Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.07.2021, 18:40   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sinovac Aşısının 6 Ay Sonraki Antikor Seviyesi Ortaya Çıktı: Yüzde 35’i Geç

Sinovac Aşısının 6 Ay Sonraki Antikor Seviyesi Ortaya Çıktı: Yüzde 35’i Geçmiyor

Sinovac'ın corona virüsü aşısı CoronaVac uygulanan kişilerin 6 ay sonraki antikor seviyeleri ortaya çıktı. Çin'de yapılan araştırmada, iki hafta arayla aşı olan kişilerin yüzde 16.9'unda, dört hafta arayla aşılananların yüzde 35.2'sinde antikor tespit edildi.

Aralık 2019'da Çin'de ortaya çıkan corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, salgında ortaya çıkan yeni mutasyonlar aşıların etkinliğini sorgulatıyor.

Dünya genelinde hızla yayılan Delta varyantı, pek çok ülkede kısıtlamaları yeniden gündeme getiriyor. Türkiye’de Pfizer-BioNTech’le birlikte uygulanan Sinovac aşısıyla ilgili önemli bir çalışma ortaya çıktı. Sinovac Biotech uzmanları ve Jiangsu sağlık yetkilileri tarafından yürütülen araştırmada, Sinovac’ın Covid-19 aşısı CoronaVac’ın antikor seviyesine mercek tutuldu.

Çalışmada iki doz CoronaVac aşısı uygulanan kişilerin 6 ay sonra virüse karşı korumada önemli bir veri olan antikor seviyeleri ölçüldü. Sonuçlara göre 18-59 yaş aralığındaki sağlıklı yetişkinler arasında antikor seviyesinin 6 aydan sonra önemli ölçüde düştüğü gözlemlendi. İki ve dört hafta arayla ikinci doz yapılan katılımcıların yüzde 16.9 ile yüzde 35.2’sinin antikorlara sahip olduğu belirlendi.

ÜÇÜNCÜ DOZ ETKİYİ ARTIRIYOR

Araştırmacılar, antikor seviyesini yükseltmek için üçüncü doz takviye aşının büyük bir etki gösterdiğini de ekledi.

Türkiye, CoronaVac aşısı olanlara üçüncü doz aşı yapmaya başlarken, Çin aşısının uygulandığı Endonezya ve Tayland gibi ülkeler de söz konusu aşıyı yaptıranlara üçüncü doz olarak Moderna ve Pfizer aşıları uyguluyor.

PFIZER-BIONTECH’TE 10 KAT DAHA YÜKSEK

Geçtiğimiz günlerde saygın tıp dergisi The Lancet'te yer alan bir başka çalışmada Pfizer-BioNTech'in mRNA aşısı ve Sinovac'ın geleneksel yöntemle geliştirdiği corona virüsü aşısı karşılaştırılmıştı.

Hong Kong'da yapılan çalışmada Pfizer-BioNTech aşısı yapılan sağlık çalışanlarının, Sinovac aşısı uygulanan kişilere oranla vücuttaki antikor seviyesinin 10 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi. Araştırmacılar söz konusu sonuçların, mRNA aşılarının geleneksel yöntemlerle geliştirilen inaktif aşılara kıyasla Sars-CoV-2 ve varyantlarına karşı daha koruyucu olduğunu gösterdiğini savundu.
Eski 27.07.2021, 19:29   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Sinovac Aşısının 6 Ay Sonraki Antikor Seviyesi Ortaya Çıktı: Yüzde 3

%35, %64...Aslında sonuç olarak baktığımızda her yıl bu aşıları olmak gerekecek.Hele ki varyatlarla falan topluma korku salındığında, son yıllar sanırım insanların aşı olmasıyla geçecek gibi gözüküyor...

Böyle nasıl yaşanacak ki?
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.2021, 20:33   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Sinovac Aşısının 6 Ay Sonraki Antikor Seviyesi Ortaya Çıktı: Yüzde 3

Alıntı:
Pfizer-BioNTech aşısı yapılan sağlık çalışanlarının, Sinovac aşısı uygulanan kişilere oranla vücuttaki antikor seviyesinin 10 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi.

Ara sira Bilgisayarlarini tamir ettigim Virologie zentrumun sahibinle iyi tanisip, evinde bile Mangal yaptigimiz icin, kendisi belirli bir zaman sonra Kan alip, analiz edebilecegini teklif etmisti!.

Böylelikle Seker Hastasi olarak verileri birinci elden suna bilirim!.

Belki böylelikle Birinci elden verilerle @Heliosaga´yida tatmin edebiliriz!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.2021, 22:25   #4
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Aşı üreticileri bile antikor seviyesinde düşüklüğü kabul etmişken basın hangi veriye dayanıp bu aşıların etkili olabildiğini düşünüyor?...

Ortada aşı namına birşey olmayan deneysel bir sıvının etkili olduğuna dair propaganda yapan(hayır diğer aşıların adı geçmez varsa yoksa biontech nasıl bir lobicilik bu vay anasını) basının kesin konuşmasına bayılıyorum.
Eski 28.07.2021, 13:24   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Aşı üreticileri bile antikor seviyesinde düşüklüğü kabul etmişken basın hangi veriye dayanıp bu aşıların etkili olabildiğini düşünüyor?...

Ortada aşı namına birşey olmayan deneysel bir sıvının etkili olduğuna dair propaganda yapan(hayır diğer aşıların adı geçmez varsa yoksa biontech nasıl bir lobicilik bu vay anasını) basının kesin konuşmasına bayılıyorum.

Bilim iste böyle birsey olsa gerek!.

Bilim Dünyasi günlük verilerle güncellesir!.

Sadece Paylasimlarindan, bu Dünyada Bilimin sundugu imkanlarla elde edilen Ilac istemeyip, Karsi Yakadan Olümpteki Tanrilardan umut bekleyis tarzini göstermektesin!.

En ideal bir durumda bile Doktorlar Sürü Bagisikliginin 80% üstünde asi olundugundan sonra tuttugunu aciklarken, bu Asi karsitlarinda türeyen Mutasyona ugramis Virüslere ne yapa bilecegimiz ne malüm?.

Hayatinin EN Direncli yaslarinda oldugun icin böyle konusurken, yasini bayagi ilerletmis Annen ve Baban, Komsunun Virüslü Kanini emmis Sivrisinek tarafindan isirilip, bu hastaliga bulasmisligini düsüne bilirsen, daha evvel bu asiyi olup, Sürüm Bagisikligina ulasmadigimiz icin sucu kendinde aramaya basliyacaksin!.

Tanrinin SAK SAKINI BEKLEME!.

Bu asiyi olanlar, basit üsütme hastaligi diye anlattigimiz hastaligi Hastaneler kapisina düsmeden gecirirken, Asi olmayanlara Mantar yetistirmekle yetiniyoruz!.

Nede olsa Koca Kari Tükürügü degil, Aktüel Bilimin Türünden edinmis Asilari tercih etmis durumdayiz!.

Gerisini bulastiginda, anca Mantar Kurtariyor!.

Dibine Not: Kaybettigin sevdiklerinle, Sagligini cok ararsin sonra!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.07.2021, 21:47   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Birincisi mutasyonun aşısızlarda türediğine dair bir veri yok.

İkincisi mutasyonun doğal etkisine karşı müdahale eden aşısızlar değil tam tersi aşılıların rehavetinden kaynaklıdır. maskeyi mesafeyi unutup ben aşılıyım yea kafasında olanlar yüzünden mutasyon etkinliği yükselmiştir. Buna kanıt ise israil aşılamalarına bakılabilir.

Aşılıların mutasyon etkinliği şimdilik istatiktiksel olarak kanıtlanmıştır.

Üçüncüsü aşıların mutasyon karşısında başarısızlığı başta aşı üreticilerin(Uğur şahin'in "Aşının etkinliği düştü AMA" açıklamasından teyitlenmiştir. Kendileri yeni bir aşı değil sadece "ÜÇÜNCÜ DOZ" aşı üretimine odaklanacaklarını belirtmiştir.

Dördüncüsü Aşılılar yada Aşısızlar bulaşı efektiflikleri konusunda eşittirler. Aşısızlar hastalığı kaptıkları zaman zaten etkilerinden dolayı eve kapanacaklarından, aşılılar ise laylaylom orada burada check-in yapıp virüsün bir numaralı mutasyon aracı olmaya devam edeceklerdir. Böyle bir gerçek varken "mutasyon aşısızlar yüzünden oluyor hüüü" ağlaklığı saçmalığın danışkasıdır.

Bütün bunlardan sonra aşı üreticilerin dsö'nün ve devletlerin aşı aşı aşı diye tutturmalarındaki tek sebeb kapitalist amaçlardan kaynaklanmaktadır. Bir kısır döngü yaratıp yüzde 1'in altında mortaliteye sahip bir virüs ailesinin aşıyla hem doğal mutasyonuna ket çekiyorlar hemde sürdürülebilir plasebo aşılarla yeni bir "aşı ticareti" yapma amacında oldukları kesindir.

İnfluenza ilk çıktığı zamanlarda tanrıya şükür ki internet yoktu olsaydı heralde şu an "grip" gibi "sıradan" bir hastalığa nasıl yaklaşılacağı üzerinde nasıl korku fırsatları yaratılacağı şimdiki coronavirüs sayesinde az çok anlaşılabilir.

Aşılarla bu virüsü yenmeniz imkansız herşeyi doğal akışına bırakmak ve başka çözüm yolları aramak gerekir. Antiviral ilaçlar üzerinde daha hızlı çalışılması gerekir mesela.

+++

Ailem bu aşıyı oldular kendilerini uyarmama rağmen. Onlara ben karışmadım onlarında bana karışmaya hakkı yok. Eğer olurda coronavirüsten öleceksem bu benim seçimim benim kaderim. Buna rızam var.

Lakin deneysel bir sıvıdan gelebilecek herhangi bir yanetkiye, üzerimden veri elde edip bunu ticari bir amaca dönüşterecek şirkete kendimi kurban edecek değilim. İsteyen edebilir.

Ben öngörülebilir bir sonucu seçtim. Aşı olanlar da üzgünüm ki öngörülemeyen bir sonucu seçtiler.Herkes bunun sonuçlarını er veya geç yaşayacak.
Eski 29.07.2021, 03:59   #7
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster

Ailem bu aşıyı oldular kendilerini uyarmama rağmen. Onlara ben karışmadım onlarında bana karışmaya hakkı yok. Eğer olurda coronavirüsten öleceksem bu benim seçimim benim kaderim. Buna rızam var..

Iste anca buraya kadar!.

Basit bir Ölümü Kader olarak görüldügü gibi, Pisi Pisine ölümle karistirma sorunu cok!.

Almanyada mesela dalgina ugrayip, Yaya gecitinden gecmeye calisirsam, cogunlukla Arabalarin duracagindan yeniden emin ola bilirim!.

Türkiyede bu durum degisiyor!.

Yayaya Yesil olsa bile, Yaya gecitinden dikkatsiz gecisinde Fitratina yazilmis bir seyler var!.

Ama yeniden Rahat yasiya bilirsin, bir Kücügüm olarak Kiz Kardesimde kaderden bahsedip, Asi olmadi!.

Kendim icin sunu diye bilirim´ki, Kaderimi kendi elime aldigim gibi, Anneme Karsi Sorumluluguda yüklendigim icin, hem kendimi hem Annemi Asilattim!.

Annemin ikinci asisi bugün saat 10 siralari olacak!.

En Kücügümüze ve Geline, sayet Asi olmazlarsa Evden uzak kalmalari gerekecegini gözler önüne getirdigimden sonra, ikiside Asi oldu!.

Sadece tabiki onun icin degil, devamli gezdikleri icin, Asi olmalarinda yararli olabilecegine inandiklari icin, Asi oldular!.

Carsambadan beri Almanyada 50%´lik iki sefer asilanmislar olmus durumdalar!.

Vaka sayilari artis gösterdigi icin kisitlamalarin yeniden geleceginden hic süphem yok!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.07.2021, 11:42   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kader dediğimiz şeyler sadece seçimlerden oluşmuyor mu zaten abi?

Kapanma kısıtlama gelse de olmaz. Bu aşılamalar kapanmalar kısıtlamalar şuna benziyor. Delikli bir kovayla evdeki suyu boşaltmak gibi birşey şu an olanlar. Çünkü virüs tek varyant değil resmen aile olmuşlar ki bu normal birşey. Birini aşıyla(!) tanıtsan diğeri "cee" diyor. Buna aşı denen sıvıyla müdahale etmek çok yanlış bir yol. Her varyanta aşı yapacaksak işimiz çok.

Yarın olduda deseler ki aşılar aslında virüsün agresif bir yola evrilmesine yol açıyor diye o zaman ne yapacaksınız? olur mu olur. Çünkü virüslerin mutasyona evrilmesine en büyük katkı sunan kesim kim? bunu söyleyemiyorlar yada söylemiyorlar.

Bu dünyada neler olmadı ki. Davada açamazsınız adamlar işin içinden sıyrılır. En fazla tazminat falan öderler ki o da kazandıklarının yanında karınca ısırığı gibi kalır.

Çözüm? Antiviral ilaçlara başvurulması gerekiyor. Belki tıp dünyasının penisilin gibi bir devrime ihtiyacı var.

Ha birde..

Sırf kapanalım maske takalım diye diye Bağışıklık sistemleri düşen sonraki nesilin ne tür hastalıklarla baş edeceklerini hiç düşündüler mi acaba? Bakın çoğu uzman bu tehlikeyide işaret ediyor. Sanıldığı kadar kendinize ve çocuklara maske takmanız onların bağışıklık sisteminide savunmasız duruma getirilebilir. Bu konuda çok derin uyarılar var.

Utanmadan bir de bu aşı adayı sıvıları çocuklara da onaylattıracaklardı ki orada çok itirazlara maruz kaldılarda bu aşılar çocuklara yapılmadı.

Hamilelere de yapılmıyor zaten neden çünkü "ruhsatı" yok.

Aşısızlara yani bizlere kısıtlama yaparlarsa şaşırmam. Ha kısıtlamadan kasıt avm tiyatro sinema maç falan ise isterse 100 yıl kısıtlama uygulasınlar benim için hava hoş.

Avm'ye taş çatlasa ömrümde bir iki kez gitmişimdir o da kız arkadaşım sayesinde.

Tiyatro desen zaten yok gibi bişey. E sinemalarda artık dijital dünyaya adım attı. Maç desen takım zaten tutmuyorum.

Ama seyahat özgürlüğüme sokağa çıkmama laf ederlerse gerekirse davalık olurum yine o aşı denen naneyi olmam.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
35’i, antikor, aşısının, çıktı, ortaya, seviyesi, sinovac, sonraki, yüzde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler