Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.02.2018, 22:55   #11
Ozymandias
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Lazer Epilasyonun Uygulanma Sıklığı

@Sevda Bende bu sebepten ötürü 20-30 günde bir uygulama yapan merkezlerin bu uygulamayı neden 20-30 gün ara ile yaptığını sorguluyorum. Bu arada önemli olan kılların gözükmemesi değil. Ben kılların azalması için epilasyona gidiyorum bunuda merkez biliyor. Bu arada erkeğim. Ciltteki kıl köklerinin yada kılların diplerinin okuduğum kadarıyla lazer epilasyonla tekrar yoğunluk azaltmaya yönelik işleme uygun hale gelmesi 20-30 günden ziyade 60-75 gün sürüyor. Bu yüzden güzellik merkezlerinin en azından benim bilidğim en az 3 örnek var. Neden 20-30 gün ara ile randevu verdiğini öğrenmek istiyorum. Sorguluyorum
3 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 23:05   #12
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ozymandias Mesajı göster
@Sevda Bende bu sebepten ötürü 20-30 günde bir uygulama yapan merkezlerin bu uygulamayı neden 20-30 gün ara ile yaptığını sorguluyorum. Bu arada önemli olan kılların gözükmemesi değil. Ben kılların azalması için epilasyona gidiyorum bunuda merkez biliyor. Bu arada erkeğim. Ciltteki kıl köklerinin yada kılların diplerinin okuduğum kadarıyla lazer epilasyonla tekrar yoğunluk azaltmaya yönelik işleme uygun hale gelmesi 20-30 günden ziyade 60-75 gün sürüyor. Bu yüzden güzellik merkezlerinin en azından benim bilidğim en az 3 örnek var. Neden 20-30 gün ara ile randevu verdiğini öğrenmek istiyorum. Sorguluyorum

Tamam, bende 20-30 gün arayla neden uygulama yapılmadığını bir önceki yorumum da söyledim. Fakat şöyle bir durum var, gittiğiniz merkez alex veya diod cihaz kullanıyorsa belki onun farkı olabilir. Diode cihaz kullananların hiç memnun kalmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Diode ve Alex cihazların ve uygulamalarının aşamalarını ve sonuçlarını internette bulabilirsiniz.
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.2018, 00:01   #13
Ozymandias
Yasaklı Üye

@Sevda yaptığım araştırma sonucunda diode cihazın benim yapıma daha uygun olduğunu tespit etmiştim..

Gittiğim merkezde diode kullanıyor.
3 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.2018, 00:07   #14
Sevda
Dönersen Islık Çal..

@Ozymandias, epilasyon uzun bir süreç. Çabuk sonuç almayı beklemeyin. Diode cihaz uygulaması size iyi gelebilir veya size uygundur onu en iyi bilen size uygulamayı yapan kişi ve güzellik merkezinde ki yetkili kişidir.

Umarım istediğiniz sonucu elde edersiniz.
2 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.2018, 00:26   #15
Ozymandias
Yasaklı Üye

@Sevda bir kere kurtulurum bir daha kafam rahat eder gibi düşünüyor insan. Sanırım biraz yanlış bir düşünce sistemi. %100 sonuç yanlış bir tabir o zaman rahatlatıcı bir çözüm gibi bakacağız.
2 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.2018, 00:44   #16
Insanlikarayan
Müdavim

Bayagi Killi bir konu.

Epilasyonlarda, sadece killar etkilenmiyor, ayni anda Cilttte bir nevi inceltiliyor.

Burada Cilt´inde yeniden rahatlamasi lazim, yoksa Lastigi andiran bir Cilt´e kavusursunuz.

Bazi Paylasimlarda oldugu gibi, Cilt´ten, Cild´e farkli yöntem, Uzun süre gerektirebilir.

On sefer´ide asabilir.

Bunu Basvurdugunuz Site tarafindan koydugu Cilt önerisine göre degisebilecegi bilinmesi lazim.

Bu ara, kardesimin bunu yaptigini söyleye bilirim.

Simdi yeniden Okula gidip, Doktorasini yapmakta.

IPL 25´ti sanirsam.

Sadece Makinasi 25.000€ bunun birde Koltugunu düsün.

Zaman zaman birde bakimi var bu Makinenin.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.02.2018, 00:45   #17
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
@Sevda bir kere kurtulurum bir daha kafam rahat eder gibi düşünüyor insan. Sanırım biraz yanlış bir düşünce sistemi. %100 sonuç yanlış bir tabir o zaman rahatlatıcı bir çözüm gibi bakacağız. Birde şöyle bir link var. Genelde bilgiler buna benzer.

Lazer epilasyon ne sıklıkta uygulanmalıdır
Size en iyi bilgiyi biraz önce söylediğim gibi, uygulama yapan kişi ve merkezde bulunan yetkili doktor yapacaktır.
2 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.02.2018, 02:26   #18
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:

Lazer epilasyon uygulama sıklığı ?

LÜTFEN UZMAN GÖRÜŞÜ
Hafta sonuna kadar, daha kesin cevabi, Basliga göre verebilecem.

Ciltten cilde, regenerasyon zamani degisebilir, buna dikkat etmedinen, sadece killarin diplerini degil, kopmle cilde zarar verme imkani var!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.02.2018, 20:42   #19
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

İnternette google'da deli gibi çılgınlar gibi sörf yapıyordum. Bu konuyu gördüm. Yazayım derken zaten üye olduğum bir forum muş

Şimdi tartışmaları okudum.

IPL, SHR gibi Diode gibi lazer çeşitleri vardır her biri farklı bir şekilde lazer atışı yapar.

Hertzleri bile farklıdır. Burada müşteri olarak gelecek kişilerin önemi nano metre değeri dir.

Nanometre bu cihazlarda lazerin deri altına işlediği derinliktir.

700, 808, 1068 i herhangi bir işletmeci sertifikası olan biri kullanabilir. Deri altına inecek olan 808 idealdir.

Bunun 2000 liside vardır, 3000 liside vardır. Sadece doktor ünvanına sahip olan kişiler kullanabilir.

Tek seferde lazer yakamaz en az beş seans olarak girilir. Bunlar haftalara veya 3 - 4 günlük periyotlara ayrılır. (Hafta çok uzun bir zaman olabilir. Kökün gelişmemesi gerekiyor.)

Video ekleyeceğim izleyin. Bir poşetin içine siyah keçe koyduk poşete zarar vermeden keçenin tüylerini yaktığını video ya çekmiştik.

1. Düzenli olarak lazer yaptırırsanız kıl tüy kalmaz.
2. Tekrar çıkıyorsa ;

Düzenli olarak kıl köklerini yaktırmamışsındır.
Kullanılan cihazın ömrü bitmiştir.
Genetik veya Hormonal bozukluğu olabilir.
Lazer atışını yapan kişi yanlış atışlar yapmıştır.

Eğer yaptırdığınız kişiye güveniyorsanız. Halen problem devam ediyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

www.youtube.com/watch?v=juz4SANDhgg
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

4 Üyemiz Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
epilasyonun, lazer, sıklığı, uygulanma

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)