Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.06.2013, 18:45   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yine Dini Siyasete Alet Etti!

Yine dini siyasete alet etti!

Erdoğan Ankara Esenboğa Havalimanı'nda halka seslendi. Yine dini siyasete alet etti.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Adana ve Mersin’den sonra gittiği Ankara’da binlerce AKP’li tarafından karşılandı. AKP her ne kadar karşılamanın planlanmadığını öne sürse de, yapılan hazırlıkla, getirilen miting otobüsü ve daha önceden atılan SMS’ler, yapılan mitingin günler öncesinden planlandığını ortaya koyuyordu.

Taksim Gezi Parkı için İstanbul’dakinden daha sert bir konuşma yapan Erdoğan, bir kez daha dini siyasete alet etti. Direnişte 13”üncü güne giren eylemciler için ağır ithamlarda bulunan Erdoğan, “Bunlar benim başörtülü kızlarıma saldırdılar. Benim namaz kıldığım camiye biralarıyla, ayakkabılarıyla girdiler” dedi. Başbakan’ın bu sözlerinin ardından kalabalık uzun süre eylemcileri yuhaladı.

Türkiye’yi sarsan gösterilerin ardından faiz lobisi olduğunu yineleyen Erdoğan, açık açık bankaları ve bankacıları tehdit etti. “Bize karşı bu mücadeleyi başlattınız bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz” diyen Erdoğan, “Biz spekülatörlere fırsat vermedik yarında vermeyeceğiz. Eğer yakalanırsan ümüğünü sıkarız” diye konuştu…Bu arada kalabalığın sık sık Başbakan’a “Mücahit Erdoğan” diye tempo tuttu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

GELİN SANDIKTA HESAP SORUN

“Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Bize bazı marjinal gruplar değil, bize millet hesap sorar. Milletin hesap yeri sandıktır. Çapulculara sesleniyorum. Gelin sandıkta hesap sorun… bizi millet getirdi millet götürür. Milletten başka bu noktada bizi götürmeye kimsenin gücü yetmez…”

ÇAPULCUSUNUZ İŞTE

Çapulcu dememe kızıyorlarmış. Çok merak ediyorlarsa lugata baksınlar çapulcu kime diyorlar. Oraya bakarlarsa Başbakan’ın ne kadar isabetli bir söz kullandığını görürler. Yakan yıkanlara çapulcu denir. Onlara destek verenler de aynı familyada yerini alır. Bu kalabalık bu topluluk söyleyeceklerini yakarak yıkarak söylemedi. Söyleyeceklerini hep sandıkta söyledi. Yarın da sandıkta söyleyecekler. Gezi’ye Kuğu’ya çıkacağınıza, 7 ay var, sandıkta sizlerle görüşelim…“

BİRAYLA CAMİYE GİRDİLER

“Bunların tek yaptıkları yakıp yıkmak. Bunlar başörtülü kardeşlerimize saldırdılar, camiye ayakkabıyla bira şişeleriyle girdiler. Benim kızlarım sabrettiler burada okuyamadılar dışarıda okumak zorunda kaldı. Başörtülü kardeşim yıllarca parya muamelesi gördü…”

“BANKALARIN ÜMÜĞÜNÜ SIKARIZ”

“Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir, mafya dönemi bitmiştir, cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir. Faiz lobisi kendine çeki düzen ver. Bu lobi yıllarca benim milletimin alın terini sömürdü bundan sonra sömüremeyeceksin. Olay sadece lobiyi oluşturan bir banka iki banka kim varsa. Hepsi için aynı şeyi söylüyorum, siz ki bize karşı bu mücadeleyi başlattınız bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz. Utanmadan sıkılmadan borsayı çökertmeye çalışanlar, çökersen sen çökersin borsada benim param yok. Biz spekülatörlere fırsat vermedik yarında vermeyeceğiz. Eğer yakalanırsan ümüğünü sıkarız. Geçmişte birileriyle anlaşıyordunuz yüzde 7500 faizle bu ülkeyi sömürüyordunuz ama artık o geçmişte kaldı.”

Kaynak
Eski 09.06.2013, 18:53   #2
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: Yine Dini Siyasete Alet Etti!

Diğer mitinginde de provakosyona açık ifadeler kullandı haber aşağıda..
Haber ispatlanmış yalan, bir başbakana yakıştırıp peşinden gidenler!!!
Bu dedikleri doğrumu?? Değilse başbakan yalancı olmuyormu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestoları sırasında eylemcilerin sığındıkları camiye bira şişeleriyle girdiklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yaptığı konuşmada Gezi Parkı protestoları sırasında eylemcilerin Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Cami’ne bira şişeleriyle girdiğini ifade etti.

Polisin müdahalesi nedeniyle biber gazı ve tazyikli sudan etkilenen eylemcilerin camiye bira şişeleriyle girdiği ve içki içtiği yönündeki iddialara cami müezzini daha önce redddetmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım, "Burada içki içilmedi. Eylemciler buraya sığındıktan sonra içki içen görselerdi zaten kendileri dışarı atardı" demişti.

Cami imamı ise yaşananları şöyle anlatmıştı: “Polisin kovaladığı büyük bir grup kapıları zorlayarak içeri girdi. Engellemeye, kapıyı kapatmaya çalıştık ama başaramadık. Bu iki günlük süre içinde yaralılar tedavi edildi. Polis gazından kaçanlar camiye sığındı. Caminin içindeki kameralar kırıldı. Grupla polis arasında arabuluculuk yaptım. Polisin çekilmesini sağlayıp grubun dışarı çıkmasına yardımcı oldum. Lütfen bu olaylar bitsin. Sükunet gelsin” dedi.

YENİ ŞAFAK YAZARI “İÇKİ İÇİLMEDİ” YAZMIŞTI

Yeni Şafak yazarı Süleyman Gündüz de köşe yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:
“Salı günü haberleri okuyunca camiye uğrayıp gerçeği öğrenmek istedim.
Bunun üzerine Çarşamba günü Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camii'ne gittim.
Camiye vardığımda dışarıda korumalar vardı. İçeriye girdim, Caminin içinde Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış yetkililerden bilgi alıyordu. Ben de yanlarına yaklaştım ve dinlemeye başladım. Cami müezzini Fuat Yıldırım olayları yeniden yaşar gibi anlattı. Ayrıca tümünün görsel kayıtlarını yapmış.
Cumartesi ve Pazar akşamı Dolmabahçe'de biriken göstericilere polis müdahale edince bir grup camiye sığınmak zorunda kalmış. İlk gün yeterli bir zaman bulunduğu için ayakkabıları çıkartarak camiye girmişler.
İkinci gün müdahalenin şiddet dozu arttığı için göstericiler can havliyle ayakkabılarını çıkartmadan cami kapısının anahtarını kırarak içeri girmişler. Müezzin Fuat Bey göstericileri sakinleştirmiş, yaralananlara camide tedavi imkânı tanımış. Ne alkol alan ve ne de içen bir kişi görmemiş. Polislerle konuşmuş ve ortalık sakinleşince göstericileri camiden sükûnetle çıkartmış. Son cemaat mahfilindeki pencerede ezik bir bira kutusu kalmış. Oraya nasıl bırakıldığını görmemiş. Olay özetle böyle gelişmiş.”
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2013, 18:59   #3
Canan
Çiçekci kız

O caminin imamıydı galiba, ''çocukların hiç bir taşkınlığı olmadı, bira falan içmediler'' diye konuşmuştu.

Dinden imandan bahseden başbakan, hala halkın gözünün içine baka baka yalan söylüyor.

Sözcü gazetesinde, Gezi Parkı stresinden 6 polis intihar etti yazıyor.

Acıyayım mı...
Eski 09.06.2013, 19:03   #4
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
O caminin imamıydı galiba, ''çocukların hiç bir taşkınlığı olmadı, bira falan içmediler'' diye konuşmuştu.

Dinden imandan bahseden başbakan, hala halkın gözünün içine baka baka yalan söylüyor.

Sözcü gazetesinde, Gezi Parkı stresinden 6 polis intihar etti yazıyor.

Acıyayım mı...
Bir başbakan kendini savunmak için yalanlara başvuruyorsa, birde bu iftaraları atan ve savunlar, kendilerine müslümanım diyebiliyorlarsa ben pes derim artık:!!
Ağzımıda bozmak istemiyorum

5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2013, 20:42   #5
enigma
Tam Üye

gerçek çapulcu
Eski 09.06.2013, 21:18   #6
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Fazla söze gerek yok daha bir söylediğinin diğer söylediğini tuttuğu görülmemiştir.Bu konuda dünya kadar delilli ispatlı videolar var .Bence soru gereksiz olmuş ama tabi insan kendisini temsil eden bireylerin doğru olmasını isteyip sormakta haklı
Eski 09.06.2013, 22:22   #7
Diyarbakırlı
Üye

Kim ki bu VATAN'ı bölüyor Kim ki bu Milleti bir birine düşürüyor Kim ki Polis ile şehit kardeşini bir birine saldırtıyor Kim ki bu ülkeyi bu güzelim Türkiye'yi bu hale getiriyor ALLAH Onun belasını versin. ALLAH Onu ıslah etsin ALLAH Cehennemin en alt tabakasında yanmasını nasip etsin.
Allah 'a,Kur'an'a, Vatan'a , Bayrağa ve Silaha yemin olsun! Şehitlerim, Gazilerim ve Başbuğ 'um emin olsun! Ülkücü Türk gençliği olarak; Komünizme,Faşizme,Kapitalizme, Siyonizme ve her türlü Emperyalizme karşı mücadelemiz, Son nefer, Son nefes, Son damla kana kadardır! Mücadelemiz MİLLİYETÇİ TÜRKİYE 'ye, TURAN 'a kadardır! Mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız! Yılmayacağız! Yıkılmayacağız! Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız! ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN (AMİN)
4 Üyemiz Diyarbakırlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2013, 22:29   #8
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Bence Allah onu bildiği gibi yapsın en güzel cezayı Allah nasılsa verir.Sanırım bizlerinde hataları varmışki başımıza böyle 10 sene süren bir ceza geldi
Eski 09.06.2013, 23:46   #9
ala'turka
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Diyarbakırlı Mesajı göster
Kim ki bu VATAN'ı bölüyor Kim ki bu Milleti bir birine düşürüyor Kim ki Polis ile şehit kardeşini bir birine saldırtıyor Kim ki bu ülkeyi bu güzelim Türkiye'yi bu hale getiriyor ALLAH Onun belasını versin. ALLAH Onu ıslah etsin ALLAH Cehennemin en alt tabakasında yanmasını nasip etsin.
Bütün benliğimle Aminnnnnnn........... diyorum,
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 10.06.2013, 00:28   #10
Irmak
Üye

Bıktım ya bunların zihniyetinden.Sandıkta vereceğiz cevabımızı zaten biz de onu diyoruz!

Bir Öğretmen adayı olarak tüm çocuklarımı iyi bir vatansever olarak yetiştireceğime ANT İÇERİM.
2 Üyemiz Irmak'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alet, dini, erdoğan, etti, siyasete, yine

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)