Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.08.2011, 10:27   #1
Juliet
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Şike İçin Büyük Gün Pazartesi

Şike İçin Büyük Gün Pazartesi

Başkan Mehmet Ali Aydınlar, Yönetim Kurulu'nu saat 17.00'de toplantıya çağırdı.

Kritik toplantıda bu kararlardan biri alınacak

1-Şike ve teşvik primine bulaşan takımlar toplantı sonrası küme düşürülecek.

2-Bu takımlar ligde kalacak ama yeni sezona eksi puanla başlayacaklar.

3-Şike ve teşvik priminden dolayı söz konusu takımlar suçlu bulunmayacak.

TÜM Türkiye'nin merakla beklediği sorunun yanıtını verelim.

Türkiye Futbol Federasyonu şike ile ilgili kararını pazartesi günü verecek. Yani 15 Ağustos tarihinden itibaren Türkiye, küme düşme kararının alınıp alınmadığını öğrenmiş olacak.

Ve Şike oparesyonunda ilk büyük adım atılmış olacak. Şimdi dilerseniz ayrıntılara geçelim.
Bilindiği gibi İstanbul Emniyeti, 3 Temmuz 2011 tarihinde büyük operasyonu başlatmıştı. Ardı ardına gelen dalgalarla birlikte 31 kişi tutuklanarak Metris Cezaevine gönderilmişti. Bu operasyonlardan sonra Futbol Federasyonu toplanmış, önce liglerin planlanan tarihte, yani 5-6 Ağustos tarihinde başlayacağını, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 31 Temmuzde oynanması gereken Süper Kupa Finalinin zamanında yapılacağını duyurmuştu.

Etik Kurulu incelemelerini bitirdi

Ama ardı ardına gelen dalgalardan sonra kararını değiştirmiş, ligi 9 Eylül tarihine, Süper Kupa Finalini de ileride belirlenecek bir tarihe ertelemişti. Federasyon bu kararla birlikte şike konusunda görüş bildirecek olan Etik Kurulunun da savcılıktan kendilerine ulaştırılan belgeleri inceleyeceğini duyurmuştu.
Etik Kurulu incelemelerini bitirdi.
Şimdi sıra inceleme raporunu yazmaya kaldı. Etik Kurulu, raporun yazımını bugün ya da en geç hafta sonu bitirecek ve hazırladığı raporu Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna sunacak.

Aydınlar davetini gönderdi

Mehmet Ali Aydınlar başkanlığındaki kurul, şike konusunda karar almak üzere 15 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00'de federasyonun İstinye'deki binasında toplanacak. Başkan Mehmet Ali Aydınlar, yönetici arkadaşlarına pazartesi günkü toplantının davetini gönderdi. Bu toplantıda 4 karardan biri alınacak.
1-Şike ve teşvik primine bulaşan takımlar küme düşürülecek.
2-Şike ve teşvik primine bulaşmış takımlar ligde kalacak ama eksi puanla lige başlayacak.
3-Şike ve teşvik priminden dolayı takımlar suçlu bulunmayacak.
4-Şike ve teşvik primine bulaşan takımlar için mahkeme sürecinin beklenmesi kararı alınacak.

Aziz Yıldırım'ın maskesini takıp dolaşanlardan değilim

ŞİKE operasyonunda tutuklanan Aziz Yıldırım'a yönelik, Geldiğinden beri şike yaptı, yapıyor diyerek dikkatleri üzerine çeken Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz, emniyete gelerek soruşturma kapsamında 3.5 saat ifade verdi. Aziz Yıldırım'a yönelik muhalifliğiyle tanınan Yılmaz, Yıldırım'dan şikayetçi oldunuz mu? şeklindeki bir soruya, Benim Aziz Yıldırım ile işim yok. Aziz Yıldırım'ın maskesini takıp dolaşanlardan değilim. 50 tane Aziz Yıldırım gelir, 50 tane Aziz Yıldırım gider. Ama şuanda üzülüyoruz. Sonuçta iyi bir şey değil tabi ki diyerek şikayetçi olmadığını söyledi.

Yıldırım, Kalkavan'a Hemen çıkacağım demiş

F.BAHÇE'nin eski yöneticilerinden iş adamı Şadan Kalkavan, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı cezaevinde ziyaret etti. Yıldırım'ın Hapishaneyi gören birisi olarak, artık bütün kararları ben vereceğim dediğini belirten Kalkavan, F.Bahçe Başkanının 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanması halinde cezaevinden hemen çıkacağını söylediğini anlattı.

Galatasaray belge getirmezse yandı

Kulübün, 2006 yılına ait teşvik primi olduğu iddia edilen 1 milyon dolarlık harcamayla ilgili belge ibra edememesi üzerine polis ikinci kez yazı gönderdi. Polat ve Tulun ifadeye çağrılacak.

2006 yılındaki Denizli-F.Bahçe maçında, G.Saray'ın ev sahibi takıma teşvik primi verdiği iddiaları üzerine başlatılan soruşturma sürüyor. Kulübün, maçın oynandığı dönemde yapılan 1 milyon dolar harcamayla ilgili herhangi bir belge ibra edememesi üzerine polis, G.Saray Kulübüne ikinci kez yazı gönderdi.
Yazıya rağmen polisle şifayi görüşme yapan kulüp yetkilileri, kur farkından doğan 1 milyon dolarla ilgili ellerinde herhangi bir belge olmadığını bildirdi. Savcı Mehmet Berk'in önümüzdeki günlerde dönemin başkan yardımcısı Adnan Polat ve Bülent Tulun'un ifadelerine başvurarak 1 milyon doların teşvik şikesi olarak kullanılıp kullanılmadığını araştıracak.

Zafer Demiray serbest bırakıldı

MENAJER Zafer Demiray emniyete gelerek ifade verdi. Yazılı ifadenin ardından savcılık, Demiray hakkında gözaltı kararı aldı. Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adliyeye götürülen Demiray yaklaşık 1 saat ifade verdi. İfadesinin ardından serbest bırakılan Zafer Demiray'ın, Savcı İsmail Göktürk tarafından sorgulandığı ve 10 Nisan 2011 tarihinde Şekip Mosturoğlu'nun Şişli'deki ofisinde futbolcu Sezer Öztürk ile yaptığı görüşmenin detaylarının sorulduğu belirtildi.

Hurriyet
Eski 12.08.2011, 18:01   #2
Megan
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Şike İçin Büyük Gün Pazartesi

Bence bu şike olayı gereginden fazla buyutuldu .Hatırladıgım kadarıyla nisan ayında yasanın çıkmasıyla şike suç sayıldı .

Kim ne derse desin şike veya teşvik primi vermeyen hiçbir takım yok ,durum böyleyken bu işi bu kadar buyutmenin hiçbir manası yok .

Yasa çıktıktan sonra bile bile buna uymayanlar ibret için cezanlandırılsın ki ,başkalarınada ders olsun .

Bu şike davası yuzunden bir çok kişinin ekmek yedigi koskoca bir sektör zor duruma girdi .

Eskiden futbol denildimi saatlerce konuşulurdu ,oysa şimdi kimse adını dahi duymak istemiyor .

Kimsede statlara gitme istegi kalmadı ,bir çogumuzun transferler ne alemde ne oldu ,avrupa kupalarında rakiplerimiz kim farkında dahi degiliz .

Hiç kimsenin bu zevkimizi elimizden almaya hakkı yok ,suç işleyen varsa cezalandırılsın .

Ama bunun cezası tüm halka ödetilmesin .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
2 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
büyük, için, pazartesi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)