacağını bile bile bekliyorum. Neden ayrıyız ki? Kime faydası var bu yoksunluğun? Başkalarıyla tamamlanıyor muyuz? Hayır!

Bu gece hava biraz serin. Evde misin, dışarıda mı? Sırtına bir hırka veren olmuş mudur? Üşütürsün şimdi, kimse benim gibi bakmaz sana! Yemek de yememişsindir, öylesine iki lokma atıp ağzına, bütün günü geçirmişsindir.
Bensiz daha mı mutlusun acaba sevgili? Huzurlu musun? Gidişim işe yaradı mı yoksa çanta gibi yokluğumu taşıyor musun omzunda? Aklına geliyor muyum hiç?

Ara sıra bir hatıra kesiyor mu yolunu? Daha önemlisi beni anımsayıp gülümsüyor musun? Sen de benim kadar özlüyor musun sevdiğim?Bir an için kırsan inadını, elin telefona gitse, bir kuru merhaba demek için arasan, olmaz mı? Sen benden bu kadar kolay mı vazgeçtin sevgili? İçin için kızmıyor musun ikimize, bir sevdayı omuzlamayı beceremedik diye? Bir daha denesek ya, çok mu zor gururu bir kenara bırakıp dönmek? Sen de benim gibi bir ışık mı bekliyorsun acaba? Kalbimin sahibi, ruhumun dinginliği, çalsan şimdi şu kapıyı, karşımda görsem seni, ne güzel olurdu, bilemezsin! Dön desem, acaba döner misin sevgili? Son umudum şu mektubu okuyunca, acaba arayıp, “ben de seni özledim” der misin?

Bizim hikayemiz daha yazılmadı ki sevdiğim, dönüp nafile cümleleri anılarımdan siler misin?

Alıntı
Eski 17.08.2009, 21:44   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Uzak Bir Kalbe Hasret Mektubu ________.:.

Sevmek güzel, sevilmek daha da güzel..

Teşekkürler BiR MasaL

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.08.2009, 02:00   #3
**EMEL**
Müdavim

Off yaa bu ne karamsarlık bu ne ayrılık bu ne hüzün bu ne bu ne daraldım Bir Masal valla daraldım

Belli bir gönül yaran var Allah yardımcın olsun ne diyim

Eline emeğine sağlık ama hadi bi gayret toparlan hadi bee
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

**EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 18.08.2009, 13:24   #4
nur@n
Süper Üye

Çok hoş..şiirde güzel..Teşekkürler..
Eski 02.10.2009, 21:10   #5
Umit
Uzman Üye

Arzular şelale olmuş emeğiine sağlık teşekkürler
Eski 02.10.2009, 21:33   #6
Basakca
Müdavim

Cool Cevap: Uzak Bir Kalbe Hasret Mektubu ________.:.

Giden gitmiştir çoktan; bu son mektubu alacakta "seni özledim" diyecek hee
Bekleme boşuna " o " çoktan yeni hikayeler yazıp da ciltletmiştir bile
Geçmiş ola bir aspirin vereyim mi

Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.10.2009, 21:44   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Karşılıksız aşk, karasevda yaşanmış..Buram buram hüzün..
Hep sonu hüzünle biten imkansız aşkların yaşanmış ve yazılıyor olması insanı aşktan sogutuyor,neden kimse sevgilisiyle kavuştugu zamanın mutlulugunu yazmıyor..
Neyse cok uzattım...
Teşekkürler Bir Masal,nickin de çok güzelmiş..
Aynı aşk masalları gibi..
Eski 03.10.2009, 19:49   #8
orsa
Üye
Standart Cevap: Uzak Bir Kalbe Hasret Mektubu

çok teşekkürler
Eski 03.10.2009, 20:25   #9
Nazlıcan
Üye

Standart Cevap: Uzak Bir Kalbe Hasret Mektubu

Bu gece hava biraz serin. Evde misin, dışarıda mı? Sırtına bir hırka veren olmuş mudur? Üşütürsün şimdi, kimse benim gibi bakmaz sana! Yemek de yememişsindir, öylesine iki lokma atıp ağzına, bütün günü geçirmişsindir.

koskoca adamlar kadınlar kendine mi bakamayacak, bizler sevince ana gibi seviyoruz ve bizden ırak yar yapamaz sanıyoruz
yok yok onlar bizden uzaklarda da mutlu oluyorlar, hırkalarını verecek biri olmasada kendileri atıyorlar omuzlarına şallarını, çeketlerini, karınları da tok oluyor, üstleri de pek, biz kendimizi yiyip bitirirken bize yazık ediyoruz, özlemek karşılıklı olursa anlamınını bulacaktır, boş yere ne gerek var yıpratıyoruz kalbi, giden gitmişse,
boşverrrrrrr sen kendi hırkanı çek omzuna, karnını doyur, bir bak yıldızlara hala güzel deniz, hala güzel aynada aksin gözlerindeki sen,boşver hasreti kendine dön yeter

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kalbe

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)