Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.01.2021, 17:21   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’i Hedef Aldı: Erkek Çocuklar Travmalar Yaşadı

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’i hedef aldı: Erkek çocuklar travmalar yaşadı

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren'in hakkında, "İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi" ifadelerini kullandı.

Özdemir Erdoğan, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e verdiği röportajda Zeki Müren'le tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Röportajdan satır başları şöyle:

*Zeki Müren’e dair garip bir “Madam” çıkışınız oldu. Ben bu çıkışınızı pek anlayamadım...

Bakın, Zeki Müren ilk defa 1950’de piyasaya çıkmıştır ve o Türkiye’nin ilk rol modelidir. İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü Zeki Müren’in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır.

*Zeki Bey, bunu kullanıyor muydu sizce?

Elbette. Ferdi Özbeğen de eşcinseldi ama efendi efendi davrandı. Bir gün bile eşcinselliğini afişe etmedi. Kendi inançları ve kendi dünyasında efendi gibi öldü, gitti.

*Bu sözleriniz bazı insanları incitip öfkelendirebilir...

Bakın mesela Bülent Ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu. Yani erkek çocuklara kötü örnek olmadı. “Ben böyle hissediyorum” dedi ve gitti kadın oldu. Bu kadına kimse bir şey diyemez ama Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Aklı başında olan herkes böyle düşünür. Bugün erkekler mini etek giyip oje sürse, makyaj yapsa hoş karşılanır mı? Hem bu tehlikeyi kabul ediyorsunuz hem de sanat uğruna bunu görmezden geliyorsunuz… Bana kalırsa bu büyük bir sahtekarlık ve çelişkidir. Bunu konuşmamak ahlaksızlıktır. Siz böyle bir tehlikenin varlığını kabul ediyorsunuz ama sanat uğruna ağzınızı açıp tek kelime etmiyorsunuz. Bir tek Özdemir Erdoğan konuşuyor.

*Zeki Müren hayatta olsaydı yüzüne karşı bu cümleleri kuramazdınız!

Tabii ki kurardım! O zaman da kurdum. Bakın, ustalığını dünyanın kabul ettiği bir müzisyen olarak söylüyorum; Zeki Müren sadece yerel ve Türkiye hudutlarında kalan yöresel bir sanatçıdır. Kariyerinin ilk 10 senesinde güzel şarkı söyledi ama 1965’ten sonra yaşadığı hayat dolayısıyla şarkı da söyleyemedi.

*Bir ‘Sanat Güneşi’nden bahsediyorsunuz. Ayrıca o da ‘Devlet Sanatçısı’ unvanını aldı. Kendisine “Paşa” deniyordu...

Hayır! ‘Sanat Güneş’i ifadesini ona ne devlet ne halk verdi. Bizzat kendi kendine yakıştırdı. Çünkü müthiş bir şöhret hırsı vardı. Bilmediğiniz çok şey var. “Paşa deniyordu” diyorsunuz. Bir tek asker çıkıp da bir şey demedi. Nedir paşa? Bir asker ortamında en yüksek ve en şerefli yerdir. Onu bile kullandı, her şeyi kullandı. Buna karşı çıkıyorum. İlk çıktığı seneler sesi iyiydi ama bu kişiyi günümüzde hâlâ evrensel bir sanatçı gibi gösterenler ahlaksızdır.

"KERAMET SOYUNMAKTAYMIŞ" DEMİŞTİ

Özdemir Erdoğan’ın 1991 yılında çıkardığı, 'Düşünceli Şarkılar' albümünün kapak fotoğrafları için çırılçıplak objektiflerin karşısına geçmişti. Erdoğan, o dönem kendisiyle yapılan röportajlarda, "Bu pozun görülmesinden sonra bugüne kadar hiç aranmadığım kadar arandım. Keramet soyunmaktaymış" demişti.

Kaynak

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.01.2021, 17:37   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’i Hedef Aldı: Erkek Çocuklar Travmalar Y

Zeki Müren'i hedef alan Özdemir Erdoğan'a tepki: Yav he he!

Zeki Müren'i cinsel kimliği üzerinden hedef alan ve çocuklar için kötü rol model olduğunu söyleyen Özdemir Erdoğan'a sosyal medyada çok sayıda tepki geldi.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e verdiği röportajda kendisi için "Ustalığını dünyanın kabul ettiği bir müzisyen" ifadesini kullanan ve 'yöresel bir sanatçı' dediği Zeki Müren'i cinsel kimliği üzerinden eleştiren Özdemir Erdoğan'ın sözleri sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren'in Türkiye'nin ilk rol modeli olduğunu belirterek "İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi" diye konuştu.

"Hem bu tehlikeyi kabul ediyorsunuz hem de sanat uğruna bunu görmezden geliyorsunuz… Bana kalırsa bu büyük bir sahtekarlık ve çelişkidir. Bunu konuşmamak ahlaksızlıktır. Siz böyle bir tehlikenin varlığını kabul ediyorsunuz ama sanat uğruna ağzınızı açıp tek kelime etmiyorsunuz. Bir tek Özdemir Erdoğan konuşuyor... İlk çıktığı seneler sesi iyiydi ama bu kişiyi günümüzde hâlâ evrensel bir sanatçı gibi gösterenler ahlaksızdır" ifadelerini kullanan Özdemir Erdoğan'a gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Tıklayınız

Eski 10.01.2021, 02:25   #3
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Özdemir Erdoğan, Zeki Müren’i Hedef Aldı: Erkek Çocuklar Travmalar Y

Sezen Cumhur Önal’dan, Özdemir Erdoğan’a Tepki: Zeki Müren Konusunda Saçmaladı

Zeki Müren'in çocuklar üzerinde travma yarattığını iddia eden Özdemir Erdoğan'a tepki gösteren Sezen Cumhur Önal, “Zeki Müren konusunda saçmalamıştır” dedi.

İktidara yakın müzisyen Özdemir Erdoğan, Zeki Müren ile ilgili daha önce de sarf ettiği sözleri bugün bir kez daha Posta gazetesindeki söyleşinde tekrar etti. Müren hakkında “İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı” diyen Erdoğan'a sosyal medyada tepki yağdı.

Özdemir Erdoğan'a tepki gösterenlerden biri de Sezen Cumhur Önal oldu. Habertürk'e konuşan Önal, Erdoğan’ın Zeki Müren konusunda saçmaladığını belirterek şunları dile getirdi:

“ÖZDEMİR ERDOĞAN’I BEN MEŞHUR ETTİM”

“Özdemir Erdoğan'ı ben meşhur ettim ama nankör bir insandır. Meşhur ettiğim için de pişman değilim. Zeki Müren konusunda saçmalamıştır. Zeki Müren'i tanıyan, aktif çalıştığı döneme şahitlik eden biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki erkek çocuklar üzerinde travma yaratmış olması söz konusu bile olamaz. İnsanların cinsel tercihleri konusunda nedenler başkadır. O nedenlerden biri asla ve asla Zeki Müren değildir. Şimdiki çocuklar ise Zeki Müren'i ne tanır ne de şarkılarını duyar.”

Kaynak
Eski 10.01.2021, 02:39   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Özdemir Erdoğan'ı sallayan yok tabii gündemde kalmak için Zeki Müren'i kullanıyor.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.01.2021, 03:14   #5
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Özdemir Erdoğan bu konuda niçin durup dururken böyle bir şeyi gündeme taşıyor anlamış değilim, oysa bu tür çıkışlara ihtiyacı olan biri değil...

Ayrıca genel olarak yanlış düşünüyor...İnsanlar dilediği gibi yaşamalı...Rol modeli kabul edenin de zaten dünyası o şekildedir, ille de bir rol modele ihtiyacı yoktur...

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.01.2021, 04:21   #6
Leydihan
Yeni Üye

İktidara yakın olduğunu bilmiyordum Özdemir Erdoğan'ın. Homofobik düşünceleri olanın kimi desteklediği belli oluyor.
Eski 10.01.2021, 14:55   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Bu bir "kapak" haberidir

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren ile ilgili tepki çeken ifadeler kullanırken, o albüm kapağı hatırlatıldı...

Besteci ve söz yazarı Özdemir Erdoğan'ın sözeri tartışılmaya devam ediyor.

Posta'ya konuşan Erdoğan, "Bülent Ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu. Yani erkek çocuklara kötü örnek olmadı. ‘Ben böyle hissediyorum’ dedi ve gitti kadın oldu. Ama Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Sonradan bir sürü Zeki Müren’in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca, "Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Aklı başında olan herkes böyle düşünür. Bugün erkekler mini etek giyip oje sürse, makyaj yapsa hoş karşılanır mı? Hem bu tehlikeyi kabul ediyorsunuz hem de sanat uğruna bunu görmezden geliyorsunuz… Bana kalırsa bu büyük bir sahtekarlık ve çelişkidir. Bunu konuşmamak ahlaksızlıktır. Siz böyle bir tehlikenin varlığını kabul ediyorsunuz ama sanat uğruna ağzınızı açıp tek kelime etmiyorsunuz. Bir tek Özdemir Erdoğan konuşuyor" diye de ekledi.

Özdemir Erdoğan'ın Türk Sanat Müziği’nin en önemli temsilcilerinden olan, “Sanat Güneşi” ve “Paşa” olarak da adlandırılan Zeki Müren ile ilgili sözleri büyük tepki çekerken, sosyal medyada Erdoğan'ın albümü hatırlatıldı.

Özdemir Erdoğan'ın "Düşünceli Şarkılar" adlı albümünde yer alan fotoğraf, sosyal medyada, "Zeki Müren'in böyle bir albüm kapağı yok" yorumuna neden oldu.

İşte o kapak:

"KOMİK OLUYOR"
Türk halk müziğinin en güçlü seslerinden biri olan Sabahat Akkiraz da konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Sabahat Akkiraz, Erdoğan'a tepki gösterip, Müren'e sahip çıkarken, "Zeki Müren annemin de benim de en sevdiğim şarkıcılardan. Zeki Müren gibi tüm mal varlığı ve şarkılarının teliflerini Mehmetçik vakfına bırakacak kadar Engin gönüllü olmayan şarkıcılar onu eleştirmesin. Komik oluyor" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

2016 yılında kaybettiğimiz müzik insanı Attila Özdemiroğlu'nun kızı Yaprak Özdemiroğlu da konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

Özdemiroğlu, kişisel Twitter hesabından, "Herkes küfür ediyor ama, müzik camiasında yıllardır adamın Şizofren olduğu konuşulur. Kızılacak bir durum yok yani adam hasta epeydir. “Bütün haber alma örgütleri peşimde” vs, bir sürü uyduruk hezeyanları var" diye yazdı.

"TRAVMAM TUTTU"

Ünlü Oyuncu Bülent Emrah Parlak da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir mesaj paylaştı. Parlak, "Arkadaşlar ben iyi değilim...Zeki Müren niye öyle yaptı yaaa... Adımı da Bülent koymuşlar zaten...Soyadım da Parlak...Offf... Neyseki ikinci adım Emrah var...Ama onda da Küçük Emrah’ın anası sendromu...Ya çok sıkıntı beee...Travmam tuttu..." diye yazdı.

Odatv.com
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aldı, çocuklar, erdoğan, erkek, hedef, müren’i, Özdemir, travmalar, yaşadı, zeki

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler