Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.07.2021, 23:39   #61
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Aşı Olanlara İyi Haber!

Prof. Dr. Uğur Şahin: Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim

Sabancı Üniversitesi'ndeki mezuniyet törenine video konferans yöntemiyle katılan BioNTech firmasının kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, "Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim. Aşılamanın pandemiyi kontrol altına alma konusunda yardımcı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla herkesin aşılanması çok önemli. Bu muhtemelen 3-4 ay içinde Türkiye'de de gerçekleşecek" dedi.

Sabancı Üniversitesi’nin 19. dönem lisans ve 22. dönem lisansüstü mezuniyet töreni üniversite kampüsünde fiziksel olarak gerçekleşti. Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Rektör Prof. Dr. Yusuf Leblebici’nin katılımı ile gerçekleşen 2021 Mezuniyet Töreni’nin Onur Konuşmacıları BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, mezuniyete video mesajla katılarak gençlere bilim ve araştırmanın insanlık için nasıl fark yarattığını dünyaya gösterdiğini anlattılar.

VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI

Sabancı Üniversitesi 2021 Mezuniyet Töreni’nde BioNTech firmasının kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Onur Konuşmacıları” olarak programa video konferans yöntemiyle katıldı. Pandeminin, her şeyden önce bilim ve araştırmanın nasıl bir fark yaratabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Prof. Dr. Uğur Şahin, birer bilim insanı olarak, eğitimleri ve on yılı aşkın araştırmaları sayesinde meslektaşları, uzmanlar ve güvenilir bilim insanları ile bir fark yaratmayı başardıklarını belirtti. Sabancı Üniversitesi mezunlarını diplomaları için tebrik eden Şahin, Bugün başardıklarınız, geleceğinizi doğrudan etkileyecek. Bugünü asla unutmayın, çünkü bugün üç sebeple sizin için çok önemli bir gün” dedi.

Şahin, çalışmaları ve aşılama süreçlerinin gidişatı ile ilgili de görüşlerini paylaştı. Araştırmalarının odak noktasının kanser hastaları için hastaya özel ilaç geliştirmek olduğunu vurgulayan Şahin, geliştirdikleri teknolojinin yalnızca kanser hastaları için ilaç geliştirmede değil, tüm insanlığa faydalı olabilecek bir aşı geliştirmede de kullanılabileceğini fark ettiklerini dile getirdi. Yarattıkları etkinin boyutunun önemli olmadığını, tek bir kişiye bile yardım ettiklerinde de, geliştirdikleri aşının tüm insanlığa fayda sağlayarak normal hayata dönmemize vesile olduğunda da aynı oranda mutlu olduğunu belirten Şahin, aşılama süreçleri ve normale dönüş ile ilgili de paylaşımlarda bulundu.

NORMAL HAYATIMIZA DÖNECEĞİZ
Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü: Normal hayatlarımıza döneceğimizden eminim. Aşılamanın pandemiyi kontrol altına alma konusunda yardımcı olduğunu görüyoruz.

Dolayısıyla herkesin aşılanması çok önemli. Bu muhtemelen 3-4 ay içinde Türkiye’de de gerçekleşecek. Böylece hem enfeksiyonu kontrol altına alabileceğiz hem de hastaneye yatış oranlarını azaltabileceğiz ve normal hayatımıza devam edeceğiz. Pandeminin bize öğrettiklerinden ders çıkarmamız çok önemli, bunlardan biri de bilim ve işbirliğinin ne denli büyük bir fark yaratabileceği oldu. Dolayısıyla, geleceğe iyimser bir şekilde bakmalı ve bilime, eğitime, araştırmaya yatırım yaparak işbirliğine daima açık olmalıyız.

CESARET, TEVAZU, SEBAT ETMEK

Dr. Özlem Türeci de konuşmasında, “Uğur Şahin’le beraber çıktıkları yolculuk boyunca sonuçlarını ve neticelerini kestiremedikleri pek çok karar almak zorunda kaldıklarını dile getiren Türeci, bu yolda kendilerine üç erdemin yol gösterdiğini vurguladı: Cesaret, tevazu, sebat etmek.

Sabancı Üniversitesi mezunlarına yaptıkları her şeyde cesaret ve tevazu ile hareket etmeyi öneren Türeci, başarısızlıktan korkmamalarını gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Potansiyelinizi ve size has özel güçlerinizi açığa çıkarmak için hiç durmadan gayret etmeniz gerekli. Yirmi kere başarısız olup, yirmi birinci denemede başarıya ulaşabilirsiniz.

Kaynak

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2021, 00:38   #62
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/...&draw=2&rank=1

Bu linkte söz konusu aşıların son fazının deneme çalışmalarının bitiş tarihini görebilirsin. Sadece son kısmını alıntılıyorum.

Site Amerikan Ulusal Sağlık Kütüphanesi'nin resmi sitesidir.

Eh yani.

Yani bir doktorun söylediğine değil de Amerikan ulusal Sağlık Kütüphanesine inanıyorsan o senin sorunun benim değil, kitaplar ya da kayıtlar güncellenemezler kitaba/kayda geçtiğinde öngörülen veya tahmin edilen ki dikkat edilirse tahmini bitiş tarihleri veriliyor, tarihe değil güncel tarihe bakarım ve bir doktor 2020 de bütün aşıların 3. fazı tamamlandı diyorsa 3. faz tamamlanmış demektir kaldı ki zaten fazlar tamamlanmadan kimse onay vermez diye de ekliyor.
Ha sen buna çeşitli gerekçelerle inanmıyorsan o seni bağlar.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.07.2021, 02:41   #63
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Yani bir doktorun söylediğine değil de Amerikan ulusal Sağlık Kütüphanesine inanıyorsan o senin sorunun benim değil, kitaplar ya da kayıtlar güncellenemezler kitaba/kayda geçtiğinde öngörülen veya tahmin edilen ki dikkat edilirse tahmini bitiş tarihleri veriliyor, tarihe değil güncel tarihe bakarım ve bir doktor 2020 de bütün aşıların 3. fazı tamamlandı diyorsa 3. faz tamamlanmış demektir kaldı ki zaten fazlar tamamlanmadan kimse onay vermez diye de ekliyor.
Ha sen buna çeşitli gerekçelerle inanmıyorsan o seni bağlar.

Ah kalbini kırmak istemiyorum ama çok mantıksız konuştun.

Neyse bu tartışma bir yere varmayacak. O kadar belge kaynak gösterdim hala dediğinde diretiyorsun. Neyi savunursan savun ama kesinlikle baskıcı tarafta olmayın. En azından bunu yapabilirsiniz değil mi?

-----

3-4 ay sonra neyin ne olduğunu görürüz kimbilir belki beşinci dozu konuşuruz belli mi olur? Ayrıca Bu iki Türk'ün(!) bu kadar iddialı konuşması oldukça komik.
Eski 05.07.2021, 11:38   #64
Rosebud
Müdavim

Sen aşı olma heliosaga, zaten derdim de senin aşı olup olmaman değil, sen olmuşsun aşıyı zaten.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.2021, 15:00   #65
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

https://www.sondakika.com/haber/habe...tech-14252912/

https://mobile.twitter.com/IsraelMOH...76791032954885

Hani koruyordu?
Eski 08.07.2021, 16:18   #66
Rosebud
Müdavim

Ne ben ne de aşıyı savunan başka biri, aşı oldunuz mu artık rahatsınız top koymaz size demedik ki, hafif atlatıyorsun belki ama hastalığı geçiriyorsun burada bir sorun yok ki, hani koruyordu diyorsun ikide birde.
Sen covid'e aşısız yakalanıldığında insanın başına neler geliyor biraz da oraya odaklansan. meselâ bildiğim kadarıyla sen yakalanmıştın, kalbine baktırdın mı! Bütün doktorlar bu konuda uyarıyor, kalp iltihabı açısından kontrole gitmen gerek keza kanda pıhtı da oluşabilir biraz bunları düşün.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 08.07.2021, 16:57   #67
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Ne ben ne de aşıyı savunan başka biri, aşı oldunuz mu artık rahatsınız top koymaz size demedik ki, hafif atlatıyorsun belki ama hastalığı geçiriyorsun burada bir sorun yok ki, hani koruyordu diyorsun ikide birde.
Sen covid'e aşısız yakalanıldığında insanın başına neler geliyor biraz da oraya odaklansan. meselâ bildiğim kadarıyla sen yakalanmıştın, kalbine baktırdın mı! Bütün doktorlar bu konuda uyarıyor, kalp iltihabı açısından kontrole gitmen gerek keza kanda pıhtı da oluşabilir biraz bunları düşün.

Bu da benim almam gereken risk. Lakin kar-zarar hesabı yaptığımda aşı olmamla alacağım riskler karşısında hafif kaldığını düşünüyorum.^^

Bu tür kanılarımda gün geçtikçe ortaya çıkıyor. Aşı üreticilerin bugüne kadar savundukları savlar gün geçtikçe "temelsiz" oldukları ortaya çıkıyor. Önceden delta varyantlarına karşı koruyor diyorlardı bugün bu sav da çürütülmüş oldu. Sadece tek bir sav kaldı oda aşıların yatışları engellediği..Zaten haberdede söylüyor yüzde 90 diyorlar. Zamanla oda varyantların güncellenmesiyle sayesinde maalesef "temelsiz" duruma düşecek.

Bu da "yeni aşılar" demek yeni kazanç kapısı yeni yeşiller ve yeni zenginler demek.. Ruhsatsız aşılar.. acil kullanım onayı aşılar.. Aynı senaryolar bla bla bla...
Eski 08.07.2021, 21:08   #68
Rosebud
Müdavim

Hiçbir şeyin ortaya çıktığı yok senin hüsn-ü kuruntun o.
Bırakın her şeyin arkasında bir illuminati aramayı artık.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 08.07.2021, 23:20   #69
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Hiçbir şeyin ortaya çıktığı yok senin hüsn-ü kuruntun o.
Bırakın her şeyin arkasında bir illuminati aramayı artık.

Bu haberde yalan yani...

Yahu pfizer üreticileri demedimi varyanta karşı bizim aşılarımız koruyor diye bu da mı yalan?

Anladım.
Eski 09.07.2021, 00:10   #70
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Bu haberde yalan yani...

Yahu pfizer üreticileri demedimi varyanta karşı bizim aşılarımız koruyor diye bu da mı yalan?

Anladım.

Eeeeey, gidi Genclik!.

Dünya kac paraya yahu??????.

Risk analizlerini degerlendirdikten sonra, kendimde Biontec asisini secip ilk dozumu oldum!.

Ikinci Doz, bu ayin 21´inde!.

Bu gidisle Ücüncü asi yoluda görülebilinir, baska caresi yok gibi!.

Alternativi, Bos Mezar arayip o Masraftan kacmak!.

Sey, neydi 150 Pfund´mu ödüyorduk asilara?.

Hatirimda olan, 2015 Senesinde Yasli Bir Arkadasimi Antalyada Topraga verdigimde Mezar tasi diye 2000 YTL istiyorlardi galiba, Aktüel Fiyatlari simdi bilmiyorum!.

Ne diyeyim simdilk acaba, Ücüncümü veya Besinci asimi vurulacagimizi dert etmiyorum!.

X6M, 555 PS arabayi kacirdigima yaniyorum!.
Insallah, Nisana kadar yeniden öyle bir sans elime gecer!.

Audi A6 hep hayalimdeydi ama, 555 PS´de 8 Metre Romok cekmek icin ideal!.

8 KW 12/220 Volt Konverteri siparis verdim ay sonunda geliyormus!.

Romok icinde büyük bir Konverter siparis ettigimde, önümüzdeki sene icin Güzel bir izine engel azalir!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
haber, olanlara

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler