Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.09.2015, 22:28   #11
Subutay
Eflamor

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Demek ki biz Avrupalılardan çok daha insancılız ki öyleyiz ama bunları bir kampta toplamak yerine şehirlere dağıtma'nın sonuçları yaşanıyor.Bu ülke zaten zengin değil ve işsizlik diz boyu!Her acıdığımız gelsin mi?Bunun sonu var mı?
İnsan olmayı ırka bağlıyorsanız, gelen suriyeli değil avrupalı olsaydı ses çıkarmaycaktınız anlamına gelir. Ki ben berbat siyaseti insanlıktan üstün görmüyorum.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendi halkı ve gelen mültecilere çok rahat bakacak durumu vardır. Toplanan vergiler hakkaniyetiyle millet hizmetine harcansa bile yeter. Bırakın çerez parası diye harcanan milyar dolarları saymıyorum bile.

Ama asıl üzücü olan o insanlardan bahsederken bir sokak köpeğinden bile daha değersizleştirerek cümleler kurmaktır.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
6 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.09.2015, 22:33   #12
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
İnsan olmayı ırka bağlıyorsanız, gelen suriyeli değil avrupalı olsaydı ses çıkarmaycaktınız anlamına gelir. Ki ben berbat siyaseti insanlıktan üstün görmüyorum.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendi halkı ve gelen mültecilere çok rahat bakacak durumu vardır. Toplanan vergiler hakkaniyetiyle millet hizmetine harcansa bile yeter. Bırakın çerez parası diye harcanan milyar dolarları saymıyorum bile.

Ama asıl üzücü olan o insanlardan bahsederken bir sokak köpeğinden bile daha değersizleştirerek cümleler kurmaktır.
İnsan olmayı ırka bağlayan birisi değilim ve hiç olmadım.Avruplalıları da çok sevdiğim söylenemez.Şahsıma söylüyorsanız kimseyi değersizleştirecek cümleler kurmadım.

Henüz çok zengin bir ülke değiliz dedim ve bakacak paramız da yok;ortalama gelir düzeyi henüz çok düşük seviyede.Eğer dediğinize göre çok zenginsek o zaman tüm orta-doğuyu burada toplayalım,nasıl olsa kardeşiz!
Eski 28.09.2015, 22:39   #13
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
İnsan olmayı ırka bağlayan birisi değilim ve hiç olmadım.Avruplalıları da çok sevdiğim söylenemez.Şahsıma söylüyorsanız kimseyi değersizleştirecek cümleler kurmadım.

Henüz çok zengin bir ülke değiliz dedim ve bakacak paramız da yok;ortalama gelir düzeyi henüz çok düşük seviyede.Eğer dediğinize göre çok zenginsek o zaman tüm orta-doğuyu burada toplayalım,nasıl olsa kardeşiz!

Cümlelerim şahsa yönelik değildir.

Diyanet işleri başkanının altına milyon tl lik araba, devlete 600 milyon liralık arabalar, milyarlık saraylar, milyon dolarlık özel uçakların havada uçuştuğu bir devletimiz var. Neden zengin olmadığımızı düşünüyorsunuz ?

Kardeşlik olarak ne ümmetçilik nede ırkçılık kapitalist dünyada geçerli değildir. O zaman suudi arabistanda toplansın. Suriye bizim sınır komşumuz orada savaştan kaçan insanların sığındığı bir ülkeyiz şu anda.

Siz hiç savaş yaşadınız mı ? Yada gözünüzün önünde bombalanan bir şehirde ki çocukları gördünüz mü ? Konuyu bütün orta doğuya bağlayıp sıyrılmayın. Bu mültecileri kabul etmek devletin kararıysa devlet sorumluluğunu yerine getirmek zorunda.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
8 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.09.2015, 22:48   #14
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Cümlelerim şahsa yönelik değildir.

Diyanet işleri başkanının altına milyon tl lik araba, devlete 600 milyon liralık arabalar, milyarlık saraylar, milyon dolarlık özel uçakların havada uçuştuğu bir devletimiz var. Neden zengin olmadığımızı düşünüyorsunuz ?

Kardeşlik olarak ne ümmetçilik nede ırkçılık kapitalist dünyada geçerli değildir. O zaman suudi arabistanda toplansın. Suriye bizim sınır komşumuz orada savaştan kaçan insanların sığındığı bir ülkeyiz şu anda.

Siz hiç savaş yaşadınız mı ? Yada gözünüzün önünde bombalanan bir şehirde ki çocukları gördünüz mü ? Konuyu bütün orta doğuya bağlayıp sıyrılmayın. Bu mültecileri kabul etmek devletin kararıysa devlet sorumluluğunu yerine getirmek zorunda.
Bazı noktalarda size katılırım.Ama zengin olmadığımız sadece bu döneme ait bir olgu değil,çok eski tarihlerden gelen bir gerçektir.Hiç bir zaman zengin bir ülke olmadık.Olduysak söyleyin!..

Kardeşlik konusuna gelirsek;bu ülke'nin Halkı'nın önemli bir kısmı ve idare edenlerin nazarında kardeşlik tamamen ümmi'dir.Hah işte konu'nun tam üstüne bastık; sevgili dostlarımız neden bu konuda bizim kadar hevesli değiller?Hani hepimiz kardeştik?

Hayır savaş yaşamadım,umarım bu ülke bu kafayla yaşamaz!

Bu arada hükümetlerin kararları da her zaman doğru değildir.
Eski 28.09.2015, 22:48   #15
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

İyi de @Subutay

Güzel diyorsun tabiki de darda kalan insanlara yardım etmek güzel.

Ama hep Türkiye neden?

Suriyelilere vatandaşlık vermek niye.

Hepsi oy uğruna.

Köyden kente göçler başladığında taşı toprağı altın diye akın akın geldiler büyük şehirlere bizim insanlarımız.

Sonuç sefalet.

Bu mudurr?

Hem kendileri mutsuz,hem de büyük şehiri yaşanmaz hale getirdikleri için o ilin insanları mutsuz.

7 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.09.2015, 23:05   #16
ReaL
Deniz Sevengillerden

Bir zamanlar Almanya seçerek binlerce Türk işçi aldıydı. Dikkat edin seçerek. Seçmesine rağmen yine de Türk işçileri Almanya'ya uzun süre uyum sağlayamadı. İstenmeyen insanlar ilan edildi.

Buradan yola çıkarak, Suriyelilerin bir kısmı ülkesindeki savaş bitsede burada kalacak. Uyum sağlaması çok zor görünüyor. Başka dünyaların insanları. Zaten okumuş, görgülü olanlar Türkiye'de değil. Türkiye'ye gelenler gariban kısımları. Bu gariban insanların zerre kadar suçu yok. Eğitimleri bu kadar. Bu olabilecekleri düşünmeyen, öngörüleri zayıf olan siyasileri sorgulamak lazım.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.09.2015, 23:08   #17
Zeynep
Üye

Her "ama"nızdan sonra kurduğunuz cümleler binlerce insanın hayatı üzerinedir. Her türlü siyasi ideolojiden önce insanlık gelmelidir. Bu hükümet kendi yandaşından başka kimi neyi düşündü de bu insanları düşünsün. En azından bu konuda yorum yaparken insan hayatından bahsettiğimizi unutmayalım.Biraz empatiden kimse zarar görmez.
Eski 28.09.2015, 23:10   #18
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Bir zamanlar Almanya seçerek binlerce Türk işçi aldıydı. Dikkat edin seçerek. Seçmesine rağmen yine de Türk işçileri Almanya'ya uzun süre uyum sağlayamadı. İstenmeyen insanlar ilan edildi.

Buradan yola çıkarak, Suriyelilerin bir kısmı ülkesindeki savaş bitsede burada kalacak. Uyum sağlaması çok zor görünüyor. Başka dünyaların insanları. Zaten okumuş, görgülü olanlar Türkiye'de değil. Türkiye'ye gelenler gariban kısımları. bu gariban insanların zerre kadar suçu yok. Eğitimleri bu kadar. Bu olabilecekleri düşünmeyen, öngörüleri zayıf olan siyasileri sorgulamak lazım.
Tamamen katılıyorum size.O insanların hali içler acısı.Geçenlerde evime yakın bir yerden dondurma almak istemiştim.Hemen yanımda iki Suriyeli çocuk peydah oldu ve onlar da istediler.Böyle bir şeye dayanmak mümkün mü?İki külah'da onlara aldım.İnsancıl olmak çok güzel bir şey ama her şeyin bir sınırı olmalı.Mevlanacılık bu devirde pek sökmüyor!
Eski 28.09.2015, 23:10   #19
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Bazen metroda görüyorum Suriye'li ailesini ve çocuklarını.

O çocuklara içim parçalıyor.Ne de güzeller.

Sonuçta çocuklar,çocukkkk.

Elleri yüzleri pislik içinde.

Yarı aç yarı toklar.

Eeee bizim milletimiz de duygusal.

Besleriz diye mi düşünüyorlar.

O çocukların günahı yok,masumlar,hatta melakeler.
8 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.09.2015, 23:15   #20
Cem1907
Uzman Üye

Pekii netice nedir şimdi?Hadi Denizli ağzıyla konuşayım!

N'olcek şincik gari?

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
arapköy, oldu, yeşilköy

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)