Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.07.2021, 19:18   #21
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşı Olanlara İyi Haber!

@Rosebud

Sırf aşılısın diye korunmuyorsun.

Sırf aşılısın diye bulaşıcılıktan muaf olmuyorsun hatta süper bulaşıcı denilen kesimdesin.^^ (Ben söylemiyorum o çok savunduğunuz aşı şirketleri söylüyor. Virüs etkilerini hafif atlattığınız için karşınızdaki aşısız insanlara bulaştırma şansınız çok yüksek)

Sırf aşılı olduğun için yine covid hastalığına tutulabilirsin. Hatta hastalığı mutasyon varyantına göre ağır geçirebilirsin hafif de atlatabilirsin. Olasılıklar olasılıklar..

Peki ne kazanıyorsun? sadece hafif atlatma başka bir kazanımın yok. Oda varyasyona bağlı.

Buna nazaran

Ben aşılı olmadığım için yine korunmada değilim.

Ben aşılı olmadığım için yine bulaşıcılık sınıfındayım tek fark aşılı olmadığım için herhangi bir virüsün bende mutasyona uğrama olasılığı bir aşılıdan daha az. Çünkü aşılar mutasyonlara karşı etkisiz. Eski bir aşının virüs varyantı izi yeni mutasyona uğramış bir virüs karşısında daima tetikleyici bir etkileşime girebilir. Bende aşılı olmadığım için virüs eski bir varyasyon izi bulamayacağı için hastalığı ağır veya hafif atlatabilirim.

Ve evet varyant bir virüs bende ölümcül olabilir çünkü iyi veya kötü bir aşım yok. lakin bu sadece beni etkiler aşılıları etkilemez. Bu benim tek dezavantajım. Siz hafif atlatırsınız ben ağır atlatırım.

Aşılılara karşı tek avatanjım ne idüğü belli olmayan bir ruhsatsız aşının olası uzun yan etkilerinden korunmam olur. Oda bir ihtimal bu etkiler hiç olmayabilir yada olabilir orasını zaman gösterir.

Yani ben aşı olmayarak sana karşı bir tehdit oluşturmuyorum kendime karşı bir tehdit oluşturuyorum. Buda benim riskim..

Bütün bu bilinen şeylere rağmen hala üzerimizde var olacak baskılara olumlu bir tavır takınıyorsan sen özgürlükçü biri değilsin.

---

Hayır sanki görende canlı bomba olduğumuzu sanacak yahu bu kadar korkmayın bu gripten hallice olan virüsten... bir zahmet ya az düşün ya.
Eski 03.07.2021, 19:27   #22
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Aklıma geldi ekleyeyim..

Bütün bu aşı muhabbetine rağmen aşılı olmanıza rağmen hala şüpheniz varsa lanet olsun dostum evet siz de aşılara güvenmiyorsunuz demektir.

Aşı olan insan korkmaz. Aşı olan insanın çekincesi de olmaz. Yoksa "ya ben bu ruhsatsız aşıyı oldum ama herkes olsun ben riske girdiysem herkes girsin" mantığında mısınız?

Bu mantıkta olan arkadaşlarımız varsa söyleyeyim bu düşünceniz çok sakat
Eski 03.07.2021, 19:36   #23
Rosebud
Müdavim

Başka dünyalarda yaşıyoruz adeta hakikaten seni anlamıyorum, yani diyorsun ki ben senin sağlığını riske atma pahasına maske takmama ve aşı olmama hakkımı kullanmak istiyorum, üstüne üstlük buna karşı çıkıyorsan özgürlükçü birisi değilsin diyorsun, çünkü verdiğin örneklerin hiçbiri doğru değil, bilimsel değil, kim kanıtlamış aşıların etkisiz olduğunu, kim söylemiş aşılıların süper bulaştırıcı olduğunu, kim söylemiş kim kanıtlamış aşıların virüsü mutasyona uğrattığını hepsi kendinden menkul şahıslar, arkalarında ne bir kurum var ne bir kanıt ne bir açıklanmış bilimsel metodoloji, işkembe-i kübradan atıp tutuyorlar bunları gerçekler diye ortaya koyuyorsunuz.
Kendinize misyon edinmişsiniz insanlar bize inanır da aşı olup başlarına bir şey gelirse diye 1 milyonda 16 kişinin hayatını koruma misyonunu ediniyorsunuz ama aşı olunmazsa 1 milyonda 100 bin kişinin hayatını riske atıyorsunuz, ben mrna aşısı oldum üstelik de 2 defa, ne öldüm ne de pıhtıydı, kalp iltihabıydı gibi bir yan etki görmedim, aldığımız antibiyotiklerin bile öldürmeyeceği garanti değilken riskten söz ediyorsunuz aldığımız her ilacın riski var o zaman doktora falan gitmeyin aşı olmayın ama olmak isteyenlerin de aklını bulandırmayın yahu.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.07.2021, 19:40   #24
Rosebud
Müdavim

Ben de ekleyeyim korkuyorum çünkü delta derken delta plus, şimdi bir de lambda versiyonu çıktı bunların hepsi sizin eseriniz sizin gibi aşı karşıtlarının aşı olmayarak virüslerin bulaşı zincirinin kırılamamasına sebep olduğunuz için, sakat olan her şeyden şüphelenmektir.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 03.07.2021, 20:25   #25
OkyanusunKalbi
WoodStock

Seçme şansım yoktu sinovac oldum. Eğer biontech gelseydi, biontech olurdum.

3. dozu biontech olun uyarısını moderna, astrazeneka aşısı vurulanlar için de yapılıyor, sadece Türkiye'de yapılmıyor. Diğer ülkelerin hepsi hemen hemen biontech vurulduğu için 3. doza ihtiyaçları yok.

İlaçlar ve aşılar üretildiğinde FDA onayından geçmesi için belki 1,5 yıl, belki daha fazla süre gereklidir. İlk üç aşamayı geçince ruhsat verilir. Aşılar 3 aşamayı geçtiği için salgın döneminde acil kullanım onayı verildi, bu her salgında böyle olmuştur. İnsanların sağlığı için ölüm sayılarının artmasını bekleyip doğal sıçılım, şey! doğal seleksiyonu bekleseydiler, o zaman da ''insanları ölüme terkettiler'' derlerdi.

Geçenlerde bir kadın bana dedi ki, ''aşı olanların hepsi birkaç yıl sonra ölecek'' Ben de dedim ''ölürsek bu dünya size kalacak hiç mi sıkılmayacaksınız bizsiz!''

Kadın güldü etti filan baktım kara kara düşündü. Artık bu tip kişilere meram anlatmıyorum, direkt cevabı yapıştırıyorum.

Rahmetli babannemin dediği gibi anarçist bunlar anarçist..
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.07.2021, 20:26   #26
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Senin sağlığını ben riske atmıyorum ki @Rosebud

Sen aşılısın ben değilim. Eğer basında çıkan iddiaları kabul edeceksek ki basının dediklerinden yola çıkarak söylüyorum bunu Aşılılar gayet mutasyonlara karşı korunuyorlar(?)

E bu durumda ben sana nasıl bir tehdit oluşturuyorum ki benden korkuyorsun? Benden gelecek bir varyant olasılığından korkuyorsan neden aşı oldun? Aşılar seni korumuyor mu? Bu durumda boşuna aşı olmuş olmuyormusun? Ahh..

Ben senin de sağlığını düşünüyorum lütfen sende ol bak sana bulaşırsa ölürsün falan niyetinde cevap versen sana hak veririm beni düşündüğün için sağol falan derim yani.

İlaçla aşıyı karıştırma! Bak orada hatalısın.

Bir ilaç çıkarılırken binbir türlü fazdan deneyden geçiriliyor. onayıydı ruhsatıydı derken beş seneyi buluyor. reçetesini çıkarıp okuyorsun ne gibi yan etkileri olduğu tam anlamıyla yazıyor orada! Ben o ilacı aldığımda eğer başıma bir yan etki geldiğinde haa bu ilaçtanmış şüphelenmeye gerek yok deyip kendimi kasmıyorum bile.

Ama aşı? "Ölüm" dahil her türlü yan etkiden kendin sorumlusun, yan etkileri nedir bilmiyorsun. Aşının ruhsatı yok yangından mal kaçırır gibi çıkarılan "Acil onay" damgasından başka birşeyi yok.

Madem bu aşının zorunlu tutulmasından yanasın. O zaman şöyle bir düzenleme yapsınlar. Bu onam formunda aşıdan oluşacak yan etkilerden dolayı devlet sorumludur. Herhangi bir yan etkiden doğacak sağlık sorunlarına karşın kişinin tazminat alma hakkı saklıdır. diye bir form getirsinler. Hah o zaman bu aşıyı bende olurum. Ya da sen benim yerime kefil olur musun?

----

Aşı oluyorsun adı üstüne taşıyıcısın. Etkileri hafif. Tehlikede değilsin. Tehditte olan benim. Aşıdaki varyantı bana bulaştırabilirsin. Bal gibi bulaştırıcısın maalesef. Bunlar kuruntu değil yani. Bunları aşı üreticileri söylüyor.

Aşı olmak isteyenlerin aklını bulandırmıyoruz! İsterseniz on kez aşı olun beni ilgilendirmiyor. Ama aşı olmayanlara karşı da baskı uygulamayın. Zaten çoğunluktasınız. Toplumun yüzde 60'ı aşılansa buna göre virüs varyantı olmaması lazım değil mi? bu bilimsel bir gerçek. E daha ne korkuyorsunuz ki?

---

Son olarak deli saçması olacak ama aklımda şöyle bir şüphe var. Diyelim ki aşılılar çoğunlukta ve olası yan etkileri de zamanla çok yüksek oranda çıkmaya başladı ve bu yan etkiler de yeni bir salgının başlangıcına işaret olursa(gülmeyin lan) bu durumda aşılı olanlar fişlenip toplumdan soyutlanmaya başlarsa ne hissedeceksiniz? Olmaz diyorsunuz biliyorum banada yok artık devenin nalı demek kalıyor ama olursa... Tuskeege deneyinin ikinci versiyonu dünya üzerinde uygulanmış olur. Çok can yanar çok
Eski 03.07.2021, 20:45   #27
OkyanusunKalbi
WoodStock

Bir de bişey daha söyleyeceğim.

Annemin öğretmen okulundan arkadaşlarıyla vassap grubu var. Elinden telefon düşmez vıdı vıdı hep konuşuyorlar. Aşılar ilk çıktığı sıralarda bunlar valla da tillada aşı olmam, ilaç kullanmam filan derdi. Bunların birkaçtanesi korona oldu acile düştükten sonra aile hekimliğinden sıraya girdiler aşı yaptırmak için.

Annem de aynı benim gibi ''hani karşıydınız aşılara ne oldu canınızla cebelleşince koşa koşa yaptırıyorsunuz'' dedi.

Hiçbirine inanmıyorum. Ortalığı karıştırmak için aşılara ilaçlara karşı olurlar.

Ama canları yanınca da kutu kutu ilacı yutup aşılar için aile hekimliğinin kapısını aşındırırlar.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.07.2021, 21:04   #28
Rosebud
Müdavim

İlaçla aşıyı karıştırma demişsin ama antibiyotiklerin bilinen yan etkilerinin dışında anaflaktik şoka sebep olan alerjik bir etkisi var ve bundan antibiyotiğe karşı alerjin var mı diye test yaptırsan ve alerjin olmadığı ortaya çıksa bile kaçamıyorsun, çünkü sonradan bir alerji oluşmaması için bir garantisi yok, penisiline alerjin yoktur yıllarca antibiyotik alırsın bir bakarsın vücudun aniden bir alerji geliştirmiş tık diye gidersin, hatta eğer alerjin varsa alerji testi bile şoka girmene sebep olabiliyor, 8 yaşımdan 18 yaşıma kadar her ay penisilinin en ağır iğnesini olmuş birisi olarak söylüyorum bunu, neden oldum peki bunca riske rağmen! Çünkü olmasaydım geçirdiğim eklem romatizmasının sebep olduğu iltihap kalbime yürüyecek ve kalp kapakçığında iltihaba sebep olacaktı.
Bir virüsün bana zarar vermeyeceğini, hafif atlatacağımı bilsem bile vücuduma girmesini istemem, misal nezle virüsü; zarar vermeyeceğini bildiğim halde nezleli, hapşırıp tıksıran birisinin yanından kaçarım çünkü vücudu yorar zayıflatır, ben hayatım boyunca çeşitli hastalıklar geçirmiş birisi olarak ek bir darbeye dayanacak bünyem olmadığını düşündüğüm için o virüse bulaşmak istemiyorum sağlıklı olsaydım düşünmezdim, karşılıklı açık pencerede 5 dakika kalsam üşüten ateşi çıkan bir insanım, ben evhamlanmayacağım da kim evhamlanacak!
Kaldı ki aşı olduğum halde koronaya yakalansam beni sokağa kim çıkaracak ki, zaten hafif de atlatsan evinde yine karantinada olacaksın dolayısıyla kimseye taşıma ihtimalin yok, ayrıca aşı olsa da olmasa da madem ki bulaştırıcı sınıfına sokuyorsun insanları bu durumda her şekilde de taşıyıcısın demektir ki farkı ne.
Son söylediğine de güldüm maalesef.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 03.07.2021, 22:05   #29
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Tüm yan etkileri belli olan ruhsatı alınmış fazları geçmiş bir ilaçla, tüm yan etkileri bilinmeyen, fazları tamamlanmamış, ruhsatı alınmamış bir aşıyı kıyaslama hocam lütfen yapma gözünü seveyim.

Antibiyotik kullanımı için spesifik nedenlerin olabilir benim yok mesela. Alerjim de yok herhangi bir duyarlılığım yok. Tabiri caizse hayvan gibiyim.

Aynı şey değil. Madem aşı bu kadar güvenli neden onam formunu dayatıyorlar önüne?

Olduğun aşıya güveniyorsan neden korkuyorsun? tehliken yok hala soruma cevap alamadım.

Ben coronadan korkmadım. Pozitif sonuç geldiğinde bizimkiler paniklerken ben çok sakindim. Beni geren şey verilen ilaçlardı o faviramıdır nedir çok kavga ettim ailemle falan zorla içtim sanki bişeye yarıyormuş gibi...

nezle zaten hep olduğum hastalıktır üzerinize afiyet nezle olduğum zaman resmen kağıt mendil lobisini zengin etmişimdir.

Son cümleme gülebilirsin tabi. Tuskeege deneyini incele bu dünyanın geçmişinde tıp alanında ne skandallar yaşandı. Olmayacak şey değil olmasınıda hiç istemem..

Farkı ne demişsin işte bunu demeye çalışıyorum. Sadece sen hafif atlatacaksın virüsü ha bu süreçte virüsten haberdar olmayacağın için(tabi her gün pcr denilen test yaptırıyorsan bilemem ekstra olarak virüsün varyantı da önemli tabi) bu durumda sen daha rehavet içinde olacaksın oraya buraya çıkıp hastalığı yaymaya devam edeceksin işte bu yüzden süper bulaşıcı kesimdesin diyorum.

Oysa aynı senaryoda ben hasta olsam hastalığın etkilerini hissedeceğim için kendimi eve kapatırım yine. Çünkü hafif veya ağır o hastalığı bileceğim.

Diyorsun ya sizin yüzünüzden varyantlar çıktı diye işte bu yüzden yanılıyorsun. Varyantlar aşı oranların yüksek olduğu ülkelerde sırf bu rehavetlik yüzünden oluşmuş da olabilir.
Eski 03.07.2021, 22:26   #30
OkyanusunKalbi
WoodStock

Covidi dünyanın istenilen nüfusa ulaştığında bitireceklerini düşünüyorum. Virüsün yönetimi birilerinin elinde.. İnsan üretimi olduğu da belgelendi. Amerika'nın Çin'i karalamak için sahte belgeler düzenliyor desem de çoğu kişi insan üretimi olduğu konusunda hemfikir. Virüsü mutasyona uğratacak şekilde tasarlamışlar. Aşılara karşı olanların aşılanmaması ise işlerine geliyor. Aşı olmayanlar, bu kişilerin en büyük destekçisi oluyor.

Yine komplo teorisyenliğimi yaptım.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
haber, olanlara

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler