Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.04.2020, 15:13   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Vatandaşı azarlayan Uşak Valisi konuştu: Yanlış anlaşılmış olmak beni üzer,

Vatandaşı azarlayan Uşak Valisi konuştu: Yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, kusurumuz affola

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İsmet Paşa Caddesi’nde sosyal mesafeyi korumayan vatandaşları uyardığı görüntülerin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine yayınladığı açıklamasında, "Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola" dedi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında kentin en işlek caddesi İsmet Paşa Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Denetim esnasında caddeyi kalabalık gören Vali Kocabıyık, sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara uyarıda bulunurken, tavrı tepki çekti.

Vali Kocabıyık yayınladığı basın açıklamasında, “Arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum” diyerek tavrının yanlış anlaşıldığı belirtti.

"Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler"

Vali Kocabıyık yaya trafiğinin sınırlanmasıyla azalan insan yoğunluğunun ardından caddenin fotoğraflarını paylaşarak şu şekilde açıklamalarda bulundu: "Dünyada ve ülkemizde hızla yayılan Covid-19 salgınına karşı her gün yeni tedbirler alıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler. Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Dün yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola."

"Sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim"

Vali Kocabıyık alınan tedbirlerin uygulanabilirliğini görmek için caddede incelemeler yaptığını kaydederek, "Salgının engellenebilmesi ve alınan tedbirlerimizin uygulanabilirliğini görmek için dün ilimizin en işlek caddelerinden olan İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum.

Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum" şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.msn.com/tr-tr/haber/poli...cid=spartanntp
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.04.2020, 15:22   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Vatandaşı azarlayan Uşak Valisi konuştu: Yanlış anlaşılmış olmak ben

Merhaba,

Akşam haberlerde izlemiştim bu görüntüleri...Verdiği röportajda bir kaç yere takıldım...

Alıntı:
"Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler"
Bu " derin muhabbet " nasıl oluyor, kimlerle oluyor...Özellikle bu tür görevlerde bulunanların arada söyledikleri bir cümledir bu...

*Örneğin hiç görev yaptığınız süre içerisinde " Roman Vatandaşlarla " onların koşullarına uygun sohbet edip, yemek falan yediniz mi, dertlerini dostça dinlediniz mi...

*Örneğin varoşlarda insanları ziyaret ederek, onların koşullarına uygun yemek yiyip, sohbet edip, dertlerini dostça dinlediniz mi...?

*Yoksa sadece şehrin " ENSESİ KALIN " ları ile size kolay ulaşanlar ile mi derin muhabbetiniz var...?

Hangisi...?

Alıntı:
"Sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim"
Ne yapacak insanlar, sürekli aralarındaki mesafeyi metrelerini çıkartıp ölçecekler mi...? Veya siz metreyle falan mı ölçtünüz...? Mt, dm, cm, mm nedir, biliyor musunuz...? Ayrıca insanlar için " sokağa çıkma yasağı " ilan edilmezse bir ülke veya şehirde nasıl olur da insanların her dakika, her saniye, her ortamda mesafeyi ölçebileceğini düşünüyorsunuz ki...?

Vali olmak demek, herşeyi biliyor olmak değildir Sn.Vali...Ve lütfen kamuoyuna oynamayın...

Sağlıcakla kalınız....
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.04.2020, 16:32   #3
Livan
Gerçek Üye

Standart Cevap: Vatandaşı azarlayan Uşak Valisi konuştu: Yanlış anlaşılmış olmak ben

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
*Yoksa sadece şehrin " ENSESİ KALIN " ları ile size kolay ulaşanlar ile mi derin muhabbetiniz var...?
Kendini hep o güne kadar ağırdan sattı,
Politikayı iyi bilen bir bürokrattı.

Sağcıyla sağcı oldu, sonra solcuyla solcu,
Koalisyonlarda hep gözüktü orta yolcu.

Gözdesi oluyordu, koltuğa her gelenin,
Sırtı yere gelmezdi, fırıldak hergelenin...

Çok dindar bir başbakan atanmıştı o yazın,
Artık önemi arttı, namazın ve niyazın.

Seninki secde bilmez, siz bırakın namazı,
Şimdi bir telaş aldı yüzsüz hacıyatmazı.

Acemi başbakanın, dolmamıştı ilk ayı,
Duydu, Hacıbayram’da kılacakmış cumayı.

Düşündü yürürlüğe koydu yaparak planı,
Şeytanı da şaşırtır, duy şimdi yapılanı:

Son rekatta girerek camiye yara yara,
Dolu bir zarf uzattı mahfelde duranlara.

Namaz bitti, seslendi mikrofonla müezzin;
Aziz cemaat lütfen bir dakikalık izin!

Müdavim cemaatten, falanca müdür beyin,
Çantası kayboldu bu camide sabahleyin.

Hala bulunamadı, yazık sabahtan beri,
Bulana ödül vardır, yeter ki gelsin geri.

Anonsun başbakanı yönlendirmesi ile,
Müdür bey vali oldu, on milyonluk bir ile...

(Belli değil)
Eski 02.04.2020, 16:51   #4
Cimcimecik
Uzman Üye

Öğretmenlikten valiliğe geçtiği, yabancı dil bilmediği, kocasının da eski bir FETÖ'cü olduğu yazılıp çiziliyor.

Kadının her hâlinden belli, egosu, hamlığı, çiğliği, yetmezliği...

Bertrand Russell
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anlaşılmış, azarlayan, beni, konuştu, olmak, uŞak, Üzer, valisi, vatandaşı, yanlış

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler