Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.10.2016, 18:34   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sinan Çetin'in Oğlu Tahliye Oldu

Sinan Çetin'in Oğlu Tahliye Oldu

Mahkeme, Rüzgar Çetin'i 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı ve tahliyesine karar verdi.

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, alkollü araç kullanarak bir polisin şehit olmasına bir polisim ise yaralanmasına neden olmaktan yargılandığı davada tahliye oldu. Mahkeme, Rüzgar Çetin'i 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı ve tahliyesine karar verdi. Rüzgar Çetin yaklaşık 8 ay tutuklu kalmıştı.

Beşiktaş'ta lüks aracıyla polis otosuna çarparak polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün hayatını kaybetmesine, polis memuru Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olan yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Çetin'in "bilinçli taksirle öldürme" suçundan 22.5 yıla kadar hapsini istedi. Mahkeme heyeti ise Rüzgar Çetin'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Karar oy çokluğuyla alınırken, Çetin'in hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye kararı verildi.

MAHKEME HEYETİ DEĞİŞTİ

Hürriyet’in haberine göre; mahkeme heyetinin değiştiği öğrenildi. Kararı yeni heyet verdi. Duruşma salonunda mağdur taraftan kimsenin olmaması dikkat çekti. Celse arası şikayetinden vazgeçen şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi ile kardeşleri de duruşmaya gelmedi. Salonda Rüzgar Çetin'in çok sayıda yakını ve arkadaşı vardı.

MAHKEME BAŞKANI ŞERH KOYDU

Verilen ceza miktarını az bulan mahkeme başkanı, ceza hesaplamasının 10 yıl üzerinden değerlendirilmesini, dolayısıyla artırım yapılarak cezanın 15 yıla çıkacağını ve ceza miktarının göz önüne alınarak tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Ancak 2'ye 1 oy çokluğuyla karar 6 yıl 3 ay olarak belirlendi.

ŞEHİT POLİSİN AİLESİ ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇMİŞTİ

Rüzgar Çetin'in duruşması öncesi, çarptığı otomobilde şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz şikayetinden vazgeçmişti. Oysa Özlem Alagöz, yaklaşık 5 ay önceki açıklamasında “Sinan Çetin'in oğlu olması Rüzgar Çetin olması hiçbir şey değiştirmeyecek. Bu davanın arkasındayız. Şikayetçiyiz. Şikayetimizden vazgeçmeyeceğiz” demişti.

ÇETİN AİLESİNDEN “PARA TEKLİFİ” YAPILDIĞI İDDİASI DOĞRU ÇIKTI

Ayrıca şehit polisin ailesine Çetin ailesinden “para teklifi” yapıldığı gündeme gelmiş ve gazetecilerin “Çetin ailesinden herhangi bir para teklifi yapıldı mı?” sorusuna ise Alagöz, "Herhangi bir teklif yapılmadı. İstemiyoruz, kabul da etmiyoruz. Yapmasınlar da... Taziyelerini de kabul etmiyorum. Bu benim kocamı geri getirmez. Artık hukuki süreç var. Oradan devam edeceğiz" karşılığını vermişti.

Odatv'ye bilgi veren Çetin ailesinin yakınları aileye maddi yardım yapıldığını doğruladı. Bu konuda 6 aydır çalışıldığını aktaran aile yakınları şehit polis eşinin ve çocuklarının "mağdur olmaması için" ve "ailenin acısını dindirmek" amacıyla bu yardımı yaptıklarını savunmuştu.

SEMERCİOĞLU TAHLİYE İSTEMİŞTİ

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu da iki hafta önceki yazısında alkollü araç kullanıp polis aracına çarpan ve bir polisin şehit olmasına neden olan Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’e sahip çıkmıştı. Sosyal medyadan yüzlerce kişi, Rüzgar Çetin’in alkollü olduğu ve 28 ayrı trafik cezası aldığı hatırlatmasında bulunsa da Semercioğlu’nun kaleme aldığı ikinci yazısında geri adım atmaması dikkat çekmişti. Semercioğlu’nun başlattığı “Rüzgar Çetin’e tahliye” tartışması tepki çekmişti.

İDDİANAMEDEN…

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, olay günü saat 01.00 sıralarında, Emre Tetik'in kullandığı polis aracının Beşiktaş'tan Ortaköy'e doğru seyir halinde olduğu ifade ediliyor. Sanık Rüzgar Çetin'in ise aracıyla Ortaköy'den Beşiktaş'a doğru gittiği anlatılan iddianamede, Çırağan Caddesi üzerinde kavşaktaki ışıklara yaklaşıldığında, Çetin'in en sağ şeritten önce orta şeride geçtiği, önündeki aracı sollamak için de ani manevra yaparak karşı şeride geçip, karşıdan gelen maktül ve müştekinin içinde bulunduğu polis aracına çarptığı belirtiliyor.

Rüzgar Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilen iddianamede, sanığın "Bilinçli taksirle 1 kişinin ölümüne, 1 kişinin de yaralanmasına neden olmaktan" 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Odatv.com

Kaydet
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 18:37   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Sinan Çetin'in Oğlu Tahliye Oldu

Özlem Alagöz: Çetin Ailesinden Para Almadım
Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yaptığı kazada hayatını kaybeden polisin eşi Özlem Alagöz "Sinan Çetin'den tek kuruş para almadım" dedi.

Beyaz TV'de canlı yayına bağlanan Alagöz şu ifadeleri kullandı:

"8 aydır süren bir dava var siz de bunu takip ediyorsunuz. Artık çok bunaldım, gücüm kalmadı o yüzden pes ettim. Çocuklarıma konsantre olmam gerekiyordu. Zaten bir baba yokluğunu yaşıyorlar, annenin de psikoloji hat safhada bozuldu.

Çocuklarıma motive olmak istiyorum. Biz bunu dilekçemizde de belirttik, maddi manevi tazminat istemiyoruz. Sadece sigorta yaptırdığınızda, karşı tarafa verilecek bir 330 bin lira para var. Onu alacağım sadece başka da hiçbir şekilde para konusu söz konusu olmadı. Benim de ihtiyacım yok zaten. Bana 'iş bulalım' teklifi etmiştiniz hatırlarsanız, benim ihtiyacım çok maddi olarak herhangi bir şeye"
Kaynak: Özlem Alagöz: Çetin ailesinden para almadım

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 19:00   #3
Efruz
Dost Nâzım

Kardeşimin vefatından sonra çarpan adamı öldürmeyi bile düşündüm. Sırf sinirime hakim olamam diye yolumu değiştirir oldum. Bir de bize dava açmayı düşünmüşlerdi, manevi tazminatmışmışmış...

Türkiye'de cinayet işlersin, ceza almayacağın gibi bir de pişkinlik yapmana izin veren bir sürü yasa bulursun.

Heyet de değişir, para da yedirirsin. Yeter ki nereye yalakalık yapmanız gerektiğini bilin.

Ailesi tabii ki üzülecek, oğulları cinayet işlemiş. Davanın bu hale geleceğini bile bile nasıl şikayetini çekersin. Türkiye yahu burası, kamu davasının neresine güvenirsin ki.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

5 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 19:58   #4
alkanaga
Uzman Üye

Bence vicdanı olan her insan bir şeyleri sorgulamaya başlamştır...
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 21:51   #5
Basakca
Müdavim

Bu çocuğu hatırladınız mı?
16 yaşındayken baklava çaldığı için hapise böyle gitti, 6 yıl yattı.
Tam 6 yıl.
Aynı yargı bugün Rüzgar Çetin'i serbest bıraktı.
Siz de hatırlayın istedim.

5 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 22:23   #6
Gülümsün
Yönetici

Fakirsen 16 yıl yersin. Zenginsen ve katilsen özgürsün. İşte ülkemizin adaleti.
Eski 04.10.2016, 22:30   #7
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Yazık adaletin olmadığını biliyordukta bu kadar kör göze parmak,

Kaza anı kamerada

www.youtube.com/watch?v=0Tk2iKMDFiI

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2016, 22:33   #8
nurideniz34
Uzman Üye

Satılmış ana babaya yazıklar olsun...
Eski 04.10.2016, 23:12   #9
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.10.2016, 00:00   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Para istemiyormuş ama 330 bin lirayı alacakmış!

Sigortadan 330 bin lira! Bir de davadan vaz geçmek için alacağı ama ifşa edemediği kim bilir ne kadar para var...

Tabi biz salağız ya!... İnanmış gibi yapalım!

Bir de bu memleketin eski bir belediye başkanı vardı. Bu adamın oğlu,16 yaşında ve ehliyetsiz iken babasının mercedesiyle çok ünlü bir bayan sanatçıya kırmızı ışıkta aşırı hızla geçerken çarpıp ölümüne neden olmuştu. O da hemen yırtmıştı...
Alıntı:
8 aydır süren bir dava var siz de bunu takip ediyorsunuz. Artık çok bunaldım, gücüm kalmadı o yüzden pes ettim. Çocuklarıma konsantre olmam gerekiyordu. Zaten bir baba yokluğunu yaşıyorlar, annenin de psikoloji hat safhada bozuldu.
Duyan da mahkeme kapısında uyuyor sanacak. Mazerete bakın yahu.

Ölene o üzülmüyorsa, ben niye üzüleyim.

Para daha tatlı... Alacağı paralar ile neler yapacağının hayalini kuruyordur şimdi.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ã‡etinin, Çetinin, oäŸlu, oğlu, oldu, sinan, tahliye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler