Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.07.2023, 17:28   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP'deki toplantı: İmamoğlu'ndan 'Artık ikinci parti olmayı hazmedemem' çık

CHP'deki toplantı: İmamoğlu'ndan 'Artık ikinci parti olmayı hazmedemem' çıkışı

CHP'deki belediye başkanları toplantısında İmamoğlu'nun 'Özür dileyecek bir durumum yoktur. Ben artık bir dahaki seçimde ikinci parti olmayı hazmademem' dediği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve değişim isteyen isimlerin internete sızan toplantısı, dün CHP Genel Merkezi'nde yapılan belediye başkanları toplantısına damga vurdu.

36 belediye başkanı mazeret bildirdi
Toplantıya 36 belediye başkanı mazeret bildirerek katılmadı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, tüm belediye başkanlarına beş dakika söz verdi. Süresini aşan her isme 'toparlayın' uyarısında bulundu.

'İttifak olmayacakmış gibi çalışın' talimatı
Halktv'den Şeyma Paşayiğit'in aktardığı bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasında, "Yerel seçim sürecini başlatıyoruz 220 gün kaldı. Tutarlı bir kampanya yürüyeceğiz. Geçmiş seçimlerde ittifaklarımız oldu. Şimdi hiç ittifak olmayacakmış gibi hazırlanmak zorundayız. Parti içi tartışmalarının kamuoyu önünde yapılmasında kaçınılmasını istiyorum. Parti içi tartışmalar partiye negatif sonuçlar doğurur" diye konuştu.

İlk kez yüz yüze geldiler

Sızan zoom toplantısı sonrası, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk kez yüz yüze gelen Ekrem İmamoğlu, değişim tartışmalarındaki düşüncelerini aktardı.

İmamoğlu: Özür dileyecek bir durumum yok
İmamoğlu, "Size daha önce de dediğim gibi değişimin moderötürü ben olayım. Ombusmanı siz olun. 'Belediye başkanları siyaset yapmasın' demeyi doğru bulmam. Partimizin eksikliğini konuşamadan yerel seçime gidersek bizi kötü günler bekliyor. Mesele genel başkanlık meselesi değildir" diye konuştu.

İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından "etik olarak rahatsız edici" dediği zoom toplantısı için "O toplantıda etik dışı bir durum yok. Etik dışında bir durum olsaydı özür dilerdim. Ama sizden seçimden bu yana özür dileyecek bir durumum yoktur" dedi.

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 'ikinci parti olmayı hazmedemem' tepkisi

İmamoğlu, yerel seçimlere kadar değişim yaşanmaz ise partinin başarısız olacağını söyledi. İmamoğlu, "Ben hala hazırım, değişim için sizden el bekliyorum" dedi. AKP'nin eylülde kongreye gideceğini anımsatan İmamoğlu, "AKP bile 'oylarımız düştü' diye eylülde kongreye gidiyor. Biz konuşamıyoruz. Bu yüzden bizi başkaları konuşuyor. Ben artık bir dahaki seçimde ikinci parti olmayı hazmedemem. Sizin de bunu hak etmediğinizi düşünüyorum" diyerek tepkisini gösterdi.

Kerimoğlu'ndan İmamoğlu'na sert sözler
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da "Değişim konusunda, sadece 'o gitsin bu gelsin' meselesi olamaz ideolojik bir arka plan olması lazım ama yok. Partide genel başkanlık sorunu yoktur. Genel başkanlık talebi her üyenin hakkıdır. Ama partinin etinden sütünden faydalanıp şan şöhret sahibi olanların hakkı değildir" diye sert konuştu.

Kerimoğlu ayrıca "Eğer sonuç alsaydık ikinci turda herkes genel başkanı övüyor olacaktı" eleştirisinde de bulundu.

Kılıçdaroğlu altılı masayı 'CHP ve cami' bağlamında anlattı

Belediye başkanlarından ayrıca altılı masa eleştirisi de geldi. Kılıçdaroğlu buna karşı "Bunun bir sürü nedeni var. CHP cami avlusu önünden bile geçemiyordu, bundan sonra yeniden yapılanmalıyız. Genel başkan ile partililer aynı sesi vermeli" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, en büyük isteğinin adaylarının seçimle gelmesi olduğunu ancak üye yapılarında sıkıntı olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan 'temiz biri çıksa hemen bırakırım' çıkışı

Değişim tartışmaları hakkında da Kılıçdaroğlu sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu "Ben hiçbir zaman bir göreve aday olmadım. 'Ömrümün sonuna kadar genel başkan olacağım' diye bir derdim yok. Partinin ilke ve değerlerine bağlı partiyi ileri götürecek geçmişi temiz biri çıksa hemen bırakırım" dedi.

İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında 'etik' gerilimi

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun 'Belediye başkanları siyaset yapmasın' demeyi doğru bulmam' sözlerine ithafen "Kimseye 'siyaset yapmayın' demedim. 'Yerel seçimler yaklaştı, parti içi tartışmaları kamuoyu önünde tartışmayın' dedim. 'Belediye başkanları beldeleriyle ilgili çalışmalar yapın' dedim. Bir belediye başkanı, partinin iç işlerini eleştirebilir ama nüfuz edemez. Sıcak siyasetin içine giremez. Girdiği anda taraf olur" yanıtı verdi.

https://haber.sol.org.tr/haber/chpde...-cikisi-380920
Eski 24.07.2023, 12:57   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: CHP'deki toplantı: İmamoğlu'ndan 'Artık ikinci parti olmayı hazmedem

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Sıcak siyasetin içine giremez. Girdiği anda taraf olur" yanıtı verdi.

Rengini gösterip, taraf olmasinda hic sakinti görmüyorum, sadece dogru dürüst olsun!.

Burada tabiki bir yanlislik oldu!.

Parti temelinle bu önce anlatilmasi lazimdi!.

CHP bu kadar sahtekarliklara karsi, anca beraberce gögüs gere bilir!.

Ayrilip parcalanirsa, Kahpe Vatan ve Millet Düsmalarinin dislerinin önünde parcalanir!.

Burada Imamoglunun atilganligina saygi duyarim, sadece bunun Parti icinde konusulup, Beraberce hareket edilmesinin altini cizerim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.07.2023, 00:13   #3
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: CHP'deki toplantı: İmamoğlu'ndan 'Artık ikinci parti olmayı hazmedem

Dediğim gibi; İmamoğlu belediye başkanlığı seçimindeki kredibilitesini CHP'nin kurumsal kimliğini yıpratmak pahasına bonkörce harcıyor.
Partinin başındaki ismi beğenmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz, yanlışları hataları vardı diyebilirsiniz ama yok sayıp İmamoğlu gibi paralel toplantılar düzenleyerek, Tanju Özcan gibi eline değişim pankartı alıp koltuk fırlatarak, Kılıçdaroğlu'nun bir proje adamı olduğunu iddia ederek, örgütsel düzeni bozamazsınız buna kimsenin hakkı yok, bir partide her genel başkan olan başarısızlıkları bahane edilerek vur abalıya misali cümle alemin önünde dövülürse o partide düzen ve otorite kalmaz kargaşa ve kaos hakim olduğu gibi itibarı da yerlerde sürünür ve biz şu anda bunu yaşıyoruz, daha vahimi bu kaos işaret edilerek sanki sorumlusu Kılıçdaroğlu'ymuş gibi Kılıçdaroğlu istifa etmezse İstanbul ve Ankara da kaybedilir demek bildiğiniz mıçıp başkasının üzerine sıvamaktır, kaosu sizler yarattınız beyler bu işin bir edebi adabı var, örgütlü ve kurumsal kimliği olan bir partide kurultayda herkes eteğindeki taşları döker ve kim CHP'de taş üstüne taş koyabilecekse o genel başkan olmayı hak eder, böyle minder dışı dövüşülmez, anlaşılan birileri trışkadan başkan olduğunun farkında ve yaklaşan yerel seçimleri kaybetmeden genel başkanlığa sıçrayıp paçasını kurtarma derdinde.
AKP bütün bunları izleyip ellerini ovuşturuyor İsmail Saymaz gibiler de AKP İmamoğlundan korkuyor diyor, ya! Şuursuz adam böyle verimli bir bölücü varken AKP neden korksun İmamoğlu'ndan! Dava üstüne dava açar sonra da İmamoğlu'nun yüklenen bu mağduriyeti nasıl kullandığını uzaktan izleyip ellerini ovuşturur.
Son zamanlarda AKP'nin belediye başkanlığını bile isteye ama istemiyormuş gibi yaparak İmamoğlu'na verdiğini düşünmeye başladım kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezdi çünkü, birileri Kılıçdaroğlu'na proje diyeceğine İmamoğlu'na ve Akşener'e baksın, bu ikisi daha seçim sürecinde başladılar Kılıçdaroğlu'nu yemeye, bütün bunlara rağmen hakikaten başarıdır %48, asla istifa etmesinden yana değilim çünkü bir takım hatalar yanlışlar gösterilerek CHP içeriden ve dışarıdan dizayn edilmeye çalışılıyor.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.07.2023, 01:29   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Demek ki İmamoğlu isteseymiş cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilecekmiş. CHP'nin başına geçmek için aday olmamış. Ne malum cumhurbaşkanlığı seçimlerinde pislik yapmadığı? Onursal Adıgüzel'i zoom toplantısında görünce ne işi var onun orada dedim. Seçimlerde yaşadığımız her şey onların başının altından çıkmış. İmamoğlu'na hiç ısınamamıştım, hep Tayyip'i devirmek için güçlü bir aday diye önerdiğim isim arasındaydı ama onun kadar tehlikeli biri çıktı..
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.07.2023, 12:32   #5
Rosebud
Müdavim

Maaşıma 100 tl zam gelmiş!!!
Memleket kelimenin tam anlamıyla iflâs etmiş durumda İmamoğlu medyası olan Halk Tv, Sözcü Tv Kılıçdaroğlu ile uğraşıyor, nan 1 gün önce kalp işareti yapıp yaşa pirom diyordunuz. Eleştirmek ile Nankörlük ve terbiyesizlik arasındaki çizgiyi karıştırıyorlar, enteresan olan geçen gün YouTube da bir video izledim, sanıyorum sokak kedisiydi Bağdat caddesinde insanlara soruyorlar Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi diye istisnasız bütün kokoş Kadıköy'lüler etmeli diyordu ama daha önemlisi İmamoğlu CHP genel başkanı olmalı mı diye sorulduğunda hepsi yan çiziyordu, yani Kılıçdaroğlu'nun gitmesi isteniyor ama kimse İmamoğlu'nu CHP genel başkanlığında görmek istemiyor.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
artık, chpdeki, hazmedemem, ikinci, olmayı, parti, toplantı, İmamoğlundan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)