Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.01.2015, 00:39   #31
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Dünya Nano Teknolojiyle Uğraşırken, Ülkemizde Sabah Sabah Tartışılan

@Aristo; söylediklerim bu konu üzerinden olabilir. Ancak, sadece bu konu ile ilgili değil elbette.

Bu sitede son zamanlarda süre olarak en çok online benim sanırsam. Kimin ne gibi konuları özellikle işlediğini, işlerken de sürekli bir aşağılama olduğu görülür.

Bir oldu, olabilir denildi, iki oldu, tesadüftür denildi.. Dur, durak olmadı. Herkes kimin ne yazdığını, hangi mesajları yazdığını inceleyebilir, kolayca görebilir.

Tartışmak ayrı birşey, bir dini karalamak, aşağılamak ayrı bir şey. Burada da bu yaptırılmaz. Bu kadar kesin ve net.. Nasıl ki, bir ateiste hakaret ettirilmiyorsa, herhangi bir dine inancı olan insana da hakaret ettirmemek gerekir. Herkesin inancına saygı duymak gerekir...

İslam bu deyip de, altına iğrenç bir video eklemek kabul edilemez... Bu tartışma değil, düpedüz hakaret ve aşağılamaktır.

Defalar kere asıl islam bu değil, bu değil demenin de hiç gereği yok.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.01.2015, 01:12   #32
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Dünya Nano Teknolojiyle Uğraşırken, Ülkemizde Sabah Sabah Tartışılan

"Gerçekten bu dinimizin inancımızın içine düştüğü durum vahim bunu görebiliyoruz ve buna müdahale etmemiz gerekiyor"

Hiçbir müslümandan böyle birşey duyamadım. Konuştuklarım yada ordan burdan şahit olduklarım kadarıyla hep başka yere atıldı konu, Amerikadan girildi israilden çıkıldı.

Kuran'ın değiştirilmiş olabileceğine dair bir küçük şüphe bile göremedim. Camide anlamsız arapça sözcüklerden ilham alan insanlara ne söylendiği hakkında birşeyler sorsam cevap bile alamadım.

---

Zehirin en kökü dinde ve milliyetçilikte

Her ikisininde fazlası insanı zehirler, gözlerini körleştirir, kulaklarını sağır eder. Bu insanlar maalesef acınasıdırlar ve birer zavallı gibi yaşar ölürler. Kendi düşünceleri, kibirleri içinde..

Dindeki zehirin yayılışı sorgusuz biatten başlar.

Sorgusuz biat ve teslimiyet bir dinde olmaması gereken şey oluyorsa da o din zaten din olmaktan çıkar bir kültüre yada yaşam biçimine dönüşür. Bu kültür gelecekle çatışır, gelecek kurallarıyla, özgürlükleriyle kısacası hayatın kendisiyle çatışır, çünkü kuralları yaşam biçimi geleceğin modernizmiyle alt edilmesinden korkar. bu yüzden daha çok radikalleşir. eh sonuda zorbalıktır zaten.. kendinden olmayanı kendi gibi yapmaya çalışmak yapamıyorsa öldürmek yada sindirmek bastırmak vs vs

İşte bugün islamiyetin yaşadığı tam olarak budur.
Eski 13.01.2015, 01:40   #33
Chevy
XooX

Bugünkü şiddetli tartışmaların ardından
Forumun huzuru açısından birilerini üzdüysem
Özür dilerim...
4 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.01.2015, 14:50   #34
şirine
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Aristo; söylediklerim bu konu üzerinden olabilir. Ancak, sadece bu konu ile ilgili değil elbette.

Bu sitede son zamanlarda süre olarak en çok online benim sanırsam. Kimin ne gibi konuları özellikle işlediğini, işlerken de sürekli bir aşağılama olduğu görülür.

Bir oldu, olabilir denildi, iki oldu, tesadüftür denildi.. Dur, durak olmadı. Herkes kimin ne yazdığını, hangi mesajları yazdığını inceleyebilir, kolayca görebilir.

Tartışmak ayrı birşey, bir dini karalamak, aşağılamak ayrı bir şey. Burada da bu yaptırılmaz. Bu kadar kesin ve net.. Nasıl ki, bir ateiste hakaret ettirilmiyorsa, herhangi bir dine inancı olan insana da hakaret ettirmemek gerekir. Herkesin inancına saygı duymak gerekir...

İslam bu deyip de, altına iğrenç bir video eklemek kabul edilemez... Bu tartışma değil, düpedüz hakaret ve aşağılamaktır.

Defalar kere asıl islam bu değil, bu değil demenin de hiç gereği yok.

Site yöneticisi olarak kaygınızı anlıyabiliyorum ama bence Türkiye'nin bu gün ve önümüzdeki yıllardaki en büyük sorunu din ve laiklik bunu görmezden gelip şimdiden tavrını belirlememek en büyük hata .
bu nedenle bu konuları açılmaması, tartışılmaması çoooooookkkk geç kalmış bir konudur.
üstelik sanırım bu uyarınızı üzerine alınan @ZeZe nikli arkadaş alındı ve bir kaç gündür online göremedim.
geleceği gören ve geleceğinden kaygı duyan, haklı olarak korkan bir üyenin kırılarak forumdan ayrılması forum için önemli bir kayıp olmayabilir ama onunla aynı kaygıyı taşıyan bizler için büyük kayıptır, umarım geri döner.
Eski 16.01.2015, 15:15   #35
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi şirine Mesajı göster
Site yöneticisi olarak kaygınızı anlıyabiliyorum ama bence Türkiye'nin bu gün ve önümüzdeki yıllardaki en büyük sorunu din ve laiklik bunu görmezden gelip şimdiden tavrını belirlememek en büyük hata.
bu nedenle bu konuları açılmaması, tartışılmaması çoooooookkkk geç kalmış bir konudur.

üstelik sanırım bu uyarınızı üzerine alınan ZeZe nikli arkadaş alındı ve bir kaç gündür online göremedim.

Geleceği gören ve geleceğinden kaygı duyan, haklı olarak korkan bir üyenin kırılarak forumdan ayrılması forum için önemli bir kayıp olmayabilir ama onunla aynı kaygıyı taşıyan bizler için büyük kayıptır, umarım geri döner.

Yanlış kanıya varmışsınız. Hiçbir kaygı yaşadığımız yok.

Bu sitenin çizgisi belli. Üye kaybı kaygısı ile kurallarımızdan hiç ödün vermedik.

Herkesin manevi inancı kendini ilgilendirir. Burada ateist arkadaşlar da var. Konusu açıldığında kendilerine tek kelime hakaret edilmiyor, zaten buna izin de vermeyiz.

* * *

Uyarım herkese idi, gerekliydi de. Herhangi bir dini aşağılamak, karalamak yanlıştır, burada da buna izin verilmez.

Herkesin anlayışla karşılamasını umuyorum.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.01.2015, 15:18   #36
Cansuyu
« Gün Batımı »

Bende forumda bir üye olarak forumda bu tür konularının tartışılması olmuyor. Çünkü bizler tartışmayı bilmeyiz. Heleki bu tür konularda kesinlikle tartışma farklı yönlere gidiyor. Kimse kimseyi anlamak yerine herkes kendi düşüncesini karşısındakine çirkin ithamlarda bulunarak kabul ettirme içine giriyor.

Din konusu çok hassas bir konu olup bununla ilgili zaten gerekli tartışma yerleri mevcut. Burası her yaştan binlerce üyesi olan bir forum. O yüzden herkes yazdıklarına dikkat etmek zorunda.

Tartışmak herkesin o konu hakkındaki düşüncelerini ifade etmektir. Hakaret işin içine girdiği zaman tabiki yönetimin konuya müdahale etmesi gerekir.

Yönetimin bu konuda biz üyeleri uyarmalarını da farklı algılayıp foruma küsmek kaçıştır. Bunun yerine yapılan uyarıyı gözönüne alıp paylaşımları ona göre yapmak gerekir.

Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dünya, nano, sabah, tartışılan, teknolojiyle, uğraşırken, Ülkemizde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)