Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.08.2021, 10:44   #1
hamzakar
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu

Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu 1994-1995 yılında eğitim öğretime başlamıştır. D-100 Karayolu üzerinde yer alan ve oldukça geniş bir kampüse sahip olan okulda pek bölüm bulunmaktadır. Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik programlarında eğitim verilmektedir. Babaeski Meslek Yüksekokulu bu programlar için öğrencilere gerekli bütün bilgi, uygulama, deneyim olanakları ve 3+1 eğitim modeli ile bir dönem işletme stajı vererek öğrencilerin başarılı bir şekilde işe hayatına atılmasını sağlamaktadır. Babaeski Meslek Yüksekokulu olarak bu bölümlerin öğretimi için de pek çok derslik, laboratuvar ve eğitim binası bulunmaktadır. Yer alan bölümlere her yıl yüzlerce yeni öğrenci katılmaktadır.
Sosyal İmkânlar
Babaeski Meslek Yüksekokulu geniş kampüsü içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği pek çok sosyal imkân bulunmaktadır. Bu sosyal imkânlar olarak ilk başta 120 kişilik amfi, 1 kütüphane, 6 adet her biri 100 kişi kapasiteli sınıflar yer almaktadır. Bunların yanında 6 adet 75 kişi kapasiteli ve 1 adet de 50 kişi kapasiteli sınıf mevcuttur. Öğrenciler için 2 adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Belirtilen bu amfi ve dersliklerde ise sabit projeksiyon cihazı ve masaüstü bilgisayar kullanılmaktadır. Öğrenciler bilgisayar laboratuvarlarında internet bağlantısı ve kablosuz internet uygulaması olanaklarına sahiptir. Bunların dışında sportif çalışmalar için voleybol, futbol ve basketbol sahaları da bulunmaktadır. Tiyatro ve müzik gibi etkinlik çalışmalarda amfi salonu kullanılabilmektedir. Babaeski Meslek Yüksekokulu içerisinde 200 kişilik yemekhanede yemek hizmeti alabilmektedir. Kantin binası 640 metrekarelik ek hizmet binasında yer almaktadır.
Bölümler
Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü
Büro Hizmetleri ve Sekreterlik bölümü içerisinde 3 adet program bulunmaktadır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programlarında eğitim verilmektedir. Babaeski Meslek Yüksekokulu olarak verilen bu programlardan mezun olan öğrenciler geniş çalışma olanaklarına sahip olmaktadır. Programlarda öğrencilerin iş hayatına katkı sağlayabilecek bütün uygulama ve öğretiler verilmektedir.
Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü
Bankacılık ve Sigortacılık programı hızla gelişen finans ve sigortacılık sektörü için bütün deneyimleri kazanmış elemanlar yetiştirmeyi hedef almış programdır. Babaeski Meslek Yüksekokulu tarafından verilen programda öğrenciler gerekli bütün uygulama tekniklerini ve eğitimleri alarak işe hazır hale gelmektedir. Özellikle çalışma alanı geniş bir program olarak banka ve sigorta şirketlerinde rahatlıkla iş bulunabilmektedir.
Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü
Pazarlama ve Dış Ticaret bölümünde yer alan Dış Ticaret programı ise dış ticaret konusunda bilgili ve yetkin elemanlar yetiştirmeyi hedef almaktadır. Program içerisinde uluslararası piyasalara hakim ve insan ilişkilerinde başarılı elemanlar yetiştirilmektedir. Bu programı bitiren öğrenciler sınavlarda başarılı oldukları takdirde B karnesi alarak Gümrük Müşavir Yardımcısı unvanı ile gümrük ve nakliye firmalarında iş bulabilmektedir.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
babaeski, kırklareli, meslek, Üniversitesi, yüksekokulu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler