Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.03.2013, 23:44   #31
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Cemaat bütün hastanelere Kuran kursu açacak!

Bu denilenler hemen yapılmaz zaten.. Önce söylentisi gerekir.. Millet üzerinde konuşa konuşa alışır, alıştırılır, sonra pat diye gerçekleştirilir..

Hatırlayın.. Başbakan aylar önce dinine bağlı gençler yetiştireceğiz dediydi.. Günlerce konuşuldu. Sonra bir bakıldı ki, meğer eğitim sistemi değiştirilecekmiş.. Ve Alıştırıla alıştırıla 4+4+4 sistemine geçildi..

* * *

Avrupa'nın herhangi bir ülkesinin kilise sayısına bakın, bir de ülkemizdeki camii sayısına. Camiiler cumadan cumaya doluyor. Bir hafta boyunca adeta bomboş. ama okullarda her sınıf 60-70 kişi, çocuklar kucak kucağa oturuyor..

* * *

Zamanında İtalya'nın Messina şehrine gittiydim, koca liman kentinde bir tane kilise vardı o kadar..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.03.2013, 23:51   #32
FaRoCK
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
O sizin dediğiniz Protestan ve katolik kilisesine bağlı olan hastaneler için geçerlidir.

Hem o ufak dua odalarında kimseye latince kurs verilmiyor. Ayrıca Avrupayı Türkiye ile karşılaştırmak bu konuda çok yanlış olur. Orada bizdeki gibi din dendiğinde kimse içten pazarlıklı olarak yaklaşmıyor din konusuna.

Yazınızın bu kısmında da çelişki içindesiniz.

Bir yandan sanki Cumhuriyet'in miadı doldu, değişime göre yeni ilkeler belirlenir gibi bir yorum getirirken, bir yandan da osmanlı zamanında batının ilerlemesi, fikir açılımı osmanlıya aykırı gelmişti ve batıdan geri kalmıştı diyorsunuz. Sonra da hastanelerde kuran ve osmanlıca kurslarını savunuyorsunuz.

Benim bir şeyi savunduğum yok. Sadece hastanelerde böyle bir şeyin olmasının sakıncası olmayacağını ifade etmeye çalıştım. Olsa da olur, olmasa da olur.
Ayrıca benim çeliştiğim bir şey yok. Siz olaya taraflı bakıyorsunuz. Bir kişinin bir dil öğrenmesini o ülkeyi geri bıraktığını düşünüyorsanız bu sizin görüşünüzdür.
O'nuda başka severim.
İnkar etmem varlığını,
Ben de meşgul ettiğin yeri kopartır, ''eksik yaşarım''.
Bir daha aynı yerden sevmem kimseyi."
FaRoCK'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.03.2013, 00:00   #33
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Hangi dili hangi arada öğreneceksin anlamadım.

Hastaneye ziyarete gidiyorsun veya refakatçi kalıyorsun ve o süre zarfında dil öğreneceksin he?

O yaşa gelene kadar dinini öğrenme, dil öğrenme, bunun için vakit ayırama ve hastaneye işin düştü mü, boş vaktim var ben 2 hatim indirip, 1-2 dil öğreneyim diyenler de var demek bu ülkede...

Ben 19 yılda almancanın kafasını gözünü yardım, bu da benim ayıbım olsun valla.

Real, Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde Diyanet bütçesi benzeri bir bütçe de yoktur. Kilise vergisi vardır ve insanlar maaşlarından istemezse bu vergiyi ödemez. Yani kilise sayısı devletin din empoze etmeye çalışmasıyla doğru orantılı olarak bir artış göstermez o ülkelerde.

Dip not olarak vermek istedim...

6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.03.2013, 00:17   #34
FaRoCK
Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Hangi dili hangi arada öğreneceksin anlamadım.

Hastaneye ziyarete gidiyorsun veya refakatçi kalıyorsun ve o süre zarfında dil öğreneceksin he?

O yaşa gelene kadar dinini öğrenme, dil öğrenme, bunun için vakit ayırama ve hastaneye işin düştü mü, boş vaktim var ben 2 hatim indirip, 1-2 dil öğreneyim diyenler de var demek bu ülkede...

Ben 19 yılda almancanın kafasını gözünü yardım, bu da benim ayıbım olsun valla.

Real, Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde Diyanet bütçesi benzeri bir bütçe de yoktur. Kilise vergisi vardır ve insanlar maaşlarından istemezse bu vergiyi ödemez. Yani kilise sayısı devletin din empoze etmeye çalışmasıyla doğru orantılı olarak bir artış göstermez o ülkelerde.

Dip not olarak vermek istedim...

Dil konusunu arkadaş gündeme getirdiği için ona hitaben cevap verdim. Yoksa bir haftada dil öğrenecek kimse yoktur. Lakin bir söz vardır. ''bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum'' diye. Bir kelime, bir kelimedir. Ayrıca dil öğrenme konusunda takındığınız alaycı konuşmanızda bir insan kaç dil bilirse bilsin kibirdir.
O'nuda başka severim.
İnkar etmem varlığını,
Ben de meşgul ettiğin yeri kopartır, ''eksik yaşarım''.
Bir daha aynı yerden sevmem kimseyi."
FaRoCK'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.03.2013, 00:17   #35
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jazz Mesajı göster
Bizim oralarda "bok yemenin arapçası" diye eski bir tabir var,
Bende sadece bizim oralarda söylenir biliyordum, hayret
Eski 02.03.2013, 00:23   #36
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi FaRoCK Mesajı göster
Dil konusunu arkadaş gündeme getirdiği için ona hitaben cevap verdim. Yoksa bir haftada dil öğrenecek kimse yoktur. Lakin bir söz vardır. ''bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum'' diye. Bir kelime, bir kelimedir. Ayrıca dil öğrenme konusunda takındığınız alaycı konuşmanızda bir insan kaç dil bilirse bilsin kibirdir.
Hangi konuya yazdığını merak etmiyor musun? ilk mesajdaki yazıyı bir oku bakalım Kuran'ın yanında ayrıca ne öğretmek istiyorlarmış? Arkadaş gündeme getirmedi dil konusunu, konuyu gündeme getirenler bilmem ne tarikatı mensupları.

Son satırını da çözemedim. Hangi kibirden bahsediyorsun? 19 yılda bir dili öğrenemediğini söylediğim kişi kendimim. Bu zannederim kibirden çok kendimle dalga geçmeye örnek olur.

Neyse... Sen önce okuduklarını anlamaya çalış ondan sonra gerekirse yazmaya devam ederiz.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.03.2013, 00:23   #37
ala'turka
Yasaklı Üye

Standart Cevap: Cemaat Bütün Hastanelere Kur'an Kursu Açacak!

Hastenelerdeki mescidler çok bakımsız ve kuytu yerlerde
Bir çeki düzen verilmesi gerekir,
lakin kuran kursu açmaya hiç gerek yok,
kuran öğrenmek isteyene o kadar alternatif varki, hastanelere varana kadar hiç gerekmez
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.03.2013, 00:57   #38
CadII
Hotantu Kabilesinden

Bu tür yaklaşımlar beni dinden soğutuyor arkadaş Bu ülkede, insanları sömürme aracı oldu çıktı din Ateist yapacak bunlar beni he

H.
7 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.03.2013, 01:02   #39
Basakca
Müdavim

Çok lazımdı ya açsınlar.

Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye soran yok nasıl olsa.

Şu anda hastanelerin çoğu hangi cemaat destekli olarak işletiliyor biliyoruz. Nasıl olsa her istediklerini yaptırıyorlar. Her dümen onların isteği doğrultusunda döndürülüyor.

Hastalara ve refekatçılara tüm bunlar yol su elektrik olarak faturalanacaktır.

Her şey nasıl olsa din adına. Kesinlikle kasa adına değildir.

Belki ileride parselledikleri cennetten birer hisse verirler sevabına.

Nasıl olsa hepiciğimiz din kardeşi değilmiyiz.

Seferoğulları ile Tellioğulları gibi hamamda da sarmaları yutarken birbirilerinin de ağzını yırtarlar.

Tüm bunlar ileri ve küresel demokarsisinin gerekliliğidir. Amin deyin yeter.

İşinize gelmesede ananızı da alın gidin.

Köy köpeksiz baylar bayanlarrrr...

7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.03.2013, 01:31   #40
Kartal
Müdavim

Zaten amaçlarını anlamak için aptal olmak lazım,Başakça güzel yamış,değirmenin suyu nereden diye,işte o değirmene su taşıyanlarında söz hakkı,değirmenden faydalananlarda daha fazladır.Ortalık imam kaynıyor,o kişilere dini alet ederek,bizlerin paralarını peşkeş çekmek,diğer bir nedende din ile gerçek iman sahiplerini baskı altında,kontrol altında tutmak,o iman sahipleride kemale erip bir uyanırsa vay hallerine,zaten bunun bilinci ve korkusu ile yaşıyorlar.

Bu memlekette,üniversite bitirmiş,hayata atılacak,yuva kuracak gençlerimizle dolu, tabi önce iş bulması lazım varmı iş?

Türkiye'de 46 milyon kişi açlık sınırının altında yaşıyor?

Hangi vicdan sahibi,bunlar varken,yapılmak istenen mantıksızlığa onay verir.Dinimizde birde helalleşmek vardır.Ben helal etmiyorum arkadaş,yiyen hazmedebiliyorsa yesin.
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açacak, bütün, cemaat, hastanelere, kuran, kursu, osmanlıca

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler