Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Bir Yudum İnsan > Bilimsel Çalışmalar ve Haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.02.2021, 18:00   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Bill Gates, Küresel Isınmaya Karşı Önerisini Açıkladı

Bill Gates, küresel ısınmaya karşı önerisini açıkladı
Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, ineklerden kaynaklanan metan gazı salınımının azaltılması için zengin ülkelerin yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyledi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik İklim Felaketi Nasıl Önlenir adlı kitabının reklamını yaparken "gıdanın geleceği" olarak nitelendirdiği yapay et tüketimini yeniden gündeme getirdi.

Gates, ineklerin çıkardığı gazın, küresel ısınmadaki payına ve dünyadaki en önemli sorunlardan biri olduğuna dair uyarılarını tekrarlayarak, zengin ülkelere büyükbaş hayvan yetiştiriciliğini bırakmaları için çağrıda bulundu.

"EN FAKİR 80 ÜLKENİN YAPAY ET TÜKETEBİLECEĞİNİ SANMIYORUM"

Metan gazı salınımının azaltılması için zengin ülkelerin gerçek et yerine yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söyleyen Gates, "En fakir 80 ülkenin yapay et tüketebileceğini sanmıyorum. Tüm zengin ülkelerin yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Laboratuvarda hayvan hücrelerinden et üretmenin ekonomik olmayacağını belirten Gates, yapay etin tadına ise zamanla alışılabileceğini söyledi.

Gates, "Lezzet farkına zamanla alışılabilir. Üstelik zamanla etin tadının iyileştirileceğine yönelik iddialar da var" ifadelerini kullandı.

Kaynak
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2021, 21:40   #2
Smashmouth
Süper Üye

Standart Cevap: Bill Gates, Küresel Isınmaya Karşı Önerisini Açıkladı

Bakalım bundan sonra başımıza ne belalar gelecek
2 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2021, 21:49   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

10 yıldan çok daha kısa sürede bence artık yemeklerimiz bile haplar gibi laboratuvar ortamında üretilecek. Küresel ısınmaya ineklerin çıkardığı gazın sebep olduğunu bilmiyordum.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2021, 21:56   #4
Smashmouth
Süper Üye

Bence ineklerin gaz çıkarması ile ilgili durum hikaye yani bir bahane haşmetleri öyle uygun görmüş.. bundan sonra olmaz demiyorum illa ki olur önümüzde ki dönemlerde bu ve bunun gibi olayları daha çok göreceğiz .. bundan sonra ki adım tarım ile ilgili bakalım karşımıza ne çıkartacaklar
2 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıkladı, bill, gates, isınmaya, karşı, küresel, önerisini

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler