Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.04.2021, 14:11   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Nutuk'un Dağıtımına İzin Vermeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Görevden Alındı

Nutuk'un Dağıtımına İzin Vermeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Görevden Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı, Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal'ın, Atatürk'ün 'Nutuk' eserinin okullarda dağıtılmasına izin vermemesi nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında görevinden alındığını duyurdu.

Mersin’deki Çamlıyayla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ eserinin okullarda dağıtımını yasaklamasıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturmada, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal görevden alındı.

Bakanlık sabah saatlerinde konuyla ilgili soruştma başlatıldığını ve Maarif Müfettişlerinin çalışma yaptığını açıklamıştı.

Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Nutuk' adlı eserinin öğrencilere dağıtılmasını 'uygun' bulmamıştı.

Bakkal gerekçe olarak “Osmanlı Padişahı Vahdettin'e yönelik 'soysuzlaşmış, alçak' ve dönemin Osmanlı Hükümeti'ne yönelik 'aciz, haysiyetsiz ve korkak” ifadelerinin kullanılmasını göstermişti.

CHP'li Ali Mahir Başarır, konuyu Meclis gündemine taşımıştı.

KAYNAK
Eski 21.04.2021, 16:32   #2
Megan
Uzman Üye

Standart Cevap: Nutuk'un Dağıtımına İzin Vermeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Görevden

Nutuk'ku herkesin okumasini tavsiye ederim.Boylece hem cumhuriyet nasil ,ne zorluklarla kuruldu,hem de su anda hepimizi etkileyen corona ,yeni dunya laflarinin daha 100 yil onceden goren Ataturk' un ne kadar ileri goruslu oldugunu bir kez daha anlarsiniz.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
5 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2021, 16:47   #3
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Nutuk'un Dağıtımına İzin Vermeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Görevden

Danışıklı döğüş. Nabız yokluyorlar bakalım kamuoyu nasıl tepki veriyor.

Tepki az olsaydı kesin sırayla devamını getirirlerdi.

Şimdilik geri adım atmışlar sonra yine denerler.

5 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2021, 17:29   #4
Rosebud
Müdavim

Bu görevden almalar da iyi numara ha...
Melih Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı, görevden alındı,
Ticaret bakanı dezenfektan ihalasinden malı götürdü görevden alındı,
Bülent Arınç, Berat Albayrak ve daha niceleri görevden alındı işledikleri suçlar yanlarında kaldı,
Bunların hepsi adli suçlar, Mesut yılmaz sadece ihalede usulsüslük yapıldı diye yüce divanda yargılandı, şahsım hükümetinde kendisini yargı yerine koyan zat ceza veriyorum diye suçluları kaçırıyor, gerçek bir demokraside bunların hepsi yargı önüne çıkar.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2021, 22:08   #5
Ehli_Rey
Tam Üye

uydurukçu dincilerin korktuğu iki kitap, kuran ve nutuk
kuranın temel ilkeleri olan, ortak akıl, istişare ve liyakat, Cumhuriyet değerleri ile uyum içerisindedir. Dindar muhafazakar kesime bunu anlatmak lazım

cehalet kol geziyor, en dindar müslüman bile dinini bilmiyor,
bu kesimden
Cumhuriyet değerlerini, Atatürkü anlamaları beklenemez
iki yol var, ya savaşacaksın, İrticanın başını ezeceksin ama bu yol sıkıntılı, yada cehaleti yenmek için sabırlı bir yola gireceksin,

Kuranın aydınlık yüzünü temsil eden hocalar, hareket ve guruplar desteklenmeli ama maalesef bu konuda siyasilerin
oy kaybı endişesi buna mani
Mesela Yaşar Nuri Öztürk hoca chp için büyük bir şanstı
chp kıymetini bilemedi, sıradan bir din adamı, molla muamelesi yaptılar adama, yıllar sonra chpnin kafası dank etti
Muhafazakar kesime ulaşmaya çalışıyor, doğru yapıyor ama sanki biraz geleneksel din üzerinden yürüyor gibi bana göre yanlış yapıyor. chp kuranın ilkeri üzerinden siyasetini geliştirmeli
Eski 21.04.2021, 22:49   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

Görevden alınıp başka yerde göreve başlar.
Tıpkı Ali Edizer yobazı gibi..

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.04.2021, 15:17   #7
Canan
Çiçekci kız

MHP'de Nutuk Krizi: Ülkü Ocakları Başkanı Görevden Alındı

Mersin Çamlıyayla’da okullara Nutuk dağıtılmasını isteyen Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kayabaşı görevden alındı.

Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserinin okullarda öğrencilere dağıtılmasını sakıncalı bulmuş, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yazısında, kitabın dağıtımının engellenmesinin gerekçesi olarak Atatürk’ün Osmanlı padişahı Vahdettin’e yönelik “soysuzlaşmış, alçak” sözleri ile bir fotoğrafta Atatürk’ün elinde sigaranın görülmesi gösterilmişti.

Yaşanan skandalın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alınmıştı.

ÜLKÜ OCAKLARI DAĞITMIŞ

Nutuk'un okullara dağıtılması için milli eğitime müracat eden kurumun ise Ülkü Ocakları olduğu ortaya çıkmıştı.
ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün Nutuk dağıtılmasına engel olmasının ardından, Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kayabaşı görevden alındı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ''Nutuk dağıtılmasını yasaklayan Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün görevden alınmasını anlıyorum ancak; Nutuk dağıtmak isteyen Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Kayabaşı’nın cezalandırılarak görevden alınmasını anlayamıyorum" ifadelerini kullandı.

kaynak

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alındı, dağıtımına, eğitim, görevden, ilçe, izin, milli, müdürü, nutukun, vermeyen, İlçe, İzin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler