Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2022, 23:21   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kılıçdaroğlu: Islak İmza ile Hazineden 6 Milyar TL’nin Nasıl İç Edildiğini

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Çok Konuşulacak İddia: Islak İmza ile Hazine'den 6 Milyar TL Alındı

Son dakika | CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam saat 22.00’da sosyal medya hesabından önemli bir bilgi vereceğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu, "Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini..." diyerek bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, kendisine ulaştırılan bir yolsuzluk belgesini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bugün saat 22.00’de bilgi vereceğini söylemişti.

Kılıçdaroğlu mesajında, “Sevgili Halkım, bu akşam saat 22.00'de önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim. Burada buluşmak üzere... “ ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, önemli bir açıklama yapacağını duyurmasının ardından Twitter hesabından bir video paylaştı.

VİDEO

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Sevgili Halkım, Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun” diyerek bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu, bürokratlara çağrısının karşılık bulduğunu cumhurbaşkanlığı sarayında alınan kararlara ‘direnildiğini’ kaydetti. CHP lideri, söz konusu büroktarların kendisine yolsuzluk belgelerini yolladığını kaydetti.

"Bazıları saraydaki şahıs tarafından imzalanmış" diyen ana muhalefet lideri "Beytülmal'e el uzatan belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz" diye kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması şu şekilde:

Sevgili halkım, evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Biliyorsunuz, bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşan bürokratlara seslendim. Partiler gelir gider ama devlet ise bakidir. Saraydaki önce tüm AK Parti'yi zapturapt altına aldı, sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti, bir daha tekrar ediyorum devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi. Ben de bürokratlara seslendim. Çünkü nabız atıyor mu görmek istedim. Var sevgili dinleyicilerim, var. Bu devletin nabzı hâlâ atıyor. Vatansever bürokratlar hâlâ oradalar. Vatanmseverler bu ailenin suç maiyetindeki isteklerine direniyorlar. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar... Yüzlerce belge var. Beytülmal'e el uzatan bu belgelerin arkasında kim var hepimiz görüyoruz. Bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış.

"BEŞLİ ÇETEYE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR"

Bir belgeyi anlatayım, 3 Nisan 2018, bir açık ihale yapılır, bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez çünkü beşli çeteden değil. Bu nedenle ihale iptal edilir ve aynı iş yeniden ihaleye gelir. 21 Ağustos 2020'de ihale açılır. Aynı iş bu kez 3 milyar 200 milyona değil, 9 milyar 449 milyon 995 bin 834 liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saray'daki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyarlık fark için. Tek bir imza ile 6 milyar lira çeteye peşkeş çekiliyor. Hazine'nin kasasını soyanlar doymamış, daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış.

Aslında ben bugün size Saraylı ve ailesinin yaptığı bir yolsuzluğu daha anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni değil. Ben bugün hala devletimizde vatanseverler var demek için, direnenler var demek için sizleri evime davet ettim ve bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar.

"BU DAHA BAŞLANGIÇ"

Devletin denetlemeyle görevli kurumlarının onur memurları da bu işleri incelemeyi bırakmış değiller. Tarihe not düşecek raporlarını hazırlamaya devam ediyorlar. Hiç merak etmeyin bu daha başlangıç. Hepsini açıklayacağız.

Ey şahıs, çok sürprizlerim var. Benim karşıma çıkamıyorsun ama duyduğum kadarıyla tam şu anda ekranlara çıkmışsın. Karşında oturan cesur gazetecilere sesleniyorum, bu belgeleri kendisine sorabilir misiniz? Neyse siz sormasanız da, bu devletin şerefli, onurlu bürokratları da halkımız da soruyor, soracaktır. Söyledim, yine söyleyeceğim, artık bu devletin onurlu bürokratlarının zamanı geliyor. Bu suçlara ortak olaranlara ise, tabii ki farklı bir muamele olacak.

KAYNAK
Eski 27.01.2022, 00:00   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Islak İmza ile Hazineden 6 Milyar TL’nin Nasıl İç Edil

Kılıçdaroğlu yolsuzluk belgesini açıkladı, Erdoğan'ın konuştuğu NTV'ye çağrı gecikmedi

Videolu açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu "Islak imza ile Hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini anlatmak istiyorum" diyerek 2018'de iptal edilen bir ihalenin tekrarlanma sürecini anlattı. Ardından Kılıçdaroğlu ve CHP'li kurmaylar da AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuştuğu NTV kanalına 'Erdoğan'a sor' çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, "Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile Hazine'den 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini..." diyerek bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu, kendisine ulaştırılan bir yolsuzluk belgesini açıklayarak, "Saray'daki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı? Aradaki 6 milyarlık fark için. Tek bir imza ile 6 milyar lira çeteye peşkeş çekiliyor. Hazine'nin kasasını soyanlar doymamış, daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış" dedi.

Kılıçdaroğlu, bürokratların kendisine ulaştırdığı belgelerden birini açıkladı. Bandırma-Bursa-Yenişehir Osmaneli Demiryolu Hattı inşaatı ile elektromekanik sistemlerin teminine ilişkin, 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 liralık ihalenin 9 milyar 449 milyon TL'ye CHP'nin beşli çete olarak nitelendirdiği şirketlerden birine verildiğini belgesiyle anlattı.

NTV'YE 'ERDOĞAN'A SOR' ÇAĞRISI

Ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında konuşan Erdoğan'a seslenerek paylaştığı yolsuzluk belgesiyle ilgili hatırlatmada bulundu ve NTV'ye çağrı yaptı.

Kılıçdaroğlu, "NTV'deki gazeteciler, siz sormaya çekindiniz, bağlayın isterseniz, ben sorayım ıslak imzalı milyarları. Cesareti var mı benimle yüzleşmeye? @ntv #NTVErdoğanaSor" ifadelerine yer verdi.

Birçok CHP'li isim de "#NTVErdoğanaSor" etiketini kullanarak paylaşımda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da "3,2 milyar liralık iş nasıl 9 milyar liraya çıkmış? 5'li çetenin yolsuzluk paraları kime gidiyor? #6milyarnerede? #NTVErdoğanaSor.. Anlatsın bakalım.." ifadelerine yer verdi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, "Çaktırmadan kopya çekmeye çalışırken yakalanan öğrenci gibisin. Prompterden okuduğun çok belli oluyor. Bir su iç es ver. #NTVErdoğanaSor" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgeler ışığında 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğinin Tayyip Erdoğan'a sorulmasını bekliyoruz.

#NTVErdoğanaSor
" ifadelerini kullandı.

Eski 27.01.2022, 00:35   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Islak İmza ile Hazineden 6 Milyar TL’nin Nasıl İç Edil

Proje değişti, genişletildi denir. Önceki ihaleyi kazanan şirket yeterli görülmedi denilir de denilir.

Daha önemli olan, belgelerin sızdırılması. Yana yıkıla sızdıran kişi aranır.
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hazine, iddia, imza, islak, konuşulacak, kılıçdaroğlundan, lideri, İddia, İmza

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler