Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.04.2021, 15:23   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kadın Diye Camiye Almadılar... Ders Gibi Yanıt

Kadın Diye Camiye Almadılar... Ders Gibi Yanıt
İstanbul'da bir camide ilahiyat fakültesi mezunu olduğunu söyleyen bir kadın ve ailesi "Peygamberin hadisi var" denilerek kadın oldukları için camiye alınmadı.

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Mihrimah Sultan Camii olduğu iddia edilen bir camiye
ailesi ile birlikte girmek isteyen genç bir kadın görevli olduğu değerlendirilen erkekler tarafından engellendi..
Kadınların camiye giremeyeceğine yönelik hadis olduğunu savunan erkek şahsa Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen genç bir kadının tepki gösterdiği kameralara yansıdı.

SİZ KİMSİNİZ YA...

Görüntülerde erkek şahsın baş örtülü kadına yönelik "O zaman siz peygamberin hadislerinden çok çok uzaksınız, sen istersen bin 500 tane ilahiyat bitir benim gözümde havasın" şeklinde tepki gösterdiği görülüyor.

"Dini de buna alet edemezsiniz" diye tepki gösteren genç kadın ise "Siz kadınlar camiye giremez diyemezsiniz, hangi hadis, hangi kaynak la ilahe... Kadınlar camiye giremez, kadınlar onu yapamaz, kadınlar bunu yapamaz... Siz kimsiniz ya! Niye biz camide namaz kılamıyoruz ya" diye tepki verdi
Genç kadın güvenlik görevlisinin gelmesinin ardından yanındakiler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Külliye'de 4 Ekim 2018'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla ağırladığı din görevlilerine seslenmiş ve kadınlara camiiyi kapatan zihniyeti eleştirmişti.

Erdoğan “Hâlâ çirkin gelenekleri İslam diye gösteren zihniyetler var. Bundan kurtulmamız lazım. Kadınlar camiye giremez diye hadis mi var? Adeta camilerimiz kadınlara kapatılmış. Biz çocuklarımızın, hanımlarımızın ayaklarını camiye alıştırmamız lazım. Camiler Müslümanların cem olduğu yerlerdir" şeklinde konuşmuştu.

Odatv.com

Eski 30.04.2021, 20:31   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Kadın Diye Camiye Almadılar... Ders Gibi Yanıt

Yalan söylüyorlardır. Sokakta, ''türbanlı olduğum için işediler'' derler, camide ''kadın olduğum için almadılar'' derler.

Hep mağdursunuz zaten..
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.04.2021, 21:36   #3
Rosebud
Müdavim

Bana bu forumdaki bir arkadaş inanmıyorsun ki niye islâm hakkında konuşuyorsun demişti, ben de inanmıyorum ama aklım yerinde, herhalde konuşabilirim demiştim.
Bu da öyle bir konu; ''Tanrı İslâm'ı indirmiş'' herkese göndermiş dolayısıyla Tanrı'ya göre Cami herkesin kutsalı olmalı, Tanrının bile kadına esirgemediği camiyi kadına yasaklamanın, kendisini Tanrı'nın da üzerinde görmekten başka bir anlamı yok, bu hastalıklı olarak kendileri için ürettikleri yapay dini başkalarına dayattıkça deizm de ateizm de tavan yapar.
Sözde, kadına türban özgürlüğü verdiler ama diğer bütün özgürlüklerini tek tek elinden alıyorlar.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 17:28   #4
Canan
Çiçekci kız

Camiye alınmayan kadınla neler konuştuğunu anlattı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mihrimah Sultan Camisi'nde bir kadın ve ailesinin "Peygamberin hadisi var" denilerek kadın oldukları için camiye alınmamasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A Haber'de yayınlanan 'Sahur Vakti' programına konuk oldu. Mihrimah Sultan Camisi'nde namaz kılmak isteyen kadınlara yönelik bir kişinin tavrını değerlendiren Erbaş, şunları kaydetti:

"Ebru Hanım, bir hoca hanım, öğretmen. Olay kendisiyle ilgili değil. Ben kendisine telefon ettim, görüştüm, üzüntümü paylaştım. Onun anlatması şöyle, oradaki itiraz eden beyefendi, zannediyorum bir başka kadın topluluğuna 'Camide sizin ne işiniz var' tarzında karşı çıkınca, Ebru Hanım, diğer hanım kardeşimizi savunmak için devreye girmiş. Yoksa kendisiyle alakalı bir şey değil. Tabii üzüldük, böyle bir olay keşke olmasaydı. Marjinal bir şey. Bizim 90 bin camimiz var. 90 bin camimizde binlerce kadın cemaatimiz var. Biz, camilerimizi kadınlarımızın ibadetine uygun hale getirmek için canla başla gayret ediyoruz."

"KADIN ERKEK AYRIMI OLMAKSINIZ..."

Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaklaşık 30 bin civarında kadın Kur'an kursu öğreticisi ve hocası, 1000 civarında kadın vaizi, 71 ilde kadın müftü yardımcısı bulunduğunu aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Camilerimiz kadın erkek ayrımı olmaksızın herkese açıktır. 90 bin camimizi mümkün olduğunca yani kadın erkek ayrımı yapmadan, çocuk genç-yaşlı ayrımı yapmadan bütün milletimize hizmet eder hale getirmenin gayreti içerisindeyken, marjinal, bir yerden olan bir olayı böyle büyütmek doğrusu bizi üzmüştür. Biz bunun tam tersi için gayret ediyoruz."

Odatv.com

Eski 05.05.2021, 17:54   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kadın ve erkeğin ayrı eğitim almasını isteyenler camiye namaz kılmak için kadını sokar mı? Erkeklerin kıldığı yerde namaz kılan kadın görmedim. Ayrı yerlerde namaz kılıyorlardır. Hatta bazı yobazlar, kadın eğilip kalkınca abdestinin kaçacağını düşünüyor.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 17:58   #6
Tura
Müdavim

Cahil ve ehliyetsiz imamlarla camilerde vaaz, hatta fetva verdiniz. Liyakatsız adamları prof sıfatı ile Ayasofyalara imam atadınız. Yalan yanlış İslamiyeti anlatıp, size inanan saf müslümana hatalı bilgiler verdiniz. Ayrımcılık yaptınız. Kadınları hor gördünüz. Müslümanları cehennem ile gözlerini korkutup, tarikatlara göz yumdunuz. Hatta o tarikatların içinde oldunuz. İslamiyeti işinize gelen gibi yorumladınız.
Sonuç bu işte.
Eski 13.05.2021, 18:04   #7
Antares
Tam Üye

Bunlar daha başlangıç dindar kadınlar olarak bunu siz istediniz. Şimdi istediğiniz yavaş yavaş oluyor.
Keyfini sürün

Tek üzüldüğüm nokta kadın erkek farketmeksizin çağdaş ve medeni insanlarıda karanlığa çektiniz.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
almadılar, camiye, ders, diye, gibi, kadın, yanıt

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler