Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Anketler

Anketler Her konuda anketler

Anket Sonucunu Göster: 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi
Ekmeleddin İhsanoğlu 22 68.75%
Recep Tayyip Erdoğan 6 18.75%
Selahattin Demirtaş 0 0%
Boş Oy Vereceğim 2 6.25%
Tepki Amaçlı Olarak Oy Kullanmayacağım 2 6.25%
Fikrim Yok 0 0%
Katılımcı sayısı: 32. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.07.2014, 12:45   #21
Cansuyu
« Gün Batımı »

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Fikrim yok seçeneğine katılmıyorum.. Okuyup araştıracaksın ve evde oturup konuşmak yerine gidip oyunu kullanacaksın..

Oy kullanmayanın düşüncelerini duymak bile istemiyorum..

8 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2014, 12:51   #22
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cansuyu Mesajı göster
Fikrim yok seçeneğine katılmıyorum.. Okuyup araştıracaksın ve evde oturup konuşmak yerine gidip oyunu kullanacaksın..

Oy kullanmayanın düşüncelerini duymak bile istemiyorum..
Oturup araştırmaya gerek yok yahu. Bizim yerimize araştıranlar var. Hem de sıkı sıkıya Cumhuriyete bağlı, en baba Atatürkçüler, inciğini cinciğini araştırmışlar..

Eeee oynamak istemeyen gelin, yerim dar dermiş.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2014, 12:58   #23
Mavilik
Üye

Oy vermek gibi oy vermemek de demokratik bir duruştur, göstergedir; Bakınız Mısır. Sisi %99 oy aldı da ne oldu? Milyonlarca kişinin sandığı boykot etmesi siyasi meşruiyetinin olmadığını ve diktatörlüğünü tescilledi.
Eski 15.07.2014, 13:08   #24
Cansuyu
« Gün Batımı »

Oy kullanmanın bir hak olduğunu düşünenler bunun beraberinde bir sorumluluk getirdiğini unutmamalı..

Etrafımda en fazla gördüğüm olaylardan biri nedense oy kullanmayanların herşeyden şikayet etmeleridir..

6 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2014, 13:14   #25
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mavilik Mesajı göster
Oy vermek gibi oy vermemek de demokratik bir duruştur, göstergedir; Bakınız Mısır. Sisi %99 oy aldı da ne oldu? Milyonlarca kişinin sandığı boykot etmesi siyasi meşruiyetinin olmadığını ve diktatörlüğünü tescilledi.

Sen oy kullanmayacaksın anlaşılan.

Şimdiden yer mi yapıyorsun huuuu

Anlaşılmayan bir nokta var. Kimse, kimseyi silah zoruyla oy kullandırtmıyor. Oy kullanmayan insan, eleştiri hakkını da kaybeder. Zira herşeye razı olmuş olur.

Ben İzmir'deyim, oy sandığım Ankara'da da olsa erinmeden gider oyumu kullanırım..

* * *
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2014, 13:21   #26
Gülce
Müdavim

Her vatandaş gibi sandığa gidip, oyumu vereceğim. Benim de oyum belli..

Demokratik, özgür bir Türkiye'ye yakışan adayıma oyumu vereceğim.

Bu güne kadar ne oy vermemezlik yaptım, ne de boş oy ya da geçersiz oy attım.

Seçimleri, Türk vatandaşı olarak kendime bir görev sayıyorum. Benim düşencem bu.
Eski 15.07.2014, 13:26   #27
Tura
Müdavim

Sayın İhsanoğlu beterin beteri değildir.
Mevcut adaylar içerisinde en uygunu olduğunu düşünüyorum.
Eski 15.07.2014, 13:32   #28
Mavilik
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Sen oy kullanmayacaksın anlaşılan.

Şimdiden yer mi yapıyorsun huuuu

Anlaşılmayan bir nokta var. Kimse, kimseyi silah zoruyla oy kullandırtmıyor. Oy kullanmayan insan, eleştiri hakkını da kaybeder. Zira herşeye razı olmuş olur.

Ben İzmir'deyim, oy sandığım Ankara'da da olsa erinmeden gider oyumu kullanırım..

Ben de dediğin şekilde oy sandığım Ankara'da da olsa erinmem giderim. Kaldı ki son seçimde oy kullanmak için Ankara'dan geldim, gittim. Mesele bu değil. Mesele körü körüne birilerini desteklememek, biraz altını eşeleyince de hiçbir adayın o makamı hak etmediğini üzülerek görmek. Ekmeleddin İhsanoğlu'nda tereddüt ettiren de şu söyledikleri:
-Suriyelilere hiç kapımızı açmamalıydık./İslamın yardımseverliği?
-Geziyi ilk 3 gün ben de destekliyordum./Desteklemedi?
-Lgbt hakları evrensel haklar değildir./Dünyada böylesi zulüm gören ve haksızlığa uğrayan ortak bir kitle daha var mı?

Bir de kendisi akademisyen, islam işbirliği teşkilatı genel sekreterliği yapmış, buna rağmen servet sahibi. Mal varlığı hiç de azımsanacak boyutta değil. Körü körüne peşinden gitmek yerine sırf bu yüzden bile bir durup düşünmek gerek.

Evet Erdoğan seçilemezse -ki trafolara kedi falan giriyor zor bir ihtimal- şaşırırız ama İhsanoğlu seçildiğinde de çok bir şey değişmeyecek. Bu insanlar zihniyet olarak ortak bir noktada birleşen kişiler. Ufak tefek anlaşmazlıkları olmuyor değil ama seçilirse gül gibi geçinip giderler. Paranın açamadığı kapı var mı?

Son olarak "hiçbiri benim adayım olamaz" deyip oy kullanmamak yerine "hangisi olsa daha az üzülürüm" düşüncesiyle oy kullanacağımı da belirteyim. Keşke böyle durumlarda kalmasaydık.
Eski 15.07.2014, 13:52   #29
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Ben de dediğin şekilde oy sandığım Ankara'da da olsa erinmem giderim. Kaldı ki son seçimde oy kullanmak için Ankara'dan geldim, gittim. Mesele bu değil. Mesele körü körüne birilerini desteklememek, biraz altını eşeleyince de hiçbir adayın o makamı hak etmediğini üzülerek görmek. Ekmeleddin İhsanoğlu'nda tereddüt ettiren de şu söyledikleri:
-Geziyi ilk 3 gün ben de destekliyordum./Desteklemedi?
-Lgbt hakları evrensel haklar değildir./Dünyada böylesi zulüm gören ve haksızlığa uğrayan ortak bir kitle daha var mı?

Bir de kendisi akademisyen, islam işbirliği teşkilatı genel sekreterliği yapmış, buna rağmen servet sahibi. Mal varlığı hiç de azımsanacak boyutta değil. Körü körüne peşinden gitmek yerine sırf bu yüzden bile bir durup düşünmek gerek.

Evet Erdoğan seçilemezse -ki trafolara kedi falan giriyor zor bir ihtimal- şaşırırız ama İhsanoğlu seçildiğinde de çok bir şey değişmeyecek. Bu insanlar zihniyet olarak ortak bir noktada birleşen kişiler. Ufak tefek anlaşmazlıkları olmuyor değil ama seçilirse gül gibi geçinip giderler. Paranın açamadığı kapı var mı?

Son olarak "hiçbiri benim adayım olamaz" deyip oy kullanmamak yerine "hangisi olsa daha az üzülürüm" düşüncesiyle oy kullanacağımı da belirteyim. Keşke böyle durumlarda kalmasaydık.
Burada ayni Fikirde degilim.

Icinde olan iki fark var.

Birisi Din´ini ve anlamini biliyor, Din´le Politigin ayrilmasinin önemini anlamis birisi.

Öbürü ise, Din´inin anlamini anlamamis, Kistirtici birisi.
En basiti Camilere sokulmaya calisilan VIP Salonlari!.

Söyle bir düsün.
Allahin Huzurunda bile ayni oldugumuz zamanda, Din´imizi bile Degistirmeye kalkan bir sahis, Din´ini nasil sömürmeye kalkiyor!.

Öbürkü tarafi Abdullah Gül!.
Bir zamanlar Sunu bende desteklemistim, Finans sektöründen geldigi icin ileri görüslü oldugunun kanisindaydim.

Ney oldu?.

Sandalyesini kullanip, her Torba yasasini aninda imzaladi!.

Torba yasasinin icine bakan varmiydi?.

Sanirsam Cok az kisi bakti!.

Abdullah Gül twitter hesabindan birde acik olarak Bildiride bulundu BEN VETO GÖREVLISIMIYIM diye.

Yahu bu Kimin Cumhurbaskani?.

Son secimlerden beri Agzini kapatipta sadece konusmalar oluyordu.
Kimse AKP´nin Sandalye kaybettigini algilamiyor anlasilan!.

Simdide Cumhurbaskanliginin Hortumu kesilme zamani geldi!.

Bir Cumhurbaskani Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaskaniysa, Tabiki Veto edebilir, gerekirse, Torba yasalari Kaminde yakabilir!.

Ben O Koltuga oturmus olsaydim, AKP´nin Torba yasalarini Kamin icinde yakip Videosunu Onlara güsterirdim!.

Halbuki Abdullah Gül, bir sefersinde acik olarakta söylemisti, Iste, yasa yeterli degil, Degisikler yapilmasi lazim diye.

Ney oldu?.
Imzasini yeniden degistirilmeden altina atti!.

Yasa degistirildimi?.

YOK!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2014, 14:29   #30
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:

-Geziyi ilk 3 gün ben de destekliyordum./ Desteklemedi?

Bu yazdıklarını yandaş medyadan okuyarak mı öğrendin? Yandaş medyada bunlar yazıyor çünkü. Tabi her zamanki gibi çarpıtarak, yalan yanlış.

* * *
Takip edememişsin anlaşılan.. Gezi'yi desteklediğini, hatta çok sevdiği bir öğrencisinin de bu eylemlerin içinde yer aldığını Uğur Dündar'ın yönettiği porgramda açıkladıydı.. Gezide hayatını kaybedenleri yad etti, ailelerine baş sağlığı diledi.. Vs vs..

E.İhsanoğlu'nun katıldığı her toplantıyı, her konuşmasını dinledim. Hiç birini kaçırmadım.. (Daha biraz önce canlı yayında yine konuştu, 3 dilde soruları yanıtladı)

* * *

Şilmdiii eğri oturup doğru konuşalım. Bizler burada klavye başında ahkam kesiyoruz. Hayatımızda, Cumhuriyeti korumak ve kollamak için ne gibi riskler aldık? Hiçbir şey..

Bu uğurda 5 yıl - 6 yıl cezavinde yatanlar var. Kafasını kessen Atatürkçüyüm diye bağıran şahsiyetler bunlar.

O kişiler bile bu seçimi yerinde bulurken, bizim itirazlarımız, beğenmemezliklerimiz şımarıklıktan öte gitmez...

* * *

Emine Ülker Tarhan'ı gösterilseydi? Alacağı oyu söyleyim.. Yüzde 15

Yılmaz Büyükerşen mi gösterilseydi? Alacağı oyu söyleyim Yüzde 20

* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2014, adaya, anketi, cumhurbaşkanlığı, seçim

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler