Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Hakkında > Görüş, Öneri ve Temennileriniz

Görüş, Öneri ve Temennileriniz Site ile ilgili her türlü öneri ve görüşlerinizi buradan bildirebilirsiniz.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.05.2016, 01:48   #1
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tema Hakkında

Site kurma işleri her zaman ilgimi çekerdi, sonra kendi çabamla nasıl yapıldığını öğrendim free hostinglerde halâ zaman zaman MYBB forumlar kurarım kendi kendime, bir şey olacağından değil hoşuma gidiyor site dizayn etmek ama en ilgi duyduğum kısmı ise temalar... Onlarca tema indiriyorum kuruyorum, siliyorum, böylece devam edip duruyor, takıntı işte...
Tema takıntımdan dolayı kusuruma bakmayacağınızı umuyorum ama bu kadar geniş temalar çok estetik durmuyor 1200 bilemediniz 1300 pikseli geçmesin ki fonu da görebileyim istiyorum, tabii bu benim temennim sizlerin mutlaka bir gerekçesi vardır, bir de sadece renk değil görünüş olarak da birkaç değişik tema olursa daha çekici olur gibi geliyor bana.
Bölüm açıklamasını görünce hemen temenniyi yapıştırdım.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.2016, 01:56   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Tema hakkında

Tema genişliği ile ilgili bir değişiklik yapmamız mümkün değil. Site kurulum aşamasında görsel boyutlarını 640 ebadına göre ayarladık. 640 ebadından daha büyük görsel yüklenildiğinde tepesinde sarı şerit çıkıyor, bu sarı şerit de çoğu kişiyi rahatsız ediyor ve görüntü hoş olmuyor.

Temayı daraltmamız halinde tüm yüklenmiş resimlerde sarı şerit çıkacak. Konularımız alt üst olacak.

1024 x 768 ekran ayarında (Benim de bu şekilde) ekranı dolduruyor. Dizüstü bilgisayarların ekran çözünürlüğü daha yüksek (1280 x 720) vs. bu bilgiyasayarlarda site zaten küçük görünüyor.

Kısaca; isteğinde geç kaldın Rosebud biraderim.

* * *

En altta sol tarafta tema seçenekleri var. Ama düzen aynı düzen. Sadece renk farkları var.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.2016, 11:22   #3
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Tema Hakkında

Benim masaüstü ekranım 1920 x 1080 çözünürlükte, ekran da şimdi unuttum kaç inch ama epey büyük, dolayısıyla devasa görünüyor, laptop da var ama hoşlanmıyorum ondan.
Neyse artık kaderimize razı olacağız desene, önemli olan içerik zaten, böyle dolu forum bulmak zor.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.05.2016, 21:32   #4
İlya
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Neyse artık kaderimize razı olacağız desene, önemli olan içerik zaten, böyle dolu forum bulmak zor.
Bu saatten sonra bu güzide forumu eleştirmek biraz abes olur.

Sen hadiseye bir wepmaster gözü ile bakıyorsan yanılıyorsun çünki onlar yeniliklkeri takip ederler vede uygularlar ... Ama bunu binlerce insana anlatamazsın .. Anlatmak istersende kaybedersin ...

Çünki önememli olan içerik diye soylemişsin zaten.
Eski 22.05.2016, 16:25   #5
Rosebud
Müdavim

İçerik açısından eleştirmedim zaten ama dış görünüş de pazarlamadır, ben daha fazla üye katılımı açısından çekici olur diye bir temennimi belirttim sadece, bizim millet dış görünüşe içeriği gözardı edecek kadar meraklıdır çünkü.
Ye kürküm ye misali.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2016, 16:29   #6
İlya
Uzman Üye

Dış görünüş olarak neyi beğenemedin @Rosebud kardeşim onu anlayamadım. Vb3 defold vede stabil bir teması ayrıca kim editlediysede ellerine sağlık olsun şahsen benim çok hoşuma gidiyor.
Eski 22.05.2016, 16:39   #7
Rosebud
Müdavim

Neyi beğenmediğimi yazdım; tema çok geniş, bütün ekranı kaplıyor dolayısıyla hantal ve kaba duruyor.
İkinci olarak tema seçeneği yok istediğimde farklı tema kullanabilmeliyim...
Benim gibi rüyasında görüp, sabah evin dizaynını değiştiren adama bu sorulur mu yahu!..

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.05.2016, 16:55   #8
İlya
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Neyi beğenmediğimi yazdım; tema çok geniş, bütün ekranı kaplıyor dolayısıyla hantal ve kaba duruyor.
İkinci olarak tema seçeneği yok istediğimde farklı tema kullanabilmeliyim...
Benim gibi rüyasında görüp, sabah evin dizaynını değiştiren adama bu sorulur mu yahu!..

Tema seçim konusunda yanılıyorsun bak burda forum ( foterinde ) tam 5 tane ayrı tema var kardeşim.

Hantal ve kaba duruyor derkende ben şunu anlıyorum.

Senin gözün telefon yahut tabletlere göre geliştirilmiş vede hergün yenilenmekten olan wordpress yahut xenforo gibi yazılımları yada kişisel blokları arıyor ancak elde olan bu ve sürüm bence vb nin en sağlam vede hala ençok kullanılan sürümüdür.

Sözün kısası Tr de bu yiyor kardeşim insanlar vb ye alışmışlar.
Eski 22.05.2016, 17:11   #9
Rosebud
Müdavim

Renk seçeneğini olduğunu biliyorum ama ben renk değil tamamen farklı tema yapısından söz ediyorum, bu arada VB'yi genel olarak sevmem, ben olsam IPBoard'u tercih ederdim o da geniş ama hem sade, hem estetik hem de fonksiyonel.
Her neyse hoşlanmadım bu muhabbetten çünkü amacım forumu kötülemek değil böyle devam ederse forumu kötülüyormuşum gibi görünmeye başlayacak, son derece iyi niyetle açmıştım konuyu.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.05.2016, 17:23   #10
İlya
Uzman Üye

Farklı temalarda olsa yine aynı genişlik vede içerikte olacaklar.

Bak birde ben hep şuna inanıyorum herzaman defod kulanmalı çünki en stabili budur.

Bahsettiğin IPBoard'u da biliyorum ancak bu site böyle ve müdavinleri bu şekilde alışmışlar ve tüm altyapısı bu şekilde dizayn edilmiş.

Ayrıca niyetininin tabiki iyi olduğunu biliyorum ve bencede bu konu böylece kapansın çünki burası güzide bir paylaşım platforumu wepmaster forumu değil.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hakkında, tema

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)