Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Hakkında > Duyurular

Duyurular Forum ile ilgili duyurular

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.07.2016, 02:10   #21
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Önemli!! | Forumdaki Tüm Arkadaşlarımızın Dikkatine - Gazete Alıntıl

Rica ederim.
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.07.2016, 12:35   #22
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Önemli!! | Forumdaki Tüm Arkadaşlarımızın Dikkatine - Gazete Alıntıl

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
@Aristo ne olacağı hiç belli olmaz. Belki komik gelebilir ama ben bir yemek tarifi konusundan mahkemelik oluyordum.
Ben de kıyısından dönmüştüm bir belânın...
Yabancı bir dosya barındırma sitesine Chris De Burgh'ün mp3'ünü yüklemiştim, paylaşmak amaçlı falan da değil... Bşka da bir şey yok ha, sadece bir tane mp3 onu da denemek için yüklemiştim, unutmuşum kalmış orada.
Bir gün bir baktım posta kutuma İngilizce bir mail: Kanuni işlemlere başvuracağız diyor, hatırladığım kadarıyla da öyle kaldırmazsanız falan da demiyor direkt bodoslama girmiş adam, valla yarım yamalak İngiliz'cemle bir mail döktürdüm de kurtulduk kıl payı.
Dikkat etmek gerek, şakaya gelmez bu işler.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.07.2016, 12:49   #23
İlya
Uzman Üye

Alıntı şeyleri bişekilde silip kaldırıyorsun ancak indirilebilir link mp3 vs. verdiysen yandın.

Sen hernekadar paylaşmak için değil desende neticede ucu açık link ölünceye kadar sırtında bir yük.

Aman uzak dur öyle şeylerden hic şakası yok.
Eski 04.07.2016, 22:10   #24
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

İyice abarttınız.

Hani tamam MUYAP gibi ucube telif savunucuları türk şarkı paylaşımlarının peşine düşer ama, mailinize yabancı içerik paylaşımında gelen yok şu şarkıyı paylaştınız şu kadar ceza ödeyeceksiniz felan filan gibi ne idüğü belli olmayan ihtarlara itibar etmeyin.

Her telif sevdalısı hukuk büroları gammaz peşine düşecek olsa önce torrent sitelerini enselemeye kalkarlardı. Holywood gibi koskoca firmalar thepiratebay, kickass ve diğer ünlü torrent portallarıyla baş etmekten bıkmış durumdalar. sizin düşündüğünüz şeye bak..

Ha bak bunu söylerken türkçe şarkı paylaşımı felan bunları hariç tutuyorum. Bu içerik telif hakkını savunucuları zaten ayrı bir komedi, savundukları haklarda ayrı bir komedi. Hoş son zamanlarda Müyap youtube hakları ihlal ediyor diye ağlarken sanatçıların çoğunluğu artık kendi youtube kanallarını açarak müyap'a koca bir nah çekti. Dolayısıyla bu adamlarında meşru bir zemini kalmadı.
Eski 04.07.2016, 22:16   #25
ReaL
Deniz Sevengillerden

@SerseriGezgin

Basın Kanunun 24. maddesini

ve

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. maddesi bir oku derim.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.07.2016, 22:49   #26
Rosebud
Müdavim

Yabancılar, telif haklarına çok önem veriyorlar, *****grafik paylaşımları dahi sırf telif hakları ihlâli açısından cezalandırıyorlar, yakın bir zamanda bir sitede okumuştum, bu çeşit paylaşımlarda bulunanlar için bile eğer telif hakkına sahipse kanuni işlem başlatıldığını...
Hakikaten adamlar çok ciddiler, üstelik bana gelen mail bir kanun adamından gelmedi site yönetiminden geldi, politikaları buymuş, İngilizcem'in Terms of service'i anlamaya yetmediğini vurgulayıp özür dileyince hemen kaldırmamı istediler, ben de kaldırınca sorun hallolmuş oldu.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2016, 00:15   #27
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@SerseriGezgin

Basın Kanunun 24. maddesini

ve

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. maddesi bir oku derim.

Ona bakarsan gece 22:00 den sonrada içki satışı yasak ama satılıyor. Ülke kevgire dönmüş net üzerinde yapılan eylemleri kim takar? Bu tür paylaşımları denetleyen TİB gibi bir kuruma Proxy, Vpn, Tor, Peer-to Peer ne diye sorsan bilmeyecek adamlar.

Anca kanun fikir sanat eserleri bilmemkaçıncı kanun he fikir sanat eserleri. bırak abi ya.
Eski 05.07.2016, 00:22   #28
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Yabancılar, telif haklarına çok önem veriyorlar, *****grafik paylaşımları dahi sırf telif hakları ihlâli açısından cezalandırıyorlar, yakın bir zamanda bir sitede okumuştum, bu çeşit paylaşımlarda bulunanlar için bile eğer telif hakkına sahipse kanuni işlem başlatıldığını...
Hakikaten adamlar çok ciddiler, üstelik bana gelen mail bir kanun adamından gelmedi site yönetiminden geldi, politikaları buymuş, İngilizcem'in Terms of service'i anlamaya yetmediğini vurgulayıp özür dileyince hemen kaldırmamı istediler, ben de kaldırınca sorun hallolmuş oldu.
Sen bir yabancı albümün paylaşımını bu forumda yapsan o albümün telif hakkına sahip olan şirket bu paylaşımı görse önce bu sitenin hostunun nereden sağlandığına bakar. Bu sitenin hostu Türkiye ama adamın kendi şirketi Amerikada ve yasaları amerika kanunlarına tabi diyelim. Yine ceza kesemez çünkü sen Türkiyedesin o adamlar ise Amerikada..

Ha bak sen site yönetiminden geldi demişsin o site yönetiminin kuralıdır. O farklıdır.

Ben sunucumu kostarika dan alsam atıyorum burdaki tüm türk sanatçılarının şarkıcıların albümlerini çatır çatırda paylaşırım kimsede bi yaptırımda bulunamaz. Ha en fazla host bazında TİB engel koyar ama yıl olmuş 2016 vpn diye birşey var onuda engellemesinin mümkünatı yok. Bu şekilde sunucu alıp hayatını sürdüren çok torrent bazlı paylaşım siteleri mevcut.
Eski 05.07.2016, 00:22   #29
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Ona bakarsan gece 22:00 den sonrada içki satışı yasak ama satılıyor. Ülke kevgire dönmüş net üzerinde yapılan eylemleri kim takar? Bu tür paylaşımları denetleyen TİB gibi bir kuruma Proxy, Vpn, Tor, Peer-to Peer ne diye sorsan bilmeyecek adamlar.

Anca kanun fikir sanat eserleri bilmemkaçıncı kanun he fikir sanat eserleri. bırak abi ya.
Başkasının kanunlara uymaması bizim de uymayacağımız anlamına gelir mi?

Lafı fazla dolandırmaya gerek yok. Yönetici mail kutusuna ihtar gelip de uymamazlık olmaz.

Tabi çoğu şeyden haberdar da değilsiniz. Bana ulaşamadıklarında,
ilgili konuları hosta mahkeme kararı sildiriyorlar.

Sen hala proxy, vpn gibi şeyler söyledur.
Kaydet

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2016, 00:27   #30
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Başkasının kanunlara uymaması bizim de uymayacağımız anlamına gelir mi?

Lafı fazla dolandırmaya gerek yok. Yönetici mail kutusuna ihtar gelip de uymamazlık olmaz.

Tabi çoğu şeyden haberdar da değilsiniz. Bana ulaşamadıklarında,
ilgili konuları hosta mahkeme kararı sildiriyorlar.

Sen hala proxy, vpn gibi şeyler söyledur.
Kaydet
Bu tamamen iç olay abi. Bu sitenin hostunu dışardan satın alınsaydı sen bu kararlar ile uğraşmak zorunda kalmazdın mesela. Dediğim gibi eğer sitenin amacında paylaşım olacaksa kesinlikle yerel sunuculara yönelmeyeceksin yoksa böyle saçma sapan uyarı ikazlarla uğraşır durursun.

O yüzden bu tür ihtarlarla sırf yüzleşmen normal.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alıntıları, arkadaşlarımızın, dikkatine, forumdaki, gazete, Önemli

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler