Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.09.2015, 23:39   #41
K-Pax
Uzman Üye
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Şu anda herşey daha çok sıcak, terör olayları, siyaset savaşları ve henüz toplumun iç katmanlarına yayılmamış olmaları ve şu anda alışkın olmamaları vb nedenlerle halkın tepkisi,haliye zayıf kalıyor.Daha durun millet.
İlerde daha birçok cocukları olacak, o cocukların da cocukları derken bir bakmışız, almanyada 50 yılda oluşan türk nufusunun en az iki katı 15-20 yılda türkiyeye merhaba diyecek.Artık en az 5 çocuğa da gerek yok hazır yapılmışı için siyasiler ve vatandaşlar olarak bizler nasıl hareket ederiz orası muamma.
.allblock_box_v1{border-style:solid;border-width:1px;border-color:#ff5500;}
5 Üyemiz K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.09.2015, 23:49   #42
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi K-Pax Mesajı göster
Şu anda herşey daha çok sıcak, terör olayları, siyaset savaşları ve henüz toplumun iç katmanlarına yayılmamış olmaları ve şu anda alışkın olmamaları vb nedenlerle halkın tepkisi,haliye zayıf kalıyor.Daha durun millet.
İlerde daha birçok cocukları olacak, o cocukların da cocukları derken bir bakmışız, almanyada 50 yılda oluşan türk nufusunun en az iki katı 15-20 yılda türkiyeye merhaba diyecek.Artık en az 5 çocuğa da gerek yok hazır yapılmışı için siyasiler ve vatandaşlar olarak bizler nasıl hareket ederiz orası muamma.

Su yazdiklarinin arasinda su gözüme carpti, anlam veremedim????.

Aciklayabilirmisin acaba?.

Alıntı:
Cok enteresan buldum sunu.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.09.2015, 23:57   #43
K-Pax
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Su yazdiklarinin arasinda su gözüme carpti, anlam veremedim????.

Aciklayabilirmisin acaba?.

Cok enteresan buldum sunu.
Bi bilsem sana gerek kalmayacak, bilen varsa bi baksın bi zahmet.
5 Üyemiz K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.10.2015, 00:04   #44
Insanlikarayan
Müdavim

Direk siteyemi yaziyorsun, yoksa baska bir Word gibi Programla yazip, burayami kopyaliyorsun.

Hangi Windows sistemini kullaniyorsun?.

Baska türlü olsa, Serserigezgin geldiginde ona bir danis.

Ikinizde TeamViever kullanirsaniz, direk bilgisayarina girip, kontrol edebilir.

Kendim Almanca sistem kullandigim icin, baksam´da bulana kadar cok zaman alir.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2015, 18:33   #45
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Ya bir savaştan kaçarken denizde boğulup ölmek var
Birde savaşta kalıp onur ve şerefiyle ölmek var
Ben şahsen 2. Seçeneği tercih ederim.
Kurtuluş savaşında Atatürk komutası altında kaç kişi kaçmış?
Teal-i islam cemiyeti milli mücadele karşı çıkmış
Ve Türk ordusununun kolay lokma olmadığını anlayınca kaçmıştır.
Bu da o misal

Arap baharının tetiklediği Suriye iç savaşını kurtuluş savaşıyla mı kıyasladın ? Cidden mi ? Ne Beşar Esad dan bir Atatürk ne arap baharından bir kurtuluş savaşı nede öso dan bir halt olmaz.

Ve bende suriyeli olsam diye hayatında esad rejiminde yaşamadan, hayatında kendi ülkenin çıkarına hizmet etmeyen bir savaş görmeden ben giderim yaparım demek sadece konuyu sulandırmaktır. Süper kahramanlar değiliz halkız.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2015, 18:50   #46
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster

Subutay, oturduğumuz yerden yorum yazacağız tabi. Suriyelilerin yanından durum bildirimi yapacak değiliz. Kendi adıma konuşayım; ben yaşadıklarımdan yola çıkarak yazayım hatta. Geçen gün babamın dükkanına hırsız girdi. Bir tanesi Türk, diğer ikisi Suriye'li. Gecenin 4'ünde polis aradı dükkanınıza hırsız girdi vs.. bir sürü ıvır zıvır, mahkeme işi, prosedürle uğraştım. Ne mecburiyetim var? Hadi beni geçtim. Taksim'de bir grup Suriyeli çete var, yol kesip, milleti kandırıp döviz bozduracağız diyerek insanları izbe yerlere çekiyor, sonra da bir güzel dayak atıp, gasp ediyorlar. Yahu benim ülkemin hırsızı, arsızı, yüzsüzü yetiyorken, onlarla baş edemiyorken gidip şimdi Suriyeliye mi ah vah edeyim, üzüleyim. Hiç üzülmüyorum, insan yerine koymuyorum. Umrumda bile değiller. Bir arkadaşımın babası evini Suriyelerilere kiraya verdi. Hayatımda bu kadar ukala insanlar görmedim. Hadi diğerleri garip gureba bilmem ne, çocuk kadın vs. Bir de zengin kesimi var ki onlar evlere şenlik. Sanırsın sen onların ülkesinde mültecisin. Burunları yere düşse eğilip almazlar. O kadar ukala ve kendini beğenmişler. İsteyen ırkçı desin, isteyen bilmem neci desin. Bunlar belediyenin ve devletin her hakkından bedavadan faydalanan asalaklar. Üniversiteye sınavsız giriyorlar var mı ya ötesi. Benim senelerce okuduklarım, okul yoluna harcadıklarım ne? Kesinlikle ülkemde istemiyorum Suriyeli falan. Ülkeye alanların politikalarından da nefret ediyorum. Kim aldıysa o beslesin evinde sarayında.

Bunları da oturduğum yerden yazıyorum, bilgine.
Öncelikle geçmiş olsun Sevda.

Oturduğunuz yerden yazmak demek, o insanların haline düşmeden veya empati yapmadan yorum yazmak demektir. Yoksa zaten hepimiz oturduğumuz yerden yazıyoruz.

Kendinizden pay biçerken biraz daha makul olalım.

İlk olarak ne hırsızları, ne gaspçıları nede ukalalarını zaten Türk te olsa Suriyeli de olsa yada ne olursa olsun savunmuyorum. Devletin sınırdan aldıklarına sahip çıkması hem mültecilerin korunması hemde toplumun huzurunu sağlaması gerekir. Bunu yapamıyorsa zaten içeri almaması gerekir. Bunun aksini iddaa etmek zaten ahmaklıktır.

Fakat ortada bir akp gerçeği var ki bu insanları içeri aldılar. Ve aldıkları bu insanlara zaten akp de sadece oy potansiyeli olarak görüyordur. Zaten onlarda burada olmayı istemiyordur.

Türkiye de Türklerin yaptığı hırsızlık ve her türlü suç var. Tabiiki gelen suriyeliler arasında da ki çoğu zaten gariban suç işlemiş olanlar yada işlemeye meyilli olanlar olacak. Hatta hapishanelerden kaçmış aşırı suçlulular da olabilir. Zaten bunun ırkçılığını yapmaya gerek yok Türkiyede de fazlasıyla böyle insan var. Devlet ve kolluk kuvvetleri bu noktada devreye girmeli ve önlem almalıdır. Yoksa biz halkız sonuçta.

Senin umrunda olup olmamaları problem değil ama insan yerine koymamak senin de kimsenin de haddin değil. Bu savaştan kaçmış suriyeli içinde geçerli, miami de tatilini yapan bir amerikalı içinde geçerli. İnsanlık bu kadar ucuz bir kavram değildir.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

6 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2015, 19:00   #47
Cem1907
Uzman Üye

Hepsi gelsin!Orta-doğuda ne kadar insan varsa gelsin!Neticede din kardeşlerimiz değil mi?Paylaşırız ekmeğimizi,hatta kutsal kabul edilen Arapça'yı da öğrenir,gül gibi geçiniriz!
Eski 04.10.2015, 19:02   #48
Subutay
Eflamor

Komik olmayın.

5 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.10.2015, 19:13   #49
Cem1907
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Komik olmayın.
Neden komik olayım?Hepsi gelsin diyorum;fena mı?Çok zenginiz,gül gibi geçinir gideriz.Ukranya'da zor durumda aslında!Valla oradan gelseler daha çok tercih ederim.

Ayrıca komik olmak iyidir,neşe verir insana...
Eski 04.10.2015, 20:53   #50
Ekin
Başına Buyruk

Saldım çayıra mevlam kayıra. Mevlam bizede kayırsa fena olmayacak.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
arapköy, oldu, yeşilköy

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)