Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.04.2021, 13:09   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ayasofya İmamı Boynukalın Görevden 'ayrıldı'

Ayasofya İmamı Boynukalın Görevden 'ayrıldı'

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle tartışmalara neden olan Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesi'ne geri döndü. Boynukalın'ın, görevi 'kendi isteğiyle' bıraktığı öne sürüldü.

Mehmet Boynukalın, 24 Temmuz 2020'de yeniden cami statüsü almasının ardından Ayasofya Camii'nde göreve atanmıştı.

Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki görevine geri döndü.

Daha önce ilahiyat fakültesinde öğretim görevlisi olan Boynukalın'ın Ayasofya Camii'ndeki imamlık görevinden kendi isteğiyle ayrıldığı iddia edildi. AA'nın haberine göre Boynukalın'ın 'görevden ayrılma' talebine olumlu yanıt verildi.

Boynukalın son olarak dün akşam Twitter'dan, 'Başkomutan Erdoğan' paylaşımı yapmıştı.

POLEMİKLERİN ODAĞINDA YER ALDI

Boynukalın, siyasi konulardaki tweetleri nedeniyle tepkilere neden olmuş, AK Parti içinden de eleştiriler almıştı. Kadın cinayetlerinden laikliğe, ekonomiden siyasete kadar her konuda açıklama yapan Boynukalın'a, AK Parti Halkla İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı Özlem Zengin “Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum” eleştirisinde bulunmuştu.

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan da "Sn. Mehmet Boynukalın Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte!" uyarısında bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Eski 08.04.2021, 13:14   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Ayasofya İmamı Boynukalın Görevden 'ayrıldı'

Ayasofya İmamını 'Başkomutan Erdoğan' Tweeti de Kurtaramadı!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın, imamlık görevi son buldu. Boynukalın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki akademik görevine geri döndü.

Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, imamlık görevini bıraktı. Boynukalın'ın kendi isteğiyle görevinden ayrıldığı ileri sürüldü.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla siyasete soyunduğu iddia edilen Ayasofya’nın baş imamı Mehmet Boynukalın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki akademik görevine geri döndü.

Boynukalın, Twitter hesabı üzerinden 'Başkomutan Erdoğan' etiketiyle paylaşımda bulunmuştu.

AÇIKLAMALARI AKP İÇİNDE TARTIŞMA YARATMIŞTI

Boynukalın, görevine atanmasının ardından siyaset ve ekonomiye dair söylemleriyle gündeme gelmişti.

“Anayasa'da İslam olsun”, “Kur'an-ı Kerim aileyi yönetim hakkını erkeğe vermiştir” açıklamaları tepki çeken Boynukalın, Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı kararıyla İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılması sonrası, "İstanbul sözleşmesi kaldırılmış. Hamdolsun. Allah razı olsun. Haklı ve güçlü insan = Haklı ve güçlü Türkiye" paylaşımında bulunmuştu.

Öte yandan Boynukalın, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile de bir tartışma yaşamıştı. Özlem Zengin’in “Kadın cinayetleri vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan sloganik madye propagandasıdır" sözlerini, “Bu açıklamalar siyasetin yükünü artıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum” diyerek eleştirmesine karşın Boynukalın, Kur'an'ın yönetim hakkını erkeğe verdiğini belirterek, "Bizim amacımız bunun iş işten geçmeden anlaşılması" demişti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek de Boynukalın'a ilişkin olarak, "Ayasofya'nın kültürümüz ve tarihimizde ayrı bir önemi var. Burada görev yapanların birleştirici ve kaynaştırıcı olması, söylediğine ve söyleyeceğine daha fazla dikkat etmesi gerekir" yorumunu yapmıştı.

Boynukalın’a en son iktidar partisinin bir diğer grup başkanvekili Bülent Turan’dan “Sayın Mehmet Boynukalın, Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil,kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” şeklinde bir uyarı gelmişti.

KAYNAK

Eski 08.04.2021, 13:27   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Neyse en azından instagramdan açıklamamış istifasını.

Hazret kendi istiği ile istifa etmiş (hı hı oldu, yedik)...

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.2021, 18:26   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Yobazlar üniversitesi boş beleş takımına geri dönmüş. Böyle kişilerin görevine son verilip başka yere atanması beni daha çok rahatsız ediyor. Sonunda mevkileri yükseliyor.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ayasofya, ayrıldı, boynukalın, görevden, imamı, İmamı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)