Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.09.2017, 21:29   #1
Gülümsün
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sebze Yiyen Erkekler Daha Güzel Kokuyor

Sebze Yiyen Erkekler Daha Güzel Kokuyor

Erkeklerin yedikleri şeyler vücutlarının nasıl kokacağını belirliyor.

Diyetisyen Emre Uzun, erkeklerin yaptığı diyetin vücut kokularını etkilediğini, bu kokunun da kadınlar üzerinde farklı etkilere yol açtığını belirtti. Emre Uzun, erkeklerin kadınlara daha çekici görünmek için egzersizin yanı sıra diyete de yöneldiğini ve bu çabaların da erkeklerin dış görünüşleri üzerinde etkili olduğunu dile getirdikten sonra farklı bir gerçeğe dikkat çekti: "Burun, kalbe açılan gerçek bir pencere… Dolayısıyla bir erkek ne kadar bakımlı, fit vs. olursa olsun, kadını asıl kokusuyla etkiliyor. Erkeğin yaptığı diyet de bu koku üzerinde ciddi bir etkiye sahip.”

43 erkek, 9 kadın ve 242 farklı gıda!

Yapılan bir araştırmada, önce 43 erkek ve 9 kadın, bir deney grubuna dâhil edildi. Erkeklerden, günlük giysilerinin altına 24 saat boyunca düz, pamuklu birer tişört giymeleri istendi. Söz konusu 24 saat boyunca aromalı, kokulu, baharatlı yiyeceklerden kaçınmaları ve tişört üzerlerindeyken en az bir saat sürecek bir egzersiz seansına katılmaları istendi. İşlem tamamlandıktan sonra, erkeklerin giydiği tişörtler toplandı ve derin dondurucuya kondu. Bu arada erkek deneklerin her birine beslenme alışkanlıklarıyla ilgili ayrıntılı bir anket yapıldı ve son bir yıl içinde, önceden belirlenmiş 242 gıdadan en sık yediklerini işaretlemeleri istendi. Bu gıda maddeleri arasında da meyveler, sebzeler, et, deniz mahsulleri, yumurta, bitkisel yağlar, iç yağı, karbonhidratlar vb. gruplar yer alıyordu.

Kadınların hoş bulduğu erkek kokusu!

Daha sonra tişörtler derin dondurucudan çıkarıldı ve 9 gönüllü kadından bu tişörtleri koklaması istendi. Sonuç çarpıcıydı: Kadınlar çoğunlukla rafine edilmiş gıdalar ve karbonhidratlarla beslenen erkeklerin kokusunu itici bulmuştu. Onun yerine ağırlıklı olarak meyve ve sebze ile beslenen erkeklerin vücut kokusunu tercih etmişlerdi. Farklı bir ifadeyle, daha fazla sebze, meyve yiyip doğal beslenen erkeklerin kokusu kadınlara daha hoş geliyordu…Bu araştırma, beslenme ve vücut kokusu arasındaki bağlantıyı ortaya koyan ilk deney değil. Yenen gıdalar, koku ve cazibe arasında üçlü bir bağ var ve bu da uzun zamandır araştırma konusu. Bu araştırmalar, yediklerinizin sadece vücut kokunuzu nasıl etkilediğini değil aynı zamanda o kokunun sağlıklı hayatın güçlü bir göstergesi olabileceğini, daha da önemlisi vücut kokusunun, potansiyel bir eşin özel ilgi alanına girebileceğini gösteriyor.

Meyve-sebzeden şaşmayın!

Meyve ve sebze temelli beslenmenin "en sağlıklı yemek planı” olduğuna dikkat çeken Emre Uzun, "Bitki esaslı diyetler, kilo vermek kadar zihin sağlığı için de idealdir. Ayrıca, hastalıktan kaçınmak için en akıllıca tercihtir. Genel diyet kalıplarına bakıldığında bitki temelli bir diyet, daha az hastalık riski taşır ve bireyi daha sağlıklı tutar” diyerek, sebze ve meyvelerin genel yararlarını da hatırlatıyor ve ekliyor: "Sonuç olarak sağlıklı bir diyet, sağlıklı bir yaşam için esas. Ancak kadınların seçimi konusunda da bir o kadar etkili!”

Kaynak
Eski 10.09.2017, 22:48   #2
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Sebze Yiyen Erkekler Daha Güzel Kokuyor

Sadece erkekler mi bundan istifade ediyor.Sebze ve meyve, kadınlara koku takviyesi yapmıyor mu?

Bir yerde okumuştum. İnsan kokusu beslenme alışkanlıkları ile ilgili. Bence kadın ve erkek ayrımı yapılamaz. İnsan nasıl ve neyle besleniyorsa, kokusu da ona göre olmaktadır.
Eski 10.09.2017, 23:05   #3
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sağlıklı beslenmek her zaman artı puandır.
7 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.2017, 23:07   #4
Deniz
Müdavim

sağlıklı beslenmek için olmasa olmazlardan lakin kokuya takıldım bak şimdi..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
5 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.09.2017, 00:07   #5
Gülce
Müdavim

Belki komik gelebilir size ama bunu bilmiyordum.

Hep merak ederdim, Sabunlar, rollonlar, deolar varken neden hala kokar insanlar diye.

İş yerine gelen müşteri, geldiğinde kaçacak yer ararım.

Bir insan tertemiz giyinmişken bile nasıl böyle kokar diye düşünür dururum.

Doğru tabii, pastırma yiyen bir kişi, nasıl sarmısak kokuyorsa teni dahii...
Eski 11.09.2017, 00:35   #6
Gülce
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Pastırmalı yumurta yiyip, çemen çemen kokasım gedi ha...
Ye vallahi Aristo.... Sevilmez mi o pastırma.

Hatta otobüse de bin.

Hiç çağrışım yapmadı ben de biliyor musun?

Gerçekten merak ederdim.
Eski 11.09.2017, 21:12   #7
İlya
Uzman Üye

Yavvv herşeyden önce ne yediğine içtiğine dikkat etmek lazım. Emmelakin ben buzamana kadar yediğimin, içtiğimin kokusuna hiç dikkat etmedim.. Yani tende kokacak kadar. Zaten çantamda iki üç çeşit parfüm bulunduruyorum. Bunlara rağmen kokacaksam, kokayım. Hoş kime ne diye kokucamki?

Sebze meyve tarlada zaten var karizma lazım.
Eski 11.09.2017, 23:20   #8
Gülce
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Yavvv herşeyden önce ne yediğine içtiğine dikkat etmek lazım. Emmelakin ben buzamana kadar yediğimin, içtiğimin kokusuna hiç dikkat etmedim.. Yani tende kokacak kadar. Zaten çantamda iki üç çeşit parfüm bulunduruyorum. Bunlara rağmen kokacaksam, kokayım. Hoş kime ne diye kokucamki?

Sebze meyve tarlada zaten var karizma lazım.
Kokan tene parfüm kullanırsanız, yandınız. Daha beter olur.
Eski 11.09.2017, 23:23   #9
İlya
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gülce Mesajı göster
Kokan tene parfüm kullanırsanız, yandınız. Daha beter olur.
Biz tuzla yıkandık hanımefendi merak etmeyin siz.
Eski 12.09.2017, 02:48   #10
Dilaver
Müdavim

O zaman ben, buram buram anason ve peynir kokuyorum da farkında değilim.

Peynir sebze de değil ama neyse..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
daha, erkekler, güzel, kokuyor, sebze, yiyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler