Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.09.2023, 11:44   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Diploma verirken üniversiteli, indirim yaparken değil! Öğrenciler isyanda…

Diploma verirken üniversiteli, indirim yaparken değil! Öğrenciler isyanda…

Erdoğan'ın dünkü açıklaması sonrası üniversiteyi açıköğretimden okuyanlara "vergisiz telefon ve bilgisayar" kapısı kapandı. Yılda en az iki kez harç ödeyen, sınavlara giren ve diploma alan milyonlarca öğrenci, konu indirime gelince "üniversiteli" sayılmadı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerine verilecek cep telefonu ve bilgisayar desteğinin detaylarını duyurdu.

ERDOĞAN HÜSRANA UĞRATTI

Aylardır “üniversite öğrencilerine vergisiz telefon” adı altında lanse edilen vaat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü açıklaması sonrası milyonlarca açıköğretim öğrencisini hüsrana uğrattı.

Erdoğan’ın “Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz” cümlesiyle, üniversiteyi açıktan okuyanlara “vergisiz telefon ve bilgisayar desteği” kapısı kapanmış oldu.

VERGİSİZ TELEFONDAN KİMLER YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü konuşmasında şunları söylemişti:

– Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Üniversiteli gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar cihaz desteği vereceğiz.

– Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız. Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecek.

AÇIKÖĞRETİMLİLER YETİM Mİ?

Erdoğan’ın açıklaması sonrası sosyal medyada yapılan tepkili paylaşımlar şöyle:

– Uzaktan okuyan açıköğretimliler bu ülkenin yetim okuyanları mı? Örgün ikinci eğitim ile açıköğretimin ne farkı var? O zaman toptan kaldırın bu açıköğretim sistemini. O kadar gereksiz bir kurum ise…

– Önce açıköğretim öğrencileri de alacak dediler, şimdi sadece örgün diyolar. Nereden baksan rezalet…

ONLAR DA GENÇ

– Açıköğretim okuyanlar da öğrenci değil mi?

– Açıkögretim öğrencileri yine mi unutuldu?

– Açıköğretim öğrencileri bir bardak soğuk su içebilir.

– İmkanları yeterli olmadığı için örgün okumayan açıköğretim okuyan üniversite öğrencilerini de kapsaması lazım, onlar da genç.

TECİL VAR, MEMURİYET VAR, YÜKSELME VAR, TELEFON YOK!

– Açıköğretim öğrencisine indirimli akbil verip, askerliğini tecil edeceksin, memur olurken mezuniyeti yeterli olacak. Açıköğretim mezuniyetiyle görevde yükselebilecek ama dandik bir telefon almak istediğinde yok diyeceksin…

https://www-sozcu-com-tr.cdn.ampproj...nda-7813798%2F
Eski 27.09.2023, 12:36   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Diploma verirken üniversiteli, indirim yaparken değil! Öğrenciler is

AKEPE hangi sözünü tuttu´ki?.

Secimlerde Bol Keseden Vaat, Secimlerden sonra Aldatildiniz!.

Sadece Yandaslarinin Vergi Af´ini silme Sözünü tuttu, Satafatli Masalarin, VIP Umreleri sözü tuttu!.

Ne demisti birisi?.

Su Yüklü Vergi Af´i alanlardan?.

Onlari Becerecez!.

5 Seneligine Sandalyesini Garantiye almis, önümüzdeki 5 Sene Oylarini verenleri becerecekler!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 27.09.2023, 17:49   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Diploma verirken üniversiteli, indirim yaparken değil! Öğrenciler is

Benim bilgisayarımın özellikleri bile şuanda satılan 9 500'lük bilgisayarlardan daha iyidir. Piyasa da 9500 altında bulabilirsen, anne telefonu bilgisayarı gibidir.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
değil, diploma, indirim, isyanda…, öğrenciler, üniversiteli, verirken, yaparken

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)