Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.02.2019, 16:50   #1
nurideniz34
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Thumbs up Musluk Suyunun Zararları

MUSLUK SUYUNUN ZARARLARI

Suyun doğal kaynağından çeşmeye kadar geçirdiği yolculuk farklıdır. Su, çeşmeye gelene kadar dereler şeklinde yüzey sularına dönüşür. Ve bu esnada bu sular yüzeyden bulaşan mikrop, virus, parazit, tarım ilaç kalıntıları ve ağır metaller gibi suyun temizliğini bozan maddeleri de toplayarak baraj ve havzalara taşır. Burada toplanan sular bilinen klorlama, filtreleme ve dezenfekte işlemlerinden geçirilir, su şebeke boruları ile musluklarımıza gelir. Bu dezenfekte işlemi esnasında kullanılan klorun da sağlığımız açısından olumsuz etkili olduğunu gösteren çalışmalar bulunur.

Beraberinde binalara suyu getiren dış şebeke boruları, binaların içindeki şebeke boruları ve binaların su depolarındaki toprak, pas, kir, parazit, mikrop, virüs gibi yabancı maddeler de suyumuza bulaşmış olabilir. Bu etkenlerin hepsi ve dezenfekte amacı ile kullanılan klor suyumuzun lezzetine ve kokusuna da yansır.

Netice olarak; musluk suyunuzu filtre ediniz veya kaynatıp soğuttuktan sonra kullanınız.

Hazırlayan:Nuri Deniz
Eski 02.02.2019, 23:44   #2
Cimcimecik
Uzman Üye

Standart Cevap: Musluk Suyunun Zararları

İzmir'de belediye musluk suyunun içilebilir olduğunu söylüyor. O zaman kaynatıp, klorun da uçmasını bekleyip içmekte sakınca olmaz sanırım.

Damacana sularını içmenin de çok zararları olduğu söyleniyor.

Bertrand Russell
5 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2019, 19:58   #3
Ekin
Başına Buyruk

Standart Cevap: Musluk Suyunun Zararları

Valla bizim kedide inadına çeşmeden taze su istiyor. Başka su içmez. Çeşmeyi açtığımda susuzsa ister. Ağlar zırlar illa istediğini yaptırır. Kabındaki suyu her içtiğinde taze çeşme suyu ile değiştittirir. İnadına içmez. Birkere bir sudan içtiyse ikincisini hayatta içmez. Bu konuda çok inat. Çok denedim. Bende inat ettim içmedi. Asi evlat.

Arıtma kullanıyoruz. Kullanmadan olmaz. Damacanalar yada diğer petler bana kokuyor gibi geliyor. Kedi gibi bende sevmiyorum. Arıtmadan akan su yine kötünün iyisi işte. Arıtmalarda atılan tarım ilaçlarını temizlemiyormuş diye duydum.

Teşekkürler...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
musluk, suyunun, zararlari, zararları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler