Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Oyun Dünyası

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.01.2012, 23:24   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Thumbs up 2011 yılının en iyi pc oyunları (Top 10)

10 - Battlefield 3

http://www.youtube.com/watch?v=yTCTvsUknzs

Yılın en iyi grafikli oyunu olarak karşımıza çıkan Battlefield 3 ile başlayalım. Bu yılın en büyük savaşı aslında Battlefield 3 ile Modern Warfare 3 arasında yaşandı ve piyasaya sürülene dek hangisinin daha iyi olacağı bir tartışma konusu oldu.

Ardından Battlefield 3 piyasaya sürüldü ve senaryo konusunda biraz zayıf kalmış gibi görünse de, oldukça başarılı ses, atmosfer ve grafikleriyle yılın en iyi oyunları arasına girmeyi başardı.

----------------------------

09 - Assassin's Creed: Revelations

http://www.youtube.com/watch?v=4K39UWxdm0U

İstanbul'da geçiyor olması tabii ki bizim için büyük bir artıydı ama yine de oynamamıza sebep olan unsur yalnızca bu değildi. Ubisoft'un göz bebeği olan Assassin's Creed serisi için yaratılan senaryonun bu kadar başarılı bir öyküye sahip olması en önemli etkendi.

Ne grafikler, ne eskiyen animasyonlar ne de dövüş sistemi bizleri oyundan alıkoyamadı. Ezio'nun son macerasında onunla birlikte olduk. Eğer oynamadıysanız, çok şey kaçırmışsınız demektir.

-------------------

08 -Batman: Arkham City

İşte bir yılın oyunu adayı daha. Arkham Asylum ile harika bir çıkış yakalayan Rocksteady Studios'un "Masterpiece" olarak adlandırılabilecek bir eser yarattığını söylemem gerekiyor. Açık dünyanın sınırlarını zorlayan Arkham Asylum kesinlikle oyuncuya Batman gibi yaşama şansı tanıyordu.

Yan karakterler, öykünün klişelerden uzak ve gizemlerle dolu havası, harikulade grafikleri ve benzer oyunlara ders niteliğinde gösterilebilecek olan dövüş mekanikleri sayesinde, bir kez bitirmek değil, defalarda oynamak isteyeceğiniz bir oyundu Batman: Arkham City.

---------------------

07 - Uncharted 3: Drake's Deception

http://www.youtube.com/watch?v=DHHcM6aHPnE

Ne dersiniz devam oyunları ve devam filmleri ile ilgili "kötü" imajı yıkılıyor olabilir mi? İnanın Uncharted 3: Drake's Deception'ı oynadıktan sonra bu konuda bana hak vereceksiniz.

PlayStation 3 platformunda geliştirilen en iyi grafikli oyun olarak gözümüze çarpan Uncharted 3, Naughty Dog'un kıymetlisi. Serinin diğer oyunlarına nazaran daha çok yakın dövüş ve yumruk yumruğa kavgaya önem vermesi oynanış konusunda yeni bir soluk olmasına imkan tanımış.

-------

06 - L.A Noire

http://www.youtube.com/watch?v=skAkfQr3e-4&feature=fvst

Tamam, Team Bondi'nin batışı bu oyunla yaşandı belki ama L.A. Noire'ın ne kadar başarılı bir oyun olduğunu görmemek imkansız.

Motion Scan adı verilen yeni mimik yakalama sistemi sayesinde bugüne dek görülmemiş karakter animasyonlarıyla karşılaştık. Yeri geldi o mimiklerden karşımızdakinin yalan söylediğini farkettik. Başka hangi oyunda karşınızdaki yutkunarak konuştu diye yalan söylediğini anlayabilirdiniz ki?

---------------

05 - Portal 2

http://www.youtube.com/watch?v=tax4e4hBBZc

Eşsiz bulmacaları ve derin bilimsel hikayesiyle Portal 2 yi oynayanlar bitirmeden başlarını kaldıramadılar devrim niteliğinde bir oyun olan Portal 2 listeye 5,inci sıradan giriyor

-------------

04 - Limbo

http://www.youtube.com/watch?v=t1vexQzA9Vk

Indie yani bağımsız oyunlar kategorisinden çıkmasına rağmen, harika bir çıkış yakalayan Limbo, konsolların ardından PC için de Steam üzerinden piyasaya sürüldü ve Heart of the Darkness havasında bir macera oyunuyla karşılaştık.

Akıllıca hazırlanmış bulmacaları, insanı içine hapseden depresif havası ile birleşince ortaya Limbo çıkıyor. Bugüne dek gördüğümüz en iyi "Adventure" yani macera oyunlarından birisi.

-----

03 - Deux Ex - Human Revolution

http://www.youtube.com/watch?v=Kq5KWLqUewc

Gelecek Dünyanın en iyi senaryo kurgusu dalında ilklerden olan Deux Ex bu sene hayranlarını hayal kırıklığına uğratmadı ve çıtasını dahada yükselterek 2011 yılının hafızalarına kazılacak en önemli oyunlardan biri oldu Kahramanımız Adam ile yine gerçekleri aradık ve anlaşılan yine aramayada devam edeceğiz

---------

02 - The Witcher 2 - Assassins Of Kings

http://www.youtube.com/watch?v=jk5r1mP6om8

Rivia'lı Geralt'dan bahsetmeden geçmek mümkünmü? Oyuncu dostu CD project'in çiçeği olan PC'ye özel yapım ikinci serisiyle bizlerle buluştu gerek hikayesiyle gerek göz alıcı grafikleriyle,gerek karakterlerdeki ayrıntılar,müzikler dahil olmak üzere herşey ayrıntılı düşünülmüş çoğu oyun sitesi Witcher 2'yi yabana atmış olsada oyuncuların gönlünde çoktan 2 numaraya yerleşmiş bir oyundur...

---------

01 - The Elder Scrolls V: Skyrim

http://www.youtube.com/watch?v=PjqsYzBrP-M

Skyrim piyasaya sürüldükten hemen sonra, sosyal hayatlarımız tabiri caizse sekteye uğradı. Bizleri eve kapatmayı başaran ve Skyrim dünyasında yaşatan yeni Elder Scrolls, yılın belki de en iyi oyunuydu.

Devasa bir dünya üzerinde, kişiselleştirilebilen karakterleriniz sayesinde her oynayana başka bir deneyim sunan Skyrim, önümüzdeki birkaç sene boyunca sürekli olarak kendini tekrar tekrar oynatmayı başaracaktır.

Kaynak - ShiftDelete
7 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.01.2012, 13:08   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: 2011 yılının en iyi oyunları (Top 10)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Aslında savaş oyunlarından nefret ederim de kuzen battlefield ve batman'i oynuyordu biraz oynarken bakmıştım hoşuma gitti.
Bakma @okyanusunkalbi al ve oyna diğer hemcinslerine örnek olursun hem

sonra kuzenine geldiğinde o böyle muhabbetlere girerse sende olaya girersin onu hem şaşırtmış olursun fenamı

en azından..

adını mahmut koydum gibi dizileri izlemekten daha iyidir..

birde hala oynamamış arkadaşlara seslenelim IQ seviyesini geliştirmek istiyorlarsa mutlaka ama mutlaka Portal 2'yi oynayın bir oyun ancak bu kadar güzel olabilir tabi ilk Portal'ıda oynanması gerekiyor...

Onun dışında müthiş 1940'ların atmosferinde geçen L.A Noire var.

Eski istanbul atmosferini hissetmek,kanuni sultan süleyman'la tanışmak istiyorsanız Assassins Creed - Revelations'a bir göz atın derim..

Son olarak mükemmel senaryosu ile filme aktarılabilecek iki oyun var bu listede, Biri Deus Ex - Human Revolution, Öbürüde bir roman kitabından alınmış The Witcher 2 var..

Elder Scrolls'a gelince.. Profesyonel oyuncular için tasarlanmıştır.. yani pro değilseniz bu oyuna hiç bulaşmayın derim.
Eski 07.01.2012, 23:44   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Smile Cevap: 2011 yılının en iyi oyunları (Top 10)

Sen ve Half Life(Açıkçası şaşırdım..)

illa kan içeren oyunları oynamak zorunda değilsin zaten..

Mesela half life oynadığını söylemişsin Portal 2'yi rahat oynarsın sen başındanda kalkamazsın her iddiasına girerim

daha duygusal içerikli birşeyler istiyorsan Syberia 1-2 varki ben bunları oynamıştım senaryosu en sağlam bir gram kan içermeyen bir oyundu sonu çok duygusaldır..

Yalnız şunu aşın... oyun sektörü erkeklere özel değildir^^

Kanıtı - http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=81334

saygılar(en azından önyargılı değilsin ya keşke herkes senin gibi düşünebilse)
Eski 07.01.2012, 23:56   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: 2011 yılının en iyi pc oyunları (Top 10)

Call of Duty'i oynarken midem bulanmıştı. Genelde o tip oyunları oynarken ilk başlarda midem bulanıyor.
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2012, 00:12   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Thumbs up Cevap: 2011 yılının en iyi pc oyunları (Top 10)

Afedersiniz ama ben yanlış yere düştüm heralde

Türk kızlarında umut yok zannediyordum bu konuda çünkü hangi bayan arkadaşa sorsam "ne o öle çocuk oyunumu oynuyorsun" felan diyorlardı anlaşılan bu yargı yıkılmaya başlamış sayenizde birazda olsa umutlandım..

@Lale fps değilde(yani kamera açısı türündeki oyunlar) tps(yani üçüncü kamera açısında) olan oyunları deneyebilirsin..

heyecanı,macerayı,bulmacayı seviyorsan Tomb Raider Lara Croft serilerine bakmanı tavsiye ederim
Eski 08.01.2012, 00:22   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

http://www.youtube.com/watch?v=ciEUukJWN2s

Syberia'dan bir görüntü..

daha ileri giderek söylüyorum bu seriyi oynadıktan sonra içinden vay be ben ne oynadım öyle diyeceksin fazla sulugöz değilsindir umarım(nette ararsan kolayca bulabilirsin zaten eski oyundur bu)

Bağımlılık konusunda sana katılıyorum maalesef biz erkek milleti bir şeyi sevdikmi tamamen bağımlı olmak durumunda kalıyoruz
Eski 08.01.2012, 00:34   #7
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Tomb Raider Lara Croft serisini hatim indirdim

Ah o suya düşüpte çıkmak var ya, ilk zamanlar bütün sülaleye sayıyordum
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.2012, 01:34   #8
drcengy
« ForumGerçek Sever »

Battlefield 3
Bu oyunu soluksuz bitirdim, müthişti.
drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 23.01.2012, 21:14   #9
Laz Taylor
Yeni Üye

darksiders dragon age anarcia 4 two world 2 bunlar...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2011, oyunları, yılının

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler