Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.05.2011, 21:48   #1
Basakca
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hevesle Alınıp Kullanılmayan 25 Şey

Hevesle Alınıp Kullanılmayan 25 Şey...

Başta hayatınız o ürünle değişecek, işleriniz kolaylaşacak sanırsınız. Bir süre kullanırsınız da. Ama sonra kaderleri gardırop üstü, yatak altı, dolap dibidir...

Yumurta Pişirme Makinesi

Rafadan istiyorsunuz ayarı kaçıyor, sarısı sulu kalsın dediğinizde dalıp piknik yumurtasına dönüştürüyorsunuz. Evet, gidip hevesle yumurta pişirme makinesi aldınız. Peki kaç kez kullandınız?
Bir? ıki?

Korku Filmi Bıçakları

Televizyonda görüp heves ettiniz, çarlistona, kuşbaşı kuzuya ayrı bir bıcağınız olsun istediniz. Bazı boyları ürkütücü boyutlarda olan sekiz parçalık bıçak setini aldınız. şu anda kaçını kullanıyorsunuz? En küçük meyve bıçağını mı?

Ansiklopedi Devri

İnternet çağıyla ansiklopedi devri de can çekişmeye başladı. Fakat 15-20 yıl öncesini düşünün. Kimi aileler çocuklarının geleceğini düşünerek parayı bastırıp setleri kütüphanelere dizdi. Kimi aylarca ansiklopedi kuponu biriktirdi. Bir dönem ödevi için iki cilt ellendiyse yine iyidir.
Salata Kurutma Meselesi

Bu biraz tartışmalı bir ürün. Döndüre döndüre salataları kurutmaya yarayan bu aletler kimi mutfakların baştacı, kimilerinde ise bir efor gerektirdiğinden lavabo altına atılmış vaziyette. ınsan burada da ikiye ayrılıyor.

Pufa Oturma Hadisesi

Sevimli bir mobilyadır, girdiği ortama renk verir, hava katar. Ama siz hiç pufa oturan bir insan gördünüz mü? Oturulmaz, çünkü rahatsızdır, sırtınızı, kollarınızı dayayamazsınız, bir acayip kasılırsınız. Ama çok evde vitrin malzemesi niyetine bir puf vardır.

Ekmeğimizi Makineden Çıkardık

Bu son dönemde ekmeği evde yapmak çok ‘cool’ bir aktivite. Yabancı yemek kanallarını izledikçe gayrete gelen, yemek kitaplarına baktıkça ağzı sulanan, kahvaltıya cevizli çavdarlı ekmek yapmanın yollarını arıyor. E, bunun da makinesi var ve akıbeti tahmin ediyorsunuz.

Dağları Delmek Bir Sanattır

Heves edildi ve eve bir matkap alındı. Alınmışken de genelde en profesyoneli, en havalısı tercih edildi. Sonra mutfağa dolap için dört delik, çalışma odasına raf için iki delik daha… Sorarız size: Bir eve kaç delik açılabilir?

Yağmurluğun Bahtı

Yağmurluk giyebilmek için birkaç şart var. Öncelikle havanın çok soğuk olmaması ama yağması gerekir. Evden çıkmadan önce yağmurun başlaması şarttır; kuru havada belki yağar diye yağmurluk giymek insanın içinden gelmez. Bütün bu koşulları birleştirdiğinizde yağmurluk senede en fazla bir gün giyilen bir şeye döner.

Evde Sinema Havası

Patlamış mısır güzel bir yiyeceğimizdir fakat talihsizliği bu kadar film izlemekle, sinemayla özdeşleştirilmesidir. Tam da sinema keyfini eve taşıma maksadıyla bir patlamış mısır makinesi satın alınır. Ortada dursa çok yer kaplar. Üst dolaba kalktı mı da indirilmesi bir ‘çılgın proje’ haline gelir.

Tam 370 Parça Yemek Takımı

Yeni evlenen çiftelere evde mutlaka bunulması gerektiği aile tarafından öğütlenir. Hatta genelde bizzat aile tarafından satın alınır. Önce bu kadar parçayı nereye sığdıracağız derdi vardır. Çok pahalı olduğu için günlük de kullanılmaz. Olay Dolmabahçe Sarayı vitrinlerine döner.

Tek Tonerlik Yazıcı

Artık fiyatlar da gayet makul, heves ettiniz hem yazıcı, hem fotokopi makinesi hem de tarayıcı olan o aletten aldınız. Fakat ev tipi yazıcıların sorunu genelde tek tonerlik kullanılmasıdır. ıkincisini satın almak ekstra gayret gerektirir

Yatak Örtülür

Tabii ki yatağın üzerine örtülen bir şey vardır. Fakat bu parçaya ne kadar fazla para verilirse, ne kadar teferruatlı olursa kullanım yüzdesi o kadar düşer. Çünkü böyle örtülerin üzerine gün içinde yatılamaz, yatak mağaza mostralığına döner.

Paslanan Koşu Bandı

Tamam, planlı programlı gidip gerçekten de evinde koşu bandını kullanabilen insanlar var. Fakat bazı evlerde üzerine çantaların ya da ütülenecek çamaşırların dizildiğini hiç görmemiş olamazsınız. Kürek çekme aleti, bisiklet, bunlar ev için hep riskli yatırımlar…

Selülitle Savaş!

Ne kremler, ne peeling aletleri, ne solüsyonlar, jimnastik aletleri neler neler… Bir kadın için selülitleri yok etme ihtimali bulunan her ürünün şansı vardır. Maddi güç yettiğince hepsine ulaşılır. Fakat bir haftadan sonra o kremi sürüp masaj yapmak, o alete binmek zor gelmeye başlar.

Waffle Makinesi

Üç gün üst üste waffle yedikten sonra midenizin nasıl kalktığını, aleti bir alt dolaba tıkıştırdığınızı hatırlıyorsunuz değil mi? ışte bu da öyle makinelerden. Hem waffle’ı dışarda yemek güzel değil mi yahu?

Bilmem Ne Kadehi

Burada kullandığımız ‘bilmem ne’ sizin hayatta hangi içkiyi sevdiğinize ve hangisinden nefret ettiğinize göre değişiyor. ılginç olan şey, viskiden tiksinenin altı kişilik viski bardağı, hayatta evde martini yapmamış birinin martini takımı bulundurabilmesi… Zengin gösteriyor, o kesin.

Mahzun Termos

Her evin bir alt dolabında senede bir gün piknik sırasını bekleyen devasa bir termos durur. Kullanılmamaktan zaman içinde kapak plastikleri erir, iyi kurumadan kapatıldıysa içi çok fena kokar. Yine de termos kullanabilme ihtimali güzeldir.

Tamir Sorumlusu

Tahmin edileceği üzere genelde erkeklerin kendilerine biçtiği bir vazifedir bu. Temel yanılgı bu işe cinsiyetçi bakmaktır. Tamirat işlerinde şahane bir dolu kadın olduğu gibi, gayet beceriksiz erkekler beceriklilerinden daha fazladır. Özetle o koca alet setlerini alıyorsunuz ya, çekici iki kez, penseyi bir kez kullanacaksınız. Tornavida belki beş…

Sözde Gazetelik

Bunların temel sorunu çok az gazete almalarıdır. Bir pazar günü gazeteleri bile sığmayan gazetelik ne kadar ‘tasarım’ olursa olsun, işe yaramaz. Zaten birçoğu üç beş derginin ‘sergilendiği’ yalan eşyalara döner.

Pamukşeker Makinesi

Çocuk tutturunca sokaktaki satıcıdan aldınız. Yine isterse, yine alırsınız da… Eve pamukşeker makinesi satın almak da nesi? Anaokulu mu işletiyorsunuz? Ama oluyor işte öyle heyecanlar….

Vücut Geliştirme Aletleri

Görüntülü tele-satışların tuzağı… Orada kaslı adamların kendilerini hiç yormadan Rambo modeli gezdiğini görünce, “Acaba mı?” dediniz. Zaten altı taksit… Sonra o acayip aleti hangi yatağın altına koydunuz?

Ev yapımı Yoğurt Fiyaskosu

Fikir şahane… ıçine binbir katkı maddesi girmiş, iki ay geçse bozulmayan plastik yoğurtlar yerine, kendi işimizi kendimiz yapacağız. Artık bunun da makinesi var, tamam gidip onu alalım. Ama çok yer kaplıyor diye, temizlemesi zor diye kaç kez kullandınız?

Peçete Yüzüğü Ne?

‘Yemekteyiz’ türü televizyon programlarında görüyoruz ki herkesin evinde ‘peçete yüzüğü’ var. Bu bir şeyi daha gösteriyor, eğer ‘Yemekteyiz’e yarışmacı olarak katılmıyorsanız, eş dost yemeğe geldiğinde peçeteleri yüzükleme ihtimaliniz de sıfıra yakın.

Mutfak Tartısı

Bizim mutfakta malzemeler ‘göz kararı’ modeliyle ayarlanır. Ama işte filmlerden falan görüp diyet listeleriyle kafayı yedikçe mutfak tartısı olmadan yaşayamazmışsınız gibi gelir. Evcilik oyunu bir yere kadar, güzel bir aksesuvar olarak durur.
Burhan Pazarlama

Saygı duruşu maksadıyla Burhan Pazarlama dedik. Vapurdan, trenden alınan, o an hayatınızı kurtaracakmış gibi görünen her ürün, bir süre sonra dolaplarda birikmeye başlar. Dolma sarma makinesi, limon sıkacağı, çiçek çizen cetveller… Başka?

Kaynak

Eski 01.05.2011, 21:57   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Hevesle Alınıp Kullanılmayan 25 Şey

Bunların içinde bir alet çantası bir de Matkap var... Onlar neden konmuş anlamadım.

Diğerleri çok doğru. Kadın milleti işte. Alırlar ve bir işe yaramaz çoğu.

Teşekkürler Başakça...

17 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.2011, 22:07   #3
Basakca
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Bunların içinde bir alet çantası bir de Matkap var... Onlar neden konmuş anlamadım.

Diğerleri çok doğru. Kadın milleti işte. Alırlar ve bir işe yaramaz çoğu.

Teşekkürler Başakça...

Neden mi konmuş mu ? Hayret anlayamadın mı ?

O matkapla duvarlara bir iki kere delik açıpta köşeye bırakıp ta bir dübel için eve tamirci çağıran, artık herşeyi ben tamir edeceğim tamirciye verecek kadar zengin değilim deyip bir iki cihazı onarıp ta sonunda tamirci çağıran kim ?

Hem şeylerine mok sürdürmezler hemen Canon gibi zıplarlar üzerlerine, sonra da ayıklayamazlar pirinçin taşı ile somun ve cıvatayı...

Erkek milleti işte...

17 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.2011, 22:09   #4
Öykü
Müdavim

Yazılanlar çok doğru. Dolapların içine saklanan gereksiz eşyalar. Teşekkürler Başakça.
Eski 01.05.2011, 22:17   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Konu başlığını görünce nedense hemen aklıma Waffle makinemiz geldi. Konuda o da varmış

Yumurta makinemiz hiç olmadı, gereksiz bir alet ama salata kurutma zımbırtısı çok sık kullandığımız bir gereçtir.

Pufa oturmaktan çok ayaklarımı uzatırım, çok sık kullanılır o da.

Matkap gerektikçe kullanılır ve her evde olması gerekir.

370 parça yemek takımı (bizdeki kaç parça bilemem ama o kadar olmadığı kesin) misafir geldikçe işe yarar.

Yazıcı evimizin vazgeçilmez aletidir.

Yatak örtüsü konusunda katılıyorum, ne o öyle hergün ört kaldır. İlk gün örtülür, sonra bir kenarda katlı durur

Koşu bandımız hala paslanmadı, bizi deli gibi koşturuyor

Gelelim Waffle makinesine.. Benim ısrarcı dayatmam sonucu alındı. Hatta waffle üzerine kitap bile aldım. Hiç kullanmadım (pahalı bir şey sanmayın, ucuz bir alet).

Tamir sepeti de gerekli. takım taklavat nereye konacak?

Mutfak terazisini pasta - çöreği ben yapacaksam eğer muhakkak kullanılır.

Bayağı kullanılanlar varmış bizim evde demek ki
Eski 01.05.2011, 22:36   #6
Kardelen26
Müdavim

Daha neler var, neler, kesin elliyi bulur
Eski 01.05.2011, 22:50   #7
Basakca
Müdavim

Yemek takımım var. Annem işe ilk girdiğim yıllarda zorla aldırtmıştı.Dünyanın parasını vermiştim o zamanlar ama kaç parçadır hatırlamıyorum da çok ince porselenden olduğunu hatırlıyorum sadece... Kullandım mı hiç ? Kullandım ilk zamanlarda hayırlı olsun diye yemeğe gelenlere bir kaç kere çıkartmıştım. Şimdi çatıda kolinin içinde duruyor.Kimblir böcekler yuva yapmıştır içlerine... Olsun hiç olmazsa benim yuvamda işe yaramadı böceklere yuva olsun.

Yumurta pişirme ve yoğurt makinesi almıştım Efe'nin bebekliğinde... Günlük yoğurt ve yumurta pişirip (hiç bir zaman yumurtanın başında dakika tutacak kadar vaktim olmadı) yediriyordum azmana...
Sonra ne mi oldu o makineler bebeği olan bir arkadaşıma verdim ki oda bir azman yetştirsin diye...

Takım çantam yok ama alet edevatım var benim işime yarayanlar ve yapabileceğim işler için tabiki...

Koşu bandım yok ama almak istiyorum alsam da pas tutmaz bunuda adım gibi biliyorum.

Pufun neyim yok olsa idi işime yarardı en azından ayaklarımı taburenin üzerine uzatmazdım.
Öyle peçete meçete yüzükleri nedir ki? Kokoş işleri...Yatak örtüsü var gardolabın üzerinde duruyor.Onu kullanacak şey mi var ki? Çek pratik ten bir pike benzeri şey akşam işten gelince cumburlop atla yatağın üzerine dinlendir gövdeyi...
Mutfak saati... Zamanla yarışıyorum yahu öyle dakiklik şeyler yapmaya zamanım mı var? Elim ve gözüm kantar ayoll...Ama ekmek yapma makinem var. Yılbaşında hediye gelmişti üretici firmadan.Kullandım ve kullanıyorum da... Çok güzel ekmekçikler yapıyorum cevizli neyim..

Yazıcı neyim yok iş yerinde var ya yeter
Matkabım yok. iyi ki de yok diyorum zira matkaplı seri katil olurdum. İhtiyaçım olduğunda babama duyuruyorum gelip yapıyor sağolsun. Ben yaparım diyorum ama vermiyor, bir kere vermişti de yeni makine yeni başlık almak zorunda kalmıştı.

Öyle teferruatlı şeylere gelemem pratik olacak kullandığım şeyler.

16 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.05.2011, 22:54   #8
Canan
Çiçekci kız

Yogurt yapma makinasi:Bir kere yaptim, kücük kücük kavanozlarla mi ugrasagim Kilerde.
Yumurta pisirme makinasi, bozuluncaya kadar kullandim.Ama gereksiz.
Waffle makinasi:Arada sirada kullanirim hala.
Mutfak terazisi: Neden gereksiz olsun ki, kullaniyorum.
Matkap ve alet cantasi: Bizde cok kullanilir.
Misir patlatma makinasi: Hic olmadi cünkü: Bir arkadasta misirini yedim, cok kuru ve tatsizdi
Termos: devanasi olan atildi, 1,5lt.ligi kisin su yerine bitki cayi icmek icin aktif
Bunlara ilaveten,
Friteusen: Kilerde.
Daha sürer.....Üsendim yazmaya
Gereksizler yaninda gerekliler de varmis bana göre

Eski 02.05.2011, 10:40   #9
SanaL
Uzman Üye

Güzel konuymuş hakketen, şöyle bir düşündüm kullanılmayan eşyalarımızı bende
Bizde en fazla elektronik eşya var kullanılmayan, malum evde iki tane Bilişim Uzmanı olunca birsürü parça oluyor Sırf atıl haldeki parçaları birleştirsem komple bilgisayar çıkar ortaya ( kompleden kastım tam takır monitörden yazıcıya kadar ) .

Tost makinemiz var kullanılmayan.
Yaprak sarma aleti var; 1 kez kullanıldı saramadığı anlaşılınca kaldırıldı.
Kocaman bir koşu bandı, kürek, bisiklet, v.s.. aleti var kimse kullanmıyor atmaya da kıyamıyor
Kim demiş vücut geliştirme aletleri kullanılmıyor diye ben kullanıyorum
Eski 02.02.2013, 17:39   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

Yumurta Pişirme Makinesi kullanıyoruz. İyi de oluyor.. Matkapsız ev mi olur

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alınıp, hevesle, kullanılmayan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)