Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.01.2022, 14:26   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Can Ataklı'dan Muhalefete Enes Kara Eleştirisi

Can Ataklı'dan Muhalefete Enes Kara Eleştirisi

Can Ataklı, cemaat yurdundaki yaşamına son veren Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara üzerinden muhalefeti eleştirdi.

Korkusuz yazarı Can Ataklı, ailesinin zorlaması ile kaldığı cemaat evindeki baskılar ve gelecek kaygısı sebebiyle canına kıyan tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara üzerinden muhalefeti eleştirdi. Ataklı, “Gericiliğe karşı korkaklık göstermek, gericilikten bile tehlikelidir. Bunun bilinmesi gerek” ifadelerini kullandı.

Ataklı, “Vicdanı, ahlakı ve aklı olan herkes 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın hazin ölümüne kahroldu. Kindar-dindar nesil yetiştirmek isteyenlerin yarattığı travmanın kurbanı olan Enes Kara, aslında pek çok kişinin bildiği ama sessiz kaldığı bir gerçeğin perdesinin aralanmasına da neden oldu. AKP iktidarıyla birlikte, laiklik neredeyse fiilen ortadan kaldırıldı. Eğitim sistemi, dinci temeller üzerine oturtuldu. Toplum ve devlet düzeni artık dini esaslara göre oluşturuluyor. Yaşamın her alanında artık dini kurallar geçerli kılınmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı. Muhalefeti, “Muhalefetin bir bölümü ise ‘Herkesten oy almak zorundayız’ baskısı altında bütün bunlara sessiz kalıyor” diyerek eleştiren Ataklı, şöyle devam etti:

“Oysa gericiliğe, ilkelliğe, karanlığa karşı sessiz olmak muhtemel bir başarıyı değil kesin başarısızlığı getirir beraberinde. Bugün üç beş oy uğuruna Türkiye’nin orta çağ karanlığına götürülmek istenmesine karşı çıkılmazsa, Türkiye’nin karanlık bir batağa batması kaçınılmaz hale gelir.

Şunu unutmamak gerek; Eğer Atatürk, ‘Aman onu kızdırmayayım, bu bana lazım olur, bunu ürkütmeyeyim’ diyerek korkak davransaydı ne Kurtuluş Savaşı’na kalkışabilirdi ne Cumhuriyet’i ilan edebilirdi ne de devrimleri yapabilirdi. Gericiliğe karşı korkaklık göstermek, gericilikten bile tehlikelidir. Bunun bilinmesi gerek.”

kaynak

Eski 13.01.2022, 21:56   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Can Ataklı'dan Muhalefete Enes Kara Eleştirisi

Su testisi su yolunda kırılırmış, can ataklı fazla önemsemiş bu ölümü, babası üzülmemiş ki ben niye üzüleyim! Ayrıca oğlanda kafa da yokmuş, intihar edeceğine derdine çare olacak mercilere baş varabilirdi, İstanbul belediyesinden yardım isteyebilirdi, bizim buranın belediyesi gençlere yurt sağladı mesela, yani ölmeden önce pek çok yolu vardı bu işin, bizim medya da mal bulmuş mağribi gibi sabahtan akşama bu konuyu işliyor, ondan sonra da iktidar tarafından dine saldırılıyor olarak etiketleniyorlar, bırakın yahu ne halt ederlerse etsinler size ne!

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.2022, 01:10   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Su testisi su yolunda kırılırmış, can ataklı fazla önemsemiş bu ölümü, babası üzülmemiş ki ben niye üzüleyim! Ayrıca oğlanda kafa da yokmuş, intihar edeceğine derdine çare olacak mercilere baş varabilirdi, İstanbul belediyesinden yardım isteyebilirdi, bizim buranın belediyesi gençlere yurt sağladı mesela, yani ölmeden önce pek çok yolu vardı bu işin, bizim medya da mal bulmuş mağribi gibi sabahtan akşama bu konuyu işliyor, ondan sonra da iktidar tarafından dine saldırılıyor olarak etiketleniyorlar, bırakın yahu ne halt ederlerse etsinler size ne!

Alıntı:
Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi
Microsoft AutoRoute´a göre arasinda 1200 Kilometre ara var!.

PKK ve Fetö ile Dogu Anadoluyu Rehin alan AKEPE´ye karsi el ele vermemiz lazim!.

Agri ilk yardim cigligini attiginda, Ermeni Diasporasinla bir Yorganda Türeyen Agri AKEPE Belediyesini, Kuyruguna teneke takarak bir kere kovmustu!.

Her Türkiye Düsmaninla Gerdege Giren AKEPE´ye karsi daha dikkatli bakmamiz lazim!".

Devletler tarafindan aldatilmis, Geliboluda Kucak Kucaga Yatan Avusturalyali Cocuklarimiz gibi, Sinirlarimizin icinde her manidardan sorumluyuz!.

AKEPE´nin Namussuzlarina, Fetö, PKK, Ermeni Diasporasi ve Yünan Kanciklarina, Cocuklarimizi Kurban ettiremeyiz!.

Camilere VIP´yi sokarak Kuran Kurslarini bile Kerhaneye cevirdi bu AKEPE!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 16.01.2022, 03:15   #4
Rosebud
Müdavim

Bu ölümle O kadar ilgilenmiyorum ki olayın Elazığ da bile olduğunun farkında değilim ama bu söylediklerimi değiştirmez, muhalefetle irtibata geçebilirdi, part time iş bulup babasına muhtaç olmazdı, pek çok yolu vardı bunun, kendini öldürmek en zor yol, geri zekalı gitmiş en zorunu seçmiş.
Böyle bir kafadan zaten hayır gelmezmiş memlekete.
Yaşasa ne olur yaşamasa ne!
Yetmiyormuş gibi bu olaya vıdı vıdı edenler yüzünden bütün muhalefet dine saldırıyor olarak lanse ediliyor, ideolojik bir kimliğe büründürüyorlar.
Türkiye’nin gündemi bu kafasız oğlan değil, memleketin çok daha önemli sorunları var biz oturmuş Enes niye öldü diye tartışaduralım adamlar bunun üzerinden muhalefeti siyasi propaganda bombardımanına tutuyorlar sürekli kendi kalemize gol atıyoruz.
Çocuklara tecavüz, istismar vakalarından söz ediyorsun da, annesi babası için sorun değilse benim için niye sorun olsun, salakların başına gelenler yüzünden bizler neden üzülelim, belli ki alan razı satan razı, bir tek çıt çıktı mı ailelerden!
Çıkmadı.
Eeee! Biz niye iktidarın değirmenine su taşıyoruz sabah akşam bu konuları konuşarak!

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.01.2022, 09:12   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Bu ölümle O kadar ilgilenmiyorum ki olayın Elazığ da bile olduğunun farkında değilim ama bu söylediklerimi değiştirmez, !

O degistirmez bu degistirmez derken gelinen durum!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.01.2022, 09:26   #6
Ehli_Rey
Tam Üye

Bu sokak çıkmaz sokak,
Millet cahil, efsunlanmış, cemaat tarikatların tabanı hala çok güçlü, fetö terör örgütünden bile ibret alınmadı,
Herkes kendi tarikatına sıkı sıkya bağlı,

Muhalefetin tedirginliğini anlıyorum,
işi dengede tutmaya çalışıyor.

Bu işin tek çıkar yolu var,
Kuran müslümanlığının güçlenmesi,
cemaat tarikat yapılanmasının pan zehri bu

Ama malesef hiç bir siyasi parti kuran müslümanlığına destek olmuyor,

Zamanın da rahmetli yaşar nuri hoca chp siyadete girdi, gerçekleri anlatmak istedi, chp onu kürsiden uzak tuttu. Adama molla muamelesi yaptılar.

Ez cümle
kuranın ilkelerini bilmeyen insanlar şeyhlere çabuk kanar,
Halbukiyse kuranda başkasından şefaat dilenmek şirktir.
bu kadar basit ama aydın hacalarımız sesini duyuramuyor,
muhalefet hala hala uyuyor.
ak partinin de cemaatlerin de sonu, kuran müslümanığına bağlı
çünki, adalet, liyakat ortak akıl, kuranın siyasi ilkeleridir.
Müslüman bunu bilmiyor, muhalefet birazda bunlara kafa yormalı, aslında Hurafe dini kağıttan kaplan ama yıkacak erlerin eli kolu bağlı, bu yönde bir gayret olmadan
biz daha çok havanda su döveriz
Eski 01.03.2022, 15:11   #7
Never Give Up
Gerçek Üye

Alıntı:
Bu trajik olaya bunları nasıl yazabiliyorsunuz ve nasıl beğeniyorsunuz?
Viicdanlar ölmüş.. 20 yaşında bir tıp öğrencisi ölüyor ve siz bunları yazıyorsunuz.. Pes cidden..

İçinizde insanlık ve sevgiden zerre kalmamış.
Bir tıp öğrencisi olarak tıp okumanın ne kadar zor olduğunu biliyorum, ne yazık ki siz ve sizin gibiler hastaneye geliyor, ve bizler sizi tedavi etmek için uğraşıyoruz. Keşke hasta olduğunuzda da hastaneye gelmesiniz.

Hayattan nefret edebilirsiniz, daha doğrusu kendinizden olan nefretinizi hayata yansıtıyorsunuz ama ölüme hele de böyle bir olaya bunları yazmak sözün bittiği yer.

Siz zaten ilgilenmeyin önemsemeyin bu zihniyet yapısıyla önemserseniz asıl sorun orada zaten..
Sen yaşıyorsun bu nefretle ve o ölüyor o iyi kalple,
bizi asıl üzen de bu..
O yaşamalıydı, o hayata insanlara yardım etmeliydi..

Enes Kara hiçbir zaman unutulmayacak, siz de hiçbir zaman hatırlanmayacaksınız..
Eski 01.03.2022, 15:28   #8
Never Give Up
Gerçek Üye

Alıntı:
Bu ölümle O kadar ilgilenmiyorum ki olayın Elazığ da bile olduğunun farkında değilim ama bu söylediklerimi değiştirmez, muhalefetle irtibata geçebilirdi, part time iş bulup babasına muhtaç olmazdı, pek çok yolu vardı bunun, kendini öldürmek en zor yol, geri zekalı gitmiş en zorunu seçmiş.
Böyle bir kafadan zaten hayır gelmezmiş memlekete.
Yaşasa ne olur yaşamasa ne!
Yetmiyormuş gibi bu olaya vıdı vıdı edenler yüzünden bütün muhalefet dine saldırıyor olarak lanse ediliyor, ideolojik bir kimliğe büründürüyorlar.
Türkiye’nin gündemi bu kafasız oğlan değil, memleketin çok daha önemli sorunları var biz oturmuş Enes niye öldü diye tartışaduralım adamlar bunun üzerinden muhalefeti siyasi propaganda bombardımanına tutuyorlar sürekli kendi kalemize gol atıyoruz.
Çocuklara tecavüz, istismar vakalarından söz ediyorsun da, annesi babası için sorun değilse benim için niye sorun olsun, salakların başına gelenler yüzünden bizler neden üzülelim, belli ki alan razı satan razı, bir tek çıt çıktı mı ailelerden!
Çıkmadı.
Eeee! Biz niye iktidarın değirmenine su taşıyoruz sabah akşam bu konuları konuşarak!
Salak mı? O sizin gibiler yüzünden intihar etmek zorunda kaldı.. Uğradığı baskı ve zorbalıktan..

Birine üzülmek için anne babası olmanız gerekmiyor, insan olmak ve temiz bir kalp taşımak yeterli..

Bu tip mesajlar Atatürkçü bir forumda nasıl yazılabiliyor? Bu forum ne kadar değişmiş görmeyeli..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ataklıdan, eleştirisi, enes, kara, muhalefete

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler