Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.10.2021, 16:07   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Diyanet, Yurtları Ele Geçiriyor

Diyanet, Yurtları Ele Geçiriyor

Diyanet’in, “Hiçbir öğrenciyi faaliyetlerin dışında bırakmayın, güven verici üslup kullanın” talimatını verdiği KYK yurtlarındaki manevi rehber sayısı 922’ye ulaştı. Müftüler ise ayda en az iki kez yurtları ziyaret edecek.

Fahiş kiralar ve yüksek yurt ücretleri nedeniyle bir kez daha tartışmaya açılan devlet yurtlarının kapasiteleri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “Manevi Rehber” uygulaması ile yeni bir boyut kazandı. On binlerce öğrencinin barınma sorunu devam ederken Diyanet, “Hiçbir öğrenciyi faaliyetlerin dışında bırakmayın” talimatını verdiği manevi rehberlerin Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) görevlendirmesini tamamladı.

İlk kez 2015 yılında, altı kentte bulunan hastanelerde başlanan ardından ise öğrenci yurtlarına da taşınan manevi rehberlik uygulaması kapsamında KYK yurtlarındaki toplam manevi rehber sayısının 922 olduğu öğrenildi.

İKİ YIL ÖNCE BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında KYK yurtlarındaki ilk manevi rehberler, 2018-2019 eğitim öğretim yılında atandı. Diyanet, 2018-2019 eğitim öğretim yılında “gençlerin sahih dini bilgiye ulaşması” amacıyla Türkiye’nin 81 ilindeki KYK yurtlarına toplam 615 manevi rehber atadı.

İktidarın politikalarından cesaret alarak toplumsal yaşamın tümünü ilgilendiren alanındaki faaliyetlerini artıran Diyanet, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ise öğrenci yurtlarındaki manevi rehber sayısını artırdı. Diyanet’in verilerine göre Aralık 2019’da toplam 711 manevi rehber KYK yurtlarına yerleştirildi.

ATAĞA GEÇTİ

Öğrenci yurtlarının Covid-19 salgını nedeniyle açılmadığı 2020-2021 eğitim öğretim yılında manevi rehber sayısını koruyan idare, öğrencilerin barınma sorununun damga vurduğu 2021-2022 eğitim öğretim döneminde ise atağa geçti. Kapasiteleri itibarıyla öğrencilerin taleplerini karşılayamayan idare 2021-2022 eğitim öğretim yılında 922 manevi rehber ve danışmanın KYK yurtlarına atamasını tamamladı.

Müftüler ziyaret edecek

Diyanet, KYK yurtlarına yerleştirilen manevi rehberlerin çalışma yöntemlerine yönelik 16 maddelik, “Usul ve esaslar” listesi de hazırladı. Hiçbir gencin faaliyetlerin dışında bırakılmamasını isteyen idare, “formel bir yaklaşımdan öte, eğitsel bir süreç” takip edilmesini istedi. Manevi rehberlerin, “cesaret ve güven verici bir üslup” kullanması gerektiğini kaydeden Diyanet’in personelden diğer bazı talepleri şöyle:

• Manevi danışmanlar tarafından yapılan çalışmalara ilişkin her ay rapor hazırlanarak takip eden ayın ilk haftasının bitimine kadar müftülüğe teslim edilecektir.

• KYK ve TDV yurtları, müftü tarafından ayda iki kere ziyaret edilecektir.

• Manevi rehberlerin çalışmalarda aktif rol almaları sağlanacaktır.

KAYNAK

Eski 03.10.2021, 16:30   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Diyanet, Yurtları Ele Geçiriyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Diyanet, Yurtları Ele Geçiriyor

Diyanetin Ilk Hamlesi bu degil´ki!.

Ilk önce Isid Pezevenklerini Üniversitelere yerlestirmeye kalkip, Üniversitelerde adeta Savas acmislardi!.

Halen bu Hamam Böcekleri Ellerini Üniversitelerimizden cekmeyi düsünemezken Millet Gercek yüzünü coktan gördü!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
diyanet, geçiriyor, yurtları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)