Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Duygularımız

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.09.2010, 01:18   #1
OperiKızı
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İçeriği "İYİ Kİ" Olan Hiçbir "KEŞKE" Yoktur

Hadi her şeyi bir kenara bırak bir mum yak kapat gözlerini ve bütün “keşke”lerinle yüzleş bugün.
Hayatın sana küstüğü anları düşün ve onlara neden olan “keşke”lerini.

Hadi yüzleş yüzleş ki; her “keşke” yi bir “iyiki” ile sıvayabilesin,yüzleş ki yarın “ben bugün yeniden doğdum”diyebilesin.

Yaşamın senden aldıklarını senin ondan çaldıklarını her şeyden öte yaşadıklarını düşün, her “keşke”nin yerine bir iyi koy.

Yaşadığın anlara ve anları böl yıllara, hadi “keşke”lerini say, senin için yüzlerce “keşke”nin karşısına bir “iyiki” koy yaşanan anlara inat, hadi tart ve düşün hangisi ağır diye...

Ne çok şey almıştır zaman ve ne çok şeyi tüketmiştir farkına varmadan insan, en çok kaybettiği değerler için ağlar ve en çok yitik zamanlarda bıraktığımız “keşke”leri yaşarız ömrümüzde. Ne çoktur dilimizdeki yeri ne çok anlam saklarız bu tek kelimede, ne büyük bir sırdır yüreğimizde son nefese kadar taşımamız gereken peki ya “iyiki” saklamak zorunda olmadığımız en karanlık gecede bile bize ışık olan, herkesle paylaştığımız kaç tane “iyiki” var hayatımızda?
Sen her gece mumlar yakarsın ve ağlarsın en saf yanınla.

Ama “keşke”ler yapışır yakana.

Bir tünel olmalıdır hayatın karanlığında, ışığa uzanan bir dehliz ne kadar yakındır oysa beklenen ışık görürsün, ama yaklaştıkça kaybolur hayattaki “keşke”lerin gölgesinde.Bütün renkler yitirir anlamını,bütün anlamlar kaybolur kendini en mutlu hissettiğin anda bile bir “keşke”çıkar karşına seni umutsuzluğa sürükleyen.

İçeriği “iyi”ki olan hiçbir “keşke” yoktur.

Hadi her şeyi bir kenara bırak bütün “keşke”lerin karşısına tek bir tane “iyi ki”koy, kapat gözlerini ve düşün “keşke”ler ıslıkla “iyiki”ler yumrukla yıkılır unutma.

Hadi “iyiki” askerlerinle bir ordu kur kendine.

Bütün “keşke”lere savaş aç, pusuya düşür onları,denizden geçemiyorsan,karadan yürüt gemilerini. Kavgada namertlik yoktur, unutma varsın senin için kalleş desinler,sırtından kurşunla onları, sonra bir darağacı kur yüreğinde, geri kalan bütün “keşke”leri idamla yargıla ve as,yürü ardında bakmadan,başın dik olsun,muhteşem bir savaş kazanmış muzaffer bir komutan edasıyla yürü,adımların hiç tereddüt etmesin “iyiki” lere giderken.

“Zorbalar görünüşte galiptir” unutma.

Çünkü keşkeler yok artık, yokuş yok,viraj yok artık, ömrünün her karesini dilediğin renge boyayabileceğin bir yol var önünde hep “iyi ki”lere uzanan, hep “iyi”lerin olduğu, boya dilediğince boya,

her umut ayrı bir renk,her hayal bir desendir avuçlarında unutma.

Yaşam bir düş değildir,hangi rüyayı görmek istiyorsan onu hayal edersin ve kapatırsın gözlerini,bırak hayat bütün “keşke” yapraklarını döksün takviminden, dünün hükmü dünde kalmıştır çünkü.

Tek kural vardır yaşamda “DÜŞÜN İNAN BAŞAR”

Hadi her şeyi bir kenara bırak.

Bir mum yak, birleştir kirpiklerini ve yeniden öğret gözlerine “iyiki”leri görmeyi.

Eline bir sözlük al, önce KEŞKE sonra İYİ kelimelerinin anlamına bak, hadi karar ver, hangisi daha hoş geliyorsa kulağına yarın sabah onları kat hayatına olur mu?

Alıntı
Üzülmüyorum..
Çünkü hayatımdan çıkan hiç kimsenin hayatımda yeri yok.
Düşünüyorum da değersizlere bu satırlar bile çok.
9 Üyemiz OperiKızı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.09.2010, 01:23   #2
**EMEL**
Müdavim

Standart Cevap: İçeriği "İYİ Kİ" Olan Hiçbir "KEŞKE" Yoktur

Perikız resimli şiir değil bu oyüzden taşıdım konunu...

Hemen hemen her konu için uygun yerimiz vardır iyi bak...

Paylaşım için teşekkürler ...
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

**EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 24.09.2010, 01:13   #3
OperiKızı
Üye

Teşekkürler
acemilik işte
Üzülmüyorum..
Çünkü hayatımdan çıkan hiç kimsenin hayatımda yeri yok.
Düşünüyorum da değersizlere bu satırlar bile çok.
Eski 25.09.2010, 00:44   #4
cengaver
Yeni Üye

Eline bir sözlük al, önce KEŞKE sonra İYİ kelimelerinin anlamına bak, hadi karar ver, hangisi daha hoş geliyorsa kulağına yarın sabah onları kat hayatına olur mu?

cengaver'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hiçbir, içeriği, iyi ki, keşke, olan, yoktur, İçeriği, İyİ kİ

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)