Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.07.2010, 10:19   #11
Basakca
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Thumbs down Cevap: Kaç Yıl Kaybettiniz ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi clause58 Mesajı göster
aslında kendi alanımla ilgili bir konu ...ikince kez başlamak Türkiye koşullarında sahiden zor...hayatın gerçekleri.başlayanlar olacaktır.başlayacak imkanlarda olanlar çok az bir kesim ama.etrafımdaki insanların bir çoğu işinden dolayı mutsuz.hepsi mi korkak cesaretsiz.bence değil...yazılan örnek hikayeler hoş.kişisel gelişim kitaplarından örnek alınmış muhtemelen.ama kişisel gelişim sadece bir pazardır.ne kişiliği vardır ne geliştirdiği birşeyler.bu konuda negatifim maalesef.
Kişisel gelişim kitaplarını bir yana bırakın...ama okumadan da es geçmeyin insanlara bir şey kazadırırmı kazandırmaz o tarafını okuyan kişiler bilir.Negatif düşünceleri yaratan da insanlardır pozitif düşünceleridir.
Bir denersiniz olmadı iki denersiniz olmadı devam edersiniz ve etmeye de mecbursunuzdur.Çünkü hayattasınız nefes alıp veriyorsunuz.Hiç bir şeye geç kalınmış değildir.Çok yıl mı kaybettiniz.Olsun kimi ilgilendirir ki kişiler onlar bunlar için yaşamaz kendileri için yaşarlar.
Okumak mı istiyorsunuz engelleyen ne sizi yıllar mı ?
Dünya dönüyor döndükçede mevsimler dönecek saçlarımıza kırlar düşecek tenimiz buruşak,belkide gözlerimiz eskisinden daha az görecek.
Olsun....
iki omuzunuzun ortasında bir şey taşıyan herkes istediğini bir şekilde başarır.Yeterki istesin.
Örnek olarak kendimi de verebilirim şimdiki planım bir süreliğine ertelemiş olduğum master sonraki de doktora...
haa bu arada yabancı dili de kendi çapımda öğrenmeye çalışıyorum hatta oğulcanıma da öğretmeye çalışıyorum.Wc de çok vakit kaybediyor diye wc nin duvarlarına ingilizce sözlüğünün tamamını yazmaya karar verdim
Şaka değil bu tamamı ile bitirdiğimde fotosnun çekipte burada sizlere göstereceğim

Yıllar insanlara çok şey kazandırır her yönden.Sadece isteyin yeter...

7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.07.2010, 11:44   #12
SuLTaN
Fosforlu

Standart Cevap: Kaç Yıl Kaybettiniz ?

İnsan sonunda istediği şeye kavuşacaksa varsın gitsin yıllar, kime ne?
Eski 18.07.2010, 17:18   #13
aksoy
Tam Üye

Geçen yılların kayıp mı kazanç mı olduğu, sanki bence ''bakmak ile görmek '' arasında ki fark gibi. O geçen yıllarda aslında bir tecrübe mutlaka kazanılmıştır, tabi görebildiysek. Sonunda hayat bir tecrübeler toplamı değil midir?Bu da benim naçizane görüşüm.
Eski 18.07.2010, 17:30   #14
clause58
Üye

belki
Eski 14.10.2010, 13:05   #15
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi zaza Mesajı göster
açıkçası hiç umrumda değil madem günün sonunda toprak olmak var herşey yalan ölese herşey
Siz iyice umursamaz bakıyorsunuz sevgili zaza.

Bırakın şimdi kara toprağı bir kenara da, kendiniz için, kaybettiklerinizi değil de, bundan sonra kazanacaklarınızı düşünerek yola devam edin.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.10.2010, 13:20   #16
Lilium
Müdavim

Ben sadece 3-4 ay kaybettim gözüyle bakıyorum, o da okuduğum bölümü sevemediğim içindi.

Tamam belki hayatta herşey istediğimiz gibi gitmiyor olabilir ama bu bişeyleri kaybetmek demek değildir.
Sonuçta o istemediğimiz durumlar bile bir çok şey katıyor.

Teşekkürler Okyanusum
Eski 14.10.2010, 14:14   #17
Nazlı
Süper Üye

2 senem kayıpta
Eski 14.10.2010, 22:38   #18
SuLTaN
Fosforlu

3 sene kaybettim hayallerime kavuşmak için diyordum 1 hafta öncesine kadar. 4 haftadır istediğim yerdeyim ve önceden sahip olduğum düşüncelerin hepsi silindi kafamdan. Ben 3 sene falan kaybetmemişim, çok çok şey kazanmışım; belki de bir ömür kazandım kim bilir... Bu süre içerisinde büyümüşüm, hayallerime daha çok bağlanmışım ve gelmem gereken zamanda gelmişim istediğim yere.

Velhasıl kelam, düşünceler değişir; kötü bildiklerimiz iyi çıkar, iyi bildiklerimiz de kötü çıkar. Yapmak gereken şey sabretmek ve ne istediğini bilmek... Umutsuzluğa yer yok hayatta!
Eski 14.10.2010, 22:42   #19
Kardelen26
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SuLTaN Mesajı göster
3 sene kaybettim hayallerime kavuşmak için diyordum 1 hafta öncesine kadar. 4 haftadır istediğim yerdeyim ve önceden sahip olduğum düşüncelerin hepsi silindi kafamdan. Ben 3 sene falan kaybetmemişim, çok çok şey kazanmışım; belki de bir ömür kazandım kim bilir... Bu süre içerisinde büyümüşüm, hayallerime daha çok bağlanmışım ve gelmem gereken zamanda gelmişim istediğim yere.

Velhasıl kelam, düşünceler değişir; kötü bildiklerimiz iyi çıkar, iyi bildiklerimiz de kötü çıkar. Yapmak gereken şey sabretmek ve ne istediğini bilmek... Umutsuzluğa yer yok hayatta!
Bravo Sultan
Eski 15.10.2010, 16:03   #20
prowise
Tam Üye

Üç yıl kaybettim iki yıl kaybettim.

Kim bulmuş niye kaybetmiş ya da nedir kaybedilen...

Geçen gün emeklilik tarihimi öğrenmek için personel bilgi sistemini giriş şifrem ve kullanıcı adımı kullanarak giriş yaptım.

Abow o da nesi;

Emekliliği hakediş tarihi: 2027 ( bu tarihte emekli olursam emekli maaşı alamıyorum. )
Emeklilik Tarihi : 2038

Uleyn demek 2038 ama benim 4 yıl 6 ay hizmet yılım var 2010 yılındayız daha 28 yıl çalışmalıyım. Eklediğim zaman 32 yıl 6 ay yıpranmasıyla yaklaşık 38 yıl

Evet ben 38 yıl çalışmış olacağım emekli olduğumda.

Keşke keşke been üç beş birkaç yıl daha kaybetseydim.

Bunalıma giren arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.

Eğitimde yitilen yıllar kayıp değildir keyfine bakın yahu Üniversite kızlar falan ne güzel...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kaybettiniz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler