Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.12.2020, 14:53   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Koronaya Duvar Etkisi Yapıp Feleğini Şaşırtıyor. Türkiye'de Üretiliyor Düny

Koronaya Duvar Etkisi Yapıp Feleğini Şaşırtıyor. Türkiye'de Üretiliyor Dünya Almak için Sırada

Korona virüs salgınıyla maskeler insan hayatının vazgeçilmez parçası oldu. Maske üreticisi Cihan Duman, farklı renklerde ve desenlerde karşımıza çıkan 3 katlı maskelerde kullanılan ‘meltblown’ kumaşının bakterilerden yüzde 99.9 oranında koruduğunu söyledi. Duman, “Bu maskeler ülkemizden Almanya, İtalya, İngiltere, Amerika gibi ülkelere gidiyor. Virüsün kişilere bulaşmasını önlüyor” dedi.

DHA'nın haberine göre, korona virüs salgınından korunmada en etkili yöntemlerden biri de maske takmak oldu. Maska üreticisi Cihan Duman siyah, mavi, yeşil, çiçek desenli veya logolu formlarda; seyyar satıcılardan kırtasiyelere, benzinlikten marketlere kadar birçok yerde satılan maskeler hakkında bilgi verdi. Duman, maskenin 3 katmandan oluşmasının ve meltblown kumaş teknolojisinden faydalanılmasının önemine dikkat çekti.
Duman, “3 katlı maskenin orta katmanında meltblown kumaş olmalı. Birinci ve üçüncü katlarında spunbond denilen kumaş kullanılıyor. Meltblown filtreleme özelliği sayesinde virüsler ve bakterilerin geçmesini yüzde 99.9 önlüyor” diye konuştu. Duman, merdiven altı maske üreticilerine karşı vatandaşlara uyarılarda da bulundu.

3 KATLI MASKE ‘MELTBLOWN’ İLE ÜRETİLMELİ

Türkiye’de maske üretimlerinin tekstil sanayisinde çok çeşitli uygulamalarda kullanılan ve keçemsi olarak tanımlanan spunbond kumaş türünden yapıldığına dikkat çeken maske üreticisi Cihan Duman, “Bir maskenin koruyucu olması için meltblown denilen UV katkılı, yanma geciktirici gibi özellikleri bulunan kumaşlar kullanılmalıdır. Bu kumaş daha sık lif yapısına sahip olduğu için yüksek filtreleme kapasitesi vardır. Meltblown yüzde 99.9 zehir geçirgenlik muhafazası sağlayan bir üründür” ifadelerini kullandı.

ÜRÜN KAYDINA DİKKAT; PARANIZLA SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

Merdiven altı üretim yapan yerlerde, maskenin koruyuculuğuna dair bir durumun söz konusu olmadığına vurgu yapan Duman, “Her 3 katlı maske güvenli değil, bu biraz da firmalarla alakalı. Piyasada merdiven altı firmalar mozaik üzerinde üretimler yapıyor. Bu işte en önemli şey, zemin, hijyen, dizayndır. Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kaydı olmayan firmalardan kesinlikle maske alınmasını tavsiye etmiyoruz. Firmaları araştırıp maske almak gerekir. Merdiven altı firmalardan ürün almayın ve sağlığınızla oynamayın. Kendi paranızla sağlığınızdan olmayın” dedi.

"BİRÇOK ÜLKEDEN TALEP VAR"

Yeterli şartları sağlamayan, sağlıksız koşullarda üretilen maskelerin virüsten korumadığını hatırlatan Duman, meltblown kullanılarak üretilen maskelere Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika gibi ülkelerden talep geldiğini ve maske stoklarının hem Türkiye hem de yurt dışı için yeterli olduğuna dikkat çekti.

Kaynak
Eski 12.12.2020, 19:41   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Koronaya Duvar Etkisi Yapıp Feleğini Şaşırtıyor. Türkiye'de Üretiliy

3 katlı mı? Ben bunda hiç nefes alamam.

Tek katlı maskede bile uzun süre nefes alamayacak gibi oluyorum.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.12.2020, 19:51   #3
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Standart Cevap: Koronaya Duvar Etkisi Yapıp Feleğini Şaşırtıyor. Türkiye'de Üretiliy

Bunu kullanan var mı ?
Ben siyah maske kullanıyorum sağlıksız diyorlar.
Kime göre neye göre sağlıksız ?

Ben hayatta takamam bunu
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.12.2020, 20:01   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Arthur Mesajı göster
Bunu kullanan var mı ?
Ben siyah maske kullanıyorum sağlıksız diyorlar.
Kime göre neye göre sağlıksız ?

Ben hayatta takamam bunu
Bez maske sonuçta hepsi aynı bana göre.
Yabancılar virüsü yok eden, kendi kendini temizleyen akıllı maskeler üretiyor, biz üç katlı maske dikince icat yaptığımızı sanıyoruz.

Sonra Türk insanının başarısını istemiyor oluyoruz.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.12.2020, 20:13   #5
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Bez maske sonuçta hepsi aynı bana göre.
Yabancılar virüsü yok eden, kendi kendini temizleyen akıllı maskeler üretiyor, biz üç katlı maske dikince icat yaptığımızı sanıyoruz.

Sonra Türk insanının başarısını istemiyor oluyoruz.

Öyle gerçekten yabancılar virüsü öldüren fön Makinesi gibi birşey çıkarmış.
Hava veriyor bizde maskeyle övünüyoruz
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
duvar, düny, etkisi, feleğini, koronaya, türkiyede, üretiliyor, yapıp, Şaşırtıyor

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler